مهاجرت کاری مکزیک

کار در مکزیک

کار در مکزیک

مهاجرت به کشور مکزیک از روش اخذ ویزای کار در مکزیک یکی از راه های ورود به این کشور می باشد و در نهایت منجر به اقامت این کشور می باشد. کار در مکزیک یکی از بهترین راه های مهاجرتی به این کشور می باشد. جمهوری فدرال این کشور در قسمت جنوبی در ناحیه ای از آمریکای شمالی با جمعیت تقریبان 120 میلیون نفر می باشد.

پایتخت این کشور شهر مکزیکوسیتی می باشد و این کشور در مجموع از 31 ایالت دارد. این کشور یازدهمین ایالت از لحاظ جمعیت می باشد و چهارمین کشور وسیع جهان می باشد. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه کار در مکزیک و مهاجرت به این کشور به صورت تلفنی و حضوری به شما مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

درباره کشور مکزیک

مکزیک (به اسپانیایی: México) با نام رسمی ایالات متحده مکزیک (به اسپانیایی: Estados Unidos Mexicanos) کشوری در آمریکای شمالی است. این کشور حدود 128933000 نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است. زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور هیچ زبان رسمی ندارد. کشور مکزیک پرجمعیت ترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان است و حدود یک‌ سوم از کل اسپانیایی‌ زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند. نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به 40000 سال پیش است.

مکزیک همچنین مهد یکی از مهم‍ترین تمدن‌های باستان، آزتک، بوده‌ است. مکزیک در سده 16 میلادی توسط هرنان کورتس کشف شد و در سال 1519 تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال 1521 تا جنگ‌های استقلال مابین 1821–1810 مستعمره اسپانیا بوده‌است. مکزیک پرجمعیت‌ترین منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا، سرانجام در سال 1810 استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد. مکزیک از تاریخ 7 نوامبر 1945 در سازمان ملل متحد عضو است.

شرایط کار در مکزیک در 2021

یکی از راه های اصلی بابت مهاجرت به مکزیک از طریق ویزای کار بابت بلند مدت می باشد. فرد باید درخواست ویزای خود را از طریق کارفرمایی معتبر در این کشور به اداره مهاجرت و سپس به سفارت این کشور ارائه دهد. امکان ارسال درخواست بابت استخدام کاری از طریق سایت های کاری این کشور امکان پذیر می باشد، که شخص متقاضی رزومه کامل خود را به کارفرمای معتبر ارسال کند. برخی از سایت های کاریابی کشور مکزیک شامل موارد ذیل اند:

 • opcionempleo.com
 • bumeran.com.mx
 • occ.com.mx
 • indeed.com,mx
 • leran4good.com
 • tesall.com
 • eslemployment.com
 • totalesl.com

شرایط کار در مکزیک

انواع ویزا برای کار در مکزیک

انواع ویزاهای کاری در مکزیک عبارت هستند از:

 • ویزای fm-2 : متقاضیان خارجی که بیشتر از 5 سال کار به صورت قانونی در این کشور داشته باشند.
 • ویزای fm-3 : این نوع ویزای برای متقاضیان خارجی شاغل در این کشور که همراه با افراد خانواده خود به این کشور رفت و آمد دارند.

بابت این دو نوع ویزای کاری، ابتدا کارفرما باید از سمت او به موسسه ملی مهاجرت به این کشور را درخواست بدهد. این فرآیند تا 30 روز زمان لازم دارد. بعد از تایید این موسسه یک درخواست به سفارت این کشور در کشور شخص مورد نظر انتقال داده می شود و متقاضی باید شخصا به سفارت مراجعه کند تا اسناد خود را ارائه دهد و بابت دریافت ویزای کاری این کشور اقدامات لازم را انجام دهد

مدارک مورد نیاز بابت درخواست ویزای کار مکزیک

بعد از اطلاع رسانی INM، کارمندان و هر فرد خانواده باید مدارک زیر را در هنگام درخواست ویزا به سفارت این کشور ارائه دهد:

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه 4 قطعه عکس از نوع پاسپورت
 • ارائه فرم درخواست
 • ارائه نامه اطلاع رسانی INM
 • ارائه هزینه های سفارت که غیر قابل استرداد می باشد.

کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه کار در مکزیک، اخذ اقامت مکزیک از راه های مختلف به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان و سروران مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

4/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کار در مکزیک

 1. ایرج تقی نژاد گفت:

  سلام وقتتان بخیر بنده ۳۱ سالم هست دیپلم انسانی هستم آشپز وپرورش دهنده بلدرچین وطیورهستم آشنا بازبان انگلیسی، آیا امکان مهاجرت برای من نیزفراهم است

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   متاسفانه در زمینه مهاجرت به مکزیک فعالیتی نداریم
   با این حال با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند برای مهاجرت به کشورهای دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *