مهاجرت کاری اسکاتلند

کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

در این مقاله، به طور جامعی به بحث موضوع کار ضمن تحصیل در اسکاتلند می پردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه به شما متقاضیان مهاجرت به این کشور ارائه میدهیم. همچنین، برای شرح بیشتر موضوع، ابتدا شما را با انگیزه کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، یعنی هزینه های تحصیلی اسکاتلند آشنا می کنیم. در ادامه، جزئیات کار ضمن تحصیل در اسکاتلند را بررسی می کنیم و شما را با مفاهیم ساعات کار، مشاغل مربوطه، توصیه دانشگاه، خدمات آکادمیک، مشاغل ممنوعه، Careers Service آشنا می کنیم.

اگرچه به لحاظ قانونی کار ضمن تحصیل در دانشگاهای اسکاتلند بمانند دیگر دانشگاهای انگلستان منع قانونی ندارد. اما کار ضمن تحصیل برای همه دانشجویان در اسکاتلند یکسان نیست. درحقیقت، مبنای کار ضمن تحصیل در کل انگلستان بر پایه مجوزی است که ویزا تحصیلی شما مشخص می کند. اگر شما از یک کشور غیر اروپایی باشید، محدودیت هایی در مورد مقدار و نوع کاری که شما انجام می دهید، وجود خواهد داشت.

هزینه های تحصیلی در اسکاتلند

ابتدا، به منظور تحلیل انگیزه ها و دلایل گرایش به سمت کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، موضوع هزینه های تحصیلی در اسکاتلند را بررسی می کنیم. در واقع، هزینه های تحصیل در کالج ها و دانشگاهای اسکاتلند تابع دو جزء می باشد: هزینه های آکادمیک و هزینه های زندگی. هزینه های آکادمیک مشتمل بر شهریه ها  و نیز خرج و مخارج اضافی مرتبط با تحصیل شما است. مشخصا، هزینه های آکادمیک می تواند از مخارج خرید کتاب تا شهریه های یک ترم در اسکاتلند متفاوت باشد. پس، دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاهای اسکاتلند با دو هزینه مختلف سر و کار دارند.

درباره هزینه های آکادمیک در اسکاتلند می توان گفت که این هزینه ها تا حدود زیادی به دوره تحصیلی و دانشگاه انتخابی و نیز تعداد واحدهای گذرانده بستگی دارد. مقدار شهریه ها در اسکاتلند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. اما بر مبنای مطالعه میدانی این تحقیق، میانگین شهریه های دانشجویان خارجی در اسکاتلند برای سال تحصیلی 2019-20 به شرح جدول زیر می باشد:

شماره دوره تحصیلی در دانشگاهای  اسکاتلند مبلغ شهریه/£ شرح
1 برنامه های رشته های هنر دوره لیسانس £15,300
2 برنامه های رشته های علوم پایه دوره لیسانس £19,300
3 پزشکی بالینی دوره لیسانس (MBChB) £40,500
4 برنامه های رشته های هنر دوره فوق لیسانس £15,900*
5 برنامه های علوم پایه فوق لیسانس £20,000
6 برنامه های MSc & Select LLM دانشکده بازرگانی £17,900 مقطع لیسانس
7 مهندسی £21,000
8 PhD رشته های هنر و علوم اجتماعی £15,900
  PhD رشته های علوم پایه £20,000

هزینه های زندگی در اسکاتلند

علاوه بر شهریه ها، دانشجویان برای پوشش هزینه های زندگی خود به پول نیاز دارند. هزینه های زندگی در اسکاتلند شامل اجاره منزل، خورد و خوراک، لباس، مسافرت و غیره می باشد. هزینه زندگی شما به عنوان دانشجوی خارجی با  دوره تحصیلی و نیز سبک زندگی شما ارتباط مستقیمی دارد. مقدار بودجه توصیه شده جهت پوشش هزینه های زندگی در اسکاتلند £ 1,015 در هر ماه می باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

دانشجویان خارجی که می خواهند بیش از 6 ماه در اسکاتلند تحصیل کنند، مجاز به کار به مدت 20 ساعت در هر هفته هستند. اگر چه این رقم ممکن است که در طی دوره های تعطیلی افزایش یابد. انجمن دانشجویان می توانند به شما در یافتن کار و نیز پیشنهاد توصیه شغلی دیگر کمک کنند. به دانشجویانی که فقط برای یک ترم (کمتر از 6 ماه ) ویزای تحصیلی اسکاتلند را دریافت می نمایند، معمولا مجوز کار داده نمی شود.

اگر شما به ویزا یا روادید ورود جهت ورود به اسکاتلند نیاز دارید، شما باید ثابت کنید که تمکن مالی برای ساپورت خودتان را دارید. دانشجویان نمی توانند در اینجا متوسل به کار پاره-وقت به عنوان مدرک ساپورت مالی گردند. اگر شما به ویزای تحصیلی 4 نیاز دارید، پس شما در ابتدا باید ثابت کنید که از عهده شهریه و مخارج تحصیل در اسکاتلند برمی آیید. در ادامه کار و پس از ورود به اسکاتلند شما می توانید از کار پاره وقت برای تامین بودجه تحصیلی خود بهره ببرید. در اسکاتلند، دانشجویان خارجی دارای ویزا تحصیلی 4 مجازند تا به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) کار کنند. دانشجویان اروپایی از این قاعده مستثنا هستند. دانشجویان اروپایی در مورد کار هیچ گونه محدودیتی ندارند.

کار دانشجویی در اسکاتلند

اگر شما در دانشگاهای اسکاتلند مثل دانشگاه ادینبرو تحصیل می کنید، ویزای تحصیلی 4 شما باید که به شما اجازه کار دهد.

من مجاز به چه کاری ام؟ من مجاز به چه کاری نیستم.
انجام کار تا 20 ساعت در ترم برای دانشجویان دارای برنامه فول تایم لیسانس.  کار به عنوان شخص خویش- کارفرما.
انجام کار تا 10 ساعت در ترم برای دانشجویان دارای برنامه فول تایم فوق لیسانس.  کار به عنوان خرده فروش.
کار تمام وقت در طول تعطیلات و پس از اتمام برنامه تحصیلی استخدام رسمی در پست دایمی فول تایم.
در یک کار مرتبط به عنوان بخشی از تحصیلاتتان مثل تدریس خصوصی.  کار تمام وقت در موقع گذراندن کارآموزی یا انترن.
مامور شنبه ای در اتحادیه دانشجویان برای مدت 2 سال. مشارکت در فعالیت تجاری یا بیزینس.

Careers Service در اسکاتلند

در واقع Careers Service یک مرکز تبادل اطلاعاتی دانشجویی مبتنی بر کاریابی دانشجویی در انگلستان و اسکاتلند می باشد. Careers Service دارای انبوهی از اطلاعات مفید و منابع به درد بخور می باشد که به شما در یافتن کار دانشجویی در بازار کار فارغ التحصیلی کمک خواهد کرد.

در صورتی که شما دانشجوی تمام وقت هستید، دانشگاه توصیه می کند که دانشجویان لیسانس بیش از 15 ساعت در هر هفته کار نکنند. دانشجویان فوق لیسانس هم بیش از 6 ساعت در هر هفته کار نکنند. دانشگاه دانشجویان پژوهشی فوق لیسانس فول تایم را برای بیش از میانگین 9 ساعت در هر هفته استخدام نمی کند و توصیه می شود که دانشجویان کارشناسی ارشد این محدودیت را در اشتغال خارج از دانشگاه لحاظ کنند.

اساس کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، بر پایه مجوزی است که ویزا تحصیلی 4 به دانشجو اعطا می کند. معمولا هم کار ضمن تحصیل پاره وقت 20 ساعتی و 10 ساعتی به ترتیب، برای دانشجویان لیسانس و ارشد مجاز است. شما جهت انجام انجام مشاوره و دسترسی به اطلاعات ریزتر درباره اقامت انگلستان، می توانید با کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کادری مجرب از وکلا و مشاورین برتر، آماده ارائه خدمات مهاجرتی و اقامتی در کل دنیا می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =