مهاجرت کاری جمهوری چک

کار در چک برای پناهندگان

افرادی که به علت عدم آگاهی از شرایط مهاجرت قانونی به صورت پناهنده برای چک اقدام میکنند، به مسئله مهم کار در چک برای پناهندگان برمیخورند. این دغدغه همواره با پناهندگان خواهد بود چرا که کارفرمایان در اروپا معمولا تمایلی به استخدام ایشان ندارند.

نکته حائز اهمیت در امر مهاجرت این است چه بسا افرادی از عدم آگاهی افراد در امر مهاجرت سو استفاده کرده و حتی دانش حقوق بین الملل نداشته و افراد را به سوی مهاجرت از راه های غیر قانونی مانند پناهندگی سوق می دهند و افراد بی اطلاع هم در این راه جان و مال خود را به خطر انداخته و در وضعیت اسفناکی قرار می گیرند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه علم به روز مهاجرتی و راه های قانونی به افراد پیشنهاد میدهد حتی الامکان از راه های قانونی مهاجرت به کشور چک مانند ویزای تحصیلی چک، ویزای کاری چک و یا حتی ویزای سرمایه گذاری چک اقدام نمایند.

بر اساس ماده یک کنوانسیون سال 1951 افرادی که مورد آزار و شکنجه در کشور خود هستند و به دنبال امنیت اجتماعی و آزادی عمل برای آینده خود می باشند، می توانند از نظر حمایت و پشتیبانی به کشورهای خارجی به غیر از کشور خود با ارائه دلایل پناهندگی تقاضای کمک و پناهجویی داشته باشند.

  • شرایط زندگی پناهجویان در کشور چک چیست؟
  • آیا می توان برای زندگی در چک اعلام پناهندگی کرد؟
  • شرایط کار در کمپ پناهجویان در کشور چک چگونه است؟
  • متوسط درآمد پناهجویان در کشور چک چیست؟

واحدهای حامی پناهندگان در چک در 2022

پناهندگی در چک و در آخر کار در چک برای پناهندگان با بخش حمایت از پناهجویان می باشد که در این راستا واحدهایی در سال 2022 برای حمایت از پناهجویان تعریف شده است که به شرح زیر است:

  • واحد روابط خارجی و بین المللی برای اخذ اطلاعات از کشور مبدا
  • واحد حفاظت خارجی و بین المللی
  • واحد بررسی و چرایی استراتژی درخواست پناهندگی
  • واحد اقامت افراد خارجی در شهر پراگ و شعبه بوهمیا، استان ویسو چینا، کارلوف، پاردوبیتسه
  • واحد دوبلین

مراحل کار در چک برای پناهندگان

مراحل کار در چک برای پناهندگان

برای کار در چک برای پناهندگان شرایط سخت و پر ریسکی وجود ندارد. به این صورت می باشد که اگر دولت چک با درخواست پناهندگی افراد خارجی موافقت نماید، اجازه اقامت به مدت 3 سال را در صورتی به فرد خواهد داد که او در این 3 سال در کشور چک کار کند و نیز طی این سال های بیمه و مالیات خود را پرداخت نماید.

عمدتا زمانی که درخواست پناهندگی فرد پذیرفته می شود به او کار اقامت کشور چک یا همان PR را می دهند که به صورت یک فرد عادی اروپایی برای آن فر دو اعضای خانواده اش تمامی حقوق شهروندی اعم از تحصیل رایگان، کار، استفاده از خدمات پزشکی و غیره به غیر از حق رای و استخدام در شغل های سیاسی به وجود می آید. در این راستا افراد با کار کردن به مدت 3 الی 5 سال می توانند کارت PR و با زندگی کردن به مدت 8 سال و رعایت قوانین کشور چک و تسلط به زبان اسلوایی امکان اخذ پاسپورت نیز خواهند داشت. البته در خلال این مسیر اگر فرد خارجی با تبعه چکی ازدواج کند بسیار سریعتر به کار، اقامت و پاسپورت خواهد رسید.

شرایط دریافت کار در چک برای پناهندگان

از شرایط مهم در نظر گرفته شده به جهت کار در چک برای پناهندگان، اخذ ویزای کار چک می باشد و اصلی ترین و مهم ترین روش دریافت ویزای کار نیز جستجوی کارفرمای چکی است. پناهندگان با اخذ اقامت کشور چک می توانند در شهرهای مختلف چک به دنبال کارفرمایانی باشند که به دنبال نیروی کار خارجی هستند. درخواست پناهجو توسط کارفرمای چکی با شرایط زیر پذیرفته می شود:

شرایط شرح
داشتن مدارک دانشگاهی و یا تخصص و مدارک فنی حرفه ای فرد دارای مدارک دانشگاهی و یا مدارک فنی حرفه ای بین المللی در رشته های مهندسی، علوم پایه و پزشکی پیرا پزشکی باشد
گواهی عدم سو پیشینه پناهنده نباید در 5 سال اخیر در کشور مبدا و مقصد دارای سوابق کیفری و ارتکاب جرم باشد
توانایی انجام کار فرد پناهنده بهتر است دارای سلامت جسمی و روحی باشد
تسلط به زبان افراد باید دارای مدرک و یا مسلط به یکی از زبان های انگلیسی و یا اسلوایایی برای کار پیدا کردن باشند

کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به افرادی که قصد مهاجرت به چک را دارند پیشنهاد میکنند حتی الامکان راه های قانونی مهاجرت را انتخاب کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *