مهاجرت کاری دانمارک

کار پرستاری در دانمارک

کار پرستاری در دانمارک

یکی از مشاغل مورد نیاز دانمارک با میانگین درآمدی بالاتر از میانگین ملی، کار پرستاری در دانمارک می باشد که ما در این مقاله در صدد تشریح جزئیات آن هستیم. قبل از هر چیزی، شما باید بدانید که هم تحصیل و هم کار پرستاری در کشور دانمارک نیازمند مهارت زبان دانمارکی است و مدرک زبان جزو ضروریات محسوب می شود. اما علاوه بر مدرک زبان، شما باید مدرک لیسانس و سوابق حرفه ای خود را نیز ارائه دهید. اگر شما هم مایل به ارزیابی شرایط مهاجرتی خود به کشور دانمارک می باشید، شما می توانید از مشاوره های تخصصی و به روز کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

سوالات متقاضیان پرستاری در دانمارک

اما سوالاتی که اغلب متقاضیان از کارشناسان ما می پرسند:

شرایط و مدارک لازم برای پرستاران خارجی جهت کار در کشور دانمارک چیست؟ برای کار به عنوان پرستار، شما باید مراحل مختلفی را طی نمائید از جمله اینکه با تکمیل فرم درخواست آن را به همراه مدارک مورد نیاز به سازمان پرستاران دانمارک (DNO) ارسال نمائید. در این مدت شرکت در آزمون زبان دانمارکی برای تکمیل پروسه درخواست امری الزامی است. از دیگر شرایط کار پرستاری در کشور دانمارک می توان به کارورزی جهت انطباق با محیط کاری اشاره کرد.

درآمد پرستاران در دانمارک به چه صورتی است؟ به استناد آمارهای موجود، میانگین ماهیانه درآمدهای کار پرستاری در کشور دانمارک بین 27,288 DKK (حداقل درآمدی) تا 52,933 DKK (حداکثر درآمدی) متغییر است.

شرط لازم برای اخذ ویزای کار پرستاران چیست؟ پرستاران برای اخذ ویزای کار دانمارک نیازمند داشتن قرارداد کاری نشانگر جاب آفر و میزان درآمد توافقی هستند.

بررسی کار پرستاری در دانمارک

پرستاران در حال کار تحت اداره خدمات بهداشتی دانمارک تحت حمایت سازمان پرستاران دانمارک (DNO) قرار دارند که یک سازمان حرفه ای برای پرستاران در دانمارک می باشد. می توان به جرات گفت که حدود 90% از پرستاران دانمارکی عضوی از DNO هستندکه هدف از آن نیز حمایت از پرستاران مجوز دار یا ثبتی می باشد. اکثریت خدمات بهداشتی دانمارک دولتی هستند و هر چه پرستاران سابقه بیشتری داشته باشند، استحقاق مجوزهای بیشتری را خواهند داشت.

در کشور دانمارک، پرستاران ثبتی به طور اتوماتیکی مستحق دریافت مستمری می باشند. اعانه اجباری 13% باید به صورت ماهیانه به حساب آنها واریز شود. در واقع بسته مستمری پرستار دامنه ای از شرایط شامل زمان بازنشستگی و از کار افتادگی را تحت پوشش قرار می دهد زمانی که به شما وضعیت پرستاری در دانمارک اعطاء می شود، شریط کاری دقیق شما در قرارداد کاری شما مشخص می شود.

شرایط کار پرستاری در دانمارک

دانمارک کشوری است که شرایط کار پرستاری در این کشور از هر لحاظ مطلوب بوده و پرستاران از شغل خود راضی هستند. به عنوان عضو DNO، شما  به راحتی می توانید به انجمن های حرفه ای، آموزش و شبکه ها دسترسی داشته باشید و از خدمات آنمها استفاده کنید. به علاوه، شما در وضعیتی برای دریافت توصیه حقوقی و نیز مشاوره درباره شرایط حقوق و استخدام و … قرار خواهید گرفت. در کشور دانمارک، 6 رشته تخصصی برای پرستاران متخصص وجود دارد که عبارتند از:

  • پرستای روانی
  • پرستاری مراقبت های فشرده
  • پرستاری کنترل عفونت
  • پرستاری آنکولوژی
  • پرستار ی بهداشت عمومی
  • پرستار هوش بری

به منظور اخذ مجوز کار پرستاری، شما باید ابتداء فرم درخواست خود را تکمیل و آنرا به صورت الکترونیکی به اداره سلامت بیمار دانمارک ارسال نمائید. فرم مذکور را به همراه 2 کپی از مدارک لازم ار سال نمائید. لازم به یادآوری است که در صورت تایید تحصیلاتتان به شما 3 سال فرصت داده خواهد شد تا شرایط اخذ مجوز دائمی دانمارک را فراهم نمائید. گذراندن آزمون زبان دانمارکی Prove I dansk و اخذ جداقل نمرات 10,7,7 برای متقاضیان کار پرستاری در دانمارک الزامی است. شایان ذکر است که آزمون زبان دوبار در سال در می/ژوئن و نوامبر/ دسامبر برگزار می شود. کار جهت سازگاری و اهداف آموزشی مرحله آخر از اخذ مجوز کار در دانمارک است. پس مراحل اخذ مجوز کار پرستاری در دانمارک عبارتند از:

  • آزمون زبان
  • کار جهت سازگاری و اهداف آموزشی
  • درخواست و تایید مدارک

شرایط کار پرستاری در دانمارک

ارزیابی سطح درآمد کار پرستاری در دانمارک

درآمد پرستاران در دانمارک بالاتر از متوسط درآمد ملی این کشور می باشد که این امر نشانگر اهمیت و جایگاه کار پرستاری در دانمارک می باشد. بر اساس آمارهای موثق سال 2019، میانگین ماهیانه درآمدهای کار پرستاری در دانمارک بین 27,288 DKK (حداقل درآمدی) تا 52,933 DKK (حداکثر درآمدی) متغییر است. این در حالی است که میانگین درآمد پرستاران در کشور دانمارک در حدود 36,640 DKK (کرون دانمارک) در هر ماه است، که این به معنای آن است که نیمی (50%) از کسانی که در بخش پرستاری کار می کنند در آمدی کمتر از 36,640 DKK (کرنون دانمارک) دریافت می کنند در حالی که نیم دیگر درآمد بیش از 36,640 DKK (کرون دانمارک) دریافت می کنند. جدول زیر نشانگر میانگین درآمد برخی زیر عناوین شغلی پرستاری در دانمارک می باشد:

عنوان شغلی میانگین درآمدی به کرونر  دانمارک (DKK)
پرستاری مراقبت حاد 37,038
معاون مدیر پرستاری 47,068
مدیر کیس یا پرونده 44,039
پرستار شرکت 29,276
پرستار مراقبت ویژه 35,197
پرستار بخش 36,310
سر پرستار 39,638
پرستار خانه 32,613
پرستار ثبتی ICU 34559
متخصص پرستار انفورماتیک 38,402
پرستار حرفه ای مجوز دار (LPN) 36310

در واقع میانه همان مقدار دستمزد میانی یا وسط را نشان می دهد. اما آمارهای موجود در  طی سال های مختلف نشانگر افزایش حقوق 3% بین سال های 2016 الی 2019 می باشد.

شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک

دانمارک جز مرفه ترین و شادترین کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) معروف است و به همین دلیل مهاجرین خارجی زیادی دانمارک را به عنوان مقصد مهاجرتی شماره یک خود قرار داده اند. نیاز کشور دانمارک به متخصصان خارجی جهت کار در بخش های مختلف باعث آن شده است که متقاضیان از اقصی نقاط جهان برای اخذ ویزای کار دانمارک در صف انتظار طولانی قرار گیرند. اما شما به عنوان متقاضی کار پرستاری در دانمارک باید بدانید که شرایط درخواست ویزای کار دانمارک متفاوت از دیگر کشورهاست.

ویزای کاری دانمارک از نوع ویزای امتیاز محور یا Point Based System می باشد و درخواست متقاضیان کار در دانمارک همانند دیگر متقاضیان ویزای کاری بر اساس امتیاز دهی به فاکتورهای مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته و درخواست های متقاضیان دارای بالاترین امتیاز از بانک درخواست ها استخراج و برای متقاضی مربوطه ویزای کار دانمارک صادر می شود. شرایط ویزای کار دانمارک برای پرستاران به صورت زیر می باشد:

فاکتور امتیازدهی شرایط مطلوب
مدرک تحصیلی لیسانس به بالا
سابقه کار حداقل 3 سال سابقه کار
مدرک زبان حداقل نمره 6.5 در آزمون زبان IELTS
سن 25 الی 30 سال

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از پرسنلی مجرب و زبده آماده است تا هموطنان علاقه مند در هر زمینه مهاجرتی و اقامتی را با ارائه برترین مشاوره ها و ارزیابی ها راهنمائی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *