مهاجرت کاری دانمارک

کار ضمن تحصیل در دانمارک

کار ضمن تحصیل دانمارک

از مزیت هایی که یک کشور برای تحصیل قائل می شود مجوز کار ضمن تحصیل می باشد که در شرایط تحصیلی دانمارک امکان کار ضمن تحصیل در دانمارک منظور شده است. اجازه کار ضمن تحصیل در دانمارک باعث افزایش متقاضیان تحصیل در این کشور شده است. در این مقاله به بررسی شرایط کار ضمن تحصیل، وضعیت اقتصادی کشور دانمارک، شرایط شغل دانشجویی و وضعیت دستمزد کارهای پاره وقت در دانمارک می پردازیم. کوچک ترین کشور اسکاندیناوی دانمارک می باشد. پایتخت دانمارک کپنهاگ است.

فعالیت های تجاری در کشور دانمارک بیشتر در پایتخت این کشور انجام می شود. اکثر فعالیت های تجاری دانمارک در این شهر صورت می گیرد. دانمارک در بیشتر صنابع از بهترین های جهان می باشد و در فناوری رقیب کشورهای پیشرفته می باشد. کشور دانمارک در زمینه های کاری زیر افراد با مهارت و کاردان را جذب می نماید. این زمینه ها در رشته های زیر می باشد:

 • بیوتکنولوژی
 • انرژی زیست محیطی و انرژی های تجدید پذیر
 • تولید
 • حمل و نقل
 • بانکداری

شرکت های معروف در دانمارک

در دانمارک شرکت های معروفی وجود دارد که امکان اشتغال در آنها وجود دارد. اشتغال در این شرکت ها بطور پاره وقت و تمام وقت امکان پذیر می باشد. همین امر سبب شده که دانشجویان و مهندسان زیادی در حین تحصیل تقاضای کار در این شرکت ها را داشته باشند. نمونه ای از این شرکت ها عبارتند از:

 • LEGO
 • P. Meller-Mærsk
 • Vestas Wind Systems
 • Novo Nordisk

تجربه کار ضمن تحصیل در دانمارک

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های معتبر دانمارک قادر به اشتغال به کار پاره وقت می باشند. مشاغل موجود در این زمینه بیشتر برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مناسب می باشد. دستمزد دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در دانمارک کم می باشد. کار ضمن تحصیل در هر کشوری دارای شرایط خاصی می باشد. شرایط خاص کار ضمن تحصیل در دانمارک به شرح زیر می باشد:

دانشجویان در هفته 10-20 ساعت مجاز به کار می باشند، شغل انتخابی دانشجویان باید متناسب با مهارت ها و استعداد هایشان باشد، مشاغل انتخابی می تواند پلی برای ورود دانشجویان به شرکت های معتبر در دانمارک باشد، دانشجویان با اثبات سودمندی خود برای کمپانی به کارفرما قادر به کار در آن شرکت می باشند، در واقع قادر خواهند بود پس از تحصیل با عقد قرار داد در آن شرکت فعالیت نمایند، در ارائه سوابق کاری و تحصیلی در صورت کار ضمن تحصیل، باید حتما پاره وقت بودن قید شود، ذکر محل کار نیز الزامی می باشد، کاریابی مشاغل پاره وقت بدون دانش زبان دانمارکی دشوار می باشد. به عنوان یک دانشجوی خارجی متقاضیان حق کار حین تحصیل در دانمارک را دارند. با این همه، محدودیت ها بر کار به ملیت متقاضی بستگی دارد. شرایط کار حین تحصیل برای متقاضیان خارجی در سال 2019 به شرح ذیل می باشد:

دانشجویان اتحادیه اروپا (EU) و دانشجویان کشورهای شمالگان بدون محدودیت در ساعات کاری
دانشجویان از دیگر کشورهای خارجی شامل دانشجویان ایرانی مجوز کار 20 ساعت در هفته برای کار نیمه وقت

مجوز کار تمام وقت در طی ژوئن، جولای و آگوست

نکته مهم: با این وجود، دانشجویان خارجی بایستی مهر مجوز کار دانمارکی را در پاسپورت خود داشته باشند. پس توصیه می شود که به هنگام درخواست مجوز اقامتی جهت تحصیل در دانمارک، درخواست مجوز کار دانمارک را نیز ارائه نمایید.

دستمزد و ساعت کار ضمن تحصیل در دانمارک

در دانمارک شهروندان اروپایی و سوئیسی بطور قانونی برای کار محدودیت زمانی ندارند. در زمان کاری اختیار با خود شهروندان می باشد. دانمارک در این زمینه از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت می نماید. برای دانشجویان بین المللی تنها مجوز کار برای 20 ساعت وجود دارد. امکان کار تمام وقت در فصل تابستان برای دانشجویان وجود دارد. برای اقدام به کار تمام وقت در تابستان گذرنامه دانشجویان باید مجوز کار نیز داشته باشد. برای اخذ این مجوز، دانشجویان باید تقاضای خود را به اداره مهاجرت ارسال نمایند. محصلین کمتر از 18 سال نیز با شرایطی قادر به کار در دانمارک می باشند. یکی از این شروط ارائه مدارک برای اثبات رعایت قوانین و مقررات کاری می باشد.

دانشجویان بین المللی در صورت کار بیش از 20 ساعت از دانمارک اخراج می گردند. همچنین امکان دارد تنها به ابطال مجوز کار دانشجویان منجر گردد. تسلط به زبان دانمارکی برای تسهیل در امر کاریابی حائز اهمیت می باشد. متقاضیان با آگاهی از زبان دانمارکی موقعیت های کاری بیشتری خواهند داشت.

کار ضمن تحصیل در دانمارک

مشاغل دانشجویی در کشور دانمارک

مشاغلی که در زمان تحصیل می توان به آنها پرداخت به شرح زیر می باشند:

 • اشتغال در شرکت ها
 • اشتغال در کافه و رستوران ها
 • اشتغال در واحد پخش روزنامه
 • اشتغال در زمینه رشته دانشگاهی و یا مهارت های شخصی

برای یافتن شغل مناسب برای کار ضمن تحصیل در دانمارک راه های گوناگونی وجود دارد. این روش ها به شرح زیر می باشند:

 • اقدام از طریق روزنامه
 • اقدام از طریق بخش هایی که برای کاریابی مشاغل پاره وقت در دانشگاه ها ایجاد شده است
 • اقدام از طریق سایت های گوناگون در زمینه کاریابی

برای اقدام از طریق دانشگاه باید با دانشگاه های دانمارک آشنایی داشته باشید. به منظور آشنایی با دانشگاه های دانمارک مقاله تحصیل در دانمارک را مطالعه نمایید.

معرفی سایت های کاریابی در دانمارک

برخی از سایت های کاریابی در کشور دانمارک به شرح زیر می باشند:

 • workindenmark.dk/en
 • jobindex.dk/cgi/user/english.cgi
 • stepstone.dk/en
 • graduateland.com

چنانچه متقاضی کار و تحصیل در دانمارک هستید باید درباره موارد هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک، مهاجرت تحصیلی به دانمارک، شرایط کار و نحوه اقامت پس از تحصیل در دانمارک نیز اطلاعاتی را کسب نمائید. با توجه به موارد گفته شده دانمارک کشور مناسبی برای تحصیل، زندگی و کار می باشد. برای اقدام به مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل یا راه های دیگر نیازمند راهنما می باشید. انتخاب طرق مهاجرت یکی از مزیت های وکیل مهاجرت می باشد، که در این موارد شما متقاضیان را راهنمایی می کنند. وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما متقاضیان در مسیر مهاجرت می باشند. همچنین شما برای انتخاب بهترین راه می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهرمند شوید.

سوالات پرتکرار در خصوص کار ضمن تحصیل در دانمارک

متقاضیان کار حین تحصیل در دانمارک پرسش های زیر را مطرح می نمایند:

 1. میزان ساعات کاری حین تحصیل در دانمارک چقدر است؟ دانشجویان بین المللی در این کشور مجاز به کار حین تحصیل به میزان 10 الی 20 ساعت در هفته می باشند که می توان بخشی از هزینه ها را پوشش داد.
 2. مشاغل دانشجویی در کشور دانمارک کدام اند؟ این مشاغل شامل اشتغال در شرکت ها، کافه ها و رستوران ها، اشتغال در روزنامه ها و کار مرتبط با رشته دانشگاهی می شود.
 3. طرق یافتن کار ضمن تحصیل در دانمارک چیست؟ اقدام از طریق روزنامه ها، بخش های کاریابی با مشاغل پاره وقت در دانشگاه ها و سایت های گوناگون کاری.
 4. شرایط اشتغال کار حین تحصیل در دانمارک چیست؟ دانش زبان دانمارکی یکی از اصلی ترین شرایط در خصوص پیدا کردن کار در این کشور می باشد.
 5. دستمزد کار دانشجویی در دانمارک چقدر است؟ میانگین دستمزد کار در این کشور برای دانشجویان بین المللی به میزان 10€ الی 12€ (یورو) در هر ساعت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *