ویزای کاری

کار در فرانسه

کار در فرانسه

کار در فرانسه از موضوعاتی است که مورد توجه متقاضیان قرار دارد، زیرا اخذ ویزای کار یکی از کم هزینه ترین و آسانترین راه های مهاجرت می باشد. فرانسه از جمله کشورهایی است که به صورت مستقیم تنها با ارائه دعوت نامه شغلی برای فرد ویزای کار صادر می نماید ولی راه هایی وجود دارد که به راحتی بتوان اقامت این کشور را بدون دعوتنامه شغلی به دست آورد و مشغول به کار شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی راجع به کار در فرانسه پرداخته اند که امید است مطالعه آن مفید واقع گردد. در این مقاله می توان پاسخ پرسش های ذیل را بدست آورد:

 • شرایط کار، بازار کار و حداقل دستمزد در فرانسه برای متقاضیان کار چگونه است؟
 • نحوه اخذ ویزای کار فرانسه و کاریابی در این کشور چگونه است؟
 • آیا امکان اخذ ویزای کار بدون دعوتنامه شغلی در این کشور وجود دارد؟
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور فرانسه چیست؟

کار در فرانسه

استخدام کارمند خارجی فاقد ویزا یا اجازه اقامت که اجازه کار با حقوق را می دهد، نیازمند مجوز کار خاص است. ارسال درخواست برای مجوز کار به عهده کارفرماست، چه در فرانسه یا خارج از کشور باشد. برای بسیاری از مشاغل، دانش عالی زبان محلی ضروری است و داشتن دانش فرانسوی به طور قابل توجهی شانس شما را برای دریافت پیشنهاد شغلی افزایش می دهد. شرکت های چند ملیتی در فرانسه وجود دارند که به دنبال کارمندان آمریکایی یا انگلیسی زبان هستند، اما تعداد کمی از آنها در زمان رکود اقتصادی فعالیت خود را در فرانسه گسترش خواهند داد.

کار در فرانسه برای ایرانیان در سال 2024

متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سوئیس می باشند که قصد کار در کشور فرانسه را دارند، می بایست از مجوز ورود در ابتدای امر بهره مند شوند که در واقع مهاجرت به فرانسه از طریق کار و مجوز ورود توسط یک کارفرما صادر می گردد. به مجوزی که توسط کارفرما صادر می گردد پیشنهاد کاری یا دعوت نامه کاری (Job offer) گفته می شود. ارائه دعوت نامه کاری از قوانین خاصی برخوردار می باشد که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا از این قانون مستثنی نمی باشند.

قوانین کاری در اتحادیه اروپا در سال 2024 بدین صورت می باشد که شهروندان اتحادیه اروپا در اولویت نسبت به متقاضیان ملل دیگر هستند. قانونی در باب آگهی کار در کشور فرانسه و اتحادیه اروپا به مدت زمان 6 ماه وجود دارد که می بایست مورد توجه متقاضیان اخذ ویزای کار قرار بگیرد. Work permit یا همان اجازه اقامت از طریق کار یکی از اصلی ترین پارامترهای کار در کشور فرانسه می باشد که برای شهروندان ملل کشورهای مختلف متفاوت می باشد. مجوز کار به طور مستقیم با وضعیت اقامت در فرانسه ارتباط دارد.

اینفوگرافیک کار در فرانسه
چرا مهاجرت به فرانسه از طریق کار؟

افراد با کار در فرانسه، به امتیازات خاصی دست می یابند. فرد اگر در شرکتی با یک Comite d Entreprise کار کند، می تواند بر سر بهره مندی از این امتیازات مبارزه کند. این امتیازها عبارتند از:

 • امکان اخذ اقامت دائم فرانسه
 • مسافرت های سوبسید دار
 • تخفیف های رستوران و مترو
 • پرداخت حقوق در روزهای تعطیل بخاطر ازدواج و مراسمات دیگر
 • مراقبت های درمانی رایگان
 • مرخصی زایمان تضمینی برای خانم ها
 • مرخصی پدران در هنگام تولد فرزند
 • پاداش های آخر ماه
 • برخورداری از حمایتهای اتحادیه های کار (Comité d’entreprise)

سوالی که بسیاری از هموطنان می پرسند این است که برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار، به کدام نوع روادیدها نیاز دارند؟ اگر فرد قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارد و از ملیت های غیر از اتحادیه اروپایی هستند، اشخاص به هر دوی روادید کار و اقامت نیاز دارند، این دو ویزا به طور همزمان درخواست می شود، چرا که آنها به هم وابسته هستند. اما نوع ویزای مورد نیاز افراد به فعالیت برنامه ریزی شده و اینکه آیا اشخاص ویزای کار موقتی می خواهند یا بلند مدت، بستگی دارد. برای آشنایی با شرایط ویزای کار فرانسه، لطفا جدول زیر را مشاهده نمایید:

آیتمشرح
عنوان ویزاویزای کار فرانسه (کوتاه مدت و بلند مدت)
شرط اخذ ویزابرخورداری از پیشنهاد کار
مرجع رسیدگی و تایید درخواستاداره محلی وزارت کار فرانسه DIRECCTE و اداره مهاجرت فرانسه یا OFII
مرجع صدور ویزاکنسولگری فرانسه
مدت اعتباربسته به قرارداد کاری
هزینه درخواست$100 (دلار آمریکا)

وضعیت کار در فرانسه در سال 2024

فرانسه عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است و همچنین هر ساله قصد دارد وضعیت اشتغال این کشور را برای ورود مهاجران فراهم نماید. در پایتخت این کشور، پاریس می توان وضعیت بهتری برای کار داشت. متوسط حقوق در شهر پاریس در سال 2024 حدود 4580€ (یورو) در ماه می باشد و در شهرهای دیگر نیز به طور متوسط 4130€ (یورو) در ماه است. حداقل ساعت کاری در فرانسه 35 ساعت در هفته است و این امکان وجود دارد که کارمندی از اضافه کاری نیز برای افزایش حقوق خود استفاده نماید.

مطابق آخرین آمارها از سال 2024، میانگین درآمد مشاغل در فرانسه در حدود 4130€ (یورو) در ماه می باشد. حداقل سطح درآمد فرانسوی ها در حدود €1352 (یورو) و حداکثر درآمد فرانسوی ها در حدود €10057 (یورو) در ماه برآورد می شود. متقاضیان کار در کشور فرانسه می توانند در جدول زیر با سطح درآمد مشاغل در فرانسه آشنا شوند:

عنوان شغلیمیانگین درآمد به یورو
حسابدار€2770
معمار€4870
مدیر حسابرس€6140
خلبان€6690
مترجم€3690
مدیر توسعه اقتصادی€6150
مدیر پروژه€5150
پرستار نیمه وقت کودک€1600
مهندس الکترونیک€3960
مدیر خدمات مشتری€5420
مدیر مالی شرکت€8230
مدیر اجرایی€7030
دندانپزشک€9750
پرستار€3000
مدیر منابع انسانی€6140
مدیر فناوری اطلاعات€6880
وکیل€7890
داروساز€5260
صندوقدار€1530
مدیر فروش€7080
معلم دبیرستان€3350
معلم دبستان€2850
روزنامه نگار€4390
مدیر هتل€7340
آشپز€2510

شرایط کار در فرانسه

بازار کار فرانسه درحال احیاء و رونق مجدد بوده و ظاهرا اقتصاد فرانسه درحال بلند شدن از خاکسترهای خود و روییدن مجدد می باشد. جالب است بدانید که نرخ بیکاری کشور فرانسه در نیمه اول سال 2024 تا 7.3% کاهش یافته است. بدون تردید با شروع واکسیناسیون عمومی در فرانسه و خروج از بحران کرونا و همچنین عادی سازی مجدد روابط آمریکا و اروپا انتظار می رود نرخ بیکاری در فرانسه روند نزولی پیدا کند.

نرخ بیکاری در فرانسه

متقاضیانی که قصد کار بیش از 90 روز در این کشور را دارند می بایست علاوه بر دعوت نامه کاری، درخواست ویزای کار طولانی مدت در فرانسه را ارائه دهند. قرارداد کاری می بایست توسط کارفرما به اداره محلی وزارت کار فرانسه ارسال گردد. درصوتی که هر یک از اعضای خانواده با شخص متقاضی همراه باشند، پس از آن، کارفرما باید همزمان یک فرایند همراه با اعضای خانواده را آغاز نماید. در تلاش برای جذب بیشتر متقاضیان بین المللی، دولت فرانسه راه های ساده تر برای به دست آوردن مجوز کار خاص برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا/ EEA/ سوئیس، ارائه داده است که مجوز “استعدادهای برتر” یکی از این راه ها است. این مجوز در حال حاضر شامل مواد زیر است:

 • فارغ التحصیلان ماهر
 • کارکنان یک شرکت نوآورانه
 • کارگران بسیار ماهر (دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا)
 • کارکنان در “مأموریت” با یک قرارداد کاری فرانسوی
 • محققان/ دانشمندان
 • قهرمان یک پروژه اقتصادی نوآورانه
 • سرمایه گذاران اقتصادی یا مالی
 • نمایندگان شرکت
 • هنرمندان

حداقل حقوق در فرانسه

نکته مهمی که در خصوص مهاجرت کاری فرانسه وجود دارد این است که قبل از هر اقدامی باید بررسی نمائید که حداقل حقوق شما در فرانسه به چه صورت است. بررسی نرخ حقوق و دستمزد در سال های متفاوت می تواند یک دید کلی را به شما برای اخذ ویزای کاری این کشور دهد. به همین دلیل در جدول ذیل سعی نموده ایم نرخ حقوق و دستمزد را در سال های مختلف بررسی نمائیم:

حداقل دستمزد در سال های متوالینرخ دستمزد به یورونرخ دستمزد به دلار
20241673.3€1823.4$
20221521.2€1741.8$
20211498.5€1797.1$
20201480.3€1560.4$
20191466.6€1596.7$
20181457.5€1769.6$
20151445.4€1993.3$
20141430.2€1887.0$

هزینه زندگی در فرانسه در سال 2024

هزینه زندگی در فرانسه در سال 2024 در مقایسه با برخی از کشورهای معروف اروپایی نسبتا ارزان است. جزئیات این هزینه ها در سال 2024 را می توان در جدول زیر مشاهده کرد:

عنوان هزینهمبلغ به یورو
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت13.50€
شیر 1 لیتر0.98€
یک عدد نان سفید 500 گرمی1.40€
یک کیلو سینه مرغ9.97€
یک کیلو گوشت گاو16.11€
آب (بطری 1.5 لیتری)0.69€
هزینه حمل و نقل ماهانه54.50€
1 لیتر بنزین1.47€
خدمات شهری برای آپارتمان 85 متر مربعی144€
1 دقیقه مکالمه تلفنی0.19€
اینترنت پرسرعت27.38€
آپارتمان 1 خواب درون مراکز شهری690.11€
آپارتمان 1 خواب خارج از مراکز شهری527.48€

در شرایط کنونی، متوسط هزینه زندگی در فرانسه حدود 1000€ (یورو) می باشد. همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، هزینه خواروبار یا هزینه خرید از بازار بیشترین بخش از هزینه های زندگی افراد را در کشور فرانسه تشکیل می دهد. اما این بدان معنا نیست که اجاره خانه در فرانسه پایین است، بلکه اجاره خانه در کشور فرانسه با متوسط هزینه 500€ تا 2800€ (یورویی)، بسته به وسعت و محل قرارگیریش، مستقلا از جمله هزینه های بالای زندگی در فرانسه 2024 محسوب می شود:

نمودار توزیع هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه
شرایط اخذ بلوکارت اتحادیه اروپا در فرانسه

فرانسه نیز عضوی از کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و ناحیه شنگن می باشد و به همین دلیل ویزاهای شنگن را برای متقاضیان صادر می کند. اما علاوه بر این فرانسه برای کارگران مهارت بالا برنامه اقامتی دیگری را نیز دارد و آن بلوکارت یا کارت آبی فرانسه است. این کارت یک نوع مجوز کار و اقامت 1 تا 3 ساله مخصوص کارگران مهارت بالا است. با این کارت، متقاضیان پس از 18 ماه در فرانسه می توانند در سایر کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) نیز کار بکنند. پس از 5 سال نیز متقاضی واجد شرایط برای اخذ کارت اقامت EC بلند مدت (10 ساله) قابل تمدید می شود. اعضای خانواده هم می توانند مجوز اقامت private and family life را اخذ کنند که به آن ها اجازه کار و دریافت کارت اقامت بلند مدت EC را مهیا می کند. شرایط لازم برای دریافت بلوکارت فرانسه عبارت است از:

شاخص هاشرایط لازم
داشتن مدرک دانشگاهی3 سال تحصیلات عالی یا 5 سال سابقه کار در رشته تخصصی
داشتن قرارداد کاریبرای مدت حداقل یک سال
داشتن دانش زبان فرانسهدر سطح B1 (اختیاری ولی تاثیر گذار)

کار در فرانسه بدون دعوتنامه شغلی

راه های دیگری برای ورود به کشور فرانسه و مشغول به کار شدن بدون ارائه دعوتنامه شغلی وجود دارد. به طور مثال فرد می تواند از طریق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و یا تحصیل زبان در فرانسه اقامت این کشور را به دست آورد و این اقامت به وی امکان کار را در طول تحصیل می دهد و همچنین می تواند بعد از اتمام تحصیل خود ویزای جست و جوی کار را در این کشور دریافت کند و در صورت یافتن کار اقامت بلند خود را در فرانسه دریافت نماید. فرد در حین تحصیل در مقطع لیسانس متقاضی 20 ساعت در هفته اجازه کار قانونی دارد، در مقطع فوق لیسانس نیز 20 ساعت در هفته می تواند اجازه کار را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری فرانسه

همانند سایر ویزاهای فرانسوی، ویزای کاری فرانسه هم دارای مراحل مختلفی است که باید متقاضیان این مراحل را به دقت پشت سر بگذارند. از این روی، درخواست ویزای کار فرانسه در سال 2024 به شرح زیر می باشد:

مراحلشرح
مرحله اولداشتن پیشنهاد کار
مرحله دومارتباط کارفرما با اداره مهاجرت فرانسه یا OFII به آدرس www.ofli.fr
مرحله سوم

ارسال نامه توسط OFII به کنسولگری فرانسه مبنی بر تایید یا رد صدور ویزای کار
(در واقع پس از دریافت این نامه توسط کنسولگری، متقاضی می تواند شخصا به بخش ویزای سفارت مراجعه نماید)
مرحله چهارماخذ ویزای کار فرانسه

مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری کشور فرانسه (اقامت بلند مدت) بدین شرح است:

 • فرم درخواست اقامت بلند مدت امضاء و تکمیل شده به همراه یک عکس شناسائی الصاقی
 • فرم OFII امضاء و کامل شده
 • کپی از قرارداد کار امضاء شده و تاییدی توسط اداره محلی وزارت کار فرانسه DIRECCTE
 • پاسپورت (معتبر برای مدت حداقل 3 ماه پس از تاریخ برگشت) + فوتوکپی از صفحه عکس پاسپورت
 • فتوکپی هایی از ویزای شنگن قبلی (در صورت وجود)
 • پروازهای رزرو شده
 • نامه بازگشت پیش پرداختی همراه با آدرس متقاضی جهت برگشت پاسپورت
 • هزینه ویزای اقامت بلند مدت (پرداخت توسط ETPOS)

کار در فرانسه بدون دعوتنامه شغلی

نحوه کاریابی در بازار کار فرانسه

مطابق پیش بینی های انجام شده آمار بیکاری در فرانسه افزایش پیدا خواهد کرد در واقع طبق اطلاعاتی که در فوریه سال 2020 بیان گردید تا سال 2021 نیز همچنان آمار بیکاری در فرانسه روند رو به افزایش خود را ادامه خواهد داد و حتی به 13% خواهد رسید. روند نرخ بیکاری در 2024 نزولی بوده است و حالا به 7.3% رسیده است. در این شرایط باید توجه شود که بر خلاف کشورهایی مثل هلند در فرانسه تنها با داشتن مهارت های زبان فرانسوی می توان شغلی پیدا کرد و زبان انگلیسی به تنهایی کفایت نمی کند. کالج زبان در فرانسه، از جمله پارامترهایی حیاتی است که به افراد کمک می کند سریع تر شرایط لازم برای پیدا کردن شغل را پیدا کنند.

موسسات کاریابی در فرانسه

دانشجویان در فرانسه غالبا پس از فارغ التحصیلی توسط دانشگاه به شرکت های مختلف معرفی می شوند. اما کسانی که مستقیما قصد دارند ویزای کاری اخذ کنند و زمانی را برای تحصیل در فرانسه صرف نمی کنند با مشکل بزرگی مواجه هستند. این مشکل در واقع دشواری ارتباط با کارفرما می باشد منتهی موسسات و سایت های کاریابی مختلف در فرانسه این مسئله را حل کرده اند که در ادامه به معروف ترین آن ها اشاره می شود:

رنکینگنام سایت کاریابی
1Monster
2Keljobs
3Apec
4Indeed
5Jobijoba

همان طور که گفته شد از اصلی ترین پارامترهای مربوطه به شغل در این کشور، دانستن زبان فرانسه می باشد که در این باب فراگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه پیشنهاد می شود و همچنین فراهم کردن دعوت نامه کاری یا پیشنهاد کاری اهمیت بالایی دارد که می بایست توسط شخص متقاضی و کارفرما انجام گیرد. اکثر مواقع دیده شده که افراد به راحتی کارفرما از کشوری پیدا نمی کنند. در این زمینه کشورهای صنعتی مثل آلمان در اروپا وجود دارند که به افراد بدون مدرک زبان و بدون کارفرما، ویزای جستجوی کار آلمان را ارائه می دهند، متقاضیان این امر می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کرده و از جدیدترین قوانین مهاجرتی در این خصوص با خبر شوند.

سوالات پرتکرار در خصوص کار در فرانسه

متقاضیان اخذ شغل در فرانسه 2024 موارد زیر را مورد مطالعه قرار می دهند:

 • شرایط کار در فرانسه برای ایرانی ها به چه صورت است؟ شهروندان ایرانی در خصوص مهاجرت کاری به این کشور باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشند.
 • وضعیت کار در فرانسه به چه صورت است؟ کشور فرانسه عنوان پنجمین اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است که در حال حاضر پاریس شرایط کاری بهتری دارد.
 • میانگین حقوق در کشور فرانسه چقدر است؟ متوسط حقوق در شهر پاریس به میزان €4580 و در شهرهای دیگر به میزان €4130 (یورو) میباشد.
 • مدارک لازم برای ویزای کاری فرانسه چیست؟ داشتن پیشنهاد کاری، مدارک تحصیلی معتبر، سوابق کاری و دانش زبان فرانسوی.
 • بهترین طرق برای مهاجرت به فرانسه به چه صورت است؟ در حال حاضر یکی از برترین طرق مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تحصیلی می باشد که افراد پس از تحصیل می توانند وارد بازار کار شوند.
4.9/5 - (64 امتیاز)

43 دیدگاه برای “کار در فرانسه

 1. سیاوش گفت:

  با سلام و وقت بخیر من میخواستم به واسطه تمکن مالی برم فرانسه میخواستم ببینم امکان داره کار کنم تو فرانسه ؟ من 54 ساله هستم و چندین ساله در زمینه پروژه های ساختمانی مشغول به کار هستم و سطح زبانم خیلی خوبه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با تمکن مالی اگر قصد مهاجرت داشته باشید شرایط برای کار شما فراهم نیست.
   توصیه می کنم با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا مشاورین ما شما رو در این زمینه راهنمایی کنند

 2. Aziz shah Azizi گفت:

  سلام من عزیزشاه هستم از افغانستان و فعلا در ایران مشغول تحصیل هستم چگونه در خواست ویزا کار در فرانسه بدهم و کدام اسناد نیاز است میشه رهنمایی هم کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک پیشنهاد رسمی کاری در فرانسه داشته باشید. در فرانسه پیدا کردن کار بدون تسلط به زبان فرانسوی بسیار دشوار است.
   از طریق موسسات کاریابی در فرانسه جستجو کنید و پیگیر باشید برای این که در رشته شما شغلی مناسب وجود داشته باشد. معمولا برای ورود به فرانسه، داشتن سابقه کار مرتبط هم لازم است

 3. Reza shirvani گفت:

  سلام خسته نباشید
  با داشتن مدرک درجه 1 برق خودرو می‌توان به کشور فرانسه محاجرت کرد و اقامت گرفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید هم مدرک زبان فرانسوی رو در اختیار داشته باشید و هم این که یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کنید

   1. مجتبی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من لیسانس برق دارم
    و البته فوق لیسانس مهندسی پزشکی
    میخواستم بدونم میشه برای فوق لیسانس برق خودرو در کشور فرانسه اقدام کنم؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     در صورتی که شرایط سنی مناسبی داشته باشید بله

     1. مجتبی گفت:

      الان 30 سالم هست و تا سال دیگه که مدرک زبان فرانسوی رو بگیرم میشم 31

      مدرک مورد نیاز از b2 به c1 تغییر پیدا کرده؟
      رشته مستقیم برق خودرو وجود داره یا باید برق خونده بشه؟
      و سوال آخر امکان خوندن رشته ای به غیر مرتبط با رشته تحصیلی در ایران وجود داره یا نه؟
      مثلا من الان برق خوندم بخوام برم کامپیوتر و یا رشته های غیر مرتبط با برق

     2. امیر جلالی گفت:

      سنتون مناسب هست و امیدوارم بتونید فاصله تحصیلی از کارشناسی تا الان رو برای خودتون تکمیل کنید.
      خیر برای دانشگاه اکثرا b2 کفایت می کنه و شما کار خوبی کردید که زبان فرانسوی رو یاد گرفتید.
      بهتر هست رشته خودتون یا رشته های مرتبط رو پیگیری کنید چون مثلا رشته های دیگه ورود کردن برای خودتون خیلی سخت می شه.
      در نظر داشته باشید که توی توضیحات مربوط به هر رشته، نوشته شده که چه افرادی می تونن پذیرش بگیرند

 4. Sarah گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم موقعیت شغلی و کار در ایتالیا بیشتر هست یا فرانسه ؟ و اینکه آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه وجود داره ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به حوزه فعالیت شما داره.
   در نظر داشته باشید که در فرانسه تحصیل به زبان انگلیسی به مراتب سخت تر هست

 5. پیام طاهری گفت:

  با سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی حسابداری (کاردانی از دانشگاه آزاد و کاردانی به کارشناسی از دانشگاه غیرانتفاعی) و دارای 5 سال سابقه کارشناس حسابرسی و حدود 4 سال سابقه مدیر مالی بهمراه بیمه را دارم
  البته در رزومه خود حسابرس داخلی و کارشناس ارشد حسابداری نیز بدون بیمه در سابقه خود دارم
  بنده 30 ساله و متاهل هستم
  همسرم دارای مدرک کاردانی آموزش ابتدایی و در حین آموزش به اول ابتدایی در مدرسه غیرانتفاعی و دانشجوی کارشناسی در همین رشته است.
  آیا با این همه سوابق میشه درخواست کار از کشورهای فرانسه، اتریش یا دانمارک نمود؟و در آن کشور کار و اقامت گرفت؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید از کشورهای مختلف اروپایی با این رزومه درخواست کار بدید اما در نظر داشته باشید که باید یک زمان زیاد رو صرف پیدا کردن کار بکنید.
   راه دیگه هم استفاده از ویزای جستجوی کار هست که آلمان اعطا می کنه. شما با این ویزا می تونید 6 ماه آلمان باشید و در خاک این کشور دنبال کار بگردید که مسیر مهاجرتتون رو ساده تر می کنه

 6. مژده گفت:

  با سلام
  برای دوره ی زبان در فرانسه
  همون ویزای تحصیلی رو باید بگیریم یا خیر؟ میشه راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله ویزایی که درخواست میشه همون ویزای تحصیلی خواهد بود

 7. زرتشت زاگرس گفت:

  با سلام
  من لیسانس عربی و ارشد و دکتری فارسی دارم. دبیر فارسی و عربی دبیرستانم. نویسنده و شاعر و نوازنده هستم. همسرم نقاش و ممتاز خوشنویسی داره. آیا در فرانسه با این شرایط امکان کار داریم؟ با سپاس بسیار از شما.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در فرانسه باید دعوتنامه شغلی داشته باشید

 8. زهرا گفت:

  اگر تحصیلی بتونم بزن همزمان اجازه کار کردن دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید در فرانسه کار پاره وقت انجام بدید

 9. هادی هوشمند گفت:

  بنده کارشناس ارشد مهندسی برق کنترل دارم و کارمند شرکت ملی گاز هستم، ۱۰ سال سابقه کار دارم در زمینه برق و الکترونیک و اتوماسیون صنعتی، تسلط کامل به PLC های گروه Delta و Siemens 1200,400,1500,300, دارم و در زمینه مانیتورینگ صنعتی و wincc کار اصلی بنده در شرکت ملی گاز هستس، تسلط کامل به ابزار دقیق و کالیبراسیون تجهیزات الکترونیکی و ابزار دقیق دارم، تسلط کامل در راه اندازی پست های Mv,Lv و 20kv دارم نصب ترانسفورماتور و نصب خازن های Mv , Lv و سابقه 4 ساله در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ داشتم و به تمام شبکه های زمینی و هوایی و عیب یابی شبکه های هوایی و زمینی خطوط برق مسلط هستم و با دستگاه های عیب یابی کار کرده ام، تسلط به طراحی و راه اندازی تابلو برقهای صنعتی رله کنتاکتوری و Soft starter و drive دارم، در زمینه روشنایی و روشنایی صنعتی و اتوبان ها نیز کار کرده ام و مدتی هم در دیسپچیگ برق تهران بزرگ بوده ام، رزومه قوی دارم ،
  بنده در حال حاضر کارمند واحد دیسپچیگ (مرکز کنترل) شرکت ملی گاز هستم، تسلط کامل به سیستمهای مخابراتی گاز و نفت و تجهیزات الکترونیکی دارم،،،،
  درضمن بنده مهندس ناظر جوش و اجرای خطوط انتقال گاز هم بوده ام و بیشتر پروژه های گاز رسانی در خراسان شمالی را بنده امضا و تأیید کرده ام که مدارک و مستندات در شرکت گاز خراسان شمالی موجود است?️
  بنده تقاضای راهنمایی جهت مهاجرت و اقامت کاری و ویزای کاری فرانسه رو دارم لطفاً اگر ممکنه راهنمایی بفرمائید،،، سپاسگزارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   رزومه خیلی خوبی دارید اما برای کار در فرانسه نیاز به قرارداد کاری خواهید داشت
   ولی در زمینه مهاجرت راه های بسیاری وجود داره که برای شما مناسبه اما توضیحش مفصله لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 10. sohrab گفت:

  ویزای جست و جوی کار ظاهرا نداره؟

  1. داوری گفت:

   بله کشورهای آلمان و اتریش در اروپا این ویزا رو دارن

 11. سعید گفت:

  آیا در فرانسه شرکت های کاریابی هم فعالیت دارند؟

  1. داوری گفت:

   بله در این خصوص مقاله موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2019رو مطالعه نمایید

 12. مهسا شهبازی گفت:

  شرایط کار برای رشته مهندسی نرم افزار چطور است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این زمینه کار در فرانسه خوبه به شرط اینکه دعوتنامه کاری داشته باشید

 13. ali ram گفت:

  بابت مطلب پر بارتون تشکر میکنم اگه امکانش هست راجه به وضعیت کاری در کشو آلمان هم مطلب بذارید.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله کار در آلمان رو مطالعه کنید

  2. مژده گفت:

   سلام من تازه درسم تموم شده و یک ساله که مشغول به کار شدم من از چه راهی باید ویزای فرانسه رو بگیرم ؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    سن مدرک تحصیلی و کاری که انجام میدید و همینطور تاهل یا تجرد خودتون رو بفرستید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم

 14. حسین گفت:

  آیا میشه با دوره ی زبان فرانسوی اقدام کرد بعد کار کرد؟

  1. داوری گفت:

   بله این امکان وجود داره

 15. عادل گفت:

  تحصیل در فرانسه چقدر خرجشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص هزینه تحصیل در فرانسه رو مطالعه فرمائید

 16. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا ویزای تحصیلی فرانسه توضیح دهید.
  ممنون از اطلاعات خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله ویزای تحصیلی فرانسه رو مطالعه نمایید

 17. mani گفت:

  با سلام و احترام من 32 ساله و 7 سال در زمینه معماری تجربه کاری حرفه ای دارم ایا این کشور برای مهاجرت برای من گزینه مناسبی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و دورد
   اگر دعوتنامه کاری این کشور رو داشته باشید گزینه مناسبی محسوب میشه

 18. امیرمسعود صادقی گفت:

  نرخ بیکاری در این کشور بالاس

 19. محمد رسایی گفت:

  شرایط دورکاری برای کارفرمای فرانسوی چیه؟

  1. داوری گفت:

   یه همچین چیزی وجود نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *