مهاجرت کاری سوئیس

کار ضمن تحصیل در سوئیس

Rate this post

کار ضمن تحصیل در سوئیس یکی از اصلی ترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئیس است که نباید ازشرایط کاریابی در سوئیس چشم پوشی کرد. تحصیل در بهترین کشور جهان که از شرایط فوق العاده ای برخوردار می باشد از جمله دغدغه های اصلی متقاضیان است. بررسی شرایط تحصیل در سوئیس و قوانین حاکم بر صدور روادید از جمله مواردی است که متقاضیان تحصیل نباید آن را نادیده بگیرند. موسسه سفیران سروش سعادت با رزومه ای درخشان در باب اخذ پذیرش و ویزای مفتخر به ارائه راهنمایی های لازم در همین باب می باشد.

تحصیل در سوئیس

سوئیس کشوری پیشرفته در صنعت در زمینه های مختلف تجاری و بازرگانی است که از وضعیت اقتصادی بسیار خوبی بهرمند می باشد. تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی به رهبری برترین سیستم آموزشی دنیا از مزیت مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل است. در دانشگاه های سوئیس خوابگاه های دانشگاهی با شرایط بی نظیر خدمات رفاهی وجود دارد که از شرایط مطلوب کیفیت بالایی برخودار می باشد. دانشجویان با استقرار در خوابگاه های دانشجویی کشور سوئیس امکان کاهش هزینه ها را نیز خواهند داشت.

البته ناگفته نماند که متقاضیانی که تمایل به سکونت در منازل شخصی را دارند می توانند در منازل شخصی خود در سوئیس ساکن شوند که همین مورد باعث افزایش هزینه زندگی در سوئیس می شود. کار ضمن تحصیل در کشور سوئیس از جمله موارد مهم برای دانشجویان خارج از اتحادیه در باب پوشش هزینه های زندگی و امرار معاش می باشد. میزان ساعات کاری حین تحصیل در هر مقطع تحصیلی متغیر می باشد که سوئیس نیز از این قانون مستثنی نمی باشد.

تحصیلات در سوئیس

تحصیلات در سوئیس به سه دوره تقسیم می شود که عبارتنداز:

  • دوره اول: برای آموزش افراد پنج یا شش ساله تا پانزده ساله می باشد.
  • دوره دوم: به عبارتی دوره دبیرستان می باشد که افراد پانزده الی هجده سال باید این دوره ها را سپری کنند.
  • دوره سوم: نیز دوره دانشگاهی می باشد و متقاضیان می توانند در دانشگاه های خصوصی و دولتی سوئیس
    مشغول به تحصیل شوند.

کار ضمن تحصیل در کشور سوئیس از جمله موراد برجسته و امتیاز مثبت کشور سوئیس برای دانشجویان می باشد.

مقاطع دانشگاه های سوئیس

مقاطع دانشگاه های سوئیس همانند بیشتر دانشگاه های جهان به سه بخش تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • مقطع کارشناسی
  • مقطع کارشناسی ارشد
  • مقطع دکترا

مقطع کارشناسی در سوئیس

دروس مقطع کارشناسی در سوئیس به سه زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی تدریس می شوند. متقاضیان تحصیل در این دوره نیاز به ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی دارند. دانشجویان تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی اجازه کار ضمن تحصیل در سوئیس به میزان هفته ای 20 ساعت را دارند.

مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس

دروس این مقطع به زبان های آلمانی و ایتالیایی تدریس می شوند. شایان به ذکر است که بعضی از دانشگاه های سوئیس، دروس این دوره را به زبان انگلیسی هم ارائه می کنند. دانشجویان این دوره میتوانند جهت کار ضمن تحصیل در سوئیس، هفته ای 20 ساعت کار کنند.

مقطع دکترا در سوئیس

دانشجویان تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس می توانند دوره های درسی را علاوه بر زبان های ذکر شده، به زبان انگلیسی نیز سپری کنند. شرط ورود به دوره های تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس مسلتزم ارائه مدارک تحصیلی قبلی و نمرات قابل قبول می باشد. تحصیلات تکمیلی نیاز به ارائه مقالات و تحقیقات بسیار خوب دارند. دانشجویان دکترا جهت کار ضمن تحصیل در سوئیس، هفته ای 30 ساعت اجازه کار خواهند داشت.

دوره های کاری

کار در سوئیس به دو بخش تقسیم می شود:

  • کار ضمن تحصیل در سوئیس
  • کار پس از تحصیل در سوئیس

کار ضمن تحصیل در کشور سوئیس

دانشجویان در سوئیس در هنگام تحصیل به منظور پوشش هزینه زندگی در سوئیس اجازه کار خواهند داشت. ساعات کاری دانشجویان همانطور که ذکر شد محدود می باشد. به دلیل آسیب نرسیدن به وضعیت درسی، تایم کار ضمن تحصیل در سوئیس و کشور های مختلف محدود می باشد.

کار پس از تحصیل در سوئیس

کار پس از تحصیل در سوئیس از جمله مزیت های فارغ التحصیل از کشور سوئیس می باشد. تحصیل در سوئیس به منظور آشنایی با محیط کشور سوئیس و آشنایی با بازار کار از مزیت های قابل ذکر مهاجرت تحصیلی به سوئیس است. اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس به منظور اخذ اقامت کشور سوئیس از مزایی اخذ ویزای تحصیلی می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد.

کار پس از تحصیل در سوئیس از جمله مزیت های برجسته سوئیس برای اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئیس می باشد. مهاجرت به سوئیس از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج و پناهندگی از سایر طرق اخذ اقامت می باشند که می بایست مورد توجه متقاضیان قرار گیرد.

اقامت کاری

برای اخذ اقامت در کشور سوئیس متقاضیان می بایست پس از اتمام دوره های تحصیلی در سوئیس کار پیدا کنند. اخذ اقامت سوئیس از طریق کار از جمله طرق پردردسر مهاجرت به سوئیس می باشد که در مقاله مربوطه به این موضوع پرداخته شده است.

هزینه زندگی در سوئیس بسته به شهر محل زندگی و سبک زندگی متغیر می باشد. شهر ژنو از گران ترین شهر های سوئیس می باشد و برای مستقر شدن در این شهر باید درآمد کافی داشته باشید.

کار ضمن تحصیل در سوئیس در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شما در یک موسسه یا مرکز تحصیلی معتبر در سوئیس مشغول به تحصیل شوید. با داشتن رزومه کاری، شما می توانید بعد از تحصیل نیز به راحتی در کمپانی های سوئیس استخدام شوید. کار ضمن تحصیل در سوئیس باعث می شود تا دانشجویان و متقاضیان بتوانند برخی از مخارج تحصیل و زندگی خود و یا کل مخارج تحصیلی و زندگی خود را پرداخت نمایند.

مهارت ها و توانایی های افراد تعیین کننده پیش زمینه شغلی می باشد. شایان ذکر است که کار ضمن تحصیل در سوئیس مانند کشور های دیگر کار پاره وقت می باشد. برای مهارجرت به کشور سوئیس و سایر کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان می توانید شرایط مهاجرت را توسط موسسه سفیران سروش سعادت بررسی نمائید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 16 =