مهاجرت تحصیلی کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

دریافت اجازه کار پس از تحصیل در کانادا موضوعی است که موجب محبوبیت کانادا جهت مهاجرت از طریق تحصیل بین متقاضیان این امر شده است. در این مقاله به بررسی دقیق این موضوع پرداخته ایم و شرایط دریافت اجازه کار در کانادا را بررسی نموده ایم. بعد از اتمام تحصیل چند سال در کانادا فرصت کار کردن داریم؟ بعد از اتمام تحصیل این کشور به شما اجازه می دهد طبق تایمی که تحصیل نموده اید در کشور حضور داشته باشید و در صورت یافتن کار می توانید اقامت خود را تمدید نمائید.

چه رشته هایی از بازار کار خوبی در کانادا برخوردار است؟ در کشور کانادا در اکثر رشته ها بازار کار خوبی فراهم شده است و به خصوص در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، مهندسی برق، مهندسی کمپیوتر، مکانیک و غیره می توان خیلی سریع وارد بازار کار کشور شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله که به کوشش مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، با ما همراه باشید.

انواع کار حین تحصیل در کانادا در 2021

کارهای حین تحصیل در کانادا در سال 2021 به 2 گروه عمده تقسیم می شوند:

ردیف نوع کارهای حین تحصیل در کانادا توضیحات
1 کار در محیط دانشگاه این نوع از مشاغل غالبا به صورت کمک به اساتید، عکاسی برای دانشگاه و غیره می باشد و برای مشغول شدن به آن ها نیازی به اخذ مجوز کاری نیست
2 کار خارج از محیط دانشگاه این نوع مشاغل هم شامل کارآموزی مرتبط با رشته تحصیلی در شرکت ها می شود هم کار در رستوران و غیره و اگرچه به مجوز کاری نیاز دارد سطح درآمد آن بیشتر است

بعد از اتمام تحصیل نیز شما می توانید در این کشور به ازای سال هایی که مشغول به تحصیل بوده اید، حضور داشته باشید و در جستجوی کار باشید. بعد از دریافت کار شما می توانید درخواست دهید و اقامت خود را تمدید نمائید و تحت شرایط خاصی که در ادامه خدمتتان عرض خواهیم کرد، اقامت دائم خود را دریافت نمائید.

حداقل درآمد در ایالت های مختلف کانادا در 2021

در هر کدام از ایالت ها حداقل درآمد بسته به رشته کاری و مهارت شما متفاوت خواهد بود. ولی طبق آماری که منتشر شده است در سال 2021 حداقل درآمد در ایالت های مختلف به صورت زیر تعیین شده است:

استان حداقل درآمد در ساعت به دلار کانادا
آلبرتا $15.00
ساسکاچوان $11.06
مانیتوبا $11.35
یوکون $11.51
نیوبرانزویک $11.25
نیوفاندلند و لابرادور $11.15
سرزمین های شمال غربی $13.46
نوا اسکوشیا $11.00
نوناووت $13.00
جزیره پرنس ادوارد $11.55
کبک $12.00
بریتیش کلمبیا $12.65

اگر قصد دارید به صورت مستقیم برای ویزای کاری کانادا اقدام نمائید باید امتیازات خود را برای اخذ این ویزا بررسی نمائید.

اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

بعد از اینکه شما اجازه کار پس از تحصیل در کانادا را دریافت نمودید، فرصت دارید در این کشور به مدت 1 یا 2 سال حضور داشته باشید و پس از یافتن کار می توانید اقامت خود را تمدید نمائید. در این صورت بعد از 3 سال کار کردن در کانادا و کسر شدن حق بیمه و مالیات از حقوق شما، می توانید اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمائید. همچنین بعد از اخذ اقامت دائم بعد از گذشت 5 سال در صورت زندگی در کانادا به مدت 3 سال از زمان مزبور، می توانید درخواست دهید تابعیت این کشور را دریافت نمائید.

مدارک مورد نیاز برای کار پس از تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا باید از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشید. زیرا کانادا سخت گیری های بسیاری را روی سن دارد. همچنین نباید فاصله تحصیل شما از مقطع تحصیلی قبل تا مقطعی که قصد ادامه تحصیل دارید زیاد باشد. معمولا فاصله تحصیلی نباید بیشتر از 3 الی 4 سال باشد. تحصیل در کانادا رایگان نیست و شما باید هزنیه تحصیل را جهت دریافت نامه پذیرش پرداخت نمائید. برای تحصیل در کانادا مدرک زبان انگلیسی را نیز باید ارائه دهید.

هزینه تحصیل در کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور دریافت نمائید. نامه پذیرش از دانشگاه در صورتی دریافت می شود که متقاضی هزینه تحصیل را پرداخت نماید. هزینه تحصیل در کشور کانادا بسته به رشته تحصیلی و مقطعی که اقدام می نمائید متفاوت است. ولی به صورت کلی این هزینه ها سالیانه از 7000$ شروع می شود تا 20000$ (دلار کانادا) می باشد. رشته های فنی مهندسی هزینه های بیشتری نسبت به رشته هایی که دروس تئوری ارائه می دهند، دارد.

مدارک مورد نیاز برای کار پس از تحصیل در کانادا

برای تحصیل و کار پس از تحصیل در کانادا نیازمند ارائه مدارکی می باشیم. در مرحله اول باید موفق به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج شویم و مدارکی مورد نیاز دانشگاه مورد نیاز را ارائه دهیم و همچنین مدارک مورد نیاز سفارت کانادا برای اخذ ویزای تحصیلی را ارائه دهیم. این مدارک به صورت کلی شامل موارد جدول ذیل می باشد:

  • مدارک هویتی از قبیل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و غیره
  • مدارک تحصیلی در مقاطع قبلی
  • مدارک مالی و ارائه تمکن مالی
  • مدارک مبنی بر گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک مبنی بر گواهی سلامت پزشکی
  • مدارک زبان

نکته: بعد از اتمام تحصیل خود در کانادا می توانید برای دریافت اجازه کار در کشور اقدام نمائید و درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور دهید و با ارائه مدرک تحصیلی خود می توانید مجوز حضور را دریافت نمائید.

مراحل دریافت اجازه کار پس از تحصیل در کانادا

بعد از اینکه تحصیلات شما به اتمام رسید به اداره مهاجرت مراجعه نموده و مجوز حضور در کشور را برای کار پس از تحصیل در کانادا دریافت می نمائید. اگر شما یک سال در این کشور تحصیل نمائید، مجوز کار یک ساله دریافت می نمائید و اگر بیشتر از یک سال در کانادا تحصیل نمائید مجوز حضور بیشتر از یک سال را دریافت می نمائید.

بعد از یافتن کار شما مجدد به اداره مهاجرت درخواست می دهید و اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر می دهید و جمعا بعد از 3 سال کار کردن در کانادا اقامت دائم کانادا را دریافت می نمائید. می توان گفت ویزای تحصیلی کانادا با توجه به شرایط مهاجرت به این کشور بهترین و کم ریسک ترین راه های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و بهترین راه را برای ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم انتخاب نمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه برای “کار پس از تحصیل در کانادا

  1. Hp گفت:

    خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *