مهاجرت کاری مجارستان

کار پرستاری در مجارستان

کار پرستاری در مجارستان

رشته پرستاری و کار پرستاری در مجارستان یکی دیگر از زمینه های تحصیلی و کاری در کشورهای اروپایی به شمار می رود که همواره در سطح دنیا طرفداران بسیاری دارد. پرستاری در زمره مشاغلی قرار دارد که جامعه بیماران از آن بهره مند بوده و در راستای سلامت بیماران مثمر ثمر است. از آنجایی که این رشته با جان آدم سر و کار دارد شما بایستی برای کار در این رشته مدرک و مجوز مورد نیاز را از سازمان وزارت بهداشت آن کشور دریافت نمائید.

 • آیا پرستاران خارجی هم می توانند برای کار در کشور مجارستان اقدام نمایند؟
 • شرایط تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی به چه صورت است؟

کشور اروپایی مجارستان دارای دانشگاه های بسیار متنوع و پیشرفته ای در بخش پزشکی و زیر شاخه های آن می باشد. آگاهی از شرایط تحصیلی و نحوه کار در این کشور از موضوعات مهمی است که متقاضیان مهاجرت به مجارستان باید به آن توجه نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر و برتر، این آگاهی ها را در قالب ارائه مقاله یا مشاوره های حرفه ای در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

تحصیل پرستاری در مجارستان در 2023

افرادی که در 2023 به رشته های پزشکی از جمله پرستاری علاقمند بوده و با هدف تحصیل و کار پرستاری در مجارستان، مهاجرت به مجارستان را انتخاب می نمایند، می توانند در دانشگاه های عالی مجارستان به ادامه تحصیل بپردازند. اما پیش از آن، باید نسبت به جمع آوری مدارک لازم مورد درخواست دانشگاه انتخابی اقدام نموده و از شرایط پذیرش تحصیلی اطلاعات به دست آورند.

دروسی که در رشته پرستاری برای دانشجویان تدریس می گردد با دروس رشته پزشکی به صورت مشترک می باشد. بنابراین گذراندن علوم اصلی نظیر فیزیولوژی، میکروبیولوژی، آناتومی و غیره در این رشته الزامی است. متقاضیان گرامی می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از اشکال تحصیلی پاره وقت و تمام وقت را انتخاب نموده و مشغول تحصیل شوند. طول مدت تحصیل در رشته پرستاری، 8 ترم بوده و دانشجویان پس از گذراندن این مدت، موفق به اخذ مدرک کارشناسی پرستاری می شوند.

الزامات زبان برای کار و تحصیل پرستاری در مجارستان

در بررسی و تجزیه و تحلیل مبحث کار پرستاری در مجارستان، لازم است برخی نکات مهم در امر تحصیل در مجارستان در رشته پرستاری را بدانید. متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری توجه داشته باشند که دانشگاه های این کشور دروس مربوط به این رشته را به 3 زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان ارائه می دهند. بنابراین شخص دانشجو حق انتخاب داشته و می تواند با توجه به مدرک زبانی خود، یکی از زبان های تحصیلی را انتخاب نموده و مشغول تحصیل شوند.

اما بالاترین شهریه تحصیلی در رشته پرستاری در مجارستان به زبان تحصیلی انگلیسی اختصاص دارد. گفتنی است این مزیت برای دانشجویان زبان تحصیلی انگلیسی وجود دارد که بدون ارائه مدرک زبان می توانند پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. مشروط بر این که پس از ثبت نام، باید در دوره های یادگیری و آموزش زبان در کالج های این کشور شرکت کرده و مدرک مورد نظر را دریافت نمایند.

شرایط کار پرستاری در مجارستان در 2023

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد رشته پرستاری به دلیل این که از زیر شاخه ها و گرایش های علوم پزشکی محسوب می گردد، لذا از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در واقع به صورت کاملا مستقیم با جان و سلامت افراد در یک جامعه ارتباط دارد. بنابراین دانشجویانی که تحصیل و کار پرستاری در مجارستان در سال 2023 را بر می گزینند، بایستی به این نکته واقف باشند و بدانند در مسیر پر مسئولیت، حساس و همراه با فعالیت در لحظات دشوار قدم می گذارند. به همین دلیل وجود ساعات کاری طولانی در بیمارستان ها، درمانگاه ها و به طور کلی مراکز درمانی و پزشکی امری طبیعی تلقی می گردد.

شرایط کار پرستاری در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان نیازی به صرف هزینه های بالا ندارد. بنابراین می توان گفت هزینه زندگی در مجارستان به نسبت کشور های همسایه نظیر اتریش در پایین ترین حد ممکن قرار دارد. شهر بوداپست به عنوان پایتخت کشور مجارستان شناخته شده است و به طور یقین مخارج زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای مجارستان بالاتر می باشد. برای مثال میزان هزینه مربوط به مسکن یا خوابگاه دانشجویی در این شهر به بیش از 300€ (یورو) در ماه می رسد و هزینه اجاره یک فلت 30 متری در بوداپست حدودا 500 یورو است. در مجموع هزینه یک زندگی دانشجویی در کشور مجارستان،‌ تقریبا مبلغی بین 700€ الی 900€ (یورو) در هر ماه را برای دانشجو دربردارد که بخش عمده هزینه ها به محل اقامت اختصاص می یابد.

شهریه تحصیلی پرستاری در مجارستان

از مهم ترین بخش های مهاجرت تحصیلی به مجارستان یا سایر کشورهای جهان، هزینه های تحصیل در این کشورهاست که موجب ایجاد دغدغه و نگرانی برای دانشجویان شده است. همان طور که گفته شد چنانچه زبان تحصیلی انگلیسی را برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری انتخاب نموده اید، باید مبلغ بیشتری را بابت شهریه پرداخت نمایید. به طور کلی دانشگاه های این کشور از دانشجویان رشته پرستاری مبلغی بین 4000$ الی 7000$ (دلار آمریکا) به صورت سالیانه بابت هزینه تحصیلی دریافت می نمایند.

لازم به ذکر است این مبلغ صرفا مختص شهریه تحصیلی بوده و برای هزینه زندگی در این کشور باید مبلغ جداگانه ای را اختصاص دهید. همچنین باید توجه داشت هر دانشگاهی شهریه متفاوتی اخذ می نماید؛ بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته پرستاری عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته پرستاری THE Ranking 2023 QS Ranking 2023
Semmelweis University 201-205 601
Eötvös Loránd University 1001–1200 701-750
University of Pécs 1001–1200 701-750
University of Debrecen 1001–1200 651-700
University of Szeged 1001–1200 551-560
Corvinus University of Budapest 1201 1001
Szent István University 801–1000 801–1000
University of Miskolc 1501 1001-1200

مدرک دانشگاهی جهت کار پرستاری در مجارستان

کشور مجارستان دانشگاه های معتبر و بسیار عالی رتبه ای را در خود جای داده است. بنابراین دانشجویانی که تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان می رسانند، موفق به کسب مدارک تحصیلی بسیار معتبری می شوند که در کلیه کشورهای جهان بخصوص در کشورهای اروپایی مورد تایید می باشد. از این رو، در باب کار پرستاری در مجارستان هیچ گونه نگرانی نداشته باشید. چرا که با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود می توانید در ایده آل ترین فرصت های شغلی در کشور مجارستان و سایر کشور های اتحادیه اروپا به کار بپردازید. پرستاران فارغ التحصیل نیز می توانند در بهترین بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز پزشکی و درمانی به کار پرستاری در مجارستان مشغول شوند.

مدارک لازمه پذیرش تحصیلی پرستاری در مجارستان

برای ورود به خاک کشور مجارستان از طریق تحصیلی، نیاز به ویزای تحصیلی مجارستان خواهید داشت. به منظور دریافت ویزا نیز، باید ابتدا نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مجارستان را اخذ نمایید. دانشجویانی می توانند از دانشگاه های مجارستان پذیرش تحصیلی بگیرند که مدارک زیر را دارا باشند:

 • گواهینامه تحصیلی دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی به علاوه ریز نمرات
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه مدرک زبان (در صورتی که دارا هستید)
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست پذیرش تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه چند قطعه عکس
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی کلیه سوالات و ابهامات شما در زمینه مهاجرت به کلیه کشورهای دنیا از جمله مجارستان می باشد و اگر خواهان دریافت اطلاعات جامع تری در خصوص تحصیل و کار پرستاری در مجارستان هستید، می توانید به صورت تلفنی و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه پیگیری نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *