مهاجرت کاری سوئیس

کار در سوئیس

کار در سوئیس

همواره کار در سوئیس به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا با زیبایی های خاص خود و اقتصادی پویا، آرزوی بسیاری از افرادی بوده که تمایل به مهاجرت دارند. با اینکه هزینه زندگی در سوئیس بالاست اما با کار در سوئیس میتوان به درآمد بالایی نیز رسید. رسیدن به کشور اسکی و کوه های آلپ و همچنین کشور طبیعت نقاشی وار آن هم با ویزای کاری هدف و غایت بسیاری از افرادیست که دنبال بهترین های اروپا برای خود و خانواده هستند.

کشور سوئیس مقر بزرگترین سازمانهای بین المللی و نماینده حقوق بشر دنیا و همچنین کشوری با ثبات و امن با اقتصادی پایدار میباشد. نرخ بیکاری پائین و ثروتمند باعث شده تا هر ساله خیل عظیم مهاجرین به این کشور سرازیر شوند. شما عزیزان همواره می توانید با مشاورین زبده و کارآمد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای کسب اطلاعات دقیق تر در باب راه های مختلف مهاجرت در تماس باشید. قطعا زمانی که به کار در سوئیس می اندیشید سوالاتی ذهن شما را درگیر میکند از قبیل:

 • شرایط کار در سوئیس به چه صورت است؟
 • روند اخر ویزای کاری سوئیس چیست؟
 • آیا فرصت کاری مناسب در سوئیس وجود دارد یا خیر؟

اینها سوالاتی است که برای پاسخ به آن پیشنهاد میکنیم تا در ادامه این مقاله را مطالعه بفرمائید.

اینفوگرافیک کار در سوئیس

درباره کشور سوئیس

سوئیس خانه ای است برای اقتصاد پایدار، حقوق بالا، نرخ بیکاری کم و همچنین در حال حاضر این کشور مقصد بسیاری از شرکت های چند ملیتی می باشد. با جمعیت 8.5 میلیون نفر، سوئیس یک کشور نسبتا کوچک است. با وجود این و چالش های اخیر بحران اقتصادی، این کشور دارای یکی از باثبات ترین اقتصادهای جهان است که میزان بیکاری آن فقط 2.4% است. با کیفیت عالی زندگی، دستمزد بالا و نرخ مالیات پایین، جای تعجب نیست که سوئیس به طور فزاینده ای مقصد بسیاری از فارغ التحصیلان جستجوی شغل باشد.

این کشور که برای قهوه، شکلات، پنیر معروف است. تقریبا دو سوم از سرزمین آن توسط آلپ تحت سلطه است. این مناظر زیبا، همراه با شهرهای مدرن، برای شما به عنوان یک توریست بسیار مفید است. به عنوان یک ملت چند زبانه، شما همچنین می توانید تا زبان دوم و حتی سوم را هم بیاموزید و در رزومه خود به عنوان یک فاکتور قوی استفاده کنید.

روند کار در سوئیس

بسیاری از کارگران خارجی، به خصوص افراد با مهارت زیاد، موفق به یافتن کار در سوئیس می شوند. با این حال، با یک بازار کار نسبتا کوچک، پیدا کردن کار برای فارغ التحصیلان خارجی می تواند دشوار باشد. رقابت در این زمینه بیشتر برای مشاغل شدید است. به خصوص اخیرا که کارفرمایان سوئیس شروع به حمایت از مردم محلی نسبت به کارگران بین المللی کرده اند.

نیروی کار بین المللی در کدام مناطق سوئیس می توانند موفق باشند؟

نیروی کار بین المللی ممکن است در شهرهای بزرگ سوئیس مانند بازل، برن، ژنو، لوزان و زوریخ موفق تر از مناطق روستایی و شهرهای کوچکتر هستند. با این حال، زندگی در شهرهای سوئیس پرهزینه است و زوریخ و ژنو به طور منظم در میان گران ترین شهرهای جهان قرار دارند. اقتصاد سوئیس تحت تأثیر بخش خدمات است. سوئیس دارای یک صنعت گردشگری پر رونق است و شغل مهمانداری و هتلداری در سراسر کشور موجود است. کسانی که علاقه مند به اشتغال در بانکداری و بیمه هستند، احتمالا در زوریخ فرصت پیدا خواهند کرد و کسانی که برای کار حرفه ای در مواد شیمیایی یا داروها فرصت های شغلی در بازل پیدا خواهند کرد. محبوب ترین مشاغل برای فارغ التحصیلان در سوئیس، بانکداری، مهندسی، بیمه، IT و داروسازی می باشد.

بهترین مشاغل در سوئیس

در اینجا لیستی از بهترین مشاغل سوئیس را به شما معرفی می نماییم. معیار این انتخاب نیز میزان حقوق دریافتی است. در این قسمت به درک میزان حقوق در سوئیس دست پیدا خواهید کرد

مشاغل  میزان درآمد ماهیانه
متخصص اورولوژی 34.448 CHF فرانک
پزشک رادیولوژی 29.235 CHF فرانک
پزشک-دستگاه گوارش 26.697 CHF فرانک
متخصص مغز و اعصاب 25.458 CHF فرانک
پزشک podiatry 23.838 CHF فرانک
پزشک نفرولوژی 22.536 CHF فرانک
مدیر خدمات اتاق عمل 21.268 CHF فرانک
چشم پزشک 19.880 CHF فرانک

به طور میانگین فردی که در سوئیس کار میکند حدود 9507 CHF فرانک درآمد دارد.

کمبود نیروی کار ماهر در سوئیس

در حال حاضر سوئیس با کمبود نیروی کار ماهر در زمینه های زیر مبارزه می کند:

 • مهندسی
 • IT
 • خدمات مالی
 • داروسازی
 • صنعت مهمان داری و هتلداری نیز برای استخدام کارکنان دشوار و پرتقاضا است.

درخواست کار و کاریابی در سوئیس

برای درخواست شغل و اقامت در سوئیس نیاز به یک رزومه، نامه و گواهینامه آموزشی خواهید داشت. لذا باید درخواست خود را به زبان آگهی شغلی/ شرکت بنویسید، بجز آلمان، فرانسوی یا ایتالیایی، مگر اینکه درخواست خاصی برای ارسال درخواست خود به زبان انگلیسی داشته باشید. رزومه ها نباید بیش از دو طرف A4 باشند و بیش از یک نامه را پوشش دهند. قرار دادن عکس در کنار رزومه کاری شما امری متعارف است. اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را به سازمان خاصی که ارسال می کنید، و در عرض چند هفته اطمینان حاصل کنید که اگر درخواست شما مورد قبول واقع نشد، آن را پیگیری نمایید. برخی موسسات کاریابی در سوئیس عبارتند از:

 • ACCA Consulting Weissen
 • Darde and Lassocies
 • Bureau Logos AG
 • Az-Jobs.ch

اگر درخواست شما موفق باشد، از شما دعوت می شود تا در مصاحبه شرکت کنید. در شرکت های بزرگتر، فرآیند انتخاب ممکن است شامل تست های روان سنجی و مراکز ارزیابی باشد. حضور در موسسات و سایت های کاریابی که در این زمینه فعالیت دارند نیز می تواند به شما در رسیدن به کار کمک شایانی نماید. به عنوان مثال می توانید به سایت هایی مانند LinkedIn بپیوندید و کارفرمایان احتمالی را در توییتر دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که حضور آنلاین حرفه ای را حفظ کنید و از هر تماس شخصی که ممکن است داشته باشید استفاده کنید.

درخواست کار و کاریابی در سوئیس

دلایل مهم کار در سوئیس

در اینجا 10 دلیل مهم برای کار در سوئیس را مطرح نموده ایم.

پارامتر شرح
پول پول وسیله مهمی برای بهبود سبک زندگی شما است. با اینکه سوئیس کشوری گران است.

ساکنان زوریخ و ژنو بالاترین قدرت خرید در سطح جهان را پس از لوکزامبورگ دارند.

حضور شرکت های بزرگ به لطف شرکت هایی بین المللی فرصت های شغلی زیادی در سوئیس وجود دارد.
ثبات سوئیس به طور مداوم جزء پابدارترین و امن ترین کشورهای جهان است.
اسکی گردشگران از سراسر جهان همه ساله برای دیدن قطعه ای از بهشت به سوئیس میروند.

این کشور دارای مناظر زیبایی برای ورزش های زمستانی است.

موقعیت مکانی سوئیس یک توقفگاه برای پروازهایی است که از اروپا و بقیه شهرهای جهان انجام میشود.

این دسترسی بهانه ای برای شرکت های بین المللی در سرمایه گذاری سوئیس است.

کیفیت زندگی زوریخ قطب برتر اقتصادی و فرهنگی سوئیس است که در رتبه دوم قرار دارد.

ژنو نیز در بین 10 کشور برتر قرار دارد.

محیط بین المللی زبان انگلیسی در سوئیس یکی از زبان های رایج است.

مهاجرین میتوانند به سرعت در این کشور سازگار شوند.

حمل و نقل برخلاف اکثر دنیا،زندگی در سوئیس نیاز به خودرو ندارد.

سوئیس دارای زیرساخت های شگفت انگیز حمل و نقل عمومی است.

مالیات سوئیس یکی از مناسب ترین سیستم های مالیاتی جهان را دارد.
خوشبختی سال گذشته سوئیس به عنوان دومین کشور شاد در جهان معرفی شد.

میانگین درآمد در سوئیس

میانگین درآمد در شهرهای  مختلف سوئیس متفاوت است. در این قسمت میزان حقوق و درآمد را بطور میانگین در شهرهای مختلف سوئیس بررسی خواهیم کرد.

شهر میانگین درآمد
لوزان 9.939 CHF فرانک
لوگانو 92.020 CHF فرانک
لوزرن 9.395 CHF فرانک
سنت گالن 9.193 CHF فرانک
وینترتور 9.566 CHF فرانک
زوریخ 10.469 CHF فرانک

اخذ ویزای کار در سوئیس

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا برای کار در سوئیس ندارند. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند به سوئیس بیایند، به دنبال شغلی باشند و تا 3 ماه بدون نیاز به مجوز، کار کنند. اگر قصد دارید برای مدت بیش از 3 ماه اقامت داشته باشید، مجوز اقامت نیاز دارید. برای به دست آوردن آن شما باید با مسئولین محلی که در آن زندگی می کنید ثبت نام کنید. شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • کارت معتبر یا پاسپورت معتبر
 • گواهی اشتغال
 •  اگر قصد دارید که خود کار کنید، باید سوابق حسابداری داشته باشید.
 • در عرض 3 ماه پس از ورود به سوئیس باید بیمه بهداشت معتبر را نیز بپردازید.

در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با شرایط کار در کشور سوئیس بیشتر آشنا کنیم. شما با خواندن این مقاله اطلاعاتی بسیاری در این زمینه به دست آورده اید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به سوئیس با مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

یک دیدگاه برای “کار در سوئیس

 1. داوری گفت:

  با کار در سوئیس به طور میانگین چقدر درآمد خواهیم داشت؟ آیا میزان درآمد در این کشور از کشورهای دیگه حوزه شنگن بیشتره یا کمتر؟ و اینکه در این سوئیس چطور میشه با اقامت کاری اقامت دائم گرفت؟
  ممنون ار سایت خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *