مهاجرت کاری مجارستان

گرفتن ویزای کار در مجارستان

گرفتن ویزای کار در مجارستان از جمله راه های ورود و کسب اقامت این کشور می باشد. همواره برای اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن ویزای کار در مجارستان به سایت های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید و از نظر کارشناسان ارشد و وکلای ما نیز در این زمینه برخوردار شوید.

ویزای کار اتحادیه اروپا

چنانچه یک تبعه خارجی قصد کار کردن در یکی از کشور های اروپایی را داشته باشد، در اولین قدم نیاز به یک پیشنهاد کار دارد. این پیشنهاد باید از جانب یک کار فرما از داخل کشور اروپایی مد نظر ارسال گردد. البته باید این اتفاق در راستای قوانین اداره کار و هم چننین اداره مهاجرت آن کشور رقم بخورد. افراد می توانند در ادامه این نوشتار اطلاعات مورد نیاز جهت گرفتن ویزای کار در مجارستان را بدست آورند. ابتدا نیاز است افراد را نسبت به این کشور و شرایط پذیرش مهاجر آن آشنا سازیم.

کشور مجارستان

مکان جغرافیایی این کشور در قسمت اروپای مرکزی می باشد و از جمله کشورهای عضو منطقه شنگن به شمار می رود. همان طور که می دانید پایتخت این کشور، شهر بوداپست می باشد و زبان رایج مردم این کشور زبان مجاری می باشد و فورینت نام واحد پولی رایج در این کشور می باشد. از دیگر شهرهای دارای اهمیت این کشور می توان به این شهر ها اشاره نمود:

 • شهرگیور
 • شهر دبرتسن
 • شهر میشکولتس
 • شهر پچ
 • شهر سگد

اقتصاد و نیروی کار کشور مجارستان

این کشور در برگیرنده یک اقتصاد ترکیبی با درآمد بالا می باشد و اقتصاد آن رو به پیشرفت است. پس در نتیجه ثبت نام و استخدام نیروی حرفه ای متخصص و کارآمد در این کشور مورد توجه می باشد.

هزینه زندگی در مجارستان

شاخص هزینه های زندگی در مجارستان به میزان 30 الی 40% کمتر از کشورهای شمالی در اتحادیه اروپا می باشد. این میزان هزینه در برای تحصیل و زندگی باعث دوچندانی استقبال در خصوص مهاجرت به این کشور شده است. هزینه های زندگی در مجارستان به شرح زیر می باشد. افراد می توانند در خصوص آگاهی بیشتر از هزینه ها به مقاله مذکودر در سایت ما مراجعه نمایند.

غذا، رستوران ارزان قیمت 5.55 € (یورو)
نوشابه (بطری 0.33 لیتر) 0.49 € (یورو)
برنج (1 کیلوگرم) 0.90 € (یورو)
پرتقال (1 کیلوگرم) 1.12 € (یورو)
کاهو 0.77 € (یورو)
بلیط یک طرفه 1.08 € (یورو)
شروع تاکسی  2.16 € (یورو)

 

 گرفتن ویزای کاری کشور مجارستان

همانطور که ذکر شد یکی از اصلی ترین راه های موجود در راستای مهاجرت به این کشور راه گرفتن ویزای کار مجارستان می باشد. اشخاصی که قصد کار در کشور مجارستان را دارند باید اول از سوی یک کارفرمای مجارستانی دعوت به همکاری شده باشند. در اولین گام کارفرما کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در این کشور آگهی می کند و سپس همان شغل را برای مدت 3 ماه در همه کشور های عضو اتحادیه اروپا اگهی می نماید و در نهایت اگر باز هم شخصی برای آن کار پیدا نشد، کارفرما می تواند برای شخص متقاضی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

مدارک لازم گرفتن ویزای کار مجارستان

برای دریافت ویزای کار مجارستان مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • به همراه داشتن یک قرارداد رسمی از نوع کاری بین اشخاص متقاضی که دارای تابعیت خارجی باشند
 • به همراه داشتن یک پاسپورت دارای اعتبار به انضمام 2 قطعه عکس با استاندارد پرسنلی
 • به همراه داشتن مدارکی که بیان گر وجود یک کار فرمای دارای اعتبار در این کشور باشد
 • به همراه داشتن مدارکی که دال بر اثبات حمایت مالی برای زندگی در کشور مجارستان
 • به همراه داشتن مدارکی بیان گر اثبات محل اقامت شخص در کشور مجارستان است
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر پرداخت نمودن هزینه لازم برای صدور ویزا است
 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر داشتن بیمه اشخاص متقاضی باشد
 • به همراه داشتن مجوز رسمی کار که مورد تائید باشد
 • به همراه داشتن فرم تکمیل شده درخواست کار

مهاجرت از طریق تحصیل در مجارستان

با توجه به این که امکان اخذ پیشنهاد شغلی یا همان job offer با توجه به قوانین دشوار اتحادیه اروپا تقریبا غیر ممکن است، اغلب افراد متخصص که قصد مهاجرت دارند در پی پیدا کردن کشوری هستند که به آن ها اجازه دهد به صورت حضوری به کشور مورد نظر خود بروند و با کارفرماهای مختلف صحبت کنند و جلسات مصاحبه داشته باشند و در نهایت بدون وجود محدودیت آگهی شدن کار در اتحادیه اروپا بتوانند قرارداد کاری را امضا نمایند و در نهایت اقامت کاری کشور مورد نظر خود را به دست آورند.

در حال حاضر در اتحادیه اروپا، چنین شرایطی را تنها کشور آلمان و اتریش دارند. در حقیقت به دلیل این که شرایط کاری در این 2 کشور، خصوصا آلمان، ایده آل است و تعداد فرصت های شغلی حتی از تعداد متقاضیان کار نیز بیشتر است، 2 کشور آلمان و اتریش به دلیل تمایل به ادامه روند سریع توسعه یافتگی خود و جلوگیری از سقوط صنایع مهمی مثل خودرو سازی و … ، در پی آن هستند که نیروهای متخصص و جوان را که خصوصا در زمینه های فنی و مهندسی تحصیل و کار کرده اند، استخدام کنند.

ویزای جستجوگر کار آلمان و اتریش

این کشورها به منظور راحت تر کردن راه، ویزایی را تحت عنوان جستجوگر کار دارند و اشخاصی که موفق به اخذ چنین ویزایی شوند این اجازه را دارند تا به مدت 6 ماه وارد کشور مورد نظر خود شوند، و به دنبال کار بگردند. شرایطی که افراد به منظور اخذ ویزای جستجوگر کار این 2 کشور دارند بسیار شبیه است منتهی تفاوت های اندکی وجود دارد به عنوان مثال سفارت آلمان در حال حاضر هیچ مدرک زبانی را از فرد نمی خواهد در حالی که کشور اتریش حداقل های زبان انگلیسی یا آلمانی را نیز مشخص کرده است به علاوه یک سری تفاوت های دیگر.

اگر چه شرایط شغلی این 2 کشور ایده آل است و امار بیکاری زیر 4% است اما یک سری رشته ها همواره شرایط بهتری داشته اند که در ادامه به بعضی از مهم ترین ها اشاره خواهد شد: مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، برق (الکترونیک و الکتروتکنیک)، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، و …

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه اطلاعاتی در خصوص گرفتن ویزای کار در مجارستان و راه های جایگزین آن پرداخته شد که امید است مطالعه آن برای شما عزیزان مفید بوده باشد، شما همچنین می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کالج زبان مجارستان و سایر موضوعات مهاجرتی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و مشاوره شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =