مهاجرت به کشور کره جنوبی

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت

عواملی هم چون توسعه اقتصادی، صنعت پیشرفته، آموزش با کیفیت، رفاه بالای مردم و غیره باعث شده اند تا کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت باشد. امکان مهاجرت به این کشور پیشرفته و زیبا از طریق روش های مختلفی فراهم است. مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری از جمله محبوب ترین روش ها جهت مهاجرت به این کشور می باشند. هم چنین از طریق ازدواج با یک تبعه این کشور، امکان اخذ اقامت دائم آن برای افراد خارجی وجود دارد. شایان ذکر است که صنعت توریسم در این کشور با رشد روز افزونی همراه است و یکی از پایه های اقتصاد آن را تشکیل می دهد. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مهاجرت به کشور کره جنوبی را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار داده ایم.

 • محبوب ترین مسیر برای ورود به کره جنوبی چیست؟
 • هزینه های زندگی در کشور کره جنوبی چیست؟
 • فرایند رسیدن به کره جنوبی چقدر زمان می برد؟
 • بهترین شهرهای کره جنوبی برای زندگی کدامند؟
 • بهترین رشته های تحصیل در این کشور کدامند؟
 • محدودیت های مهاجرت به این کشور چیست؟

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

کره جنوبی در جنوب شبه جزیره کره در شرق آسیا واقع شده و پایتخت آن، سئول، یکی از توسعه یافته ترین شهرهای جهان است. کشور کره جنوبی حدود 51200000 نفر جمعیت دارد که اکثریت آنان را کره ای ها تشکیل داده اند. زبان رسمی این کشور کره ای بوده و حدود نیمی از مردم آن بی دین می باشند. علیرغم کمبود منابع طبیعی در کره جنوبی، این کشور توانسته تا از طریق گسترش صنعت و صادرات به سود قابل توجهی دست یابد و به یکی از پر درآمدترین اقتصادهای جهان تبدیل شود.

علاوه بر سرآمد بودن در زمینه اقتصاد و صنعت، کره جوبی در زمینه تحصیل و آموزش نیز شرایط ایده آلی برای متقاضیان فراهم کرده است. بالا بودن درصد باسوادی در کره جنوبی نشان دهنده اهمیت تحصیلات در این کشور است. دانشگاه های کره جنوبی از معتبر ترین دانشگاه های سراسر جهان به شمار می روند و تحصیل در آن ها با مزایای متعددی همراه است. با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ویزای نوع D به متقاضی تعلق می گیرد که طی آن اجازه اقامت در این کشور را به مدت بیش از 90 روز دریافت خواهد کرد. امکان کار به صورت پاره وقت برای دانشجویان بین المللی موجود است که این موضوع یک مزیت بزرگ بشمار می رود؛ چراکه از این طریق می توان بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی را تامین نمود. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه
 • نامه اخذ پذیرش از یکی از مراکز آموزشی کره جنوبی
 • یک قطعه عکس 6 در 4
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا و ارائه رسید
 • گواهی عدم سوءپیشینه

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری

کره جنوبی در سال های گذشته فرصت های فراوانی برای سرمایه گذاری افراد خارجی و اشتغال آنان فراهم آورده است. در این کشور فرصت های کاری متنوع و فراوانی برای مهاجران وجود دارد که از این طریق می توان ویزای کاری و سپس اقامت کره جنوبی را به دست آورد. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه کاری خود برای کارفرمایان کره جنوبی نسبت به دریافت پیشنهاد کاری این کشور اقدام کنند. هم چنین امکان جستجو در میان آگهی های استخدام در سایت های کاریابی و ارسال رزومه نیز وجود دارد.

برخورداری از دانش کافی در زمینه زبان کره ای یکی از مهم ترین ملزومات جهت دریافت پبشنهاد کاری می باشد. داشتن رزومه قوی، تجربه و مهارت در زمینه شغلی شانس اشتغال در کشور کره را بالاتر می برد. از مشاغل پردرآمد برای مهاجران در این کشور می توان به تدریس زبان و فعالیت در بخش آی تی اشاره کرد. با اخذ ویزای کاری کشور کره جنوبی به فرد متقاضی اقامت یک ساله این کشور تعلق می گیرد که قابل تمدید می باشد.

نمودار میزان رشد نرخ بیکاری در کره جنوبی

کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت گردشگری

علاوه بر درآمد بالای کره جنوبی از فعالیت در حوزه صنعت و صادرات، صنعت گردشگری نیز سود قابل توجهی برای این کشور به ارمغان آورده است. کره جنوبی یکی از کشورهای محبوب در میان گردشگران می باشد و سالانه تعداد زیادی از افراد از سر تا سر جهان جهت بازدید و تفریح در شهرهای مختلف این کشور به آن سفر می کنند.

سفر به کره جنوبی می تواند یک تجربه بسیار لذت بخش باشد. فرهنگ 5000 ساله، موزه های متنوع، صنایع دستی محلی این کشور و آثار خوش نویسی، نقاشی، مجسمه سازی و فستیوال های گوناگون از عوامل جذابیت توریستی این کشور به شمار می روند. بازدید از معابد بودایی و سواحل زیبای کشور کره جنوبی نیز خالی از لطف نیست. هم چنین غذاهای مخصوص کره جنوبی، از جمله کیمچی، سامی تانگ و غیره از دیگر دلایل محبوبیت توریستی این کشور می باشند. فصل های بهار و پاییز بهترین زمان های سفر به کره جنوبی به شمار می روند.

ازدواج در کره جنوبی

به دلیل توسعه بالای کشور کره جنوبی، اخذ اقامت دائم آن یک فرصت ارزشمند به شمار می رود. امکان اخذ اقامت دائم کره جنوبی طی شرایطی از پیش تعیین شده از طریق ازدواج با یک تبعه این کشور برای افراد خارجی فراهم است. جهت دریافت ویزای ازدواج کره جنوبی ابتدا لازم است تا توانایی تمکین مالی فرد کره ای مورد بررسی قرار گیرد. هم چنین لازم است تا فرد خارجی در صحبت به زبان کره ای تا حدی تسلط داشته باشد. گواهی عدم سوپیشینه، گواهی سلامت، پاسپورت معتبر و غیره از دیگر مدارکی است که طی این فرایند لازم است تا به سفارت کره ارائه شوند. پس از گذشت 5 سال از زندگی در این کشور و پیروی از قانون آن، در صورت تسلط فرد خارجی به زبان کره ای به وی اقامت دائم این کشور تعلق خواهد گرفت.

در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور کره جنوبی، مقاله های بهترین شهرهای کره جنوبی برای کار، بهترین شهرهای کره جنوبی برای تحصیل و حقوق ماهیانه کار در کره جنوبی می توانند برای شما مفید باشند. تیم وکلای مجرب و با سابقه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده کمک به شما در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف و انتخاب بهترین روش ها جهت موفقیت در این مسیر می باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.