مهاجرت کاری ارمنستان

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

کار ضمن تحصیل در کشور ارمنستان

کار ضمن تحصیل در ارمنستان برای متقاضیان دانشجو امکان پذیر می ­باشد، افراد برای تأمین هزینه ­های زندگی و تحصیل می توانند به کار در حین تحصیل مشغول شوند. اکثر دانشجویان خارجی در جمهوری ارمنستان جهت سپری کردن زندگی به کار ضمن تحصیل مشغول می­ شوند، کار حین تحصیل می­ تواند به طور پاره وقت یا تمام وقت باشد، البته کار حین تحصیل با محدودیت­ ها و شرایط خاصی روبرو می ­باشد. در سال­ های اخیر متقاضیان ایرانی بسیاری به ادامه تحصیل در جمهوری ارمنستان را مشغول شده ­اند، امکان کار در حین تحصیل در این کشور یکی از مزایای تحصیل در این کشور می ­باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد شرایط کار ضمن تحصیل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کشور ارمنستان به متقاضیان می­ باشد.

درباره کشور ارمنستان

کشور ارمنستان حدود 26 سال قبل به استقلال رسید و یکی از همسایگان کشور ایران می ­باشد، همسایگان دیگر این کشور، کشورهای آذربایجان، گرجستان و ترکیه می ­باشند، همچنین این کشور دارای 11 استان است. شغل و کار اکثر مردم این کشور، کشاورزی می­ باشد و همچنین ماهیگیری و کار در صنعت شکلات از جمله شغل­ های رایج در ارمنستان است، زبان اصلی مردم این کشور، زبان ارمنی می­ باشد و زبان دوم مردم ارمنستان، زبان روسی است. نام رسمی این کشور، جمهوری ارمنستان و مساحت کشور ارمنستان در حدود 30.000 کیلومتر مربع می­ باشد. جمعیت مردم جمهوری ارمنستان تقریباً سه میلیون نفر است و پایتخت این کشور، شهر ایروان می­ باشد. دین و مذهب اکثر مردم این کشور، مسیحی و ساختار سیاسی کشور ارمنستان، ریاست جمهوری است، همچنین واحد پول این کشور، درام می ­باشد، آب و هوای این کشور نیز، خشک و گرم و قاره ای است.

شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان

برای دانشجویان بین المللی، کار ضمن تحصیل در ارمنستان برای تأمین هزینه ­های زندگی بسیار مناسب است و این افراد می­ توانند از این راه برخی از هزینه های تحصیل را نیز پرداخت نمایند. تحصیلات عالی در این کشور در انجمن­ های خصوصی و دولتی صورت می­ پذیرد و این انجمن ­ها شامل دانشگاه­ ها، آکادمی­ ها و هنرستان­ ها می ­باشند.

کار در ضمن تحصیل در جمهوری ارمنستان می ­تواند به دو صورت پاره وقت یا تمام وقت صورت گیرد، تقریباً متقاضیان دانشجو در این کشور به صورت پاره وقت مشغول به کار می­ باشند. حجم دروس ارائه شده به صورت هفتگی در دانشگاه ­های این کشور برای مقطع کارشناسی در حدود 28 الی 32 ساعت در هفته، برای مقاطع کارشناسی ارشد در حدود 16 الی 18 ساعت و برای مقطع دکترا در حدود 4 الی 8 ساعت برنامه ریزی شده است. از سال 2008 کلیه برنامه­ های آموزشی برای تحصیل در این کشور مطابق با ECTS  ارائه می­ گردند.

شرایط کار ضمن تحصیل در سایر کشورها

در بیشتر کشورها کار پاره وقت حین تحصیل به شرح زیر می­ باشد: در دوره لیسانس، میزان ساعت کار در حین تحصیل در حدود 10 ساعت در هفته است، یکی از شرایط مهم آشنایی به زبان می­ باشد که تسلط به زبان کشور مورد نظر کمک شایانی به متقاضیان در حین کار می­ نماید. در مقطع فوق لیسانس میزان کار پاره وقت، در حدود 20 الی 30 ساعت در هفته می­ باشد. در مقطع دکترا میزان ساعت کار در حین تحصیل، 30 ساعت در هفته است. لازم به ذکر است که متقاضیان دانشجو می ­بایست در گام نخست از اداره مهاجرت و دانشگاه مورد نظر مجوز کسب نمایند، همچنین قبل از اقدام می­ بایست پیشنهاد کاری داشته باشند.

انواع مختلف کار ضمن تحصیل در ارمنستان

متقاضیان در صورت پیدا کردن کار پاره وقت، علاوه بر بدست آوردن درآمد می ­توانند تجربیات عملی نیز کسب نمایند و بعد از اتمام تحصیل قادر خواهند بود به سهولت مشغول به کار شوند و همچنین با پرداخت مالیات می ­توانند اقامت دائم جمهوری ارمنستان را اخذ نمایند. متقاضیان دانشجو برای پیدا کردن کار می­ توانند در داخل دانشگاه اقدام به جست و جوی کار نمایند، این افراد می­ توانند در کافه تریا، کتابخانه و بخش اداری دانشگاه مشغول به کار شوند، همچنین کارهای زیر در خارج از دانشگاه وجود دارد: پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه­ ها، رستوران­ ها، پمپ­ های بنزین، کار در خانه و…

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

روش ­های پیدا کردن کار در ارمنستان

راه­ ها و طرق پیدا کردن شغل و جست و جوی کار ضمن تحصیل در ارمنستان به شرح زیر می­ باشد:

  • وب سایت­ های کاریابی، یکی از روش ­های مهم برای پیدا کردن کار می­ باشد.
  • آژانس ­های استخدام : متقاضی کار در آژانس ­های مورد نظر نام نویسی می­ نماید و اگر بنگاه اقتصادی به فرد مورد نظر نیاز داشته باشد، وی را استخدام می­ نماید.
  • روزنامه­ ها: هر روز، آگهی­ های استخدامی در روزنامه انتشار می­ یابد و افراد قادر خواهند بود در آگهی­ های روزنامه، کار مورد نظر خود را پیدا نمایند.

بعضی از شرکت ­ها، در صورتی که در پست ­های شغلی خود به نیروی ماهر و با تجربه احتیاج داشته باشند، این مورد را به شیوه ­های مختلف اعلام می­نمایند، مثلا یکی از این راه­ ها بدین صورت است که شرکت­ ها بر طبق نیروی کار مورد نیاز، پیشنهاد کاری مطرح می­ نمایند و در روزی که اعلام نیاز کردند (از طریق وب سایت) متقاضیان برای مصاحبه می­ توانند به این شرکت ­ها مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار ضمن تحصیل در ارمنستان

در انتهای مقاله کار ضمن تحصیل در ارمنستان، بهتر است در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار کشور ارمنستان آگاه باشید که این مدارک به شرح زیر می­ باشند:

پاسپورت یا گذرنامه معتبر
فتوکپی پاسپورت و وضعیت بیوگرافی متقاضی
دو قطعه عکس همانند عکس پاسپورت
دو نسخه از فرم درخواست
تأییدیه گواهی پزشکی و وضعیت سلامتی
ارائه نامه از کارفرمای کشور ارمنستان با اطلاعیه پیشنهاد کاری، موقعیت کاری و حقوق متقاضی
گزارش پلیس از شهر و محل اقامت متقاضی
گواهی ازدواج در صورت وجود
ارائه دو نسخه تصدیق نامه کاری
3 نسخه کتبی از پست­ های شغلی

اگر متقاضیان خواستار اطلاع از کار ضمن تحصیل در ارمنستان و روش­ های مهاجرت به ارمنستان می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =