ویزای کاری

کار در هلند

کار در هلند

کار در هلند 2024 گزینه ای جذاب برای شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از آن میباشد که ششمین نرخ بیکاری کم در اتحادیه اروپا را بخود اختصاص داده است. فرهنگ و زندگی با کیفیت در کنار هم، این کشور را به مکانی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. این کشور رتبه سوم در جهان در خصوص تسلط به زبان انگلیسی را به خود اختصاص داده است که باعث دوچندانی جذابیت برای مهاجران نیز شده است.متقاضیان بهتر است پیش از هر گونه اقدام در این خصوص، درباره شرایط ورود و مهاجرت به کشور هلند اطلاعاتی اخذ کنند از همین رو در این مقاله با بررسی موارد مهم در خصوص کار در هلند از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی شده پاسخ سوالات مطرح شده در پایین ارائه گردد.

 1. شرایط کاری در این کشور به چه صورت است؟
 2. آیا امکان مهاجرت از طریق کار وجود دارد؟
 3. کار سیاه در هلند چه مشاغلی هستند؟
 4. شرایط استخدام کارگری در هلند چیست؟
 5. شرایط اعزام نیروی کار به هلند چیست؟
 6. آیا شرکت های ایرانی در هلند وجود دارند؟
 7. بازار کار هلند برای مهندسین به چه صورت است؟
 8. حقوق و مزایا به چه میزان است؟
 9. ویزای ORIENTATION YEAR هلند چیست و شرایط اخذ آن چیست؟
در این مطلب میخوانید نمایش

کار در هلند

برای کار در هلند باید قبل از مهاجرت به هلند، جستجوی کار را آغاز کنید. وب سایت EURES شامل بسیاری از مشاغل خالی در کارفرمایان هلندی است و شما می توانید مستقیماً درخواست دهید. این وب سایت به 26 زبان اروپایی موجود است. EURES یک شبکه اروپایی است که UWV بخشی از آن است. EURES با آژانس های کاریابی، آژانس های کار موقت، اتحادیه های کارگری، سازمان های کارفرمایی و سایر بازیگران بازار کار در اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس همکاری می کند. EURES توسط کمیسیون اروپا هماهنگ می شود و شما می توانید رزومه خود را برای کارفرمایان بفرستید و یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید که مهم ترین مدرک لازم برای ویزای کاری هلند است.


کشور هلند به دلیل خاک حاصلخیز دومین صادر کننده غذا و محصولات کشاورزی بعد از آمریکا است. هلند یکی از اعضای بنیان گذار اتحادیه اروپا، منطقه € (یورو)، ناتو و سازمان تجارت جهانی است هچنین دارای چند سازمان بین دولتی و دادگاه های بین المللی است که بسیاری از آنها در لاهه متمرکز شده اند. از این کشور می توان به عنوان یکی از بزرگترین کشورها در عرصه تجارت و بانکداری جهانی نام برد.

اینفوگرافیک کار در هلند

مجوز کار در کشور هلند

اگر فردی قصد اخذ ویزای کار در هلند را دارد به طور معمول باید برای وی یک مجوز کار یا مجوز اقامت و یا ترکیبی از این دو از طرف کارفرما صادر شود. برای هردوی این مجوزها باید ثابت شود که شغل مورد نظر در صدر فهرست علاقه مندیهای کشور هلند وجود دارد و کارفرمای فرد نتوانسته در شغل مورد نظر، شخصی متخصص در هلند و پس از آن در اتحادیه اروپا یافت کند و سپس شغل مورد نظر را به فرد مورد نظر که تابعیتی به جز تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارد پیشنهاد دهد.

روال معمول این قاعده بدین صورت است که کارفرما شغل مورد نظر را نمی تواند در بدو امر به فرد خارجی پیشنهاد دهد لذا باید در هلند 3 ماه آن را آگهی کند اگر در انتهای این مهلت فرد متقاضی شغل مورد نظر یافت نشد بار دیگر همان شغل را این بار در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی نماید و در صورتی که در اتحادیه اروپا نیز فردی برای آن شغل تقاضای استخدام نکرده بود در نهایت کارفرما می تواند آن را به فرد خارجی پیشنهاد دهد. کارفرما ابتدا درخواست مجوز کار را به آژانس بیمه کارفرمایان هلند یا UWV ارائه می دهد، سپس درخواست کار و اقامت فرد خارجی را همزمان به اداره مهاجرت و خدمات حقوقی IND ارائه می دهد. سپس اداره مهاجرت (IND) اطلاعات مورد نظر را از آژانس بیمه کارفرمایان (UWV) دریافت می کند.

شرایط کار در هلند در سال 2024

در سال 2024 درخواست های متفاوتی در زمینه ویزای کار هلند وجود دارد. اگر فرد موفق به پیدا کردن کار در کشور هلند شده باشد، کارفرما می بایست درخواست مجوز یا دعوت نامه ای برای درخواست صادر کند. فرد می تواند در یک کار دائم یا فصلی یا یک تجربه کاری پذیرفته شود، همچنین می تواند به عنوان یک نیروی کار بسیار ماهر از شعبه ای در یک کشور به شعبه ای دیگر در هلند منتقل شود یا به عنوان شخصی که دارای کارت آبی اشتغال در اروپا می باشد برای کار در هلند اقدام کند و یا به عنوان یک کارآموز پزشکی و یا یک محقق پذیرفته شود. . موضوع دیگر در زمینه کار در هلند 2024 اطلاع از نرخ اشتغال در این کشور اروپایی است. با توجه به نمودار زیر می توان نتیجه گرفت که نرخ اشتغال در هلند در نیمه اول سال 2024 تا 82.20% افزایش یافته است:

نرخ اشتغال در هلند

استخدام کارگری در هلند

برای استخدام در هلند، شما حتما و حتما نیازمند یافتن کار در این کشور هستید. در کشوری که بیش از 60% مشاغل آن به صورت غیر رسمی تکمیل می شود. به هر حال برای یافتن کار در هلند روش های مختلفی شامل موارد ذیل وجود دارد:

 • اداره کار عمومی آژانس بیمه کارگری (UWV)
 • آژانس های کاریابی معتبر هلندی
 • آگهی ها در بخش نیازمندی روزنامه هایی مثل NRC Handelsblad، De Volkskrant و De Telegraaf
 • وب سایت های جستجوی کار مثل EURES، UWV و Werk

اما برای درخواست استخدام در هلند نیز شرایط خاصی وجود دارد. اینکه کارجویان بایستی ضمن نگارش تقاضانامه (Application letter) با فرمت و زبان هلندی همچنین رزومه یا CV خودشان را هم تنظیم و به کارفرمای هلندی ارسال کنند. در صورت تایید کارفرمای هلندی است که مرحله مصاحبه شغلی یا Job Interview شروع می شود.

شرایط رزومه کاری فرد برای استخدام در هلند

شرایط کار در هلند برای ایرانیان

قبل از اینکه اصلا به سراغ موضوع درخواست ویزای کاری هلند توسط ایرانیان برویم. بهتر است ابتداء با شرایط کار در هلند برای ایرانیان آشنا شویم. معمولا قراردادهای کاری در هلند به صورت مکتوب و رسمی بوده و به دو صورت قرارداد کاری دائمی و قرارداد کاری موقتی می باشد. غالبا نیز این قراردادها بر مبنای توافقات کار جمعی (CAO) تنظیم می شود. معمولا نیز قانون حداقل دستمزد در این کشور از سن 21 سالگی در نظر گرفته می شود.

طبق قانون ساعات کاری هلند (Arbeidstijdenwet, ATW) نیز تمامی کارگران در این کشور از جمله ایرانیان تا 9 ساعت در روز و تا 45 ساعت در هفته مجاز به کار کردن هستند. ضمنا قانون مذکور همچنین به مواردی مثل تایم استراحت، کار شبانه، اضافه کاری و مواردی مثل آن نیز می پردازد. جالب است بدانید که کلیه کارکنان در هلند حق تعطیلات با حقوق تا 10 روز را دارند. چرا که کل تعطیلات رسمی این کشور 10 روز است. اما عمده قراردادهای کار جمعی در هلند مرخصی با حقوق را از 20 تا 30 روز در سال می گیرند.

نوآوری در هلند

روتردام همچنین خانه شگفتی های معماری مانند غرفه شناور است که نمونه ای پیشگام از معماری سازگار و پایدار است. این نشان دهنده تعهد هلندی به پایداری و آگاهی زیست محیطی در معماری است. نوآوری در هلند به این سه حوزه محدود نمی شود. در تمام جنبه های زندگی هلندی نفوذ می کند. با استقبال از خلاقیت و پیشرفت، هلند به الهام بخشیدن و رهبری در چشم انداز نوآوری جهانی ادامه می دهد. دولت به روش ‌های مختلفی از شرکت‌ های نوآورانه حمایت می ‌کند. دولت طرح ‌های مالی زیادی برای کارآفرینانی دارد که می ‌خواهند تجارت خود را به سرعت گسترش دهند. دولت با بخش خصوصی و موسسات دانش عمدتاً برای بهبود مشارکت عمومی و خصوصی کار می کند.

دولت اقدامات خاصی را انجام می دهد. اینها شامل اعطای سریع تر مجوزها (یا حتی خودکار) و همچنین استفاده بیشتر از فناوری دیجیتال است. ارائه خدمات دولتی به صورت آنلاین مطمئناً بار نظارتی بر کارآفرینان را کاهش می دهد. همچنین دامنه نامحدودی را برای محصولات جدید یا کارآمدتر کردن فرآیندهای تجاری ارائه می دهد. شبکه های خوب مهم هستند زیرا به رشد کسب و کار کمک می کنند. دولت از ابزارهایی برای کمک به کارآفرینان برای ایجاد شبکه های محکم استفاده می کند. مانند ماموریت های تجاری در خارج از کشور، زیرا هلند می تواند به بازارهای خارجی جدید دسترسی پیدا کند. در حال حاضر، تمرکز در اینجا بر روی بازارهای نوظهور مانند برزیل و هند است.

در بخش زیر شاهد دلایل افزایش دستمزد کار در هلند هستید:

 • سابقه کار
 • مهارت
 • رزومه تخصصی

شرکت های ایرانی در هلند

هلند از جمله کشورهای موفق در زمینه توسعه شرکت های کوچک و متوسط در سراسر اتحادیه اروپایی (EU) محسوب می شود. این مرهون محیط اقتصادی فعال و سودآور هلند از یک سو و از سوی دیگر حمایت های مختلف دولت هلند از کارآفرینان خارجی می باشد. پس یکی از روش های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور از طریق راه اندازی یک بیزینس یا شرکت تجاری است. روشی که در سال های گذشته نیز برخی از تجار و سرمایه گذاران ایرانی را نیز به سوی خود جلب کرده است.

شرکت های بین المللی در هلند

در واقع شرکت های ایرانی نیز همپای شرکت های بین المللی امکان رشد و توسعه در کشور هلند را دارند. از مهمترین دلایلی که سرمایه گذاران ایرانی را به راه اندازی شرکت در هلند تشویق می کند می توان به محیط کاری خیلی باز، وجود یک اقتصاد باثبات و دائما در حال رشد، نظام مالیاتی حامی کارآفرینان و نیز دسترسی به بازار بزرگ اتحادیه اروپایی (EU) اشاره نمود. اغلب شرکت های ایرانی در هلند به فروش محصولات و کالاهای ایرانی از جمله زعفران، پسته، فرش و غیره می پردازند.

کار در هلند برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی از دو طریق می توانند در کشور هلند کار بکنند. روش اول از طریق کار نیمه وقت در این کشور برای تامین مخارج تحصیل و زندگی اشان می باشد. اما روش دوم اخذ ویزای اقامت 3 ساله پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه های کشور هلند می باشد. در واقع آنها از این طریق می توانند پیشنهاد کاری از کشور هلند دریافت کرده و ویزای تحصیلی خودشان را به ویزای کاری هلند تبدیل کنند. کل فرآیند کار دانشجویان بین المللی در هلند و اخذ ویزای کاری این کشور نیز از این قرار است:

کل فرآیند کار دانشجویان بین المللی در هلند

ویزای ORIENTATION YEAR جهت کاریابی دانشجویان در هلند

یکی از دسته های مهاجرینی که برای کار در هلند شانس بالایی دارند، افرادی هستند که به تازگی از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده و مایل به اقامت در این کشور هستند. چراکه صنایع در هلند به سرعت در حال رشد بوده و دانشگاه های هلندی نیز با این صنایع روابط نزدیکی دارند. به همین دلیل دولت هلند به این دسته از متقاضیان ویزای کار پسا تحصیل جهت کاریابی در هلند یا همان ویزای ORIENTATION YEAR اعطاء می کند و آنها تا یکسال می توانند در هلند کاریابی کنند. اما شرایط اخذ این ویزا در سال 2024 از این قرار می باشد:

شرایط اخذ ویزای ORIENTATION YEAR هلندشرح
عنوان ویزاORIENTATION YEAR یا Search Year
مخصوصفارغ التحصیلان از هلند
مدت اقامت1 ساله با هدف جستجوی کار
شرط اصلیبرخورداری از مدرک دانشگاهی از کشور هلند
هزینه ویزا285€ (یورو)

لازم است عزیزان در جریان این امر قرار داشته باشند که مهلت درخواست این ویزا حداکثر تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی از کشور هلند می باشد. برای اطلاع از بهترین رشته مشاغل موجود در کشور هلند 2021 حتما به نمودار زیر توجه نمائید:

بهترین مشاغل دانشگاهی در هلند

نرخ بیکاری در هلند طی سال های مختلف

میزان نرخ بیکاری در هر کشور بسته به نیروی کار بدون شغل دارد. کاهش نرخ بیکاری در 5 سال اخیر در کشور هلند، باعث درخواست بالا در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در این کشور شده است. در مجموع می توان گفت به میزان بیش از 90% افراد مشغول به کار در هلند هستند. در این جدول به میزان نرخ بیکاری در سال های اخیر اشاره شده است:

تاریخنرخ بیکاری
February 20147.9%
 October 20156.9%
November 20165.6%
September 20174.7%
March 20183.9%
Jul 20193.4%
Feb 20203.5%
Jan 20216.4%
May 20223.2%
Jan 20243.7%

قوانین مهاجرت به هلند

شرط اقامت جهت کار در هلند

یکی از موارد بسیار مهم که شاید برای علاقه مندان به مهاجرت به هلند بسیار قابل توجه باشد این است که آیا کشور هلند هم مانند کشور آلمان دارای ویزای جستجوی کار 6 ماهه می باشد؟ پاسخ این سوال به طور قطع خیر است! زیرا کشور هلند برای متقاضیان کار در این کشور تنها زمانی اجازه صادر می کند که شخص در خاک این کشور نه تنها حضور داشته باشد بلکه دارای کارت اقامت نیز باشد.

به همین دلیل است که مهاجرت از طریق تحصیل یکی از برترین راه های اقامت از این کشور محسوب می گردد. متقاضیان می توانند با تحصیل در هلند کارت دانشجویی را دریافت نمایند. پس از صدور این کارت، متقاضیان می توانند دنیال کار باشند. در صورت یکسری شرایط خاص، متقاضیان می توانند مشغول به کار شوند و اقامت خود را تغیر دهند. فرصت تحصیل در هلند و برخورداری از اقامت پس از تحصیل به منظور کاریابی روندی می باشد که توانسته مورد توجه قرار گیرد. تحصیل در هلند علاوه بر فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر جهانی، شانس کاریابی اشخاص را نیز افزایش می دهد.

کار حین تحصیل در کشور هلند

کار قانونی در هلند نیاز به یک اجازه کار است. قوانین مربوط به اداره کار در کشور هلند برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی نیز متغیر می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی برای تحصیل در هلند نیاز به مجوز اقامت نخواهند داشت. حتی یکسری از قوانین برای کشورهای اروپایی نیز متغیر است. برای مثال شهروندان کرواسی باید برای سال اول زندگی خود اجازه اقامت دریافت کنند. آنان نیز مانند غیر اروپایی ها نیاز به دریافت اجازه کار خواهند داشت.

مطابق با آخرین قوانین اداره کار مهاجرت کشور هلند برای دانشجویان در سال 2024، میزان ساعات کار دانشجویی 16 ساعت در هفته است که به تازگی افزایش یافته و قبلا 12 ساعت بوده است. دانشجویانی که تخصص خاصی ندارند، می توانند از طریق کارهای خدماتی 16 ساعت در هفته را پر کنند. میزان درآمد دانشجو در هر ساعت برای کار پاره وقت بین 12€ تا 20€ (یورو) متفاوت می باشد. میزان حقوق تماما بستگی به کارفرما و نوع سختی کار دارد.

آخرین شرایط تحصیل در هلند

درآمد متوسط در هلند در سال 2024

مطابق با آمار اعلام شده در سال 2024 درآمد ناخالص متوسط برای اشخاص در هلند سالانه 36000€ یا 2778€ (یورو) ناخالص در ماه است. میزان درآمد ارتباط مستقیمی با سن و تجربه و حرفه کاری دارد. متوسط حقوق در هلند در سال 2024 براساس سن بدین صورت میباشد:

گروه سنیدرآمد سالانه (خالص به یورو)
15 الی 25 سال10600€
25 الی 45 سال36400€
45 الی 65 سال42400€
65 سال به بالا24900€

دانشجویان و دانش آموزان بین المللی برای کار در اروپا دارای محدودیت های قانونی هستند. دانشجویانی که قصد کار ضمن تحصیل در هلند را دارند باید آگاه باشند که در هفته تنها 16 ساعت اجازه کار خواهند داشت. این محدودیت ها در ماه های جون، جولای و آگوست از بین می رود. این به آن معناست که همه دانشجویان بین المللی نیز اجازه کار دائم خواهند داشت. دانشجویان اروپایی می توانند به صورت آزادانه، بدون محدودیت زمانی و حوزه فعالیت، در کشور هلند کار کنند. البته این افراد نیز باید پیش از استخدام، خود را به شهرداری معرفی کنند.

اعزام نیروی کار به هلند

واقعیتی که درباره بازار کاری هلند وجود دارد این است که  ب نیروی کار ماهر نیاز وجود دارد. مثل هر روش مهاجرتی نیز مهاجرت کاری به هلند دارای یک پروسه ای است که 0 تا 100 آن را در تصویر گرافیکی زیر ملاحظه می کنید:

پروسه کلی مهاجرت کاری به هلند

پس اولین و مهمترین مرحله از اعزام نیروی کار به هلند، یافتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای هلندی است. و این هم میسر نمی شود مگر به داشتن یک رزومه CV و کاور لتر خوب! و در ضمن کارجویان برای کاریابی بهتر در هلند می توانند از انواع شیوه های جستجو کار مثل سایت ها و پورتال های کاریابی بهره گیرند.

خدمات کاریابی موسسه در هلند

مضاف بر اینکه به محض تایید درخواست کارتان از سوی کارفرما احتمال اینکه شما در مصاحبه استخدامی شرکت کنید بالاست. و در اینجا نیز علاوه بر سابقه کار تخصصی همچنین قدرت ارتباطی و نیز تسلط به زبان انگلیسی حرف اول را می زند. پس از تایید نهایی نیز قرارداد کاری بین کارفرما هلندی و کارگر خارجی منعقد شده و به این صورت کارفرما هلندی به عنوان اسپانسر به سراغ درخواسنت مجوز کار و اقامت برای کارگر خارجی می رود. و بدنبال آن هم بمحض دریافت مجوز کار هم کارگر خارجی جهت درخواست ویزای کاریش (MVV Visa) به سفارت هلند مراجعه خواهد کرد. در تمام این مراحل شما با دریافت مشاوره از یکی از وکلای مجربمان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت میتوانید شانس ویزایتان را چند برابر کنید.

مشاغل پر درآمد در هلند در سال 2024

کشور هلند یکی از بهترین کشورها در اتحادیه اروپا است که براساس حقوق و دستمزد کار میکند. 10 مشاغل پردرآمد در هلند در سال 2024 عبارتنداز:

رتبهشغلمیزان درآمدماهانه به یورو
1متخصصان پزشکی9160€
2خلبانان8320€
3وکلا9530€
4مدیران شرکت10900€
5اقتصاددان تجارت7520€
6مدیران منابع انسانی7200€
7مدیران فروش8220€
8داروسازان6040€
9مدیران اطلاعات7620€
10دندانپزشکان11300€

کار حین تحصیل در کشور هلند

لیست مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2024

در این بخش از مقاله سعی شده است به لیست مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2024 پرداخته شود که عبارتنداز:

 • متخصص IT
 • حسابداری
 • طراح وب
 • منشی
 • مدیریت داخلی
 • بخش های آموزش
 • بازاریابی
 • امور مالی
 • کار در نشریه ها
 • بخش سلامت و بهداشت و درمان
 • بخش های مختلف فروش و خدمات مشتری

اخذ مجوز اقامت هلند

اگر مجوز اقامت در هلند به فرد داده شود یک اجازه اقامت مطلق که ترکیبی از مجوز اقامت و مجوز کار است به وی اعطا خواهد شد. سپس کارفرما یک کپی از اسنادی که نشان دهنده شرایطی است که فرد مجاز به کار خواهد بود را دریافت خواهد نمود. زمانی که دعوت نامه کاری خود را دریافت کرد کارفرمای وی به عنوان معرف و پشتیبان او شناخته خواهد شد.

این معرف یا حامی مالی باید اطمینان حاصل کند که فرد تمامی شرایط مربوط به اخذ اقامت خود را رعایت کرده باشد، اگر کافرما از طرف IND به عنوان یک معرف یا حامی مالی شناخته شده باشد روش رسیدگی به درخواست فرد سریعتر خواهد بود. لذا کارفرما باید شناخته شده باشد مگر اینکه متقاضی تبعه کشور ترکیه باشد که دیگر نیازی به این مورد نخواهد بود. اشخاصی که اقامت موقت دوره یک ساله را دریافت کرده اند تا در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند نیازی به کارفرمای بالقوه برای درخواست مجوز کار نخواهند داشت.

قوانین اقامت در هلند

مشارکت داوطلبی در هلند

متقاضیان بین المللی نیز می توانند راهی فوق العاده در شبکه اجتماعی برای مشارکت داوطلبی در هلند برای خود و خانواده نیز ایجاد نمایند. دانش زبان هلندی باعث ایجاد فرصت های بیشتری در باب مشارکت داوطلبی نیز شده است. از دیگر موارد حائز اهمیت در این باب مشارکت در گروه های خارجی است. زبان هلندی با وجود اینکه افراد به زبان انگلیسی تسلط دارند٬ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای یافتن کار مناسب می بایست فرد حتما به زبان هلندی تسلط داشته باشد. کار داوطلبانه فرصت خوبی برای فراگیری این زبان است.

آیا برای کار داوطلبانه در کشور هلند نیاز به اجازه کار است؟ شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا EAA نیاز به مجوز کار معتبر دارند. لازم به ذکر است دارندگان ویزای توریستی هلند مجاز به انجام کار داوطلبانه نیستند.

کار سیاه در کشور هلند

بسیاری از افراد در زمانی که اجازه کار ندارند و یا حتی میزان ساعت کاری کمی به آنها داده میشود اقدام به کار سیاه در هلند میکنند که ممکن است درآمد بالایی داشته باشد اما مطمئنا دارای ریسک بالایی است. اداره مهاجرت در این مواقع پس از اطلاع از اینکه شخص در حال انجام کار سیاه و یا همان کار بدون اجازه است می تواند کارت اقامت شخص را باطل نماید. بیشتر کارهای غیر قانونی که همان کار سیاه و یا کار بدون اجازه اداره مهاجرت تلقی می شود کارهای خدماتی در رستوران ها و بارهای این کشور میباشد که عموما آخر هفته های ساعت کاری آنهاست. این امر بسیار کار خطرناکی بوده و ریسک بالایی دارد و شخص می بایست حتما این امر را در نظر بگیرد که ممکن است کارت اقامت او باطل گردد.

جستجوی کار در کشور هلند برای ایرانیان

برای یافتن شغل در این کشور متقاضیان می توانند از وب سایت های معتبر کاریابی، موسسات کاریابی، روزنامه ها و شرکت در نمایشگاه استفاده نمایند، همچنین فرد می تواند در شرکت یا موسسه ای تحت عنوان کارآموز مشغول به کار شود. معمولا در وب سایت های کاریابی اطلاعات کاملی در رابطه با کار و شرایط لازم برای استخدام شدن ذکر شده است. برای کمک گرفتن از موسسات کاریابی باید دقت نمایید که این موسسات معتبر باشند، برخی از این موسسات در کشور هلند به شرح زیر می باشند.

 •  Undutchables
 • Pro Job
 • Resourcing People
 • Madison Parker
 • Abroad Experience

موسسات کاریابی و مدارک لازم برای کار در هلند

مدارک و مراحل مورد نیاز نیز به شرح ذیل است:

 • یافتن شغل در هلند یا درخواست مجوز اقامت موقت برای یافتن شغل
 • درخواست اقامت کاری از طرف کافرما
 • دریافت و بررسی درخواست اقامت
 • مرحله تصمیم گیری
 • دریافت استیکر mvv در پاسپورت (mvv برچسب یا استیکری است که از طرف سفارت در گذرنامه فرد ثبت می شود).
 • گرفتن مجوز اقامت
 • ثبت اطلاعات در پورتال شهرداری هلند، پس از طی این پروسه باید در پورتال شهرداری شهر محل سکونت ثبت گردد.
 • تست بیماری سل (TB test)*
 • ارائه بیمه درمانی (کارفرما موظف است که فرد را در قبال کاری که انجام میدهد، بیمه نماید.)
 • تعهدات قانونی

مرحله تصمیم گیری در IND: در این مرحله IND صحت و سقم مدارک ارسالی را بررسی می کند تا تشخیص دهد متقاضی واجد شرایط لازم برای کسب مجوز اقامت است یا خیر. تصمیم گیری در IND ممکن است به 60 روز زمان احتیاج داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری هلند

آمستردام یکی از بهترین شهرهای هلند برای کار

آمستردام پایتخت و پر جمعیت ترین کشور هلند که در استان هلند شمالی قرار گرفته و به صورت محاوره ای به اسم ونیز شمال نامیده می شود. در اواخر قرن 12 میلادی این شهر به عنوان دهکده ماهیگیری کوچک شناخته می شد و در دوره طلایی هلند (قرن 17) به مهمترین بندر در دنیا تبدیل شد و به مرکزی پیشرو در امور مالی و تجارت شناخته شد، در قرن 19 و 20 شهر گسترش یافت و بسیاری از محلات و حومه های آن پیشرفت کرد. آمستردام به عنوان پایتخت تجاری هلند و یکی از مراکز برتر مالی در اروپا توسط گروه های مطالعاتی جهانی سازی و شهرهای جهانی (GaWC) به عنوان شهر آلفا در جهان شناخته می شود. آمستردام در رده پنجم بهترین شهرهای اروپا قرار دارد که در آن موقعیت تجاری بین المللی قرار دارد و از لندن، پاریس، فرانکفورت و بارسلونا پیشی گرفته است.

برترین موسساتی که در شهر آمستردام قرار دارند عبارتند از:

 • Miro
 • Clifford Chance
 • Henkel
 • Fusion Worldwide
 • SkyKick
 • Stream (CO)
 • Inshur
 • Ekata
 • ForwardPMX
 • Upfield

میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در شهر آمستردام 11500€ (یورو) است، حقوق و دستمزد در مشاغل مختلف متفاوت است و بین 1850€ و 49600€ (یورو) متغیر است. هزینه های زندگی در شهر آمستردام برای 1 نفر 2547€ (یورو) و برای خانواده 4 نفره 4521€ (یورو) برآورد شده است. مهمترین و محبوبترین مشاغل در شهر آمستردام شامل: طراح گرافیک، توسعه دهنده نرم افزار، مدیر پروژه، روانشناسی، مدیر هنری، کارورز، طراح مد و کارآموز طراحی می شود.

اوترخت یکی از بهترین شهرهای هلند برای کار

Utrecht مرکز و پر جمعیت ترین شهر در استانی با همین نام است که در مرکز کشور هلند جای گرفته است، در این شهر زندگی فرهنگی فعالی در جریان است که از این نظر پس از آمستردام در جایگاه دوم قرار گرفته است. شهر اوتردخت میزبان دانشگاه اوتردخت که یکی از معتبرترین دانشگاه های هلند به شمار می رود است علاوه بر این چندین موسسه آموزش عالی در این شهر واقع شده که جزء برترین دانشگاه های کشور هلند هستند. برای کسب اطلاعات در رابطه با دانشگاه اوتردخت و شرایط تحصیل در این دانشگاه می توانید به مطالعه مقاله دانشگاه Utrecht هلند بپردازید. شغل هایی مثل: دستیار تحقیقاتی، طراح گرافیک، کارورز، آشپز، سر آشپز، مدیر و معاون هتل جزء مشاغل برتر در شهر اوتردخت هستند.

صنعت تولید بخش کوچکی از اقتصاد کشور هلند را تشکیل می دهد، موسسات و شرکت های مهم در شهر اوترخت عبارتند از:

 • KnowBe4
 • Incentro
 • Bol
 • Inshur
 • Kruidvat
 • SkyKick
 • Fernseh Berlet
 • Descartes Systems
 • Truphone
 • Blokker

. میانگین حقوق و دستمزد در شهر اوترخت ماهانه 10900€ (یورو) می باشد، هزینه زندگی در این شهر برای 1 فرد 2164€ (یورو) و برای خانواده 4 نفره 4112€ (یورو) برآورد شده است.

مقایسه سطح درآمد هلند با سایر کشورها

سطح درآمد در کشورهای مختلف متفاوت است و در جدول ذیل برخی از بهترین کشورهای دنیا از این جهت با هم مقایسه شده اند:

نام کشورمتوسط درآمد سالیانه (پوند)ساعات کار در هفته
فرانسه54048£35
سوئد47173£40
انگلستان55529£40
یونان30281£42
هلند48186£40
 آلمان49580£40
سوئیس92437£42
پرتغال30027£40

علاقه مندان به اخذ ویزای کاری هلند بهتر است با توجه به دشواری های موجود برای اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی ابتدائا رمز ورود خود را تحصیل در هلند قرار دهند یا اگر می خواهند هزینه و زمانی صرف تحصیل نکنند به سراغ کشورهایی همچون آلمان و اتریش بروند و ویزای جستجوگر کار اخذ کنند. متقاضیان این امر می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند تا از جدیدترین قوانین تحصیلی و کاری کشورها آگاهی یابند.

سوالات پرتکرار در خصوص کار در هلند

متقاضیان کار در هلند به طور معمول با سوالات زیر مواجه می شوند:

 • کار در هلند از چه طریقی امکان پذیر است؟ کارفرما شغل مورد نظر را باید در هلند 3 ماه آگهی کند. اگر در انتهای این مهلت فردی یافت نشد بار دیگر همان شغل را این بار در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی نماید و در صورتی که در اتحادیه اروپا نیز فردی یافت نشد، کارفرما می تواند آن را به شما پیشنهاد دهد.
 • مشاغل مورد نیاز کشور هلند کدامند؟ متخصص IT، حسابداری، طراح وب، منشی، مدیریت داخلی، بخش های آموزش، بازاریابی، امور مالی، کار در نشریه ها، بخش سلامت و بهداشت و درمان، بخش های مختلف فروش و خدمات مشتری.
 • شرایط کار سیاه در هلند به چه نحوی است؟ بیشتر کارهای غیر قانونی که همان کار سیاه و یا کار بدون اجازه اداره مهاجرت تلقی می شود کارهای خدماتی در رستوران ها و بارهای این کشور میباشد که عموما آخر هفته ها، ساعت کاری آنهاست. این امر بسیار کار خطرناکی بوده و ریسک بالایی دارد و شخص می بایست حتما این امر را در نظر بگیرد که ممکن است کارت اقامت او باطل گردد.
 • موسسات کاریابی در هلند کدامند؟ این موسسات عبارتند از projob ،Madison parker ،abroad-experience ،Undutchables ،Resourcing people.
 • مراحل اخذ ویزای کاری هلند چیست؟ یافتن شغل در هلند، درخواست اقامت کاری از طرف کافرما، دریافت و بررسی درخواست اقامت، گرفتن مجوز اقامت، ثبت اطلاعات در پورتال شهرداری هلند، ارائه بیمه درمانی و تعهدات قانونی.
4.8/5 - (80 امتیاز)

37 دیدگاه برای “کار در هلند

 1. اردشیر گفت:

  با سلام من 10 سال در زمینه برنامه نویسی فعال هستم و به زبان انگلیسی کم و بیش مسلط هستم 33 ساله هستم و به کشور هلند علاقه دارم
  آیا برای کار در هلند نیاز هست که زبان این کشور را یاد بگیرم و اینکه میخواستم بدونم برای کار در هلند شما میتونید برای من کارفرما پیدا کنید من متاهل هستم همسرم هم میتونه همراهم باشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اول باید گفت که بله همسرتون می تونه همراهتون باشه.
   در حوزه برنامه نویسی هم ما می تونیم برای شما کارفرما پیدا کنیم.
   در صورتی که زبان هلندی رو بلد باشید شرایط بهتری خواهید داشت اما افرادی که مهاجرت به هلند رو تجربه کردند و به زبان انگلیسی تسلط داشتن، تونستن شرایط خوبی برای خودشون ایجاد کنن

 2. مهسا شیخان گفت:

  با سلام و وقت بخیر،
  من 40 سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، حدود 17 سال سابقه کار در موسسات مختلف در حوزه بین الملل و آموزش زبان دارم، و در 8 سال اخیر مدیر دفتر بین الملل پژوهشگاه ناباروری بودم، وظیفه من برگزاری سالانه کنگره بین المللی ناباروری و برگزاری سمپوزیوم های بین المللی در حوزه ناباروری بوده است. همسرم 35 سال سن دارد و مدیر مالی همین پژوهشگاه هست با 11 سال سابقه. ایشون شروع کردند که مدرک بین المللی acca در حوزه مدیریت مالی را اخذ کنند. ایشون هم سطح زبان انگلیسی بسیار قوی دارند. می خواستم بدونم که ما دو نفری تا چه میزان شانس داریم که برای مهاجرت کاری در اتحادیه اروپا اقدام کنیم.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام و عرض احترام
   شما رزومه های بسیار خوبی دارید و این می تونه به شما کمک کنه که خودتون رو به این کشورها برسونید.
   با این حال باید در نظر داشته باشید که در حال حاضر، افرادی که خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند، شهروند درجه سوم برای کاریابی به حساب میان و این مسئله پیدا کردن کار رو سخت می کنه.
   توصیه می کنم با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا مشاورین ما روش های مختلف مهاجرتی رو با شما درمیون بذارن تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید

 3. امیر گفت:

  من دکتری اقتصاد کشاورزی دارم و آیلتس آیا میتونم شغلی پیدا کنم؟کارفرماهم نمیشناسم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای پیدا کردن کار نیازه که در ابتدا در سایت های کاریابی جستجو کنید لطفا در این خصوص مقاله موسسات معتبر کاریابی در هلند رو مطالعه نمایید

 4. ایوب گفت:

  سلام خسته نباشید من کارم آشپزی ایرانی و فرنگی 36 سال دارم و زبانم خوب متاهل هستم چطوری می‌تونم برای اقامت و کار اقدام کنم ممنون از لطف شما

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در کشور هلند نیاز به یک کافرما و دعوتنامه دارید که تا امکان اخد ویزای کار رو داشته باشید

 5. فرزاد گفت:

  درود بر شما. سوال من خدمت شما این بود ۱) مدرک زبان اونجا باید بگیریم ؟ اگه هست چقدر طول میکشه درکل زبان بلد هستم ولی معمولی نه پیشرفته ۲) کار در کنار درس چه کسی برای ما انتخاب میکنه یا میگیره؟ ۳) رشته من فنی هست مهندسی عمران؟ ۴) هزینه شما چقدر هست و چطور میگیرید؟ سپاس از اینکه این ۴ مورد رو دقیق میگید و اینکه هزینه شما کارمارو درست کنید چقدره خودتون کار میگیرید برای ما یا فقط ویزای کاری؟ هلند مد نظر ماست

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. خودتون باید برای کار در حین تحصیل اقدام کنید. برای مهندسی خوندن باید روزمه تون بررسی شه و
   برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. لیدا گفت:

  باسلام من۴۸سال سن دارمو۲۸سال سابقه کارارایشگری وتاتو دارم چگونه من میتونم بیام هلند وشروع به کارکنم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بایستی یک دعوتنامه شغلی هلند داشته باشید

 7. مهرنوش گفت:

  سلام وقت بخیر
  همسر من از طریق ویزای کار میخواهن اقدام کنند،من به عنوان همراه چه امتحانی باید بدم؟
  و اینکه بعد از اینکه اقامت همسرم اوکی شد اقامت من هم درست میشه یا زمان بر هست؟

  ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما شما به عنوان همراه نیازی نیست آزمون خاصی بدین اما اگر مدرک زبان داشته باشید راحت تر هست و بعد از ورود همسر شما واخد کارت اقامت می توانند درخواست همراه دهند

 8. صنم گفت:

  سلام من لیسانس طراحی صنعتی و فوق لیسانس معماری و بیست سال سابقه کار معماری دارم با 43 سال سن و سطح زبان در حد آیلتس 6 و 6.5 شانسی برای دریافت ویزای کاری برای من وجود دارد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر از هلند کارفرما ندارید به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید اجازه کار دارید و اینکه حتما مدرک زبان نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 9. ج گفت:

  سلام
  من کارشناسی تربیت بدنی خوندم و ارشد مهندسی شیمی پلیمر در دانشگاه پیام نور که خیلی ام جیزی ازش نفهمیدم و پنج سال در شرکت پتروشیمی کارشناس امور تدارکات هستم
  با ویزای همراه از طریق همسرم به هلند بروم چقدر شانس پیدا مردن کار در رابطه با شغل و سوابغم دارم؟ مدک زبان هم دارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مهندسی شیمی از جمله رشته های خوب برای کار می باشد فقط باید شما زبانتونو قوی کنید و مهارت های ازمایشگاهیتون قوی باشد

   1. ج گفت:

    خب کلا در قسمت خرید مواد شیمیایی کار کردن نه در ازمایشگاه

  2. مهدیسا گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه از ۵ سالگی آموزش زبان رو شروع کردم.
   ی سالی هست تدریس میکنم‌ مدارک tesol و hippo و toeic
   دارم. رشته دانشگاهیم هم آموزش زبان هست.ترم دو هستم.
   به نظرتون چیکار بکنم و کی اقدام به رفتن بکنم.سطح زبان b1

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    شما برای این که بتونید در این کشور کار کنید، باید حتما یک پیشنهاد کاری هم بتونید از این کشور به دست بیارید.
    این خیلی مهم هست که بتونید یک کارفرمارو مجاب کنید که برای شما پیشنهاد کاری ارسال کنه

 10. خورشید گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مارکتینگ هستم کارشناسی بازرگانی ۳۰ سالمه ، مجرد، هفت سال سابقه کار دارم مسول دفتر بودم از طریق کار همین کار مسول دفتری باشه زبانم متوسطه میتونم هلندی هم یاد بگیرم آیا از طریق کار میتونم اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید اجازه کار دارید و اینکه حتما مدرک زبان نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 11. علی گفت:

  سلام.
  من مهندس نرم افزار هستم و مدارک فنی در حوزه شبکه دارم
  ۲سال سابقه کاری و بیمه دارم
  و میخوام سریع ترین راه برای رفتن به هلند را پیدا کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کارفرما از هلند ندارید به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 12. حمید گفت:

  سلام
  38 سالمه و دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری با 16 سال سابقه کار هستم
  آیا امکان مهاجرت به هلند دارم؟
  شما در چه زمینه هایی برای مهاجرت بنده (به همراه خانواده) به هلند میتونین کمک کنین؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کارفرما از هلند ندارید به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 13. سحر س گفت:

  سلام، من وکیل هستم و مدرک ارشد هم دارم، ۳۰ سالمه و زبان انگلیسی رو هم نسبتا خوب بلدم، برای مهاجرت از طریق تحصیل یا کار در هلند امکانی وجود داره؟ و البته خب میزان هزینه هم اهمیت زیادی برام داره.
  ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مهاجرت از طریق کار خیر اما از طریق تحصیل شرایط فوق العاده ای دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 14. قاضی زاده گفت:

  سلام
  با عرض ادب می خواستم بپرسم با مدرک کارشانسی it و 39 سال سن و 18 سال سابقه کار با بیمه ایا امکان اخذ ویزای کار هلند دارم؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هلند از جمله کشورهایی است که باید شما کارفرما داشته باشید سپس اقدام به ویزای کار کنید

 15. آمانج گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من 24 سال سن دارم و لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و زبان انگلیسی رو تقریبا مشکلی ندارم . دایی من در هلند زندگی میکنه و مادرم دعوتنامه داره . تا تابستان آینده من اقامت هلند رو میگیرم اما میخوام بدونم در چه زمینه ای میتونم کار بهتری اونجا پیدا کنم . در ضمن مدرک مربی گری بدنسازی هم دارم . آیا لازمه مدرک لیسانس رشته های دیگه یا فنی حر فه ای بگیرم ؟؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله اگر مدارک فنی حرفه ای و لیسانس هم ارائه دهید شانستون بالا هست

 16. پیام قاسمی گفت:

  با سلام و احترام ، من در آلمان دارای ویزای کار هستم و فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم آیا در آلمان و یا هلند میتوانید برایم کاری پیدا کنید . با تشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزای جستجوی کار آلمان دارین؟

 17. فریبا قره گوزلو گفت:

  با سلام , من منشی و شاغل در بخش خصوصی هستم حدود 18 سال سابقه کار دارم و 51 سال سن آیا شانسی برای کار در هلند برای من هست ، دیپلم و دانشجوی انصرافی مترجمی زبان انگلیسی ،

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار دو حالت وجود دارد یا خود شما کارفرما از اروپا داشته باشید یا ویزای جستجوی کار دریافت کنید که فقط شامل کشورهایی مانند آلمان اتریش در اروپا میشه و هلند از شما کارفرما میخواد حتما، ولی شما میتویند ویزای تحصیلی این کشور بگیرید و توی خود کشور تبدیل به ویزای کار کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *