ویزای کاری سوئد

کار پرستاری در سوئد

کار پرستاری در سوئد

مهاجرت پرستاران به کشورهای اروپایی برای درآمد بیشتر و برخورداری از امکانات رفاهی و شرایط مطلوب زندگی اتفاق تازه ای نیست. کار پرستاری در سوئد برای فارغ التحصیلان این رشته از درآمدهای قابل توجه و جایگاه رفیع اجتماعی برخوردار است که دلیل اصلی مهاجرت پرستاران به سوئد می باشد. امکان پیشرفت شغلی و رسیدن به جایگاه سرپرست بخش در کشور سوئد برای افراد مستعد و پر تلاش فراهم است زیرا پرستاران امنیت شغلی خوبی دارند. بازار کار برای پرستاران با تجربه رادیوگرافی، پزشکی داخلی و روانشناسی در حال حاضر از رونق خوبی برخوردار است؛ پرستاران با تجربه در این بخش‌ها می توانند به راحتی در سوئد کار پیدا کنند. این مقاله در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و برای راهنمایی علاقه مندان در زمینه مهاجرت کاری به سوئد نگارش شده است.

مراحل مهاجرت پرستاران به سوئد

فرآیند مهاجرت پرستاران به سوئد به این صورت است که در ابتدا ارائه یک پیشنهاد کار و دعوت نامه از سوی کارفرما “بیمارستان” یا کلینیک خصوصی در سوئد لازم است. هنگامی که پرستاران از سوی کارفرمایان سوئدی پیشنهاد کار دریافت می کنند باید در آزمون پزشکی و آزمون زبان سوئدی شرکت کنند قبولی کسب کنند. متقاضیانی که در آزمون ها قبول می شوند باید برای مدت مشخص آموزش های بالینی در سوئد را پشت سر بگذارند. کارفرمایان که در این مورد بیمارستان ها و کلینیک های کشور سوئد می باشند موظف هستند برای تمام پرستاران و پزشکان بیمه عمر و بیمه حوادث بگیرند. برای اخذ اجازه کار در سوئد ارائه پیشنهاد رسمی در مرحله اول و تکمیل و تحویل فرم درخواست پذیرش و صدور ویزای اقامت در مرحله دوم باید انجام شود.

ارائه پاسپورت معتبر به علاوه تمام اطلاعات شخصی و چند قطعه عکس پاسپورتی نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه کار در سوئد می‌باشد. حدود 6 ماه تا 8 ماه زمان می‌برد تا درخواست صدور ویزای شما در اداره مهاجرت سوئد بررسی و نتیجه آن اعلام شود. در نهایت اگر درخواست شما مورد قبول اداره مهاجرت سوئد قرار بگیرد برای شما و اعضای خانوادیتان کارت اقامت موقت صادر خواهد شد. اعتبار ویزاهای موقت کار در سوئد می تواند از چند ماه تا چند سال قبل از تبدیل به ویزای اقامت دائم متغیر باشد. دریافت اجازه کار و اقامت موقت در سوئد به معنی دریافت گواهینامه پرستاری برای متقاضیان است. طبق آخرین قوانین مهاجرت کشور سوئد 48 ماه اقامت در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم برای پرستاران واجد شرایط خواهد شد.

دریافت گواهینامه جهت کار پرستاری در سوئد

تمام کشورهای پیشرفته جهان برای صدور گواهینامه پرستاری و پروانه پزشکی مراحل مخصوص به خود را دارند که باید توسط متقاضیان گذرانده شود. سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست و دریافت گواهینامه پرستاری در این کشور ملزم به گذراندن مراحل قانونی و آموزشی زیر خواهد بود:

  • ثبت و ارسال درخواست در دفتر سازمان ملی سلامت سوئد
  • گذراندن دوره های آموزش تکمیلی در سوئد
  • تحصیل در رشته پرستاری در سوئد

ثبت و ارسال درخواست در دفتر سازمان ملی سلامت سوئد: در صورتی که شما خارج اتحادیه اروپا تحصیل کرده باشید باید با اثبات تسلط به زبان سوئدی مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی تحویل برد ملی سلامت سوئد دهید. برای اثبات تسلط به زبان سوئدی مدرک مورد نیاز گواهی سی-وان/C1 می باشد؛ متقاضیان می توانند با تسلط به زبان نروژی و هلندی نیز این مرحله را بگذرانند. شرکت در آزمون بالینی یا آزمون مربوط به مهارت پس از اثبات تسلط زبان مرحله بعد برای دریافت گواهینامه پرستاری در سوئد می‌باشد.

گذراندن دوره‌های آموزش تکمیلی در سوئد: با تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد در دوره های فشرده آموزشی کالج ها راه برای دریافت گواهینامه پرستاری متقاضیان بسیار هموار خواهد شد. دوره های آموزش تکمیلی در کشور سوئد از 6 ماه تا 2 سال متغیر می‌باشد که با توجه به سطح تحصیلات و توانایی متقاضی مشخص خواهند شد.

تحصیل در رشته پرستاری در کشور سوئد: دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته‌های پرستاری در کشور سوئد باید ابتدا مدارک تحصیلی خود را با توجه به سیستم آموزشی این کشور معادل‌سازی کنند. این ارزیابی مدرک تحصیلی برای متقاضیان هزینه ای نخواهد داشت اما ارائه مدارک تحصیلی مانند ریز نمرات و ترجمه مدرک تحصیلی الزامی می باشد.

دریافت گواهینامه جهت کار پرستاری در سوئد

درآمد کار پرستاری در سوئد

کار در بیمارستان های دولتی برای پرستاران درآمد زیادی در بر نخواهد داشت و به طور میانگین مبلغ 32$ (دلار) برای هر ساعت دریافت خواهند کرد. پرستارانی که تجربه و مهارت در رشته‌های قلب و مراقبت های ویژه و همچنین سرطان و تومور ‌شناسی دارند درآمد بیشتری در کشور سوئد خواهند داشت. لازم به ذکر است که تمام پرستاران در کشور سوئد از بیمه پزشکی و درمانی رایگان بهره مند می شوند و پس از بازنشستگی حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد. وقتی که پرستاران بر اساس توانایی و تجربه به عنوان سرپرست بخش یا سرپرستار انتخاب می‌شوند می‌توانند در بیمارستان های دولتی برای هر ساعت تا 55$ (دلار) حقوق دریافت کنند.

امکان ماموریت کاری نیز برای پرستاران با تجربه برای ویزیت بیماران در خانه و بررسی شرایط بیمارستان ها در شهرهای دیگر نیز وجود دارد که در این صورت مشمول افزایش حقوق خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به سوئد با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نوزده =