ویزای کاری سوئد

کار در کشور سوئد

شرایط کار در کشور سوئد

اگر یک تبعه خارجی بخواهد برای کار در کشور سوئد اقدام نماید، شرایط و راه های متفاوتی برای دستیابی به یک موقعیت کاری در این کشور دارد. اگر بهترین مسیر را بخواهد طی نمائید می شود گفت سخت ترین راه را نیز انتخاب کرده اید، چرا که شما باید در ابتدا از یک کارفرمای سوئدی در این کشور پییشنهاد کاری داشته باشد. آیا شما می توانید با قوانین اروپا این دعوتنامه شغلی را بدست آورید؟ اخذ ویزای کار از موارد پر مخاطب به منظور مهاجرت به این کشور می باشد زیرا که افراد با کار کردن به راحتی می توانند به اقامت سوئد دست پیدا کنند.

افراد برای انتخاب مسیر درست مهاجرت به کشور سوئد باید: از راه‌ های مهاجرت به سوئد، شرایط ویزای کار در کشور سوئد و همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در کشور سوئد باید اطلاعات کافی را کسب نمایند که در این راه پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی از مشاوره وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کرده تا از اقدامات اولیه به منظور انواع راه های مهاجرت به کشور سوئد اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری اطلاع یابید.

نحوه اخذ ویزای کار در کشور سوئد

برای دریافت ویزای کار سوئد از چند راه مختلف می ‌توان اقدام نمود. اول اینکه یک دعوت‌ نامه کاری از کارفرمایی که صاحب شرکت معتبر است و شرایط مورد نیاز را داراست باید دریافت شود. البته گفتن این نکته ضروری است که پیدا کردن کار فرما خیلی کار ساده‌ ای نیست.

یک: اینکه راه‌ های پیدا کردن کار فرما دانشجو شدن در سوئد است که در زیر به مختصر توضیح داده شده است، دو: اینکه در آگهی داده شده از سوی شرکت معتبر سوئدی فرد پذیرفته شود این مراحل به این گونه است که 3 ماه در کشور سوئد برای شغل مورد نظر آگهی داده خواهد شد در صورت پیدا نشدن فردی مناسب این شغل، این بار 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی داده خواهد شد، چنان چه فرد مورد نظر در اتحادیه اروپا یافت نشد از ایران یا کشور های دیگر نیرو را جذب می‌کنند.

راهی دیگر برای دریافت ویزای کار از طریق مهارت یا تخصص است، این راه در بعضی از کشورها مانند کانادا، استرالیا و دانمارک، شدنی خواهد بود نام این نوع ویزا معمولاً به نام ویزای مهارت یا ویزای تخصص می باشد. البته این ویزا در کشور های گوناگون با توجه به قوانین آن کشور متفاوت می ‌باشد.

یافتن کارفرما جهت کار در کشور سوئد

جستجوکارفرما در اروپا از قوانین خاصی سرپیچی میکند، که سوئد نیز از این قانون مستثنی نمی باشد، کارفرما پس از این که فرد مورد نظر برای شغل مورد نظرش را یافت باید برایش حقوقی تعیین نماید این حقوق باید کفاف هزینه کل اشخاص خانواده و خود شخص را بدهد. البته باید دید حقوق پرداختی پس از کسر مالیات می ‌تواند کفاف هزینه‌ ها را بدهد یا خیر. اخذ ویزای کاری سوئد از مراحل حقوقی برخوردار می باشد که میبایست به صورت کامل و قانونی سپری گردد. کارفرما باید این مجوز را داشته باشد که برای فرد مورد نظر برای شغل مورد نظرش تقاضای ویزا نماید در واقع کارفرما باید به نوعی، اسپانسر فرد متقاضی بشود. باید گفت جهت دریافت ویزای کار در سوئد باید اسپانسر پیدا کرد، وگر نه کاری بس دشوار خواهد بود.

کار در کشور سوئد

نحوه یافتن کارفرمای سوئدی

یکی از اصلی ترین راه های کاریابی در سوئد، اخذ ویزای دانشجویی است در هنگام تحصیل اجازه‌ی کار نیمه ‌وقت را فرد خواهد داشت. اشخاص می توانند به محض آگهی شغلی، درخواست ویزا کار ار به ثبت برسانند. در طول دوره‌ی تحصیل به آن بپردازید و پس از فارغ ‌التحصیلی در نهایت از کارفرما درخواست کار کنند به این ترتیب ویزای تحصیلی فرد به ویزای کار تبدیل خواهد شد این روش، روشی بسیار مناسب و خوب است، زیرا پس از ورود به کشور سوئد به عنوان دانشجو، فرصت پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر خود را  شخص دارد.

مهاجرت غیر قانونی به سوئد

مراقب افراد کلاهبردار باشید. آن‌ها ادعا می‌ کنند قادر هستند بسیار سریع ویزای کار در سوئد را برای شما دریافت نمایند در واقع کلاهبرداران از علاقه زیاد اشخاص برای این کار استفاده می‌ کنند در حال حاضر تعدد این دفاتر غیر قانونی به زیاد شده است. پیشنهاد موسسات حقوقی معتبر فرآیند های کاملا قانونی میباشد که توسط وکیل مهاجرت سپری می گردد. ناگفته نماند که دریافت دعوت نامه کاری یا پیشنهاد کاری امری سخت و دشوار است.

اخذ ویزای کار در کشور سوئد

اگر از طریق ویزای کاری سوئد مهاجرت به سوئد شروع شود، حدوداً بین 2 تا 9 ماه طول خواهد کشید معمولاً پس از گذشت 2 تا 5 سال متقاضی می ‌تواند درخواست اقامت دائم نماید در حال حاضر و با توجه به قوانین جدید این کار به راحتی امکان ‌پذیر است. ویزای کار در کشور سوئد درخواست ‌های بسیار بالایی دارد. خیلی از افراد در فکر کار در کشور سوئد و تابعیت این کشور هستند.

بنابراین نیاز است که اطلاعات خوب و مفید و کاربردی در خصوص زندگی و کار در سوئد داشته باشند. نکته‌ی قابل توجه این است که ویزای کار در سوئد و اقامت سوئد اندکی سخت است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راه‌هایی را جهت رسیدن و راحت‌‌تر کردن مسیر در اختیارتان خواهند گذاشت. خواهان آنیم که شبهات شما را هر چه بیش تر مرتفع سازیم و روند کار را برایتان روشن و واضح سازیم.

13 دیدگاه برای “کار در کشور سوئد

 1. ahoora گفت:

  از مطالب خوبتون ممنونم
  ایا برای کار در کشور سوئد من با سن 47 سال میتونم اقدام کنم؟
  ممنونم

 2. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای تحصیلی سوئد توضیح دهید.
  ممنون بابت سایت به روزتون

 3. سلام گفت:

  پیشنهاد کار از سوی کارفرمای سوئدی قبل از درخواست ویزای کار الزامی است یا خیر؟

 4. قراری گفت:

  ممنون بابت مطالب به روز و سودمند سایت تان

 5. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب به روزتون در مورد کار در کشور سوئد تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار در کشور روسیه هم مطلب بذارید

 6. barbod گفت:

  سلام کار در کشور سوئد برای افرادی که تازه کار که تازه فارغ التحصیل شدن چگونه است ؟

 7. سلامیان گفت:

  وضع کار در سوئد برای ما ایرانی ها چطوره؟

 8. آرشام گفت:

  من زیاد از شرایط کاری سوئد مطلع نیستم ولی آلمان شرایط خوبی داره

 9. هانیه گفت:

  با این حساب کار در آلمان راحت تره

 10. محمود احمدی گفت:

  چه مدت بعد از کار در کشور سوئد اقامت دائم میشه گرفت؟

 11. یلدا گفت:

  کار در این کشور با سایر کشورها چه فر قی داره ؟ مثلا مزیت کار کردن تو سوئد یا نروژ چیه ؟

 12. leilakk گفت:

  سلام. زمینه های شغلی مناسب کدامند؟

 13. طلایی پور گفت:

  یادگیری زبان سوئدی سخت تر از زبان انگلیسی است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =