مهاجرت کاری ایسلند

کار ضمن تحصیل در ایسلند

کار ضمن تحصیل در ایسلند

دانشجویان خارجی می توانند فرصت کار ضمن تحصیل در ایسلند را دارا باشند، فقط باید طبق قوانین مهاجرتی اجازه کار حین تحصیل خود را دریافت نمایند. اکثر دانشجویان دانشگاه های ایسلند به فکر پیدا کردن کار پاره وقت در کنار تحصیل می باشند تا بخشی از هزینه های خود را توسط درآمد کار دانشجویی پرداخت کنند. شایان ذکر است که در مدت زمان تحصیل در ایسلند، متقضایان تنها 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. اما در زمان تعطیلی های تابستانه می توانند هفته ای 40 ساعت کار کنند. در نظر داشته باشید که با اتمام مدت اعتبار اجازه تحصیل در ایسلند، شما قادر به ادامه کار نخواهید بود.

  • چه نوع کارهایی در ایسلند بیشتر به عنوان کار دانشجویی انجام می شود؟
  • آیا با درآمد کار دانشجویی می توان هزینه های زندگی خود را تامین نمود؟

درآمد حاصل از کار ضمن تحصیل در ایسلند نمی تواند دربرگیرنده تمامی مخارج دانشجویان شود، البته این نکته برای همه یکسان نیست. افرادی که قصد دریافت روادید تحصیلی ایسلند را دارند، باید با ارائه مدارک کافی ثابت کنند که توان پرداخت شهریه کل دانشگاه را دارند. در راستای همنی موضوع شما همین الان می توانید با شماره های مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و سوالات خود را در میان بگذارید.

کار در ایسلند

متقاضیان بین المللی می توانند به راحتی پس از اتمام دوره تحصیلی، در کشور ایسلند مشغول به کار شوند و برای زندگی در این کشور دریافت مجوز خاص ضروری نمی باشد. با دریافت گرین کارت می توانید پس از اتمام دوره های تحصیلی خود در کشور ایسلند ساکن شوید. کار دانشجویی در ایسلند می تواند برای دانشجویان راهی باشد تا توانایی های خود را افزایش و مهارت های خود را ارتقاع دهند. افرادی که در کنار تحصیل مشغول به کار می شوند، تجربه های مورد نیاز را برای ورود به بازار کار بعد از اتمام دوره تحصیلی در ایسلند را بدست می آورند.

کار نیمه وقت برای دانشجویان در ایسلند موجب کاهش هزینه های زندگی و تحصیلی شما در کشور ایسلند خواهد شد. مدت زمان کاری در این کشور در زمان تحصیل، حداکثر 20 ساعت به صورت هفتگی می باشد. همچنین دانشجویان و متقاضیان مختلف می توانند در صورت نیاز در تعطیلات دانشگاهی و تابستانه تمام ساعات کاری را مشغول به کار شوند. کدPPS به متقاضیانی ارائه می شود که از طرف کمپانی معتبر یا کارفرما پیشنهاد کاری رسمی داشته باشند. این کد برای اداره مالیات و همچنین استخدام شدن نیاز می باشد. دانشجویانی که مشغول به کار در ایسلند می باشند و همچنین متقاضیانی که به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار می باشند، با سایر افراد و کارکنان خارجی حقوق یکسان دارند و تمامی مقررات کاری برای شما و افرادی ایسلندی یکسان می باشد.

اجازه کار ضمن تحصیل در ایسلند

اجازه کار نیمه وقت در صورتی به دانشجویان ارائه می شود که نیروی کار برای شغل مورد نظر در کشور ایسلند، قاره اروپا و سوئیس وجود نداشته باشد. متقاضیان خارجی اگر بخواهند در کشور ایسلند مشغول به کار شوند، باید پیش از رفتن به ایسلند اجازه کار در این کشور را اخذ کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله کار در ایسلند استفاده کنید. کار ضمن تحصیل در ایسلند در دوره های مختلف نیز ساعات مختلفی دارد که به صورت زیر می باشند:

دوره تحصیلی ساعات کاری
متقاضیان دوره کارشناسی حداکثر 15 ساعت در هفته
متقاضیان دوره کارشناسی ارشد حداکثر 20 ساعت در هفته
متقاضیان دوره دکترا حداکثر 30 ساعت در هفته

کارفرمای دانشجویانی که به صورت نیمه وقت مشغول به کار می شوند تا برخی از مخارج تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنند، باید برای کارمند خود (دانشجو) از سازمان مهاجرت ایسلند اجازه مشغول به کار شدن اخذ کند. پس از اینکه کارفرما تقاضای خود را جهت دریافت اجازه کار به سازمان مهاجرت ایسلند اعلام کرد، سازمان مهاجرت ایسلند با در نظر گرفتن مدارک و شرایط کارمند (دانشجو) و ارزیابی آن ها، مدارک و اسناد را به سازمان کار ایسلند ارسال خواهد کرد تا پرونده دانشجو سنجیده شود. در صورت پذیرفته شدن پرونده دانشجو، مجوز کار محدود و مجوز اقامت موقتی وی صادر می شود. دانشجویان و متقاضیان جهت کار دانشجویی در ایسلند حتما باید این مجوز را داشته باشند تا مشغول به کار شدن آن ها رسمی و قانونی شناخته شود.

اجازه کار ضمن تحصیل در ایسلند

موارد مورد نیاز کار ضمن تحصیل در ایسلند

شرایط کار دانشجویی در ایسلند همانند سایر امور مهاجرتی و کاریابی در کشورهای مختلف، شرایط خاص خود را دارد و برای این امر مدارک و موارد مورد نیاز باید حتما ارائه شوند تا فرآیند ورود به بازار کار ایسلند انجام شود. موارد مورد نیاز جهت کار ضمن تحصیل در ایسلند شامل عقد قرارداد رسمی با کمپانی و کارفرما معتبر که مواردی نظیر تایم شروع و پایان کار، مقدار حقوق و دستمزد، وظایف کارمند، تاریخ شروع کار و سایر موارد اصلی که باید در قرارداد ذکر شوند.

کارفرما یا کمپانی مورد نظر باید کارمند خود را به صورت رسمی بیمه درمانی و بهداشت کند و این امر جزء واجبات می باشد. کارفرما یا کمپانی مورد نظر باید اقدام به اخذ اجازه کار دانشجو کند تا مشغول به کار شدن وی به صورت رسمی شناخته شود. با ارائه مدارک پزشکی ثابت شود تا دانشجو به دلیل موارد پزشکی به صورت پارت وقت کار می کند. این مدرک باید به زبان انگلیسی و یا به زبان ایسلندی باشد. مدت زمان اجازه کار دانشجویی در ایسلند معمولا یک ساله می باشد و هرگز در حد گواهی مقیم شدن در ایسلند معتبر نمی باشد. اگر دانشجو و کمپانی و یا کارفرما مجوز کار محدود خود را از سایر کشورهای جهان اخذ کند، این مجوز در کشور ایسلند کاربردی ندارد و معتبر نمی باشد.

کار دانشجویی در ایسلند

به طور کلی کار دانشجویی در ایسلند باعث می شود تا دانشجویان و متقاضیان در این کشور بتوانند بخشی از مخارج سکونت و هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند و حقوق کار محدود کمک هزینه ای برای آن ها محسوب می شود. کار نیمه وقت دانشجویی یکی از مهم ترین موضوع های تحصیل در ایسلند می باشد که وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در این زمینه یاری و کمک خواهند کرد. در همین راستا و اطلاع بهتر از میزان هزینه ها شما می توانید به مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *