مهاجرت کاری هلند

کار در هلند

کار در هلند

کار در هلند در سال 2019 گزینه ای جذاب برای شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از آن می باشد که ششمین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است. فرهنگ و زندگی با کیفیت در کنار هم، این کشور را به مکانی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. این کشور رتبه سوم در جهان در خصوص تسلط به زبان انگلیسی را به خود اختصاص داده است که باعث دوچندانی حذابیت برای مهاجران نیز شده است.

 1. شرایط کاری در این کشور به چه صورت است؟
 2. آیا امکان مهاجرت از طریق کار وجود دارد؟
 3. بازار کار هلند برای مهندسین به چه صورت است؟
 4. حقوق و مزایا به چه میزان است؟

متقاضیان بهتر است پیش از هر گونه اقدام در این خصوص، درباره شرایط ورود و مهاجرت به کشور هلند اطلاعاتی اخذ گردد. در این مقاله با بررسی موارد مهم در خصوص کار در هلند می توانید اطلاعات مفیدی کسب نمائید و در صورت هرگونه سوال و نیاز به مشاوره می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

درباره کشور هلند

هلند کشوری زیبا در شمال غربی اروپا و دارای سه جزیره به نام های بونیر، سنت اوستیاس و صبا و 12 استان است. هلند قطب صنعت گل در جهان است و هرساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان برای تماشای این کشور زیبا به سوی خود جذب می کند. هلند یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا است که با وسعتی حدود 41 کیلومتر مربع بیش از 17 میلیون نفر را در خود جای داده است. هلند به دلیل خاک بارور دومین صادر کننده غذا و محصولات کشاورزی بعد از امریکا است. هلند یکی از اعضای بنیان گذار اتحادیه اروپا، منطقه € (یورو)، ناتو و سازمان تجارت جهانی است هچنین دارای چند سازمان بین دولتی و دادگاه های بین المللی است که بسیاری از آنها در لاهه متمرکز شده اند. از این کشور می توان به عنوان یکی از بزرگترین کشورها در عرصه تجارت و بانکداری جهانی نام برد.

اینفوگرافیک کار در هلند

مجوز کار و مجوز مطلق کشور هلند

اگر قصد اخذ ویزای کار در هلند را دارید به طور معمول باید برای شما یک مجوز کار یا مجوز اقامت و یا ترکیبی از این دو از طرف کارفرما صادر شود. برای هردوی این مجوزها باید ثابت شود که شغل مورد نظر در صدر فهرست علاقه مندی های کشور هلند وجود دارد و کارفرمای شما نتوانسته در شغل مورد نظر، شخصی متخصص در هلند و پس از آن در اتحادیه اروپا یافت کند و سپس شغل مورد نظر را به شما پیشنهاد داده است.

روال معمول این قاعده بدین صورت است که کارفرما شغل مورد نظر را نمی تواند در بدو امر به شما پیشنهاد دهد لذا باید در هلند 3 ماه آن را آگهی کند اگر در انتهای این مهلت فرد متقاضی شغل مورد نظر یافت نشد بار دیگر همان شغل را این بار در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی نماید و در صورتی که در اتحادیه اروپا نیز فردی برای آن شغل تقاضای استخدام نکرده بود در نهایت کارفرما می تواند آن را به شما پیشنهاد دهد. کارفرما ابتدا درخواست مجوز کار را به آژانس بیمه کارفرمایان هلند یا uwv ارائه می دهد، سپس درخواست کار و اقامت شما را همزمان به اداره مهاجرت و خدمات حقوقی IND ارائه می دهد. سپس اداره مهاجرت (IND) اطلاعات مورد نظر را از آژانس بیمه کارفرمایان (UWV) دریافت می کند.

شرایط کار در هلند

درخواست های متفاوتی در زمینه ویزای کار هلند وجود دارد. اگر موفق به پیدا کردن کار در کشور هلند شده باشید، کارفرما می بایست درخواست مجوز یا دعوت نامه ای برای درخواست صادر کند. شما می توانید در یک کار دائم یا فصلی یا یک تجربه کاری پذیرفته شوید، همچنین می توانید به عنوان یک نیروی کار بسیار ماهر از شعبه ای در یک کشور به شعبه ای دیگر در هلند منتقل شوید یا به عنوان شخصی که دارای کارت آبی اشتغال در اروپا می باشد برای کار در هلند اقدام کنید و یا به عنوان یک کارآموز پزشکی و یا یک محقق پذیرفته شوید.

نرخ بیکاری در هلند

میزان نرخ بیکاری در هر کشور بسته به نیروی کار بدون شغل دارد. کاهش نرخ بیکاری در 5 سال اخیر در کشور هلند، باعث درخواست بالا در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در این کشور شده است. در مجموع می توان گفت به میزان بیش از 90% افراد مشغول به کار در هلند هستند. در این جدول به میزان نرخ بیکاری در 5 سال اخیر اشاره خواهیم کرد:

تاریخ نرخ بیکاری
February 2014 7.9%
 October 2015 6.9%
November 2016 5.6%
September 2017 4.7%
March 2018 3.9%
Jul 2019 3.4%

شرط اقامت جهت کار در هلند

یکی از موارد بسیار مهم که شاید برای شما بسیار قابل توجه باشد این هست که آیا کشور هلند هم مانند کشور آلمان دارای ویزای جستجوی کار 6 ماهه می باشد؟ پاسخ این سوال به طور قطع خیر است! زیرا کشور هلند برای متقاضیان کار در این کشور تنها زمانی اجازه صادر می کند که شخص در خاک این نه تنها حضور داشته بلکه دارای کارت اقامت باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از برترین راه های اقامت از این کشور محسوب می گردد. متقاضیان می توانند با تحصیل در هلند کارت دانشجویی را دریافت نمایند. پس از صدور این کارت، متقاضیان می توانند دنیال کار باشند. در صورت یکسری شرایط خاص، متقاضیان می توانند مشغول به کار شوند و اقامت خود را تغیر دهند. فرصت تحصیل در هلند و برخوداری از اقامت پس از تحصیل به منظور کاریابی روندی می باشد که توانسته مورد توجه قرار گیرد. تحصیل در هلند علاوه بر فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر جهانی، شانس کاریابی اشخاص را نیز افزایش می دهد.

کار حین تحصیل در کشور هلند

کار قانونی در هلند نیاز به یک اجازه کار است. قوانین مربوط به اداره کار در کشور هلند برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی نیز متغیر می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی برای تحصیل و کار در هلند نیاز به مجوز اقامت نخواهند داشت. حتی یکسری از قوانین برای کشورهای اروپایی نیز متغیر است. برای مثال: شهروندان کرواسی باید برای سال اول زندگی خود اجازه اقامت دریافت کنند. آنان نیز مانند غیر اروپایی ها نیاز به دریافت اجازه کار خواهند داشت.

مطابق با آخرین قوانین اداره کار مهاجرت کشور هلند برای دانشجویان در سال 2019، میزان ساعات کار دانشجویی 16 ساعت در هفته است که به تازگی افزایش یافته و قبلا 12 ساعت نیز بوده است. دانشجویانی که تخصص خاصی ندارند، می توانند از طریق کار های خدماتی 16 ساعت در هفته را پر کند. میزان درآمد دانشجو در هر ساعت برای کار پاره وقت بین 9 تا 11 € (یورو) متفاوت می باشد. میزان حقوق تماما بستگی به کارفرما و نوع سختی کار دارد.

درآمد متوسط در هلند

مطابق با آمار اعلام شده در سال 2019 درآمد ناخالص متوسط برای اشخاص در هلند سالانه 36000 € (یورو) یا 2778 € (یورو) ناخالص در ماه است. میزان درآمد ارتباط مستقیمی با سن و تجربه و حرفه کاری دارد. متوسط حقوق در هلند براساس سن بدین صورت میباشد:

گروه سنی درآمد سالانه (خالص)
15 الی 25 سال 10.600 € (یورو)
25 الی 45 سال 36.400 € (یورو)
45 الی 65 سال 42.400 € (یورو)
65 سال به بالا 24.900 € (یورو)

دانشجویان و دانش آموزان بین المللی برای کار در اروپا دارای محدودیت های قانونی هستند. دانشجویانی که قصد کار ضمن تحصیل در هلند 2019  را دارند باید آگاه باشند که در هفته تنها 16 ساعت اجازه کار خواهند داشت. این محدودیت ها در ماه های جون، جولای و آگوست از بین می رود. این به آن معناست که همه ی دانشجویان بین المللی نیز اجازه کار دائم خواهند داشت. دانشجویان اروپایی می توانند به صورت آزادانه، بدون محدودیت زمانی و حوزه فعالیت، در کشور هلند کار کنند. البته این افراد نیز باید پیش از استخدام، خود را به شهرداری معرفی کنند.

مشاغل پر درآمد در هلند 2019

کشور هلند یکی از بهترین کشورها در اتحادیه اروپا است که براساس حقوق و دستمزد کار میکند. 10 مشاغل پردرآمد در هلند در سال 2019 عبارتنداز:

رتبه شغل میزان درآمد سالانه
1 متخصصان پزشکی 126.131 € (یورو)
2 خلبانان 110.676 € (یورو)
3 وکلا 104.561 € (یورو)
4 مدیران شرکت 86.112 € (یورو)
5 اقتصاددان تجارت 78.041 € (یورو)
6 مدیران منابع انسانی 72.092 € (یورو)
7 مدیران تجاری 72.820 € (یورو)
8 ناخدایان دریایی 66.996 € (یورو)
9 دفاتر اسناد رسمی 65.728 € (یورو)
10 کارگاهان 64.313 € (یورو)

لیست مشاغل مورد نیاز هلند 2019

در این بخش از مقاله سعی شده است به لیست مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2019 پرداخته شود که عبارتنداز:

 • متخصص IT
 • حسابداری
 • طراح وب
 • منشی
 • مدیریت داخلی
 • بخش های آموزش
 • بازاریابی
 • امور مالی
 • کار در نشریه ها
 • بخش سلامت و بهداشت و درمان
 • بخش های مختلف فروش و خدمات مشتری

اخذ مجوز اقامت هلند

اگر مجوز اقامت در هلند به شما داده شود یک اجازه اقامت مطلق که ترکیبی از مجوز اقامت و مجوز کار است به شما اعطا خواهد شد. سپس کارفرما یک کپی از اسنادی که نشان دهنده شرایطی است که شما مجاز به کار خواهید بود را دریافت خواهد نمود. زمانی که دعوت نامه کاری خود را دریافت کردید کارفرمای شما به عنوان معرف و پشتیبان شما شناخته خواهد شد.

این معرف یا حامی مالی باید اطمینان حاصل کند که شما تمامی شرایط مربوط به اخذ اقامت خود را رعایت کرده باشید، اگر کافرما از طرف IND به عنوان یک معرف یا حامی مالی شناخته شده باشد روش رسیدگی به درخواست شما سریعتر خواهد بود. لذا کارفرمای شما باید شناخته شده باشد مگر اینکه تبعه کشور ترکیه باشید که دیگر نیازی به این مورد نخواهد بود. اشخاصی که اقامت موقت دوره یک ساله را دریافت کرده اند تا در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند نیازی به کارفرمای بالقوه برای درخواست مجوز کار نخواهند داشت.

مشارکت داوطلبی در هلند

متقاضیان بین المللی نیز می توانند راهی فوق العاده در شبکه اجتماعی برای مشارکت داوطلبی در هلند برای خود و خانواده نیز ایجاد نمایند. دانش زبان هلندی باعث ایجاد فرصت های بیشتری در باب مشارکت داوطلبی نیز شده است. از دیگر موارد حائز اهمیت در این باب مشارکت در گروه های خارجی است. زبان هلندی با وجود اینکه افراد به زبان انگلیسی تسلط دارند٬ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای یافتن کار مناسب می بایست حتما به زبان هلندی تسلط داشته باشید. کار داوطلبانه فرصت خوبی برای فراگیری این زبان است.

آیا برای کار داوطلبانه در کشور هلند نیاز به اجازه کار دارید؟ شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا EAA نیاز به مجوز کار معتبر دارند. لطفا توجه داشته باشید دارندگان ویزای توریستی هلند مجاز به انجام کار داوطلبانه نیستند. همچنین، اگر شما از مزایای بیکاری برخوردارید، ممکن است بدون اجازه قبلی از UWV WERKbedrijf (خدمات استخدامی دولتی) مجاز به داوطلب شدن نباشید.

کار سیاه در کشور هلند

بسیاری از افراد در زمانی که اجازه کار ندارند و یا حتی میزان ساعت کاری کمی به آنها داده میشود اقدام به کار سیاه در هلند میکنند که ممکن است درآمد بالایی داشته باشد اما مطمئنا دارای ریسک بالایی میباشد. اداره مهاجرت در این مواقع پس از اطلاع از اینکه شخص در حال انجام کار سیاه و یا همان کار بدون اجازه است می تواند کارت اقامت شخص را باطل نماید. بیشتر کارهای غیر قانونی که همان کار سیاه و یا کار بدون اجازه اداره مهاجرت تلقیمی شود کارهای خدماتی در رستوران ها و بارهای این کشور میباشد که عموما آخر هفته های ساعت کاری آنهاست. این امر بسیار کار خطرناکی بوده و ریسک بالایی دارد و شخص می بایست حتما این امر را در نظر بگیرد که ممکن است کارت اقامت او باطل گردد.

کار سیاه در کشور هلند

موسسات کاریابی و مدارک لازم برای کار در هلند

موسسات و وب سایت های کاریابی یکی از راه های یافتن کار در هلند میباشد. این موسسات عبارتند از:

 • projob
 • Madison parker
 • abroad-experience
 • Undutchables
 • Resourcing people

مدارک و مراحل مورد نیاز را به اختصار مرور میکنیم:

 • یافتن شغل در هلند یا درخواست مجوز اقامت موقت برای یافتن شغل
 • درخواست اقامت کاری از طرف کافرما
 • دریافت و بررسی درخواست اقامت
 • مرحله تصمیم گیری
 • دریافت استیکر mvv در پاسپورت. mvv  برچسب یا استیکری است که از طرف سفارت در گذرنامه شما ثبت می شود.
 • گرفتن مجوز اقامت
 • ثبت اطلاعات در پورتال شهرداری هلند، پس از طی این پروسه باید در پورتال شهرداری شهر محل سکونت ثبت گردد.
 • تست بیماری سل (TB test)*
 • ارائه بیمه درمانی (کارفرما موظف است که شما را در قبال کاری که انجام می دهید، بیمه نماید.)
 • تعهدات قانونی

مرحله تصمیم گیری در IND: در این مرحله IND صحت و سقم مدارک ارسالی را بررسی می کند تا تشخیص دهد واجد شرایط لازم برای کسب مجوز اقامت هستید یا خیر. تصمیم گیری در IND ممکن است به 60 روز زمان احتیاج داشته باشد.

*تست بیماری سل: تا 3 ماه پس از دریافت مجوز اقامت باید انجام دهید، اتباع برخی کشورها از انجام این تست معاف شده اند که اتباع ایرانی نیز در فهرست معاف شدگان از این تست قرار دارد.

مهاجرت به هلند جهت کار

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری هلند به لینک مربوطه مراجعه نمائید. در این مقاله کوشیده ایم تا مطالب مفید و ضروری مربوط به کار در این کشور را برای شما عزیزان گردآوری کنیم و به شما عزیزان در رسیدن به اهداف مهاجرتی خود یاری رسانیم. در آخر ضمن تشکر از شما سروران عزیز در مطالعه مقاله پیش رو پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در هلند با مجرب ترین مشاورین مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا با افتخار، آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و شما را در امر مهاجرت به کشور هلند راهنمایی نمایند.

19 دیدگاه برای “کار در هلند

 1. فریبا قره گوزلو گفت:

  با سلام , من منشی و شاغل در بخش خصوصی هستم حدود 18 سال سابقه کار دارم و 51 سال سن آیا شانسی برای کار در هلند برای من هست ، دیپلم و دانشجوی انصرافی مترجمی زبان انگلیسی ،

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار دو حالت وجود دارد یا خود شما کارفرما از اروپا داشته باشید یا ویزای جستجوی کار دریافت کنید که فقط شامل کشورهایی مانند آلمان اتریش در اروپا میشه و هلند از شما کارفرما میخواد حتما، ولی شما میتویند ویزای تحصیلی این کشور بگیرید و توی خود کشور تبدیل به ویزای کار کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 2. پیام قاسمی گفت:

  با سلام و احترام ، من در آلمان دارای ویزای کار هستم و فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم آیا در آلمان و یا هلند میتوانید برایم کاری پیدا کنید . با تشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزای جستجوی کار آلمان دارین؟

 3. آمانج گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من 24 سال سن دارم و لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و زبان انگلیسی رو تقریبا مشکلی ندارم . دایی من در هلند زندگی میکنه و مادرم دعوتنامه داره . تا تابستان آینده من اقامت هلند رو میگیرم اما میخوام بدونم در چه زمینه ای میتونم کار بهتری اونجا پیدا کنم . در ضمن مدرک مربی گری بدنسازی هم دارم . آیا لازمه مدرک لیسانس رشته های دیگه یا فنی حر فه ای بگیرم ؟؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله اگر مدارک فنی حرفه ای و لیسانس هم ارائه دهید شانستون بالا هست

 4. قاضی زاده گفت:

  سلام
  با عرض ادب می خواستم بپرسم با مدرک کارشانسی it و 39 سال سن و 18 سال سابقه کار با بیمه ایا امکان اخذ ویزای کار هلند دارم؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هلند از جمله کشورهایی است که باید شما کارفرما داشته باشید سپس اقدام به ویزای کار کنید

 5. سحر س گفت:

  سلام، من وکیل هستم و مدرک ارشد هم دارم، ۳۰ سالمه و زبان انگلیسی رو هم نسبتا خوب بلدم، برای مهاجرت از طریق تحصیل یا کار در هلند امکانی وجود داره؟ و البته خب میزان هزینه هم اهمیت زیادی برام داره.
  ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مهاجرت از طریق کار خیر اما از طریق تحصیل شرایط فوق العاده ای دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 6. حمید گفت:

  سلام
  38 سالمه و دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری با 16 سال سابقه کار هستم
  آیا امکان مهاجرت به هلند دارم؟
  شما در چه زمینه هایی برای مهاجرت بنده (به همراه خانواده) به هلند میتونین کمک کنین؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کارفرما از هلند ندارید به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 7. علی گفت:

  سلام.
  من مهندس نرم افزار هستم و مدارک فنی در حوزه شبکه دارم
  ۲سال سابقه کاری و بیمه دارم
  و میخوام سریع ترین راه برای رفتن به هلند را پیدا کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کارفرما از هلند ندارید به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 8. خورشید گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مارکتینگ هستم کارشناسی بازرگانی ۳۰ سالمه ، مجرد، هفت سال سابقه کار دارم مسول دفتر بودم از طریق کار همین کار مسول دفتری باشه زبانم متوسطه میتونم هلندی هم یاد بگیرم آیا از طریق کار میتونم اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به راحتی میتونید برای دوره های ورود به بازار کار برای ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید اجازه کار دارید و اینکه حتما مدرک زبان نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 9. ج گفت:

  سلام
  من کارشناسی تربیت بدنی خوندم و ارشد مهندسی شیمی پلیمر در دانشگاه پیام نور که خیلی ام جیزی ازش نفهمیدم و پنج سال در شرکت پتروشیمی کارشناس امور تدارکات هستم
  با ویزای همراه از طریق همسرم به هلند بروم چقدر شانس پیدا مردن کار در رابطه با شغل و سوابغم دارم؟ مدک زبان هم دارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مهندسی شیمی از جمله رشته های خوب برای کار می باشد فقط باید شما زبانتونو قوی کنید و مهارت های ازمایشگاهیتون قوی باشد

   1. ج گفت:

    خب کلا در قسمت خرید مواد شیمیایی کار کردن نه در ازمایشگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *