مهاجرت تحصیلی مجارستان

کالج اوسینا در مجارستان

کالج اوسینا در مجارستان در سال 2019 یکی از بهترین کالج های تحصیلی در کشور مجارستان برای ورود به دانشگاه است. در طول سال های اخیر دانش آموزان بسیار زیادی از ایران برای تحصیل در دانشگاه به مجارستان مهاجرت کرده اند و تحصیل در کالج های مجارستان نیز می تواند اقامت موقت شما در این کشور را تضمین کند. تیم مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از همین رو تصمیم به معرفی کالج اوسینا در مجارستان گرفته است.

 • هزینه تحصیل در کالج اوسینا چقدر است؟

 • میزان قبولی در رشته های پزشکی در کالج اوسینا چقدر است؟

 • پذیرش تحصیلی در مجارستان و مشخصا کالج اوسینا از چه سنی شروع میشود؟

 • کالج اوسینا در چه شهری است؟

تاریخچه کالج اوسینا در مجارستان

کالج اوسینا در مجارستان در سال 1995 در این کشور احداث شده است و به گزارش سامانه رسمی این کالج، بیش از 5000 نفر از دانشجویان این دانشکده موفق به تحصیل در دانشگاه شده اند. دکترشاهرخ میرزا حسینی اولین مدیر و موسس این کالج معتبر در کشور مجارستان است؛ وی از همین رو نام دانشمند برجسته ایرانی، ابوعلی سینا را برای این کالج انتخاب کرده است. همچنین سایت این کالج به طور کامل به زبان فارسی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

کالج اوسینا در مجارستان

دانشجویانی که قصد دارند وارد دانشگاه های کشور مجارستان شوند، باید ابتدا رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. پس از آن قادر خواهند بود تا با توجه به آن رشته، وارد یکی از کالج های کشور مجارستان شوند، یکی از مهم ترین کالج های کشور مجارستان، کالج اوسینا در مجارستان است؛ این کالج امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که به آن اشاره خواهیم کرد. دانشجویان برای تحصیل در کالج اوسینا در مجارستان نیز به ویزای تحصیلی کشور مجارستان نیاز خواهند داشت.

کالج اوسینا در سالهای اخیر میزان زیادی قبولی در دانشگاه های پزشکی مجارستان ارائه کرده است.

رشته های تحصیلی کالج اوسینا در مجارستان

در کالج اوسینا دوره های مختلف تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد که می توان به آن ها اشاره کرد:

 • دوره های آمادگی پزشکی
 • دوره های آمادگی گروه زبان انگلیسی
 • دوره های آمادگی گروه زبان آلمانی
 • دوره های آمادگی A-level
 • دوره های آمادگی گروه مهندسی
 • دوره های International Baccalaureate

دوره آمادگی پزشکی و A-level

دوره آمادگی پزشکی قدیمی ترین دوره تحصیلی در کالج اوسینا است. دوره آمادگی گروه پزشکی در این کالج، معادل دوره پیش دانشگاهی در کشور ایران است. در این دوره دانش آموزان برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه آماده خواهند شد. دوره های A-level برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره پزشکی کشور انگلستان را دارند، می توانند مناسب باشد و از این دوره استفاده کنند. آزمون پایانی این دوره توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.

دوره آمادگی گروه زبان انگلیسی و آلمانی

دوره های زبان انگلیسی به منظور افزایش توانایی دانشجویان در تسلط به زبان انگلیسی شکل گرفته است. در این دوره دانشجویان می توانند از مشاوره های تحصیلی رایگان و مناسبی نیز در انتخاب رشته تحصیلی استفاده کنند. دوره های آمادگی زبان آلمانی برای دانشجویانی طراحی شده است که قصد ادامه تحصیل در آلمان و اتریش و یا حتی کار را دارند.

دوره آمادگی گروه مهندسی و International Baccalaureate

علاقمندان به تحصیل در رشته های مهندسی می توانند از این دوره های آمادگی گروه مهندسی استفاده کنند. زبان رسمی تحصیل در این دوره انگلیسی است. کالج اوسینا نماینده دوره International Baccalaureate است و برگزاری این دوره ها را نیز بر عهده دارد. متقاضیان با حداقل 16 سال سن می توانند در این دوره های آموزشی شرکت کنند.

امکانات رفاهی کالج اوسینا در مجارستان

نخستین امکان ویژه ای که دانشجویان در این کالج می توانند از آن استفاده کنند، خوابگاه دانشجویی است. خوابگاه های دانشجویی دارای کیفیت های مختلفی هستند و هزینه متفاوتی دارند، دانشجویان باید خوابگاه خود را به صورت 1 ساله اجاره کنند. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که باید قبل از عزیمت به مجارستان، افراد باید خوابگاه خود را رزرو کنند، رستوران کالج اوسینا در مجارستان از دیگر امکانات ویژه این کالج برجسته است.

دانشجویان می توانند 2 وعده صبحانه و ناهار را در رستوران کالج خوراک مورد نظر خود را تامین کنند، با توجه به بالا بودن تعداد دانشجویان ایرانی این کالج، وعده های حلال نیز در این کالج پخت می شود. دانشجویان همچنین می توانند به صورت شبانه روزی از خدمات پزشکی موجود در بیمارستان تحت قرارداد کالج استفاده کنند، همچنین 2 روز در هفته متخصص داخلی در محل کالج به مشاوره پزشکی به دانشجویان می پردازد.

هزینه تحصیل در کالج اوسینا

هزینه تحصیل در کالج اوسینا یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد. هزینه تحصیل در کالج اوسینا عبارتست از:

عنوان دوره هزینه
دوره عمومی آماده پیش پزشکی 5900 € (یورو)
دوره مکمل آمادگی پیش پزشکی برای کشورهای خاص 1000 € (یورو)
دوره آمادگی زبان انگلیسی 5900 € (یورو)
دوره مدرک بین المللی SAT 6900 € (یورو)
دوره زبان انگلیسی IELTS 5900 € (یورو)
دبیرستان بین المللی IB 6900 € (یورو)
دوره دیپلم دانشگاه کمبریج انگلستان 9900 € (یورو)

علاوه بر عناوین ارائه شده در بالا، هزینه های دیگری در این کالج برای افراد وجود خواهد داشت. در جدول زیر، مهم ترین هزینه های جانبی برای تحصیل در کالج اوسینا را ارائه کرده ایم.

هزینه های جانبی تحصیل در اوسینا

عنوان هزینه
کتاب و جزوه های آموزشی 350 € (یورو)
کارت دانشجویی و دسترسی 30 € (یورو)
خدمات بیمه سلامت 200 € (یورو)
خدمات فرودگاهی 30 € (یورو)
خدمات رزرو هتل برای یک شب 80 € (یورو)
خدمات اقامت در شهر بوداپست 100 € (یورو)
هزینه ناهار برای 2 ترم تحصیلی 800 € (یورو)

کالج های تحصیلی در کشورهای مختلف، راه ورود به دانشگاه های معتبر را فراهم می آورند، کالج های کشورهای اروپایی تنها شرایط تحصیل در کشور محل تاسیس خود را فراهم نمی کنند. آن ها در تلاشند تا بهترین شرایط تحصیلی در اروپا و برخی دیگر از نقاط جهان را مهیا کنند.

کالج اوسینا در مجارستان یکی از برترین کالج های کشور مجارستان است که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و برجسته ترین عنوانی که در این کالج مورد توجه قرار گرفته است، رشته های علوم پزشکی هستند. شما عزیزان می توانید با مطالعه مقاله تحصیلی پزشکی در مجارستان از دلیل اهمیت به این عنوان در این کالج مطلع شوید. وب سایت کالج اوسینا نیز به زبان های فارسی و انگلیسی نیز در اختیار مخاطبین قرار گرفته است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در همه حال در تلاش برای سهولت بخشیدن به خواسته مهاجرتی شما هستند.

Related Posts

یک دیدگاه برای “کالج اوسینا در مجارستان

 1. h!va گفت:

  با سلام و تشکر از مقاله های خوبتون
  ایا برای تحصیل در کالج اوسینا در مجارستان باید هزینه یک سال تحصیلی را یکجا پرداخت کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =