مهاجرت کاری فنلاند

کار در فنلاند

کار در فنلاند

برای کار در فنلاند متقاضیان باید دارای تخصص کافی باشند؛ این کشور به دلیل کیفیت زندگی عالی و وضعیت اقتصادی مناسب متقاضیان زیادی را جذب می نماید. در این مقاله سعی خود را بر این مبنا قرار دادیم که شما را با شرایط کار در این کشور آشنا سازیم. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در باب کار در فنلاند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

  • شرایط کار در فنلاند چیست؟
  • کاریابی در فنلاند به چه صورت است؟
  • مشاغل مورد نیاز فنلاند کدام مشاغل است؟
  • برای پیدا کردن کار در فنلاند چقدر باید دانش زبان داشت؟

فنلاند یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و کار است. این کشور در شمال اروپا و منطقه موسوم به نوردیک و اسکاندیناوی واقع گردیده است. تا چند دهه قبل شاید به سختی نامی از این کشور بسیار سرد و کمتر توسعه یافته شنیده می شد ولی در این سال های اخیر وضع به کلی تغییر کرده است و اکنون کشور فنلاند به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورها و بهترین نقاط دنیا شناخته می شود. این کشور جزء اتحادیه اروپا و جزء شنگن می باشد. یکی از راه های ورود به این کشور از طریق کار می باشد. کار در این کشور، کار در آلمان یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل فراهم بودن شرایط مناسب برای کارمندان متقاضیان زیادی دارد ولی برای کار در این کشور باید واجد شرایط باشید.

شرایط کار در فنلاند در 2021

برای کار در فنلاند شما نیازمند اخذ ویزا می باشید و این ویزا زمانی به شما تعلق می گیرد که شما یک پیشنهاد شغلی متناسب با حرفه و مهارت خود دریافت نمائید و در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی باید مراحلی را شما و کارفرمایتان انجام دهید. در ادامه کلیه مراحلی را که یک کارفرما جهت استخدام یک فرد از اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید انجام دهد، را خدمتتان ارائه می دهیم.

کارفرمای شما در مرحله اول باید شغل مورد نظر را آگهی کند و این فرایند باید به صورت مستمر در طی 6 ماه انجام شود و برای این که این کار را با اطمینان به انجام برساند باید با ادارات رسمی تماس حاصل فرماید و نحوه آگهی کردن را پرس و جو نماید. بعد از آگهی کردن می تواند درخواست خود را برای دریافت اقامت شما با توجه به ثابت نمودن میزان مهارتتان، به دست بیاورد. شما در این مرحله باید مدارک تحصیلی و مدارکی را جهت اثبات مهارت و تجربه کاری خود ارائه دهید. شما همچنین باید نماینده خود را در فنلاند مشخص نمائید و قبل از ورود به کشور فنلاند باید محل اقامتی را برای خود تعیین کرده باشید.

قرارداد کاری در فنلاند

نکته ای که حائز اهمیت است این است که شما باید قبل از ورود خود به این کشور قراردادی را با کارفرما منعقد نمائید و در این قرارداد باید مبلغ قرارداد شما و همچنین مدت زمان قرارداد ذکر شده باشد. به صورت کلی یک قرارداد باید شامل موارد زیر باشد:

فاکتورهای اصلی یک قرارداد کاری معتبر
مدت قرارداد (زمان شروع و پایان قرارداد) پوزیشن شغلی
مبلغ دستمزد ساعات کاری
تعیین تعطیلات مدت آزمایشی
قرارداد جمعی قابل اجرا تعیین مرخصی

راه های جستجوی کار در فنلاند

راه های جستجوی کار در فنلاند

شما می توانید با استفاده از خدمات آنلاین ادارات توسعۀ اقتصادی و اشتغال، با استفاده از فهرست های تمام موقعیت های خالی موجود در لیست ارائه شده، مشاغل مورد نظر خود را جستجو نمائید. شما همچنین می توانید توسط اطلاعات متمرکز در پورتال تحرک شغلی اروپا (EURES) در مورد وضعیت بازار کار و همچنین نیروی مورد نیاز بازار اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید. شما همچنین می توانید برای بسیاری از مشاغل که در شرکت های فعال کشور فنلاند وجود دارند اقدام نمائید و رزومه خود را برایشان ارسال نمائید و طبیعتا اگر چند مسیر جستجو را هم زمان بررسی نمائید به نتیجه بهتری دست میابید.

از دیگر راه‌های جستجوی کار در کشور فنلاند می‌توان به ثبت نام در موسسات کاریابی معتبر و استفاده از دایره گسترده اطلاعاتی آن ها اشاره کرد. برخی از وب سایت های کاریابی آنلاین نیز وجود دارند که با دریافت اطلاعات لازم از کارفرما و کارمندان متقاضی مانند پل ارتباطی آنلاین میان آن ها عمل می‌کنند.

در نظر داشته باشید که امکان کاریابی در فنلاند از طریق روزنامه‌های محلی بیشتر برای مشاغل غیر تخصصی وجود دارد و مشاغل تخصصی در این مراجع آگهی نمی شوند. تجربه ثابت کرده است مشاغلی که توسط موسسات کاریابی برای افراد یافت می‌شود از شرایط کاری بهتر و درآمد بالاتری برخوردارند. همانطور که ذکر شد شما می توانید به صورت خصوصی نیز مدارک خود را برای کارفرمایان فنلاندی ارسال کنید تا در صورتی که و مورد پذیرش آن ها قرار گرفتید برای ویزای کار اقدام کنید. فنلاند با توجه به اقتصاد قدرتمند و بازار کار پررونق یکی از بهترین کشورهای اروپا برای کار و زندگی محسوب می‌شود.

مالیات در فنلاند در 2021

مالیات شما در فنلاند طی سال 2021 بر اساس مدت اقامت شما در این کشور تعیین می گردد. اگر برای کمتر از شش ماه در فنلاند باشید، مالیات شما در محل حدود 35% خواهد بود و اگر در فنلاند قصد اقامت بیش از 6 ماه داشته باشید، همانند یک شهروند فنلاندی مالیات شما طبق دستمزد شما محاسبه می شود. شما همچنین باید برای درخواست یک کارت مالیاتی از اداره مالیات محلی اقدام نمائید. برای دریافت کارت مالیاتی، یک کد هویت شخصی از فنلاند دریافت خواهید کرد.

اگر شما برای مدت زمانی موقت در فنلاند باشید، می توانید در اداره مالیات محلی آن کارت را در صورت درخواست تهیه فرمائید ولی اگر قصد دارید برای بیش از یک سال در فنلاند کار کنید، باید به دفتر ثبت نام محلی مراجعه نمائید تا کد هویت شخصی خود را به دست بیاورید و بعد از اخذ کارت، باید کارت مالیاتی را به کارفرمای خود بدهید. کارفرمای شما نرخی را که در کارت مالیاتی چاپ شده است برای پرداخت مالیات بر درآمد خود استفاده می نماید. برای جلوگیری از فعالیت های اقتصاد خاکستری و اشتغال ناخواسته، اطمینان حاصل کنید که همه کارهایتان در کارت مالیاتی شما ثبت شده است. در صورت تمایل برای دریافت اطالاعات در باب ویزای کار در کشور فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

جهت مطالعه قوانین ویزای کار فنلاند کلیک کنید.

تاثیر دانش زبان بر کار در فنلاند

یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی برای یکپارچه سازی شما با محیط کار، بسیار مناسب است. باید مهارت های زبان خود را افزایش دهید تا بتوانید در محیط کار به راحتی با اطرافیان در ارتباط باشید. در آن کشور مکان هایی را جهت یادگیری زبان فنلاندی در اختیار متقاضیان قرار داده اند و شما این امکان را دارید که دانش زبان خود را در این موسسه و کالج ها تکمیل نمائید. در صورت تمایل برای دریافت اطالاعات در باب ویزای فنلاند به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

در این مقاله تمام تلاش خود را بر این مبنا قرار دادیم که کلیه اطلاعات را در خصوص کار در فنلاند خدمتتان ارائه دهیم برای اخذ ویزا و دریافت کار در یک کشور اروپایی راه های مناسب تر و آسان تری وجود دارد. اخذ ویزای کار در فنلاند نیازمند این است که از آن کشور پیشنهاد شغلی دریافت نموده باشید و از آنجایی که فرایند دریافت پیشنهاد شغلی برای شما و کارفرمای شما مسیر طولانی و دشواری می باشد می توانید با انتخاب مسیر به مراتب راحت تر به اقامت یک کشور اروپایی دست یابید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت، شما را در تمام مسیر راهنمایی نماید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.