مهاجرت کاری کره جنوبی

کار در کره جنوبی

کار در کره جنوبی

کره جنوبی کشوری در همسایگی کشورهای ژاپن، چین و روسیه است و کار در کره جنوبی بگونه ای است که افراد زیادی را مجذوب خود نموده است. افراد زیادی سالانه با اخذ ویزای کاری کره جنوبی به این کشور مهاجرت می­ نمایند. دوستان عزیز با مشاوره و راهنمایی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آسانی می­ توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و به انجام کار در کشور کره جنوبی بپردازند. شغل معلمی در کشور کره جنوبی یکی از مشاغل مورد نیاز در این کشور است و میزان و حقوقی که معلمین در این کشور دریافت می­ نمایند، تقریباً برابر یا کارمندان عالی رتبه در کره جنوبی می­ باشد.

کره جنوبی یکی از پرجعمیت ترین کشورهاست که بیش از 15% مردم این کشور به کارهایی همچون ماهیگیری، باغبانی و کشاورزی و 25% دیگر از آنها به انجام کارهای تولیدی مشغول هستند. شرایط انجام کار در کره جنوبی برای افرادی که به این کشور مهاجرت نموده اند بسیار مناسب است. وجود شرکت های بزرگی همچون کیا، سامسونگ و ال جی نیز باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی بسیاری در این کشور شده است.

انواع ویزای کاری در کره جنوبی در 2021

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کره جنوبی در سال 2021 را دارند باید یکی از ویزاهای کاری کره را که در ادامه به معرفی آنها می ­پردازیم را دریافت نمایند:

  • ویزای کاری 4-C: این ویزا برای انجام کارهای کوتاه مدت در کره است. معمولاً افرادی که دارای رشته های هنر، موسیقی، معماری و گرایش های رشته های بیان شده هستند، با اخذ این ویزا به کره جنوبی سفر می­ نمایند.
  • ویزای کاری 7-D: این ویزا برای انتقال کارمندان درون شرکت هاست. بطور مثال شرکتی در ایران مشغول به فعالیت است و شعبه ای از این شرکت در کره واقع گردیده است. در برخی مواقع کارمندان می­ باید بدلایلی برای انجام کار به کره جنوبی سفر نمایند. بدین منظور می­ باید ویزای 7-D کره جنوبی را اخذ نمایند.
  • ویزای کاری 8-D: این ویزا برای آن دسته از افرادی است که دعوتنامه کاری از کارفرمایی در کره دریافت نموده اند و با عقد قراردادکاری قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا در ابتدا یک سال است و پس از پایان اعتبار فرد می­ توانند تا پایان قرارداد کاری ویزای خود را تمدید نماید.
  • ویزای کاری 9-D: این ویزا نیز یکی دیگر از ویزاهای کاری نوع D در کره جنوبی است و بدین گونه است که شرکتی که نتواند نهاد مورد نیاز خود را در کره بیابد، با دیگر نهادها در کشورهای دیگر قرارداد کاری منعقد می­ نماید. پس از آن این شرکت می ­تواند برای فرد و یا نهاد مورد نظر دعوتنامه کاری ارسال نماید.

ویزاهای کاری نوع E کره جنوبی

افراد می ­توانند نوع دیگری از ویزای کار در این کشور را اخذ نمایند که به ویزای نوع E معروف هستند. این ویزا نیز دارای انواع مختلفی می ­باشد که به قرار زیر هستند:

  • ویزای کاری 5-E: این ویزا مختص افرادی است که در شغل و یا حرفه دارای مدرک بین المللی هستند و مدارک بین المللی آنها مورد تأیید کشور کره است. افرادی با تخصص هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و حقوق می­ توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود به دولت کره جنوبی برای اخذ ویزای 5-E اقدام نمایند.
  • ویزای کاری 7-E: این ویزا نیز یکی دیگر از ویزاهای کاری کره جنوبی است و برای افرادی که دارای تخصص و مشاغل مورد نیاز کشور کره جنوبی هستند صادر می­گردد. دولت کره جنوبی سالانه لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلا می­نماید و افرادی که تخصص و مهارتشان در این لیست موجود است می­توانند با اخذ ویزای 7-E کره جنوبی به این کشور مهاجرت نمایند.

شرایط انجام کار در کره جنوبی

شرایط انجام کار در کره جنوبی

این کشور یکی از ده کشور برتر در جهان در زمینه های تجاری و اقتصادی می­ باشد. شرکت های بزرگی همچون کیاموتورز، ال جی، سامسونگ و هیوندا نیز در این کشور نقش بزرگی در رشد اقتصادی این کشور داشته است. هم اکنون نیز این کشور یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده اتومبیل در جهان است. فرصت های شغلی معلمی نیز در این کشور در موسسات آموزشی بسیار بچشم می­ خورد. بطوریکه معلمین زبان انگلیسی از حقوق و دستمزدهای بالایی برخوردار هستند. میزان ساعات کاری در کشور کره جنوبی 68 ساعت در هفته می­ باشد. اگرچه اقتصاد کشور کره جنوبی در میان کشورهای بزرگ اقتصادی قرار دارد اما اقتصاد این کشور در مقایسه با کشورهای استرالیا، کانادا و آلمان در جایگاه پایین تری است و افراد با شرایط بهتری می­ توانند ویزای کار آلمان را دریافت نمایند.

کار ضمن تحصیل در کره جنوبی در 2021

دانشجویان بین المللی با تحصیل در کره جنوبی در سال 2021 همزمان می­ توانند به انجام کارهای دانشجویی در این کشور بپردازند. این افراد می­ توانند به انجام کارهای نیمه وقت و دانشجویی در کره جنوبی بپردازند. میزان ساعات کار دانشجویان در این کشور 20 ساعت در هفته است. دانشجویانی که زبان کره ای مهارت دارند براحتی می ­توانند در این کشور به انجام کار بپردازند و برخی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود در این کشور را از این طریق تأمین نمایند. دانشجویان با اخذ دعوتنامه تحصیلی از سوی یکی از دانشگاه های کشور کره جنوبی می ­توانند برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام و پس از آن به کره جنوبی مراجعت نمایند.

دانشجویان در این کشور تنها می ­توانند به انجام کارها و فعالیت هایی در این کشور بپردازند که دانشگاه مورد نظر آن مشاغل را معرفی نماید. دانشجویان تنها با ارائه مدارک زیر می ­توانند مجوز انجام کار نیمه وقت در کره را اخذ نمایند:

  • ارائه پاسپورت معتبر و کارت ثبت نام خارجی
  • فرم درخواست اجازه فعالیت در خارج از وضعیت فعلی اقامت
  • تکمیل فرم یکپارچه برای مشاغل نیمه وقت که می­ باید به امضای استاد راهنما در دانشگاه مربوطه برسد
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش هستند تا اطلاعات مفید و به روزی را در اختیار تمامی علاقمندان مهاجرت و کار در کره جنوبی قرار دهند.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :