مهاجرت تحصیلی مجارستان

کالج زبان در مجارستان

کالج زبان در مجارستان

اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپایی مشروط به ارائه مدرک زبان است و تحصیل کالج زبان در مجارستان بهترین روش برای زبان آموزی در اروپا میباشد. به 2 دلیل به متقاضیان تحصیل در مجارستان و اروپا توصیه می شود که در کالج زبان مجارستان ثبت نام نمایند. اولا، پروسه صدور ویزا در کشورهای انگلیسی زبان برای شرکت در کالج های زبان، پروسه سخت و پیچیده ای می باشد و حتی در این بین نیز امکان رد درخواست ویزای متقاضیان نیز وجود دارد. ثانیا، دوره های آموزش زبان در ایران به دلیل وجود شرایط آموزشی نامانوس و نیز روند آموزشی وقت گیر باعث اتلاف وقت متقاضیان و نیز از دست دادن شانس اخذ ویزا می شود.

 1. در مجارستان میتوان چه زبان هایی را خواند؟
 2. هزینه خواندن زبان در مجارستان چقدر است؟
 3. آیا می توان از ویزای همراه برای تحصیل دوره های زبان استفاده کرد؟
 4. محدودیت های سنی تحصیل در کالج های زبان در مجارستان چه مدت است؟
 5. کالج های برتر مجارستان برای تحصیل در دوره زبان کدامند؟

مهاجرت به مجارستان در 2023

کشور مجارستان عضوی از اتحادیه اروپا (EU) و ناحیه شنگن با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر می باشد. اغلب از کشور مجارستان به عنوان پلی رابط بین اروپای شرقی و غربی نام برده می شود. به خاطر هم موقعیت جغرافیایی و طبیعی مناسب و هم ترکیب فرهنگی جالب در این کشور مخصوصا در شهرهای بزرگی مثل بوداپست، مجارستان مقصدد جذابی هم برای گردش و هم برای تحصیل محسوب می شود. مجارستان به خاطر برخورداری از کالج های زبان تحصصی انگلیسی، آلمانی و مجاری از گزینه های برتر تحصیل زبان در اروپا محسوب می شود. به علاقه مندان تحصیل در اروپا و مخصوصا کشور مجارستان توصیه می شود که از مشاوره های بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی و مهاجرتی کشور یعنی، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه بهره مند شوند. ضمنا در تصویر زیر می توانید با انواع روش های مهاجرت به مجارستان 2023 آشنا شوید:

انواع روش های مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

در واقع این نوع مهاجرت یک نوع مهاجرت آسان و سریع به قلب اروپا یعنی کشور مجارستان می باشد. افراد از این طریق چند هدف را دنبال می کنند. اول اینکه از طریق ورود به کالج زبان به آموزش زبان آلمانی یا انگلیسی پرداخته و تسلط کافی به آن زبان را ضمن آشنایی با فرهنگ اروپایی بدست می آورند. ثانیا از این طریق دیگر به راحتی می توان از دانشگاه های معتبر مجارستان یا یکی از کشورهای اروپایی معروف اخذ پذیرش گرفت و یا از طریق راه دوم یعنی ویزای کاری اروپا اقدام به مهاجرت کرد.

اهداف مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

این کورس های زبان در کالج های مجارستان معمولا از ماه سپتامبر شروع شده و از همین رو باید از شش ماه قبل نسبت به اخذ پذیرش و تدارک ویزای مجارستان اقدام نمود. برای آشنایی با هزینه های کالج زبان (شهریه و هزینه زندگی) در دوره های مختلف لطفا به لیست زیر توجه نمائید:

عنوان کورس آموزشی هزینه به یورو
کورس زبان انگلیسی 5000€ تا 6000€
کورس زبان آلمانی 6000€ تا 7000€
هزینه زندگی (ماهیانه) 500€ تا 700€

ضرورت ثبت نام در کالج زبان مجارستان

مجارستان کشوری کوچک اما زیبا در قلب قاره اروپاست که در بین دانشجویان خارجی به خاطر ارائه برنامه های آموزشی کیفیت برتر در اروپا معروف است. بهتر است بدانید که با وجود اینکه زبان رسمی مردمان مجارستان زبان انگلیسی نیست اما زبان انگلیسی، زبان رایج در بین مردم مجارستان است. در حال حاضر نیز برنامه های تحصیلی در دانشگاه های مجارستانی معمولا به زبان های مجاری، انگلیسی و آلمانی به دانشجویان ارائه می شود. به عبارتی دیگر، یکی از پیش نیازهای اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپایی و مجارستانی، ارائه مدرک زبان توسط متقاضیان می باشد

در مجارستان، گزینه های زیادی در اختیار متقاضیانی قرار دارد که خواستار تحصیل به زبان مجاری و امکان برخورداری از مزیت تحصیل رایگان می باشند. همچنین گزینه هایی برای آموزش زبان انگلیسی و آلمانی جهت آمادگی برای پذیرش دانشگاه های مجارستانی و اروپایی وجود دارد. این گزینه ها با شرکت در کالج زبان در این کشور محقق می شود. در حقیقت، کالج های زبان در مجارستان روشی برای مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپایی نیز تلقی می شوند. کالج های زبان مختلفی در کشور مجارستان وجود دارد و دوره های ارائه شده در این کالج ها به شرح ذیل می باشد:

دوره های ارائه شده در کالج زبان مجارستان

دوره های زبان انگلیسی در کالج زبان در مجارستان

یکی از پر متقاضی ترین دوره های زبان آموزی در کالج های مجارستان، دوره زبان انگلیسی میباشد. این دوره ها در مقایسه با دوره های مشابه در کشورهای انگلیسی زبان ارزانتر بوده و در امر آموزش دانشجویان نیز از آخرین متدهای استاندارد جهانی و برترین اساتید استفاده می شود. همین امر نیز کالج زبان مجارستان را به مقصد اصلی جهت آموزش زبان در اروپا تبدیل میکند. شرط پذیرش و حضور در این دوره ها شرکت در آزمون تعیین سطح و ارائه پاسپورت معتبر است.

این دوره های از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته وجود دارند و دانشجویان معمولا برای آمادگی جهت آزمون پذیرش دانشگاهی در این دوره ها حاضر میشوند. مشخصات دوره های زبان انگلیسی در کالج های زبان مجارستان به شرح زیر می باشد:

دوره های زبان انگلیسی در کالج های زبان مجارستان هزینه ثبت نام به یورو
دوره فشرده 3 هفته ای (شامل 24 ساعت درس) هزینه ثبت نام 166€
یک سال (شامل دو ترم متوالی) هزینه ثبت نام 5000€

از مزایای این دوره ها میتوان به برخورداری از تجهیزات آموزشی پیشرفته، آموزش به همراه تور گردشگری اروپا، امکانات سلف سرویس رایگان و غیره اشاره نمود. علاوه بر هزینه های تحصیلی، هزینه های جانبی دیگری ممکن است بسته به موسسه مربوطه و نیز محل زندگی متقاضی وجود داشته باشد. اما بطور خلاصه میتوان چنین گفت که حضور در کالج زبان این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه میباشد. برای همین، مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان گزینه جذابی برای دانشجویان خارجی می باشد.

آموزش دوره آلمانی در مجارستان

متقاضیان مایل به یادگیری زبان آلمانی برای اهداف تحصیل، کار، انجام بیزینس و غیره می توانند علاوه بر آموزش زبان آلمانی از شانس اخذ پذیرش دانشگاه های آلمانی و تحصیل رایگان در این کشور نیز برخوردار شوند. دوره های زبان آلمانی در کالج زبان مجارستان برای همه سطوح، از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته وجود دارد. شرایط اصلی ثبت نام و حضور در دوره های زبان آلمانی به شرح زیر می باشد:

فاکتور شرح
مدت دوره 11 هفته
هزینه دوره 60€ تا 110€ (یورو)
مدت زمان هر کلاس 45 دقیقه
زمان شروع ثبت نام ترم تابستانی دسامبر و می
زمان شروع ثبت نام ترم پاییزی 13 سپتامبر

آموزش دوره آلمانی در مجارستان

دوره های زبان مجاری در کالجهای مجارستان

این دوره آموزشی تحت عنوان زبان مجاری به عنوان یک زبان خارجه (ELTE) در کالج زبان در مجارستان به صورت دوره یکساله برگزار میشود و شامل همه سطوح از سطح مبتدی (A1) تا سطح پیشرفته (C2) می باشد. از خصوصیات بارز این دوره آموزشی میتوان به آموزش، تدریس و ارزشیابی به تبعیت از اصول و قواعد چارچوب مرجع زبان اروپایی مشترک (CEFR) اشاره نمود. لازم به توضیح است که اساتید زبان مجارستانی از بهترین اساتید این رشته میباشند. از شرایط پذیرش در دوره زبان مجاری، شرکت در آزمون تعیین سطح می باشد. پس از تعیین سطح و گذراندن آزمون موفق، دانشجویان حاضر در دوره مذکور می توانند واحدهای آموزشی (ECTS) را اخذ نمایند. شاخصه های اصلی دوره زبان مجاری به شرح جدول زیر میباشد:

فاکتور شرح
زمان ثبت نام از 10 آوریل
شروع کلاس 13 و 14 آوریل
مدت زمان دوره معمولا 6 هفته شامل دو کلاس 90 دقیقه ای در هفته
هزینه دوره متغیر تا 22000HUF (فورنیت مجارستان)

از نکات مهم درباره دوره های زبان اینکه با وجود متوسط هزینه 22000HUF (فورنیتی) این دوره ها، اما دوره های مجاری دارای هزینه پایینتر و تا 14000HUF (فورنیت) می باشد. هزینه زندگی در مجارستان حدود 520€ (یورو) معادل 185420HU است که شامل هزینه غذا، حمل و نقل، اجاره خانه و غیره می شود که عمده ترین بخش از این هزینه ها متعلق به هزینه خرید از بازار به صورت زیر میباشد:

توزیع هزینه های زندگی در مجارستان

برترین کالج های زبان در مجارستان

هدف اصلی از کالجهای زبان در مجارستان کمک به بهبود و ارتقای مهارت های زبان متقاضیان، بدون توجه به نیازهای زبانی آنها یا سطح آکادمیک آنها است. تحصیل زبان در کالج های زبان نسبتا ساده و روتین است و کالج های زبان معتبر زیادی در کشور مجارستان وجود دارند که برنامه های آموزشی خود را به صورت زیر به دانشجویان ارائه می دهند:

کالج زبان دوره زبان
British Council Hungary دوره زبان انگلیسی
International House language school دوره زبان انگلیسی
Central European Universities دوره زبان آلمانی
Akademija Foreign Oxford دوره زبان مجاری
Inter-Ex Centrum دوره زبان انگلیسی
Babilon Language studio KFT دوره زبان مجاری
Oxford language Center دوره زبان انگلیسی
SOTER language school دوره زبان انگلیسی
Ulysses Hungarian Language School دوره زبان مجاری و آلمانی
MacDaniel College Bufapest دوره زبان مجاری و آلمانی
Duna College دوره زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی
The English Center دوره زبان انگلیسی
Goeth-Institiute Hungary دوره زبان آلمانی
Avicenna international college دوره زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی

در پایان، مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر زمینه از اعزام دانشجو به اروپا و پذیرش تحصیلی در این کشورها و نیز اخذ ویزای تحصیلی اروپایی، آماده ارائه همه گونه مشاوره تخصصی به شما هموطنان گرامی می باشند.

سوالاتی در رابطه با کالج زبان در مجارستان

یکی از ساده ترین راه های ورود به کشور مجارستان، اخذ پذیرش از کالج های زبان در این کشور است. سوالات کلیدی در این خصوص عبارتند از:

 • آیا شرکت در دوره های زبان در مجارستان، محدودیت سنی دارد؟ محدودیت های ایجاد شده در این زمینه سخت گیرانه نیست.
 • هزینه تحصیل در کالج زبان در مجارستان چه مقدار است؟ کالج های زبان هزینه ای معادل 4500€ تا 6000€ (یورو) در بر خواهند داشت.
 • کالج های زبان در مجارستان چه زبان هایی را ارائه می دهند؟ امکان تحصیل زبان های آلمان و انگلیسی در مجارستان ممکن است.
 • چرا شرکت در دوره های زبان در مجارستان توصیه می شود؟ به دلیل شانس بالای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان و یا آلمان و اتریش.
3/5 - (2 امتیاز)

12 دیدگاه برای “کالج زبان در مجارستان

 1. علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من برای کارشناسی اگر بخوام برای کالج زبان انگلیسی اقدام کنم بعد از گذشت یکسال کالج میتوانم در همون دانشگاه های مجارستان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی بدم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله هیچ مشکلی از این بابت نیست

 2. محمد پارسا حضرتی گفت:

  سلام من برای دوره زبان آلمانی در کالج مجارستان دارم اقدام میکنم آیا کار حین دوره زبان هم عین کار حین تحصیل در مدارس و دانشگاه هم هستش یا خیر ؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید کار کنید و مشکلی نیست

 3. درسا بوذرجمهری گفت:

  وقت به خیر
  می خواستم بدونم من اگر دوره زبان انگلیسی را در مجارستان بگذرانم،پس از اتمام دوره می تونم
  “با هزینه کم” برای یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا اقدام کنم؟
  چون شنیده بودم دانشگاه های انگلیسی زبان هزینه زیادی دارند.

  1. داوری گفت:

   سلام
   دانشگاه های انگلیسی زبان کم هزینه هم در اروپا میشه پذیرش گرفت و همه دانشگاه های انگلیسی زبان شهریه بالایی ندارن

 4. Mostafa گفت:

  سلام و عرض ادب واسه دوره زبان ۳هفته ای انگلیسی چطور باید اقدام کنم چه مدارکی لازمه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای دوره زبان بایستی دوره های یکساله رو اقدام کنید تا ویزا شید

 5. N.hossein گفت:

  سلام وقتتون بخیر .خانوم هستم .برای گذراندن دوره ی یک ساله زبان در مجارستان امکان همراه بردن همسرمم هست ؟ اگه نه چه راهی پیشنهاد میکنید که همسرم هم پیشم باشن

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت مشا خیر مجارستان ویزای همراه ندارد و میتونید برای دوره زبان سوئد اقدام کنید که ویزای همراه دارد

 6. محمد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  برای دوره زبان آلمانی در مجارستان هزینه چقدر میشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام وعرض ادب لطفا با شماره ۰۲۱۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *