صفحه اصلی » سوئد » کار کردن در سوئد
سفیران سروش سعادت

کار کردن در سوئد

کار کردن در سوئد
نوشته شده توسط | سوئد | دیدگاه ۰

کار کردن در سوئد، سوئد در دنیا به عنوان یک پایگاه در رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی شناخته می شود. کار کردن در سوئد امتیازی است که هرکسی نمی تواند از آن بهره مند شود.

کار کردن در سوئد

حقوق  و مزایای مناسب، اتحادیه کارگری قوی، داشتن حق برابری، اهمیت به نوآوری و رفاه عمومی همه بخشی از مزایای کار کردن در سوئد است.زندگی در این کشور شمال اروپایی مزایایی دارد که در هیچ کجای دنیا ممکن است پیدا نشود مانند اینکه والدین بازنشسته حقوق ۴۸۰ روز خود را برای مراقبت های درمانی رایگان و مراقبت از فرزندان دریافت می کنند. با وجود نرخ های بالای مالیات، کارگران این کشور حوزه اسکاندیناوی از بالاترین حقوق در اتحادیه اروپا و مزایای عالی برخوردار هستند. بنابراین پول زیادی برای کار کردن در سوئد وجود دارد به ویژه اگر شما تخصص خاصی داشته باشید همه اینها نشان دهنده مزایا و امتیازات ویژه کار کردن در سوئد است در ادامه برای اینکه با سوئد بیشتر آشنا شوید  شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می کنیم

برای کار کردن در سوئد ابتدا باید از کارفرمای سوئدی یک پیشنهاد کاری دریافت کنید که دریافت این پیشنهاد کاری نیازمند رعایت الزاماتی است که به آن اشاره  می کنیم. کارفرمایی که می خواهد شغلی به فردی خارج از اتحادیه اروپا پیشنهاد دهد ابتدا باید به مدت ۱۰ روز آن شغل را در داخل سوئد منتشر نماید در صورتی که ظرف این مدت متقاضی این شغل وجود نداشت یک بار دیگر آن را این بار در کشور های داخل اتحادیه آگهی کند و  اگر این بار نیز شخصی برای دریافت این شغل اقدام نکرد آن را به متقاضی مربوط پیشنهاد دهد. این شغل باید برای فرد حداقل ۱۳۰۰۰ کرون در سال درآمد داشته باشد و  طبق قراردادهای کار جمعی در سوئد تنظیم شده باشد که روندی طولانی و سخت اما با ارزش برای کسانی است که خواهان کار کردن در سوئد هستند

در ادامه می خواهیم تا شما را با ۱۰ شغل پردرآمد در سوئد آشنا کنیم

پیشنهاد می کنیم تا به فهرست جذاب پردرآمدترین مشاغل در سوئد که در ذیل آمده نگاهی بیاندازید و با ما در شناخت آن همراه باشید:

  1. ریاضیدان

دهمین شغل پردرآمد در سوئد است. یک ریاضیدان در سوئد سالیانه ۶۹۶ هزار کرون معادل ۵۳۶۷۴ پوند درآمد دارد

مسئولیت ها: ریاضیدانان از ریاضیات پیشرفته برای توسعه و درک اصول ریاضی، تجزیه و وتحلیل داده ها و وحل مشکلات دنیای واقعی استفاده می کنند.

مهارت های کلیدی و ویژگی ها: ریاضیدانان نیاز به مهارت های تحلیلی دارند زیرا در تجزیه  وتحلیل داده های بزرگ باید بسیار دقیق باشند. آنها همچنین باید راه حل های جدیدی برای حل مسائل به کسانی که ممکن است دانش گسترده ای در ریاضیات نداشته باشند ارائه دهند.

تحصیلات: بسته به صنعت وکارفرما حداقل یک مدرک لیسانس ریاضی به همراه چند سال تجربه کاری در  زمینه مربوطه نیاز است. اگر به دنبال موقعیت های دانشگاهی هستید قطعا به مدرک دکترا در یک رشته مرتبط با ریاضی احتیاج خواهید داشت.

۹- مدیر محصول یا برند تجاری:

نهمین شغل پردرآمد در سوئد سالانه ۷۲۰ هزار کرون معادل ۵۵٫۵۳۲ پوند درآمد دارد

مسئولیت ها: مسئولیت های مدیران محصولات یا برند های تجاری ایجاد یک قیمت پایدار در میان مصرف کنندگان و بهبود فروش محصول و داشتن سهمی از بازار آن محصول است

مهارت های کلیدی و ویژگی ها : این مدیران باید احساسات غریزی در مورد محصولات آینده داشته باشند. از مهارت های تحلیلی بالایی برخوردار باشند. در مورد محصول خود مشتاق باشند و با آن ارتباط برقرار کنند.

تحصیلات : داشتن مدرک تحصیلی در زمینه بازاریابی یا کسب و کار و ترکیب آن با تجربه در توسعه محصول و بازاریابی مسیری ایده آل برای پیشرفت در این شغل است.

۸-  مدیران هواپیمایی

هشتمین شغل پردرآمد در سوئد ۷۵۶هزار کرون معادل ۵۸٫۳۰۸ پوند در سال درآمد دارد. مسئولیت های این شغل شامل نظارت بر مدیران، برنامه های پرواز، نظارت بر تعمیر و نگهداری هواپیما و مدیریت کارکنان است. مهارت های کلیدی مورد نیاز توانایی رهبری، مهارت های ارتباطی و تحلیلی قوی و نظارت بر رعایت استانداردهای هواپیما می باشد. مدرک مورد نیاز : اگرچه این کار تنها با یک دیپلم دبیرستان دنبال می شود بعضی از کارفرمایان، مدیران هواپیمایی را با مجوز های پرطرفدار فعلی ترجیح می دهند.

۷- مدیر پروژه ( اجرایی و مدیریتی )

هفتمین شغل پردرآمد در سوئد سالیانه ۷۶۸هزار کرون معادل ۶۹٫۸۷۳ پوند درآمد دارد. مدیران پروژه مسئول تهیه و تکمیل برنامه های اجرایی، اجرای تولید، بهره وری، کیفیت و استانداردهای خدمات مشتری، حل مشکلات، شناسایی روند، تعیین بهبود سیستم و اجرای تغییرات هستند. از مهارت های کلیدی و ویژگی های مدیران پروژه تفکر انتقادی عالی، حل مسئله، رهبری سازمان نام برد و از مدارک مورد نیاز یک مدرک در مدیریت پروژه یا معادل آن و تجربه طولانی در این کار است

۶- مدیر عامل

ششمین شغل پردرآمد در سوئد ۷۹۸هزار کرون معادل ۶۱٫۵۴۸  در سال درآمد دارد. مسئولیت مدیر عامل مدیریت بر عملکرد شرکت و ارائه گزارش به هیئت مدیره است. همچنین مسئول ایجاد ارتباطات جدید تجاری و ایجاد برنامه های بازاریابی و دنبال کردن یک استراتژی برای افزایش سودآوری و کارایی هستند. مهارت های این شغل ارتباط قوی با مشتریان و درک درستی از کسب و کار است و حداقل مدرک مورد نیاز در این شغل لیسانس است اما داشتن مدرک ارشد مرتبط با کسب و کار به آن ترجیح دارد.

۵-  مدیریت معماری سازمانی

این کار در سوئد پنجمین شغل پردرآمد محسوب می شود که سالانه ۸۴۰۰۰۰ کرون معادل ۶۴٫۷۴۱ پوند درآمد دارد مسئولیت های این شغل شامل ارائه خدمات اجرایی برای برنامه های مدیریتی، توسعه مشریان و برون سپاری سفارشات است. از مهارت های مورد نیاز داشتن معماری سازمانی و مدیریت تکالیف چندگانه است. تحصیلات مورد نیاز : داشتن مدرک کارشنانسی در زمینه تخصص شرکت به همراه بیش از ۶ سال تجربه مشاوره در صنعت مربوطه است.

۴- پزشک ( هماتولوژی- آنکولوژی )

این کار در سوئد با درآمد ۸۸۸۰۰۰ کرون معادل ۶۸۴۴۰ پوند در سال چهارمین شغل پردرآمد محسوب می شود. مسئولیت های یک پزشک که در  این تخصص فعالیت می کند مراقبت مستقیم از بیمار بویژه در بخش مراقبت های ویژه در بخش بستری و امدادرسانی به آنان است. تحصیلات مورد نیاز نیز داشتن مدرک پزشکی بعلاوه تخصص در زمینه هماتولوژی یا آنکولوژی می باشد.

۳- مدیر خلاق ( در زمینه تبلیغات، طراحی گرافیک و مدیریت رویدادها )

این شغل جالب در رتبه سوم پردرآمدترین کار در سوئد قرار دارد بطوریکه سالیانه ۹۶۰۰۰۰کرون معادل ۸۷٫۲۷۷ پوند در سال درآمد دارد. مسئولیت یک مدیر خلاق برای ایجاد محیطی خلاق در یک سازمان بسیار مهم است. خلق ایده های بزرگ و اجرایی کردن آن بسیار مهم است. ای حرفه نیاز به آگاهی در تمام جنبه های تجاری در یک بنگاه تجاری دارد. مهارت های مورد نیاز آن شامل مهارت های ارتباطی گسترده، دانش کافی در طراحی گرافیک و دیگر نرم افزار های دیجیتال دارد و به عنوان یک مدیر نیاز به مهارت های رهبری قوی برای استخدام نظارت و خلاقیت تیمی دارد.

۲- مدیرعامل سرمایه گذاری ( اجرایی و مدیریت )

این کار در سوئد رتبه دوم پردرآمدترین مشاغل این کشور با درآمد سالیانه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ کرون معادل ۹۰٫۷۱۰٫۲۶ پوند را بدست آورده است. دارنده این سمت مسئولیت اصلی سرمایه گذاری برای سرپرستی هیئت مدیره در یک سازمان است. هدف او شناخت، نظارت و مدیریت دارایی شرکت، ایجاد استراتژی برای رشد، برقراری ارتباط با سرمایه گذاران، شناسایی و اجتناب از هرگونه خطرات بالقوه است. حداقل تحصیلات مورد نیاز برای این سمت مدرک کارشناسی در زمینه کسب و کار یا شرکت در دوره های سرمایه گذاری است اما اکثر مردم برای اینکه شانس خود را برای بدست آوردن چنین شغلی افزایش دهند دارای کارشناسی ارشد کسب و کار در این زمینه و داشتن چند سال سابقه و تجربه کاری هستند.

۱-معاون رئیس (رییس هیئت مدیره، رییس جمهور و غیره )

در نهایت به پردرآمدترین شغل در سوئد با درآمد ۱۸۰۰٫۰۰۰ کرون معادل ۱۳۸٫۷۳۱ پوند در سال رسیدیم. معاونان رئیس باید علاوه بر تسلط به زبان در سوئد در حل مشکلات، نشان دادن رهبری قوی، و توانایی تحلیل سیاست ها به عملیات معمول روزمره را  دارا باشند و داشتن حداقل مدرک کارشناسی در این سمت الزام آور است در حالیکه کارفرمایان به دنبال افرادی با مدرک MBA با حداقل ۷ تا ۱۰ سال تجربه کاری در سطح اجرایی هستند

در این مقاله به اختصار به نحوه استخدام، همراه با معرفی چند شغل پردرآمد در این کشور پرداختیم با این امید که مطالب مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم صمیمانه از شما دعوت می کنیم تا در صورت نیاز به مشاوره در زمینه دریافت ویزای کاری یا تحصیلی سوئد با کادر مجرب وکلای مهاجرت در موسسه ما تماس حاصل فرمائید.

کار کردن در سوئد
۵ (۱۰۰%) ۱۲ votes
سفیران سروش سعادت