مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی

چالش اصلی مهاجران خارجی متقاضی کار در آفریقای جنوبی، یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی و اطلاع از شرایط و قوانین آن می باشد. یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی برای کارگران ماهر و متخصصان دانشگاهی اصلا کار دشواری نیست. شما از طرق مختلفی می توانید کار و شغل متناسب با مهارت و تخصص خود را در آفریقای جنوبی پیدا کنید از جمله این روش های کاریابی می توان به مراجعه به پورتال های شغل آنلاین در آفریقای جنوبی، وب سایت های کاریابی آفریقای جنوبی، ثبت نام در موسسات کاریابی آفریقای جنوبی و ارسال رزومه و استفاده از روزنامه های محلی اشاره کرد.

روش درست یا غلطی برای یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی وجود ندارد و با وجود اینکه موسسات کارآفرینی گزینه محبوبی در بین متقاضیان هستند، اما در عصر دیجیتال و بواسطه نیاز بازار کار آفریقای جنوبی به مهارت های خاص، بازار پورتال مشاغل آنلاین داغ است. در این بین، مشاوره با برترین موسسه مهاجرتی کشور یعنی، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین متد ها را با توجه به CV و رزومه شما برایتان معرفی نماید.

شرایط یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی سرزمینی پر از فرصت های غنی در دامنه ایی از بخش های اقتصادی و صنعتی است، جایی که کارآفرین ها همانند استارت آپ ها تلاش می کنند تا  در شرکت هایشان اشتغال زایی بکنند. همچنین، هزاران شغل جدید هم وجود دارد که هر روز ایجاد می شود و موسسات کاریابی برای بدست آوردن آن پست های شغلی برای داوطلبان جویای کارشان با هم رقابت می کنند.

با استفاده از این پورتال ها نه تنها طیفی از فرصت های کاری جدید در سطح محلی و بین المللی برایتان معرفی می شود بلکه از این طریق فرآیند درخواست کارتان هم آسانتر و سریعتر می شود. حال می توانید از هر کجای دنیا در آفریقای جنوبی درخواست کار دهید. یکی از روش ها برای یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی، استفاده از موتورهای جستجوی کار می باشند:

Findjobinafrica.com Pnet.co.za
Jobs.co.za Wegotads.co.za

علاوه بر موتورهای جستجوی کار ، همچنین شما ممکن است که از طریق روزنامه های محلی آفریقای جنوبی از آگهی های استخدام در آفریقای جنوبی مطلع شوید، برخی از این روزنامه ها عبارتند از: Mail & Guardian online ،Times Live

موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

در لیست زیر، می توانید با برخی از مهمترین موسسات کاریابی در آفریقای جنوبی آشنا شوید که به ارائه خدمات کاریابی تخصصی می پردازند:

 • Adogreen Recruiment Mining Africa Jobs (تخصص کاریابی مرتبط با صنایع اکتشاف و معدن)
 • Africorp Executive Placement Partners (تخصص کاریابی برای مشاغل مدیریتی)
 • All Staff Recruiting (تخصص کاریابی در مشاغل اداری و بازرگانی)
 • Language Recruiters (تخصص کاریابی در مشاغل آموزش زبان)
 • Tower group (تخصص استخدام پرسنل اداری)

نمونه کاریابی موسسه کاریابی Tower group را در جدول زیر مشاهده می کنید. این نمونه کاریابی مربوط به سال 2019 و شامل عنوان شغلی، مرجع استعلام، شرایط شغلی و محل استخدام می باشد.

44 شغل یافت شده
عنوان شغلی مرجع شرایط شغلی محل استخدام
پرستار ثبت شده- سرشیفت MED000219/SP پزشکی و دارو شناسی، دائمی، دستمرد ماهانه R 22.000 وسترن کیپ˂ حومه های جنوبی
آنالیزو تولید/ آنالیزور هزینه CPT002802/SW تولیدی، موقتی، دستمزد R 002 وسترن کیپ˂ حومه های جنوبی
آسیاب ساز/ ماشین ساز JHB003445/AM تولیدی، دائمی، درآمد ماهانه R 35.000 گاتنگ، میدراند
مدیر پروژه CPT002724/ZN IT وسترن کیپ، کیپ تاون
عکاس ماهر CPT00281/ZN رسانه ها و تلیغات، درآمد ماهانه R 12 000 وسترن کیپ، CPT، حومه شمالی

یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

وب سایت های یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

این وب سایت ها با ارائه دامنه وسیعی از مشاغل برای داوطلبان جویای کار، به عنوان ابزارهایی برای کاریابی در آفریقای جنوبی محسوب می شوند.

CAREER JET: در فقط یک جستجوی ساده، شما به مشاغل منتشره در 35301 وب سایت در کل دنیا دسترسی خواهید داشت.

INDEED : این وب سایت نیز میلیون ها شغل را از هزاران بورد مشاغل، روزنامه ها، و وب سایت های شرکت ها بر روی پلاتفورم ش نشان می دهد.

CAREER JUNCTION: این وب سایت یکی از پورتال های بسیار معروف در آفریقای جنوبی است که مدعی آپلود روزانه بیش از 1000 شغل می باشد. علاوه بر موتور جستجوی مشاغل، Career Junction همچنین به کاربران این امکان را می دهد که برای ایجاد CV و درخواست از وب سایت شان از طریق موبایل و یا از طریق کامپیوترشان، پروفایل شخصی بسازند.

CAREERS24: این وب سایت به پشتیبانی گروه Naspers  و Media24، بیش از 1000 شغل و حرفه را به متقاضیان معرفی می کند. این وب سایت به شما امکان جستجو از طریق عنوان شغلی، نوع شغل را فراهم و برای کاربران نتایج فیلتر شده را فراهم می کند. همچنین از امکانات این وب سایت ارائه گزینه های آپلود پروفایل تان می باشد.

مشاغل منحصر بفرد مورد نیاز آفریقای جنوبی

فهرست مهارت های خاص آفریقای جنوبی در حقیقت یک لیست جامعی از مشاغلی است که توسط این کشور به عنوان مشاغل مورد نیاز مورد قبول می باشد. نکته جالب درباره این فهرست، آن است که خیلی از افرد احتمالا با این مشاغل آشنایی ندارند و حتی شاغلین و فارغ التحصیلان این مشاغل اطلاعی از وجود این مشاغل در لیست مهارت های خاص و مورد نیاز آفریقای جنوبی ندارند:

 • پشم چین گوسفند
 • محققان پروتئین
 • متخصص آب و هوای فضا
 • زیست انفورماتیک
 • اقلیم شناس
 • محقق سیاه چاله
 • دانشمند فلزشناسی
 • تکنسین ژئوماتیک
 • خاک شناس

روش یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

بهترین روش یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی، در وهله اول مراجعه به فهرست مهارت های خاص آفریقای جنوبی می باشد. در صورت احراز صلاحیتتان با توجه به این لیست و تهیه مدارک و شرایط لازم، می توانید از روش های مختلفی همانند پورتال های شغل آنلاین در آفریقای جنوبی، وب سایت های کاریابی آفریقای جنوبی، ثبت نام در موسسات کاریابی آفریقای جنوبی و ارسال رزومه و استفاده از روزنامه های محلی اقدام به کاریابی کنید. درباره درخواست ویزای مهارت های خاص آفریقای جنوبی و شرایط و مدارک مورد نیاز، با کارشناسان و وکلای مهاجرتی  با تجربه در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا آنها به شما در کلیه مراحل درخواست ویزا کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =