ویزای کاری

کار در فنلاند

کار در فنلاند

برای کار در فنلاند 2024 متقاضیان باید دارای تخصص کافی باشند و از یک کارفرمای فنلاندی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر خوبی دریافت کنند؛ این کشور به دلیل کیفیت زندگی عالی و وضعیت اقتصادی مناسب متقاضیان زیادی را جذب می نماید. در این مقاله سعی خود را بر این مبنا قرار دادیم که شما را با شرایط کار در این کشور آشنا سازیم. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در باب کار در فنلاند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 • شرایط کار در فنلاند چیست؟
 • کاریابی در فنلاند به چه صورت است؟
 • مشاغل مورد نیاز فنلاند کدام مشاغل است؟
 • برای پیدا کردن کار در فنلاند چقدر باید دانش زبان داشت؟

فنلاند مقصدی مناسب برای کار

فنلاند یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و کار است. این کشور در شمال اروپا و منطقه موسوم به نوردیک و اسکاندیناوی واقع گردیده است. تا چند دهه قبل شاید به سختی نامی از این کشور بسیار سرد و کمتر توسعه یافته شنیده می شد ولی در این سال های اخیر وضع به کلی تغییر کرده است و اکنون کشور فنلاند به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها و بهترین نقاط دنیا شناخته می شود.


این کشور جزء اتحادیه اروپا و جزء شنگن می باشد. یکی از راه های ورود به این کشور از طریق کار می باشد. کار در این کشور، کار در آلمان یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل فراهم بودن شرایط مناسب برای کارمندان متقاضیان زیادی دارد ولی برای کار در این کشور باید واجد شرایط باشید.

شرایط کار در فنلاند در 2024

برای کار در فنلاند شما نیازمند اخذ ویزا می باشید و این ویزا زمانی به شما تعلق می گیرد که شما یک پیشنهاد شغلی متناسب با حرفه و مهارت خود دریافت نمائید و در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی باید مراحلی را شما و کارفرمایتان انجام دهید. در ادامه کلیه مراحلی را که یک کارفرما جهت استخدام یک فرد از اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید انجام دهد، را خدمتتان ارائه می دهیم.

اینفوگرافیک کار در فنلاند

کارفرمای شما در مرحله اول باید شغل مورد نظر را آگهی کند و این فرایند باید به صورت مستمر در طی 6 ماه انجام شود و برای این که این کار را با اطمینان به انجام برساند باید با ادارات رسمی تماس حاصل فرماید و نحوه آگهی کردن را پرس و جو نماید. بعد از آگهی کردن می تواند درخواست خود را برای دریافت اقامت شما با توجه به ثابت نمودن میزان مهارتتان، به دست بیاورد. شما در این مرحله باید مدارک تحصیلی و مدارکی را جهت اثبات مهارت و تجربه کاری خود ارائه دهید. شما همچنین باید نماینده خود را در فنلاند مشخص نمائید و قبل از ورود به کشور فنلاند باید محل اقامتی را برای خود تعیین کرده باشید. در باب درآمد در فنلاند لینک فوق را بخوانید.

وضعیت بازار کار در فنلاند 2024

برای آشنایی با شرایط کار در فنلاند 2024 ابتداء از وضعیت درآمدی در این کشور شروع می کنیم. متوسط درآمد ماهیانه در این کشور اروپایی در حدود €4710 (یورو)، حداقل درآمدی در حدود €1190 (یورو) و حداکثر درآمد فنلاندی ها نیز در حدود €20900 (یورو) می باشد و این را می توان با توجه به نمودار زیر متوجه شد:

رنج درآمد ماهیانه در فنلاند

شرایط درآمد نیروهای کار در فنلاند را می توان از طریق توزیع کارمندان در دسته های درآمدی به صورت زیر بیان کرد. همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، حدود 14% از کارکنان در فنلاند دارای سطح درآمدی بین €3101 تا €3500 (یورو) می باشند:

درآمد نیروهای کار در فنلاند

و حالا به نکته مهم آخر می رسیم و آن اینکه چه مشاغلی در فنلاند دارای بیشترین درآمد هستند و این را می توان به صورت جدول زیر نشان داد:

رشته مشاغلمتوسط درآمد سالانه به یورو
جراح/ دکتر209000€
قاضی176000€
وکیل142000€
مدیر بانک134000€
رئیس کل126000€
رئیس امور مالی117000€
اورتودونتیست113000€

هلسینکی از بهترین شهرهای فنلاند برای کار

هلسینکی (Helsinki) بزرگترین شهر کشور فنلاند که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود در جنوب کشور فنلاند جای گرفته است. پایتخت فنلاند مهمترین مرکز سیاسی، آموزشی، امور مالی، فرهنگی و تحقیقاتی کشور فنلاند است که همراه با شهرهای اسپو، وانتا و کاونایین کلانشهر بزرگ هلسینکی را تشکیل می دهند. هلسینکی یکی از بالاترین استاندارهای شهری در جهان را دارد، برای زندگی در این شهر باید ماهانه مبلغ 2397€ (یورو) در نظر داشته باشید. هلسینکی تقریبا یک سوم تولید ناخالص داخلی فنلاند را تولید می کند، رشد سالانه ارزش افزوده ناخالص این شهر در حدود 4% می باشد. از 100 موسسه برتر در کشور فنلاند حداقل 83 موسسه دارای دفتر مرکزی در شهر هلسینکی هستند، شرکت های معتبری که در شهر هلسینکی جای گرفته اند عبارتند از:

 • Pinnacle Group (TX)
 • CRF Health
 • CDIS
 • DLA Piper
 • Evermade
 • McKinsey & Company
 • Nordic Morning
 • Signant Health
 • Aegis Media
 • Wolt

اگر بخواهیم به معرفی برترین مشاغل در شهر هلسینکی بپردازیم می توانیم به مشاور SAP، توسعه دهنده نرم افزار، 3D Artist، مدیر پروژه، معلم هنر، بازیگر، طراحی صحنه، توسعه دهنده وب و مهندس نرم افزار اشاره کنیم. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در شهر هلسینکی 5050€ (یورو) برآورد شده است، پایین ترین میزان دستمزدی که به کارکنان تعلق میگیرد 680€ (یورو) و بالاترین میزان 22400€ (یورو) است.

دعوتنامه در مهاجرت کاری به فنلاند

دعوتنامه ای که برای متقاضی ارسال می شود باید معتبر و رسمی بوده و مورد تایید سفارت این کشور قرار گیرد. از شروطی که دعوتنامه کارفرما باید داشته باشد عبارت است از:

 • سازمانی که تقاضای کار را برای متقاضی ارسال می نماید باید اطلاعات خود را از جمله نام کامل سازمان، آدرس، تلفن و ایمیل خود را مشخص نماید و همچنین اطلاعات کارفرما نیز نظیر نام و نام خانوادگی به صورت کامل، تلفن و ایمیل باید درج گردد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.
 • اطلاعات متقاضی کار فنلاند نظیر نام و نام خانوادگی فرد، تاریخ تولد و مدرک تحصیلی وی باید به صورت جزئی مشخص گردد.
 • تاریخ و مدت زمانی که متقاضی کار در کشور فنلاند اقامت دارد و تمامی سفرهای وی (ورود و خروج ها) باید تعیین گردد.
 • توضیحات لازم در خصوص ارتباط میان کارفرما یا شرکت دعوت کننده با متقاضی مهاجرت کاری به فنلاند.
 • دعوتنامه فرد باید حاوی امضای کارفرما یا دعوت کنند کار به همراه تاریخ مورد نظر باشد.
 • هزینه های سفر و نحوه پرداخت آن باید توسط شخص یا شرکت مورد نظر مشخص گردد.

جزئیات کامل از دریافت ویزای کاری فنلاند

قرارداد کاری در فنلاند

نکته ای که حائز اهمیت است این است که شما باید قبل از ورود خود به این کشور قراردادی را با کارفرما منعقد نمائید و در این قرارداد باید مبلغ قرارداد شما و همچنین مدت زمان قرارداد ذکر شده باشد. به صورت کلی یک قرارداد باید شامل موارد زیر باشد:

فاکتورهای اصلی یک قرارداد کاری معتبر
مدت قرارداد (زمان شروع و پایان قرارداد)پوزیشن شغلی
مبلغ دستمزدساعات کاری
تعیین تعطیلاتمدت آزمایشی
قرارداد جمعی قابل اجراتعیین مرخصی

راه های جستجوی کار در فنلاند

راه های جستجوی کار در فنلاند

می توان با استفاده از خدمات آنلاین ادارات توسعۀ اقتصادی و اشتغال، با استفاده از فهرست های تمام موقعیت های خالی موجود در لیست ارائه شده، مشاغل مورد نظر خود را جستجو کرد. همچنین می توان توسط اطلاعات متمرکز در پورتال تحرک شغلی اروپا (EURES) در مورد وضعیت بازار کار و همچنین نیروی مورد نیاز بازار اطلاعات مورد نیاز را به دست آورد. شما همچنین می توانید برای بسیاری از مشاغل که در شرکت های فعال کشور فنلاند وجود دارند اقدام نمائید و رزومه خود را برایشان ارسال نمائید و طبیعتا اگر چند مسیر جستجو را هم زمان بررسی نمائید به نتیجه بهتری دست میابید.

موسسات معتبر کاریابی در فنلاند

در نظر داشته باشید که امکان کاریابی در فنلاند از طریق روزنامه‌های محلی بیشتر برای مشاغل غیر تخصصی وجود دارد و مشاغل تخصصی در این مراجع آگهی نمی شوند. تجربه ثابت کرده است مشاغلی که توسط موسسات کاریابی برای افراد یافت می‌شود از شرایط کاری بهتر و درآمد بالاتری برخوردارند. همانطور که ذکر شد شما می توانید به صورت خصوصی نیز مدارک خود را برای کارفرمایان فنلاندی ارسال کنید تا در صورتی که و مورد پذیرش آن ها قرار گرفتید برای ویزای کار اقدام کنید. فنلاند با توجه به اقتصاد قدرتمند و بازار کار پررونق یکی از بهترین کشورهای اروپا برای کار و زندگی محسوب می‌شود.

مزیت های اساسی کار در فنلاند

کار در فنلاند می تواند برای بسیاری از متخصصان تجربه ای بسیار مفید باشد، زیرا این کشور دارای استاندارد زندگی بالایی در بین کشورهای اروپایی می باشد. برخی از مهمترین مزیت های کار در فنلاند به شرح زیر می باشد:

مزیت های کار در فنلاندتوضیحات
حقوق رقابتیفنلاند به طور متوسط یکی از پردرآمد ترین کشورهای اروپایی است که حقوق و مزایا رقابتی را برای اتباع خارجی ارائه می دهد.
تعادل قوی بین کار و زندگیفرهنگ فنلاندی، تاکید زیادی بر تعادل بین کار و زندگی در این کشور دارد.
محیط چند فرهنگیفنلاند به طور کلی، جامعه ای چند فرهنگی با جمعیتی متنوع از مردم سراسر جهان است.
آموزش و پرورش عالیفنلاند خانه برترین دانشگاه ها و مدارس فنی در جهان است.

در نمودار زیر می توانید روند مهاجرت کاری به فنلاند را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند مهاجرت کاری به فنلاند

مالیات در فنلاند در 2024

مالیات شما در فنلاند طی سال 2024 بر اساس مدت اقامت شما در این کشور تعیین می گردد. اگر برای کمتر از شش ماه در فنلاند باشید، مالیات شما در محل حدود 35% خواهد بود و اگر در فنلاند قصد اقامت بیش از 6 ماه داشته باشید، همانند یک شهروند فنلاندی مالیات شما طبق دستمزد شما محاسبه می شود. شما همچنین باید برای درخواست یک کارت مالیاتی از اداره مالیات محلی اقدام نمائید. برای دریافت کارت مالیاتی، یک کد هویت شخصی از فنلاند دریافت خواهید کرد.

اگر شما برای مدت زمانی موقت در فنلاند باشید، می توانید در اداره مالیات محلی آن کارت را در صورت درخواست تهیه فرمائید ولی اگر قصد دارید برای بیش از یک سال در فنلاند کار کنید، باید به دفتر ثبت نام محلی مراجعه نمائید تا کد هویت شخصی خود را به دست بیاورید و بعد از اخذ کارت، باید کارت مالیاتی را به کارفرمای خود بدهید. کارفرمای شما نرخی را که در کارت مالیاتی چاپ شده است برای پرداخت مالیات بر درآمد خود استفاده می نماید. برای جلوگیری از فعالیت های اقتصاد خاکستری و اشتغال ناخواسته، اطمینان حاصل کنید که همه کارهایتان در کارت مالیاتی شما ثبت شده است. در صورت تمایل برای دریافت اطالاعات در باب ویزای کار در کشور فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

قوانین اخذ ویزای کار فنلاند

تاثیر دانش زبان بر کار در فنلاند

یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی برای یکپارچه سازی شما با محیط کار، بسیار مناسب است. باید مهارت های زبان خود را افزایش دهید تا بتوانید در محیط کار به راحتی با اطرافیان در ارتباط باشید. درون آن کشور مکان هایی را جهت یادگیری زبان فنلاندی در اختیار متقاضیان قرار داده اند و شما این امکان را دارید که دانش زبان خود را در این موسسه و کالج ها تکمیل نمائید.

در این مقاله تمام تلاش خود را بر این مبنا قرار دادیم که کلیه اطلاعات را در خصوص کار در فنلاند خدمتتان ارائه دهیم برای اخذ ویزا و دریافت کار در یک کشور اروپایی راه های مناسب تر و آسان تری وجود دارد. اخذ ویزای کار در فنلاند نیازمند این است که از آن کشور پیشنهاد شغلی دریافت نموده باشید و از آنجایی که فرایند دریافت پیشنهاد شغلی برای شما و کارفرمای شما مسیر طولانی و دشواری می باشد می توانید با انتخاب مسیر به مراتب راحت تر به اقامت یک کشور اروپایی دست یابید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت، شما را در تمام مسیر راهنمایی نماید.

پرتکرارترین سوالات در خصوص کار در فنلاند

در این بخش در خصوص سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول ساخته است پاسخ می دهیم:

 • راه های جستجوی کار در فنلاند کدام اند؟ می توان با استفاده از خدمات آنلاین ادارات توسعۀ اقتصادی و اشتغال، با استفاده از فهرست های تمام موقعیت های خالی موجود در لیست ارائه شده، مشاغل مورد نظر خود را جستجو کرد. همچنین می توان توسط اطلاعات متمرکز در پورتال تحرک شغلی اروپا (EURES) در مورد وضعیت بازار کار و همچنین نیروی مورد نیاز بازار اطلاعات مورد نیاز را به دست آورد. شما همچنین می توانید برای بسیاری از مشاغل که در شرکت های فعال کشور فنلاند وجود دارند اقدام نمائید و رزومه خود را برایشان ارسال نمائید و طبیعتا اگر چند مسیر جستجو را هم زمان بررسی نمائید به نتیجه بهتری دست میابید.
 • تاثیر دانش زبان بر کار در فنلاند چگونه است؟ یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی برای یکپارچه سازی شما با محیط کار، بسیار مناسب است. باید مهارت های زبان خود را افزایش دهید تا بتوانید در محیط کار به راحتی با اطرافیان در ارتباط باشید. درون آن کشور مکان هایی را جهت یادگیری زبان فنلاندی در اختیار متقاضیان قرار داده اند و شما این امکان را دارید که دانش زبان خود را در این موسسه و کالج ها تکمیل نمائید.
5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *