مهاجرت کاری کرواسی

کار در کرواسی برای ایرانیان

کار کرواسی برای ایرانیان

برای مهاجرت به کرواسی راه های مختلف وجود دارد که از جمله آن ها می توان به اخذ ویزای کار کرواسی اشاره کرد؛ بیشتر مشاغل کرواسی در زمینه گردشگری یا صادرات، واردات میباشد. کار در کرواسی برای ایرانیان و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا با شهروندان اتحادیه اروپا تفاوت دارد. زبان رسمی برای زندگی، کروات می باشد اما مردم این کشور کم و بیش به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند.

کرواسی نسبت به سال های گذشته از اقتصاد با ثبات و بازار کار بهتری برخوردار است اما همچنان نرخ بیکاری بالا در این کشور وجود دارد که شرایط را برای مهاجرت کاری نامناسب می کند. در این نوشتار که به کوشش مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان به مقوله مهاجرت کاری به کشور کرواسی نگارش و تنظیم شده است اطلاعات مختصر و مفید قرار داده شده است.

بررسی کار در کرواسی برای ایرانیان در 2021

اگر قصد مهاجرت کاری به کرواسی را دارید بهتر است از شهرهای اصلی این کشور یعنی زاگرب و اسپلیت را هدف بگیرید. زیرا نرخ بیکاری کمتری نسبت به سایر نقاط کشور دارند. شهرهای فوق الذکر از شهرهای مهم تجاری کرواسی می باشند که با تجارت دریایی و گردشگری مرکز اصلی دفاتر رسمی بسیاری از شرکت های بین المللی و بزرگ هستند. کار در کرواسی برای ایرانیان متخصص و تحصیل کرده راحت تر پیدا می شود. آن چه قابل توجه است افزایش سهمیه بیکاری در جوانان کشور کرواسی می باشد که دارای تجربه حرفه ای یا سابقه کاری قابل توجه نیستند.

کار در کرواسی برای ایرانیان جوان در بحث مشاغل فصلی غذا و تولید یا گردشگری وجود دارد که شغل های موقت محسوب می شوند. ایرانیان دارای مهارت فنی یا تخصصی راحت تر می توانند کارفرمایان کرواسی را متقاعد کنند که بتوانند در زمینه تخصص خود مشاغل ایده آل بیابند. تسلط به زبان کروات برای کار در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ شاید با زبان انگلیسی بتوانید در شرکت های بین المللی و چند ملیتی کار پیدا کنید اما برای ارتباط گرفتن با محیط و مردم جامعه احتیاج به زبان کروات دارید. کار در کرواسی برای ایرانیان در شرکت های بین المللی دارای رقابت شدید می باشد و باید رزومه قوی و سطح توانایی بالایی داشته باشید که بتوانید در این شرکت ها استخدام شوید.

بررسی کار در کرواسی برای ایرانیان

کاریابی در پروسه کار کرواسی برای ایرانیان

به طور کلی برای کاریابی در یک کشور اروپایی با توجه به تخصص و نوع فعالیت خود از راه های زیادی می توانید اقدام کنید؛ یکی از راه های کاریابی برای ایرانیان در کرواسی مراجعه به روزنامه های بزرگ ملی و محلی می باشد که لیست مشاغل مورد نیاز در شهرهای گوناگون را هر روز نگارش می کنند. موسسات کاریابی در کشور کرواسی فعالیت خوبی دارند و می توانید با تهیه یک رزومه قوی و دقیق به دفاتر رسمی این موسسات مراجعه کنید؛ موسسات کاریابی با دایره اطلاعاتی گسترده از کارفرما و متقاضیان می توانند همچون پل ارتباطی میان آن ها باشند و نیروی کار مورد نیاز کارفرما را به راحتی پیدا کنند.

برای کاریابی در کرواسی برای ایرانیان نباید از وبسایت های کاریابی آنلاین غافل شوید که اکثر خدمات موسسات کاریابی را به صورت غیر حضوری ارائه می کنند. در بعضی از تخصص ها متقاضیان می توانند به صورت شخصی رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال کنند و اگر مورد قبول آن ها قرار گرفت با دعوتنامه کار به کرواسی مهاجرت کنند. لازم به ذکر است مشاغلی که توسط موسسات کاریابی برای افراد پیدا می شود معمولاً دارای شرایط بهتر و میزان دستمزد بالاتر در قرارداد اولیه هستند. برخی از مجلات چاپی یا تبلیغات شغلی در رسانه های اجتماعی یا سطح جامعه وجود دارند که هر چند فعالیت آن ها مانند روزنامه ها گسترده نیست اما می توانند منبع خوبی برای جویندگان کار باشند.

راهنمای اخذ ویزای کار کرواسی

به طور کلی تمام افرادی که شهروند نیستند برای کار در کرواسی نیاز به دریافت ویزای کار و جواز اقامت موقت دارند. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای کار و جواز اقامت موقت در کرواسی بر اساس قوانین و قراردادهای بین المللی ندارند. کشور کرواسی از شبکه کارت آبی پشتیبانی می کند و برای شهروندان کشورهای جهان سوم یک فرصت فوق العاده محسوب می شود. ویزای قانونی اقامت در کرواسی در حالت عادی تنها 12 ماه معتبر است اما کارت آبی یک مجوز معتبر برای اقامت به مدت دو سال در کشور کرواسی می باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار این کشور جهت کار در کرواسی برای ایرانیان به شرح زیر می باشد:

  • گذرنامه معتبر با چند فقره کپی
  • عکس جدید پاسپورتی با زمینه سفید
  • ارائه دعوتنامه کار و قرارداد استخدام
  • گواهی بیمه سلامت پزشکی معتبر
  • گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
  • گواهی تعیین صلاحیت و مهارت ها آکادمیک
  • مدارک و الزامات زبانی تسلط به زبان کروات

برای کسب اطلاعات بیشتر خود اشتغالی در کرواسی یا شرایط اقامت کرواسی از طریق کار می توانید با وکلای متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه تخصصی در زمینه امور مهاجرتی همراه و راهنمای شما خواهند بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.