مهاجرت تحصیلی کرواسی

کار ضمن تحصیل در کرواسی

کار ضمن تحصیل در کرواسی

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا کشور کرواسی با مناظر طبیعی چشم نواز و زیبا و هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه همواره یک انتخاب ایده آل بوده است. قبل از مهاجرت تحصیلی به کشوری خاص اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی و امکان کار ضمن تحصیل در کرواسی برای متقاضیان اهمیت زیادی دارد.

این کشور مدارک دانشگاهی معتبری در سطح بین المللی ارائه می کند که اکثر آن ها در وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران نیز مورد پذیرش قرار می گیرند. تمام رشته های تحصیلی در حوزه های مختلف دانشگاهی و پژوهشی با گرایش های گوناگون در دانشگاه های معروف و مطرح کرواسی تدریس خواهند شد. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی بهتر علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کرواسی تهیه و تنظیم شده است تا افراد در رابطه با انتخاب کشور مورد نظر خود جهت تحصیل دچار مشکل نشوند.

بازار کار ضمن تحصیل در کرواسی 2022

برای افرادی که در دانشگاه های کرواسی مشغول به تحصیل می شوند در مرحله اول کارت دانشجویی صادر می شود که به عنوان کارت شناسایی برای دانشجویان عمل می کند. افرادی که کارت دانشجویی کرواسی را دارند از خدمات تسهیلات و تخفیفات برای کافه ها و رستوران ها و مراکز تفریحی و اماکن عمومی بهره مند خواهند شد. اطلاع از شرایط کار ضمن تحصیل در کرواسی برای دانشجویانی که حداقل 5000$ (دلار آمریکا) سالانه شهریه می پردازند اهمیت زیادی دارد. زیرا می توانند بخشی از هزینه های زندگی مانند هزینه تهیه کتب درسی و هزینه تهیه غذا را تامین کنند.

بازار کار ضمن تحصیل در کرواسی

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کرواسی

تحصیل دوره کارشناسی در کشور کرواسی حداکثر 4 سال و تحصیل دوره کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 2 سال و 3 الی 4 سال به طول می انجامد. ویزای تحصیلی که برای متقاضیان صادر می شود به میزان دوره تحصیلی آن ها معتبر خواهد بود و تمدید نمی شود. مگر در موارد خاص که دانشجو پس از فارغ التحصیلی در کشور کرواسی کار پیدا کند. مدارک زیر باید به دانشگاه های کرواسی برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشجوی ارائه شود:

 • پاسپورت معتبر با شش ماه اعتبار مانده
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دوره دبیرستان
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم دبیرستان
 • رزومه تحصیلی کامل با ترجمه رسمی
 • گواهی تمکن مالی برای تحصیل در کرواسی
 • گواهی تسلط آکادمیک به زبان انگلیسی

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کرواسی باید اسناد و مدارک لیست زیر را به سفارت این کشور ارائه کنید. در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط متقاضی لیست مدارک می تواند تغییر کند:

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های کرواسی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی تمکن مالی برای زندگی در کرواسی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید
 • پرداخت هزینه های بررسی ویزای دانشجویی
 • رزرو خوابگاه دانشگاهی یا رزرو محل زندگی

هزینه تحصیل و نیاز به کار ضمن تحصیل در کرواسی

به طور کلی هزینه تحصیل در یک کشور با توجه به رشته تحصیلی دانشجو و شهر محل سکونت و البته دانشگاه مورد نظر متغیر خواهد بود. در کرواسی برای دوره کارشناسی در رشته های غیرپزشکی باید سالانه 800€ تا 2200€ (یورو) شهریه به دانشگاه ها پرداخت کنید. شهریه دانشگاه برای رشته های فنی و مهندسی سالانه به 3000€ (یورو) و بیشتر نیز خواهد رسید. تحصیل دوره پزشکی و دندانپزشکی در کشور کرواسی نسبت به سایر رشته ها طبیعتاً گران تر است و به طور متوسط 3600€ (یورو) حداقل برای هر سال تحصیلی برآورد می شود.

شرایط زندگی هر دانشجو با توجه به سبک و عادات او می تواند در کاهش یا افزایش هزینه های زندگی وی تاثیر گذار باشد؛ به طور متوسط یک دانشجو در کرواسی ماهانه 400€ الی 700€ (یورو) برای تامین هزینه تهیه غذا و استفاده از خدمات انرژی و حمل و نقل و اجاره مسکن نیاز خواهد داشت. در واقع زندگی در کرواسی حدود 70% گران تر از ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ویزای همراه کرواسی با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  79  =  88