مهاجرت کاری کرواسی

کار در کرواسی با مدرک دیپلم

کار در کرواسی با مدرک دیپلم

کار در کرواسی با مدرک دیپلم شرایط متفاوتی دارد و متقاضیانی که قصد دارند با مدرک دیپلم کار کنند باید از شرایط خاصی برخوردار باشند. کسب اطلاعات کافی در زمینه کار در کرواسی با مدرک تحصیلی دیپلم برای افرادی که قصد دارند با مدرک دیپلم در این کشور کار کنند امری بسیار مهم محسوب می شود؛ به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت مطلع سازی هموطنان عزیز از شرایط اشتغال در کشور کرواسی، بحران بیکاری و علل آن در کشور کرواسی، زمینه های کاری در کشور کرواسی و سایر موارد تهیه کرده اند.

اشتغال در کشور کرواسی در 2021

کرواسی دارای نیروی کار کاملاً ماهر و عمدتا مبتنی بر خدمات در اقتصاد می باشد. بطور کلی، حتی اگر میزان حقوق افراد در کشور کرواسی پایین باشد، ساکنین این کشور می توانند به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و اقامت، به راحتی از پس مخارج مختلف بر بیایند. در حال حاضر، کار کردن در کرواسی می تواند یک تجربه جالب برای افراد خارجی و مهاجران خارجی در داخل شرکت ها، سازمان ها، کمپانی ها و بخش های مختلف دولتی و یا خصوصی در این کشور باشد.

از یک طرف، کرواسی دارای یک اقتصاد و بازار کار پیشرفته است و دارای ارز پایدار (کونا کرواسی) و بخش خدمات عظیمی می باشد. از سوی دیگر، چشم انداز کار در کرواسی به دلیل مشکلات اقتصادی که کشور در سال 2021 با آن روبرو است محدود شده است. این مشکلات شامل رکود مداوم است که منجر به آمار بالای بیکاری و توسعه ناهموار منطقه ای شده است. در بخش بعدی، برخی از دلایل احتمالی این بحران و همچنین فرصت های آینده برای افراد شاغل در کرواسی را بیان می کنیم. اما اول، اجازه دهید به طور کلی نگاهی به اقتصاد ملی کرواسی داشته باشیم.

بخش کشاورزی در کرواسی

همانطور که گفته شد، کرواسی از بسیاری جهات اقتصاد فعال است. كشاورزي و ساير فعاليت ها در بخش ابتدايي مانند ماهيگيري، الوار و معادن تنها در 4.3% از توليد ناخالص داخلي سالانه سهم دارند. آن ها درصد تقریباً كمی از كل افراد شاغل در كرواسی را استخدام می كنند (حدود 2%). بخش ثانویه هنوز از اهمیت بیشتری برخوردار است. تولید تقریباً بیش از یک چهارم کل تولید ناخالص داخلی را ایجاد می کند و تقریباً 30% نیروی کار شاغل در کرواسی را تشکیل می دهد. صنایع کلیدی شامل بخش های شیمیایی و دارویی، آهن، فولاد، فلز ساخته شده، ساخت کشتی و فرآوری مواد غذایی است.

کار در کرواسی با مدرک دیپلم در تجارت و جهانگردی

کار در کرواسی با مدرک دیپلم در تجارت و جهانگردی

بیشترین تعداد فرصت های کار در کرواسی با مدرک دیپلم و سایر فرصت های شغلی در کرواسی و بیشترین تعداد تولید ناخالص داخلی از بخش سوم می باشد. تمام صنایع خدمات تقریبا 70% از تولید ناخالص داخلی ملی را تشکیل می دهند. تقریباً بیش از 70% افرادی که در کرواسی کار می کنند برای تأمین هزینه زندگی به مشاغل مرتبط با خدمات متکی هستند.

تجارت و گردشگری به دلیل موقعیت استراتژیک کرواسی و جاذبه های گردشگری گوناگون، منابع اصلی درآمد در بخش خدمات هستند. کرواسی نه تنها یک مقصد توریستی محبوب به شمار می رود، بلکه بطور معمول پیوندهای اقتصادی با واردات و صادرات مشاغل در اتریش، بوسنی و هرزگوین، آلمان، ایتالیا و اسلوونی نیز دارد. علاوه بر این، کالاهای وارداتی زیادی از این کشورها و همچنین مجارستان و روسیه وارد کشور کرواسی می شوند. کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی را بین سال های 1993 و 2008 در کرواسی داشته اند اتریش، مجارستان، آلمان، هلند و فرانسه بودند.

درباره کار در کرواسی با مدرک دیپلم

بطور کلی متقاضیانی که قصد کار در کرواسی با مدرک دیپلم را دارند، شرایط آسانی برای اشتغال در این کشور نخواهند داشت. برای یافتن شغل مناسب در کشور کرواسی با مدرک دیپلم، متقاضیان و مهاجران خارجی حداقل باید به دو الی سه زبان تسلط داشته باشند. برای مطلع شدن از شرایط تابع شدن در کشور کرواسی می توانید از لینک تبدیل اقامت به تابعیت در کرواسی بهره مند شوید.

آینده اقتصادی کشور کرواسی

با بازیابی اقتصاد کشور کرواسی، صادرات ممکن است افزایش یابد و کرواسی بتواند سرمایه گذاری خارجی بیشتری را به خود جلب کند. بسیاری از اصلاحات اداری و اقتصادی پیش رو هستند. هرچند بدهی عمومی بالا همچنان یک مشکل در این کشور بشمار می رود. با این وجود، کشور کرواسی دارای سهم نسبتاً خوبی از نقاط نیروی کار و فرصت های کاری می باشد. متقاضیان محترمی که به فکر مهاجرت به به بهترین شهرهای کرواسی جهت تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری، ازدواج و یا سایر امور می باشند، می توانند با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کافی در زمینه های ذکر شده بدست بیاورند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کار در کرواسی با مدرک دیپلم

  1. رضادورانگرد گفت:

    باسلام. متقاضی ویزای کار می باشم درکرواسی

    1. ف.فرجی گفت:

      سلام و عرض ادب برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.