مهاجرت کاری بلاروس

کار ضمن تحصیل در بلاروس

working-conditions-while-studying-belarus
4 (80%) 1 vote[s]

دانشجویان خارجی، شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس با توجه به دوره­ های تحصیلی متفاوت است و در هفته ساعات محدودی برای کار کردن وجود دارد. کشور بلاروس یکی از کشورهای شرق اروپا و از جمله کشورهای استقلال یافته شوروی سابق می­ باشد. پایتخت اروپایی ترین کشور شرق اروپا، شهر مینسک که به مدت 98 سال، پایتخت بلاروس می ­باشد. جمعیت بلاروس تقریباً 10 میلیون نفر است و اقتصاد بلاروس بر پایه صنعت و کشاورزی است. در بین کشورهای شرقی، بلاروس که یکی از صنعتی ترین کشورهای این منطقه است برای تحصیل و زندگی، گزینه بسیار مناسبی می ­باشد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعاتی در مورد کار ضمن تحصیل، شرایط کار در بلاروس، شرایط تحصیل و از این قبیل موارد، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می ­باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس

کار ضمن تحصیل در بلاروس مانند اکثر کشورها برای دانشجویان خارجی وجود دارد و یکی از اهداف دانشجویان برای تحصیل در کشور بلاروس، کار در حین تحصیل می­ باشد. جهت تأمین هزینه­های زندگی و تحصیل، کار در ضمن تحصیل برای دانشجویان بسیار مناسب می باشد. ساعات کاری دانشجویان برای کار در بلاروس، کمتر از 35 ساعت می­باشد که دانشجویان با توجه به این مورد تمرکز کافی برای درس خواندن و تحصیل نیز خواهند داشت.

فرصت­های شغلی مناسب در اکثر مناطق این کشور وجود دارد که متقاضیان می­بایست برای پیدا کردن کار پاره وقت اقدام به جست و جوی کار بپردازند. همچنین دانشجویان می­توانند درخواست خود را برای کارفرمایان مختلف ارسال نمایند.

کار ضمن تحصیل در مقاطع مختلف بلاروس

مقاطع تحصیلی در دانشگاه­های کشور بلاروس، دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می­ باشد. طول دوره مقطع کارشناسی حدود 4 سال می­باشد و متقاضیان در ضمن تحصیل مجوز 10 ساعت کار در هفته خواهند داشت. طول دوره مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هر کدام دو سال می­باشد که مجوز کار پاره وقت در این مقاطع در حدود 20 ایل 30 ساعت در هفته می ­باشد.

حداکثر حقوق و درامد دانشجویان از طریق کار پاره وقت در حدود 500 الی 600 دلار در ماه می باشد. به طور کلی در هفته یک دانشجو قادر خواهد بود 50 یورو درآمد کسب نماید. لازم به ذکر است که شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس برای افراد ساده نیست و بسیار سخت می­باشد، تسلط به زبان روسی می­تواند کمک شایانی به متقاضیان نماید.

کار پاره وقت در کشور بلاروس

افراد برای تأمین هزینه­ های زندگی و تحصیلی می­ توانند به صورت پاره وقت در بلاروس به کسب و کار بپردازند. البته کار پاره وقت قسمتی از این هزینه­ها را می­تواند پوشش دهد و تمامی هزینه ­ها را پوشش نمی ­دهد. نکته حائز اهمیت در ارتباط با کار پاره وقت، آشنایی با محیط کار و اقتصاد کشور بلاروس می ­باشد. متقاضیان دانشجو می­ توانند با گذراندن دوره ­های کارآموزی و کار در خود دانشگاه، قسمتی از هزینه ­های خود را تأمین نمایند.  در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس، مشاغل پاره وقت و مزایای تحصیل و کار می­توانید با دفاتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید .

مشاغل پاره وقت و تمام وقت در بلاروس

کارشناس کامپیوتر یکی از مشاغل پاره وقت در بلاروس می­ باشد که میانگین درآمد از این طریق حدود 2000 دلار در ماه است. مجموع کل درآمد مهندسین یا کارشناسان کامپیوتر در یک سال در حدود 23 هزار دلار است. کار در خانه نیز یکی از مشاغل پاره وقت می ­باشد که درآمد متوسط یک شخص از این کار در حدود 14 الی 22 دلار در ساعت می ­باشد.

نکات ذکر شده در ادامه در مورد کار پاره وقت دانشجویی می ­باشد:

متقاضیان دانشجوی کار پاره وقت قادر خواهند بود در داخل دانشگاه، اقدام به جست و جوی کار بپردازند.

کار در کافه تریای دانشگاه، کار در کتابخانه، کار در بخش ­های اداری و فرهنگی برای متقاضیان دانشجو در دسترس است.

متقاضیان برای رفت و آمد آسان به دانشگاه، می ­توانند شغل مورد نظر خود را نزدیک دانشگاه و محل سکونت خود پیدا نمایند.

متقاضیان قادر خواهند بود با هم دانشگاهی ­های خود که مشغول به کار در این کشور هستند، مشورت نمایند.

کاره پاره وقت یکی از بهترین گزینه ­ها برای دانشجویان خارجی است، زیرا قادر خواهند بود بخشی از هزینه­ های خود را تأمین نمایند و با بازار کار آشنا شوند.

فرصت­ های شغلی خارج از محیط دانشگاه

فرصت­ های شغلی پاره وقت موجود برای دانشجویان خارجی در خارج از محیط دانشگاه ­های کشور بلاروس طبق موارد زیر می باشد:

 • کار در فروشگاه مواد غذایی
 • کار در پارک­ها و شهربازی
 • کار در فروشگاه­های زنجیره­ای بزرگ
 • کار در نمایشگاه­ها
 • کار در رستوران­ها
 • کار در پمب بنزین
 • کار کار در خانه
 • و غیره

مزایای تحصیل و کار در بلاروس

سالیانه بیش از شش هزار دانشجوی خارجی برای پذیرش تحصیلی موسسات عالی و دانشگاه های بلاروس اقدام می ­نمایند. شانس بیشتر اخذ اقامت دائم بلاروس و اشتغال در قاره اروپا بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی در بلاروس تمامی مقاطع تحصیلی در این کشور در سطح بین المللی است و فرصت­ های خوبی برای اشخاص فارغ التحصیل در این کشور وجود دارد. زیرا نظام آموزشی در بلاروس از سطح بین المللی بالایی در اختیار می­ باشد.

مخارج تحصیلی در این کشور در قیاس با کشورهای دیگر قاره اروپا بسیار کمتر است. بنابراین متقاضیانی که در رابطه با هزینه ­ها مشکلاتی دارند، بلاروس یک انتخاب خوب برای آنها خواهد بود. میزان دقیق هزینه ها را در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کشور بلاروس ملاحظه فرمائید. دانشگاه ­های بین المللی این کشور، دارای سطح کیفی بالایی می­ باشند که این مورد در رتبه بین المللی دانشگاه­ها مهم است.

working-while-studying-belarus

بسیاری از دانشگاه­های این کشور، دارای کیفیت مناسبی در عرصه ­های هنر، مدیریت، رشته های پزشکی، زبان­های خارجی و سایر رشته ها می ­باشد. به علت درخواست بالای مهاجرت به بلاروس برای ادامه تحصیل، دولت این کشور جهت راحتی متقاضیان، کورس­ های تحصیلی و دانشگاهی را به زبان انگلیسی ارائه می ­دهند.

برخی دیگر از مزایای کار و تحصیل

در ادامه مزایای تحصیل و کار در کشور بلاروس می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید دانشگا­های این کشور، معمولاً از کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس هستند، به همین دلیل دانشجویان خارجی قادر خواهند بود از تجربیات این اساتید استفاده نمایند.
 • دریافت ویزای تحصیلی این کشور ساده است و در اکثر موارد به دلیل صدور پذیرش از دانشگاه، ویزای اشخاص نیز گارانتی می­گردد.
 • حین تحصیل در این کشور، دانشجویان قادر خواهند بود در تست­های پزشکی و پیراپزشکی مانند PLAB-USMLE-ERPM-MCI-DOH-HAAD شرکت و مدارک این دوره­ ها را دریافت نمایند.
 • مراحل اخذ پذیرش دانشگاه­های بلاروس بسیار آسان است و برای اخذ پذیرش نیاز به هیچگونه مدرک زبانی نیست.
 • فرصت خوبی برای متقاضیان دانشجو ایجاد می­شود تا با سایر دانشجویان کشورهای دیگر و فرهنگ­ های آنها آشنا گردند.
 • امنیت بالا، کیفیت رفاهی اجتماعی مناسب و سطح بالای زندگی در این کشور، یک گزینه ایده آل برای دانشجویان است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، زیر نظر پوشش وکیل پایه یک دادگستری در موضوع مهاجرت می ­باشد. تجربه ­های با ارزش وکلا و متخصصان این موسسه، می­ تواند متقاضیان را در کلیه امور مربوط به مهاجرت یاری رساند. پاسخگویی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به تمامی علاقه مندان کار ضمن تحصیل در بلاروس، گوشه ه­ایی از خدمات این موسسه می ­باشد. اقامت پس از تحصیل در بلاروس برای اتباع ایرانی بسیار کم هزینه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =