مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

در این مقاله، به موضوع کار ضمن تحصیل در اسکاتلند می پردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه به شما متقاضیان مهاجرت به این کشور ارائه میدهیم. همچنین، برای شرح بیشتر موضوع، ابتدا شما را با انگیزه کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، یعنی هزینه های تحصیلی اسکاتلند آشنا می کنیم. در ادامه، جزئیات کار ضمن تحصیل در اسکاتلند را بررسی می کنیم و شما را با مفاهیم ساعات کار، مشاغل مربوطه، توصیه دانشگاه، خدمات آکادمیک، مشاغل ممنوعه، Careers Service آشنا می کنیم.

  • آیا می توان هزینه های زندگی دانشجویی در اسکاتلند را از طریق کار دانشجویی در این کشور تامین کرد؟
  • آیا کار دانشجویی در اسکاتلند قانونی است؟
  • آیا اسکاتلند مقصد تحصیلی مناسبی برای دانشجویان خارجی است؟

اگرچه به لحاظ قانونی کار ضمن تحصیل در دانشگاهای اسکاتلند بمانند دیگر دانشگاهای انگلستان منع قانونی ندارد. اما کار ضمن تحصیل برای همه دانشجویان در اسکاتلند یکسان نیست. درحقیقت، مبنای کار ضمن تحصیل در کل انگلستان بر پایه مجوزی است که ویزا تحصیلی شما مشخص می کند. اگر شما از یک کشور غیر اروپایی باشید، محدودیت هایی در مورد مقدار و نوع کاری که شما انجام می دهید، وجود خواهد داشت. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

تحصیل در اسکاتلند در 2021

ابتدا، به منظور تحلیل انگیزه ها و دلایل گرایش به سمت کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، موضوع هزینه های تحصیلی در اسکاتلند را بررسی می کنیم. در واقع، در سال 2021 هزینه های تحصیل در کالج ها و دانشگاهای اسکاتلند تابع دو جزء می باشد: هزینه های آکادمیک و هزینه های زندگی. هزینه های آکادمیک مشتمل بر شهریه ها و نیز خرج و مخارج اضافی مرتبط با تحصیل شما است. مشخصا، هزینه های آکادمیک می تواند از مخارج خرید کتاب تا شهریه های یک ترم در اسکاتلند متفاوت باشد. پس، دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاهای اسکاتلند با دو هزینه مختلف سر و کار دارند.

علاوه بر شهریه ها، دانشجویان برای پوشش هزینه های زندگی خود به پول نیاز دارند. هزینه های زندگی در اسکاتلند شامل اجاره منزل، خورد و خوراک، لباس، مسافرت و غیره می باشد. هزینه زندگی شما به عنوان دانشجوی خارجی با دوره تحصیلی و نیز سبک زندگی شما ارتباط مستقیمی دارد. مقدار بودجه توصیه شده جهت پوشش هزینه های زندگی در اسکاتلند 1000£ (پوند) در هر ماه می باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

شرایط کار ضمن تحصیل در اسکاتلند

دانشجویان خارجی که می خواهند بیش از 6 ماه در اسکاتلند تحصیل کنند، مجاز به کار به مدت 20 ساعت در هر هفته هستند. اگر چه این رقم ممکن است که در طی دوره های تعطیلی افزایش یابد. انجمن دانشجویان می توانند به شما در یافتن کار و نیز پیشنهاد توصیه شغلی دیگر کمک کنند. به دانشجویانی که فقط برای یک ترم (کمتر از 6 ماه) ویزای تحصیلی اسکاتلند را دریافت می نمایند، مجوز کار داده نمی شود.

اگر شما به ویزا یا روادید ورود جهت ورود به اسکاتلند نیاز دارید، شما باید ثابت کنید که تمکن مالی برای ساپورت خودتان را دارید. دانشجویان نمی توانند در اینجا متوسل به کار پاره-وقت به عنوان مدرک ساپورت مالی گردند. اگر شما به ویزای تحصیلی 4 نیاز دارید، پس شما در ابتدا باید ثابت کنید که از عهده شهریه و مخارج تحصیل در اسکاتلند برمی آیید. در ادامه کار و پس از ورود به اسکاتلند شما می توانید از کار پاره وقت برای تامین بودجه تحصیلی خود بهره ببرید. در اسکاتلند، دانشجویان خارجی دارای ویزا تحصیلی 4 مجازند تا به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) کار کنند. دانشجویان اروپایی از این قاعده مستثنا هستند. دانشجویان اروپایی در مورد کار هیچ گونه محدودیتی ندارند.

Careers Service در اسکاتلند

در واقع Careers Service یک مرکز تبادل اطلاعاتی دانشجویی مبتنی بر کاریابی دانشجویی در انگلستان و اسکاتلند می باشد. Careers Service دارای انبوهی از اطلاعات مفید و منابع به درد بخور می باشد که به شما در یافتن کار دانشجویی در بازار کار فارغ التحصیلی کمک خواهد کرد.

در صورتی که شما دانشجوی تمام وقت هستید، دانشگاه توصیه می کند که دانشجویان لیسانس بیش از 15 ساعت در هر هفته کار نکنند. دانشجویان فوق لیسانس هم بیش از 6 ساعت در هر هفته کار نکنند. دانشگاه دانشجویان پژوهشی فوق لیسانس فول تایم را برای بیش از میانگین 9 ساعت در هر هفته استخدام نمی کند و توصیه می شود که دانشجویان کارشناسی ارشد این محدودیت را در اشتغال خارج از دانشگاه لحاظ کنند.

اساس کار ضمن تحصیل در اسکاتلند، بر پایه مجوزی است که ویزا تحصیلی 4 به دانشجو اعطا می کند. معمولا هم کار ضمن تحصیل پاره وقت 20 ساعتی و 10 ساعتی به ترتیب، برای دانشجویان لیسانس و ارشد مجاز است. شما جهت انجام انجام مشاوره و دسترسی به اطلاعات ریزتر درباره اقامت انگلستان، می توانید با کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.