مهاجرت به کشور یونان

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت

آب و هوای معتدل مدیترانه ای و فرهنگ بالای مردم، موجب شده است یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت لقب گیرد و علاقه مندان بسیاری را جذب نماید. یونان با قرارگیری در جنوب شرقی اروپا یکی از جنوبی ترین کشورهای حوزه بالکان به شمار رفته و دارای بیش از 170 جزیره قابل سکونت می باشد. همسایگی یونان به کشورهای ترکیه، آلبانی و بلغارستان موجب گشته است تا اغلب فعالیت های تجاری و صادرات این کشور با این سرزمین ها صورت پذیرد؛ همچنین وجود آب های دریای مدیترانه در جنوب یونان کمک شایانی به بازرگانان دریایی این کشور کرده است. واحد پول یونان همچون اغلب کشورهای اروپایی یورو بوده و بخش قابل توجهی از جمعیت 10 میلیون نفری یونان در پایتخت این کشور، شهر آتن، متمرکز هستند؛ ما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم در ادامه این مقاله همراه شما به بررسی جذابیت های متعدد کشور یونان برای مهاجران بپردازیم.

  • مقاصد گردشگری و تفریحی یونان کدامند؟
  • آیا امکان تحصیل رایگان برای مهاجرین در این کشور فراهم می باشد؟
  • دستیابی به فرصت های شغلی مناسب در یونان در گرو چه اقداماتی است؟
  • قوانین حقوقی کشور یونان برای مهاجرت با قصد ازدواج و تولد فرزند در این کشور کدامند؟

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت گردشگری

همه ساله افراد زیادی برای بازدید از جزایر زیبای یونان و طبیعت بکر و بی نظیر این کشور، اقدام به اخذ ویزای توریستی می نمایند. کشور یونان به علت گستردگی عرض جغرافیایی، در فصل های مختلف سال آب و هوا های گوناگونی را برای مردم و ساکنین خود به ارمغان می آورد. اگرچه آب و هوای یونان در اغلب اوقات سال معتدل مدیترانه ای است، دمای شهر آتن در برخی ماه ها تا 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد. جزایر توریستی و تفریحی یونان تنها 20% از خاک این کشور را تشکیل داده و با توجه به سابقه دیرینه این کشور در جنگ های تاریخی، علی رغم وجود بناهای عظیم در بسیاری از شهرها، تعداد قابل توجهی از قلعه ها و اماکن مذهبی این تمدن در طول تاریخ تخریب شده اند.

کرت، بزرگترین جزیره یونان در خط ساحلی محسوب می شود که ساحل های شنی و غروب های در انگیز آن توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می نماید. بسیاری از گردشگران جهان، بنای آکروپولیس در شهر آتن را نماد کشور یونان دانسته و منظره سنگی آن را از با شکوه ترین جاذبه های معماری در سطح اروپا می دانند. ساخت این بنا مربوط به قرن 5 پیش از میلاد بوده و وجود ستون های متعدد در پی ریزی آن، زیبایی دوچندانی به آن بخشیده است. موزه آکروپولیس از دیگر مکان هایی است که بازدید از آن در زمان مهاجرت به یونان قویا پیشنهاد می شود. از دیگر جاذبه های طبیعی یونان می توان به جزیره باستانی دلفی اشاره کرد؛ این منطقه در دامنه کوه پارناسوس بنا شده و دارای معابد، سالن های تئاتر و موزه های بی نظیری می باشد.

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

کشور یونان از دیرباز تا کنون مقصد ایده آلی برای علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی و شاخه های مربوط به آن بوده است. اعتبار بالای دانشگاه های این کشور، مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و سطح کیفی بالای ارائه آموزش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یونان در مجموع منجر به رشد 11 درصدی جمعیت مهاجرین حاضر در این کشور شده است. با توجه به اینکه امکان تحصیل رایگان انواع رشته ها در دانشگاه های این کشور فراهم بوده و تعداد زیادی از کورس های تحصیلی علاوه بر زبان یونانی، به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند، افراد بسیاری به اخذ ویزای تحصیلی یونان ترغیب می گردند. در ادامه به مقایسه هزینه تحصیل در مقاطع گوناگون تحصیلی در یونان می پردازیم:

مقطع تحصیلی متوسط شهریه هر ترم بر حسب یورو
کارشناسی 4300€
کارشناسی ارشد 6100€
دکتری 7300€

تحصیل در یونان می تواند به عنوان یک میانبر برای رسیدن به بهترین کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گیرد و این روشی است مناسب برای بسیاری از افرادی که تمایل به تحصیل در بهترین کشورهای جهان را دارند. دریافت اقامت یونان به معنی دریافت اقامت شنگن است و این خود مسیری مستقیم برای رسیدن به بهترین کشورهای جهان از طریق مهاجرت قانونی است.

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

یونان مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری

با توجه به اینکه نرخ رشد جمعیت در کشور یونان منفی می باشد، دولت این کشور جهت توسعه نیروی انسانی و پیشرفت در شاخصه های مختلف، اقدام به استخدام افراد متخصص و ماهر در زمینه های گوناگون می نماید.

علاقه مندان به مهاجرت به یونان از طریق اشتغال می توانند از طریق یکی از شیوه های زیر اقدام نمایند:

  • اخذ ویزای جستجوی کار
  • دریافت تاییدیه از کارفرمای یونانی

در سالهای اخیر روش نخست در بین مهاجرین رایج تر بوده است. متقاضیان از این طریق میتوانند مجاز به 6 ماه اقامت در یونان بوده و در این زمان به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. در صورتیکه فرد موفق به فعالیت در بازار اقتصادی یونان گردد، مدت ویزای او قابل تمدید خواهد بود. کم استفاده بودن روش دوم به علت شانس پایین افراد در این مسیر می باشد. به گونه ای که پس از ثبت درخواست از سوی کارفرما، با گذشت زمان 3 ماه این فراخوان به اطلاع شهروندان خارج از یونان خواهد رسید. از دیگر طرق اشتغال در یونان می توان به سرمایه گذاری اشاره داشت که فعالیت در این زمینه و اعلام خود حمایتی به دولت یونان با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور پیشنهاد خوبی به حساب می آید. شایان ذکر است که حداقل سرمایه مورد نیاز 250000€ (یورو) اعلام شده است.

روند نرخ بیکاری در یونان

یونان به عنوان مقصدی برای ازدواج و تولد فرزند

اخذ تابعیت کشور یونان و مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند در خاک این کشور، ساده ترین مسیر جهت محقق ساختن این امر می باشد. کشور یونان همچون اکثر کشورهای اروپایی و همسایگان خود از اصل خون پیروی کرده و تولد فرزند از والدین یونانی بدون توجه به مکان متولد شدن او، مجوز اخذ تابعیت یونان و پاسپورت این کشور را صادر خواهد کرد. از مزایای اخذ تابعیت فرزند با این شیوه می توان به امکان برخورداری او از انواع خدمات شهروندی چون سفر به 25 کشور اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا اشاره نمود.

ازدواج با فردی از تبعه یونان از دیگر روش هایی است که منجر به اخذ اقامت و در نتیجه تابعیت این کشور خواهد شد. از ضوابط تعیین شده کشور یونان در این زمینه می توان به لزوم 5 سال زندگی پس از ازدواج در خاک این کشور برای اقدام جهت دریافت تابعیت اشاره نمود. در پایان می توان نتیجه گرفت کشور یونان با جذابیت های ذکر شده برای مهاجرت و قوانین ساده جهت اعطای اقامت، از مطلوب ترین کشورها برای افراد با قصد مهاجرت می باشد. همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه اطلاعات حقوقی بیشتر پیرامون این موضوع به شما عزیزان می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *