مهاجرت کاری نروژ

کار نفتی در نروژ

کار نفتی در کشور نروژ

کار نفتی در نروژ برای افرادی که در زمینه نفت و گاز کار کرده یا تحصیلات مرتبط دارند، با توجه به سهم نروژ در حوزه نفت و گاز دنیا، از موارد اصلی قلمداد میشود. اگر اتباع ایرانی بخواهند برای کار نفتی در نروژ اقدام نمایند نیازمند طی کردن مسیری حقوقی هستند زیرا نیاز به ویزای کاری دارند که برای دریافت ویزای کار نیاز به مجوز کاری هست و مجوز کار هم نیاز به پیشنهاد کاری دارد و این مراتب سلسله وار طی می شود تا شخص بتواند با یک پیشنهاد کاری تمام وقت وارد کشور نروژ شود. حال اگر شما قصد طی نمودن این مسیر را دارید نیاز به ارائه مدارک و شرایطی هستید که در ادامه می خوانید.

این کشور علاوه بر اینکه یک چهارم تولید ناخالص داخلی کشورش را صنایع پتروشیمی تامین می کند با ذخایر غنی آب شیرین و معادن و همچنین درآمد سرانه بالای جامعه از بهترین کشورهای دنیا محسوب می شود. همه این دلایل همچنان ذهن یک مهاجر را برای مهاجرت به این کشور به خود جذب می کند، کشور نروژ در حال حاضر متناسب با بازار نفت و گاز که در سالهای اخیر دچار تغییرات زیادی بوده همچنان بیشترین موقعیت های کاری در حوزه نفت و گاز را در اروپا دارد.

کشور نروژ در میان کشورهای اروپایی با توجه به صنعت و اقتصاد قوی، جمعیت کم و رفاه اجتماعی بالا توجه افراد زیادی از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب می کند، این کشور با توجه به صنعت پتروشیمی قدرتمندش حتی با وسعتی خیلی کوچکتر از کشورهای حوزه خلیج فارس توانسته برترین رتبه را از جهت تولیدات نفت و گاز طبیعی در بین کشورهای غیرخاورمیانه ای دارا باشد.

مراحل کار نفتی در نروژ

حال یک متقاضی برای کار نفتی در نروژ می بایست چه مراحلی طی کند؟ اولین قدم این است که نسبت به راه مهاجرتی خود آشنا شود، کشور نروژ نیروی کار متخصص خود را بسان کار در آلمان از چند طریق تامین می کند، در مشاغل پردرخواست به عنوان کارگر ماهر، آشپزهای قومی، کارگران فصلی و کارفرمایان و یا افرادی به جهت کار در یک سازمان بشر دوستانه می توان درخواست ویزای کار کرد.

اگر فردی به جهت کار کوتاه مدت و کمتر از 3 ماه قصد سفر به نروژ را داشته باشد نیاز به اخذ مجوز کاری ندارد، اما عموما افرادی که بر روی این صفحه مشغول مطالعه هستند طبیعتا برای کار تمام وقت و اخذ اقامت دائم هدف گذاری کرده اند که باید مجوز کاری دریافت نمایند. همانطور که خواندید این مجوز کاری نیاز به این دارد که متقاضی از سوی کارفرمایی دعوت به کار شده باشد و پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشد که شاید این قسمت از پروسه کار را برای اتباع ایرانی سخت نماید و دلیل آن هم عدم حضور آنها در خاک نروژ و اروپاست، می توان با مشورت با وکلای مهاجرتی راهکاری را برای این موضوع اندیشید که ما هم در انتهای این مقاله به آن اشاره ای داریم.

شرایط کار نفتی در نروژ

اگر بخواهید به عنوان یک نیروی کار نفتی در نروژ، کارگر ساده و یا کارگر ماهر به نروژ مهاجرت نمائید شرایط متفاوتی را باید دارا باشید. اگر شما به عنوان یک نجار، نیروی کار بهداشتی درمانی و خدماتی جهت کار به نروژ مهاجرت نمائید.ابتدا شما باید تحصیلات حداقل دیپلم خود را به اتمام رسانده باشید و متناسب با نوع حرفه خود سابقه کاری ارائه نمائید، یک مهندس یا پرستار نیز باید حداقل دارای تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط باشد، همچنین در موارد خاص و استثنائی اگر شخصی دارای تجربه کاری خاصی باشد و سابقه طولانی در آن حرفه کاری داشته باشد می تواند معادل با یک مدرک حرفه ای برای شخص در نظر گرفته شود.

پیشنهاد کاری شما باید تمام وقت باشد و در برخی موارد نیز حتی کار حداقل 80% هم به عنوان کار تمام وقت مورد قبول است، در مواردی باید از سوی کارفرما اشاره شود به نوع کار و سمتی که شما در آن مشغول به کار خواهید شد و مدارکی را با علم و آگاهی وکیل خود ارائه دهید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مشاوره ای جهت مهاجرت به نروژ و سایر کشورهای اروپایی می باشد.

اخذ اقامت دائم نروژ از طریق کار نفتی

برخی حرفه ها در نروژ نیاز به آموزش دارند و باید قبل از ورود به بازار کار با استانداردهای آن آشنا شوند که بعضا در دوره ای چندماهه یا یکساله این آموزش ها را طی کنند و در این حین فرد می تواند برای مدت زمانی که آموزش می بیند درخواست افزایش طول اقامت خود را داشته باشد. مادامی که مشغول به کار می شود و حقوق دریافت می کند می تواند خانواده را نیز در کنار خود داشته باشد و اگر برنامه مهاجرتی وی دستیابی به اقامت دائم است اگر اقامت خود را برای سه سال تمدید نماید موفق به اخذ اقامت دائم می شود.

البته تا مواقعی که وی مشغول به کار باشد و هیچگونه وقفه ای بین کار وی نباشد این اتفاق رخ می دهد، اگر  موقعیت کاری خود را از دست دهد دولت نیز وی را حمایت کرده و شش ماه اجازه اقامت مجدد به او می دهد تا بتواند مجددا به کار برسد البته به محض اینکه موقعیت کاری خود را از دست می دهد تا هفت روز فرصت دارد با ارائه آدرس سکونت خود در نزدیکترین اداره پلیس منطقه درخواست تمدید اقامت کند که در همان شغل بتواند مشغول به کار شود.

کار نفتی در نروژ

پیشنهاد شغلی در زمینه کار نفتی در نروژ

اگر در حرفه ای جدید و متفاوت از کار قبلی وارد شده باشید باید درخواست نوع اقامت جدید را به اداره مهاجرت ارائه دهید. افرادی که در شرکت های بین المللی مشغول به کار نفتی در نروژ هستند می توانند در صورت داشتن پیشنهاد کاری از شعبه های این شرکت در نروژ نیز به اقامت کاری در این کشور دست یابند. بسیاری از متقاضیان ایرانی که جهت اخذ ویزای کار نروژ به وکلا مراجعه داشتند از داشتن پیشنهاد کاری محروم هستند و طبیعتا همانطور که خواندید اولین اصل و مدرک مورد نیاز ویزای کاری همین می باشد که ما پیشنهاد می کنیم از راه های دیگر برای ورود به نروژ استفاده شود.

اگر بتوانید در یکی از کشورهای حوزه شنگن حتی به جهت سفر توریستی وارد شوید شاید بتوانید در بازه ای که در سفر  هستید برای انجام مصاحبه و به دست آوردن پیشنهاد کاری تلاش نمائید و در صورت اخذ آن به کشور خود برگشته و با مراجعه به سفارت درخواست ویزای کاری نمائید. همچنین راه بهتر برای اینکه بتوانید در نروژ به کار برسید این است که جهت تحصیل در نروژ اقدام نمائید، تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان بوده و اتباع خارجی که برای تحصیل به نروژ می آیند می توانند بعد از اتمام تحصیل حداقل از بازه زمانی شش ماهه برای رسیدن به موقعیت کاری بهره مند شوند و اقامتشان را بعد از اتمام تحصیل و داشتن جاب آفر به ویزای کاری تبدیل نمایند.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

برای آن دسته از عزیزانی که خارج از نروژ هستند همه این مواردی که عنوان گردید مشخصا تا مادامی است که به دنبال موقعیت کاری و فراهم نمودن مجوز کاری و اخذ ویزای کار نروژ (کار نفتی در نروژ) در داخل کشورتان هستند و شاید اصلی ترین قسمت پروسه این است که بتوان مدارک را درست و کامل به سفارت یا کنسولگری برای دریافت ویزای کار نروژ ارائه نمود. از این رو پیشنهاد می شود حتما برای به ثمر نشستن این پروسه حقوقی و اخذ اقامت نروژ حتما از کمک یک وکیل استفاده نمائید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه چندین ساله در امور مهاجرتی بهترین راه را متناسب با شرایط هر شخص برای مهاجرت به نروژ توصیه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =