ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در دومینیکا

سرمایه گذاری در دومینیکا

سرمایه گذاری در دومینیکا فرصتی ارزشمند برای کسانی است که قصد اخذ پاسپورت دوم و شهروندی کشور دیگر را برای خود دارند. کلا برنامه پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری (CIP) دومینیکا را می توان از قدیمی ترین و در ضمن ارزانترین برنامه های شهروندی در سراسر جهان به حساب آورد. از جمله امتیازات آن می توان به اخذ شهروندی دوم، سفر آزادانه به حدود 88 کشور جهان، اخذ ویزای 10 ساله آمریکا، بخشودگی مالیاتی و سایر اشاره کرد. اما سرمایه گذاران از دو طریق خرید ملک با مبلغ حداقل 200000 $ (دلار) و نیز سرمایه گذاری در صندوق توسعه به مبلغ حدود 100000 $ (دلار) می توانند به پاسپورت دومینیکا دست یابند.

از دیگر امتیازات این نوع سرمایه گذاری آن است که اولا کل اعضای خانواده متقاضی می توانند در این طرح شامل شوند. دوما نیازی به اقامت اجباری جهت سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت دومینیکا نیست. سوما سرمایه گذاران پس از 3 سال می توانند املاک مربوطه را به فروش رسانده و کل سرمایه را هم به دست آورند. به دلیل پیچیدگی فرآیند درخواست پاسپورت دومینیکا، ما به شما پیشنهاد می کنیم که پرونده سرمایه گذاری در دومینیکا را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تکمیل نموده و از مشاوره های وکلای معتبر این موسسه بهره مند شوید.

معرفی کشور دومینیکا

این روزها مهاجرت به دومینیکا بر سر زبا ها افتاده است. اما دومینیکا کجاست؟ دومینیکا بخشی از کشورهای مشترک المنافع است که نبایستی با جمهوری دومینیکن اشتباه گرفته شود. در واقع این کشور یک جزیره کارائیبی کوهستانی انگلیسی زبان به شمار می رود که بیشتر به خاطر چشمه های آبگرم طبیعی، سواحل آبی رنگ و نیز جنگل های بارانی گرمسیری اش معروف است. به لحاظ جغرافیایی نیز دومینیکا در آنتیل های کوچکتر درست در شرق دریای کارائیب نزدیک قلمروهای خارجی فرانسوی گودالوپ (در شمال) و مارتینیک (در جنوب) قرار دارد. چشم اندازی زیبا از دومینیکا را در زیر مشاهده می کنید:

چشم اندازی زیبا از دومینیکا

شرایط اقتصادی جهت سرمایه گذاری در دومینیکا

جمهوری دومینیکا به عنوان بزرگترین اقتصاد در دریای کارائیب و هشتمین اقتصاد بزرگ در آمریکای لاتین، بازار قابل توجهی را با چندین بخش سرمایه گذاری آماده برای توسعه بیشتر ارائه می دهد. از زمان اتخاذ طیف وسیعی از اقدامات در دهه 1990 با هدف باز کردن اقتصاد، دومینیکا به طور قابل توجهی توسعه یافته است و در سال‌های اخیر شاهد رشد تصاعدی بوده است. علاوه بر این، درآمد ناخالص ملی (GNI) که معیاری کلیدی برای رفاه می باشد از سال 2004 تا 2024 بیش از 3 برابر شد و به سرانه $90.01 (بیلیون دلار) رسید که دومینیکا را به عنوان یک کشور با درآمد متوسط ​​بالا بر اساس استانداردهای بین المللی قرار می دهد. در باب هزینه زندگی در دومینیکا به لینک فوق مراجعه کنید.


در نمودار زیر به نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی جمهوری دومنیکن اشاره شده است:

نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی جمهوری دومنیکن

دومینیکا یک فرهنگ جذاب مبتنی بر لاتین و غنی از میراث است و محیطی دلپذیر و دوستانه را برای مسافران از سراسر جهان فراهم می کند. مردم محلی دومینیکا خونگرم و مهربان و بسیار خدمات گرا هستند. در جمهوری دومنیکن شرکت های بزرگ و سرمایه گذاران همگی از مشوق های مالیاتی مختلف بهره مند می شوند. وجود منطقه آزاد برای شرکت ها، مناطق گردشگری برای مزایای مالیاتی و حتی قانون جذاب بازنشستگان برای افرادی که به دنبال مکانی برای بازنشستگی هستند، دومینیکا را به یک مقصد عالی برای سرمایه گذاری تبدیل می کنند. همچنین در این کشور برخورد برابر با سرمایه گذاران داخلی و خارجی وجود دارد. در دومینیکا حداقل محدودیت سرمایه گذاری و دسترسی رایگان به ارز خارجی از طریق بانک های داخلی وجود دارد و تامین مالی تا 90% Loan-to-Value از هر 2 بانک ایالات متحده و دومینیکا در دسترس است. در باب افتتاح حساب ارزی به لینک فوق مراجعه کنید.

چرا سرمایه گذاری در دومینیکا؟

واقعیت این است که دومینیکا دارای یکی از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین برنامه های شهروندی (CIP) را در جهان دارد و ضمنا این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهایی است که چنین برنامه ای را از سال 1993 با موفقیت اجرا کرده است. اما مزایای سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت دومینیکا در این است که:

 • اولا لازم نیست که متقاضیان برای کسب صلاحیت حتما در این کشور سابقه اقامتی داشته باشند.
 • دوما برنامه CIP دومینیکا دربرگیرنده کل اعضای خانواده متقاضیان می باشد و از این نظر خیلی مهم است.
 • سوما متقاضیان از این طریق بدون نیاز به لغو شهروندی کشور خود می توانند به شهروندی دوم دست یابند.
 • چهارما آنها از این طریق می توانند بدون دریافت ویزا به حدود 88 کشور دنیا سفر کنند.

در باب شهروندی اتحادیه اروپا لینک فوق را بخوانید.

اینها یکسری از امتیازات معمولی اخذ پاسپورت دومینیکا محسوب می شود. اما از امتیازات خاص سرمایه گذاری در دومینیکا می توان به دو امتیاز زیر اشاره نمود:

امتیازات خاص سرمایه گذاری در دومینیکا

شیوه های مختلف سرمایه گذاری در دومینیکا

برای انجام سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت این کشور دو روش وجود دارد. بنابراین متقاضیان با توجه به شرایط خود یکی از دو گزینه را انتخاب کنند.

شیوه های مختلف سرمایه گذاری در دومینیکا

به گزارش henleyglobal همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، روش اول اهداء کمک مالی به ارزش حداقل 100000 $ (دلار) می باشد که مستقیما به اقتصاد دومینیکا وارد شده و به پروژه های مالی در زمینه های انرژی تجدید پذیر، کشاورزی، زیرساختها و گردشگری کمک کند:

شیوه های مختلف سرمایه گذاری در دومینیکا

به گزارش globalresidenceindex اما روش دوم سرمایه گذاری در دومینیکا به منظور اخذ سریع پاسپورت آن سرمایه گذاری در پروژه املاک مورد تایید دولت دومینیکا به ارزش 200000 $ (دلار) می باشد. معمولا میزان سرمایه لازم در این روش به پروژه مربوطه بستگی دارد اما بدون توجه به ترکیب خانواده ثابت می باشد. ضمنا اغلب پروژه های سرمایه گذاری در بخش املاک دومینیکا معطوف به سرمایه گذاری در هتل ها، ویلاها و نیز تفرجگاه ها می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در دومینیکا

اکنون که با شرایط و روش های مختلف سرمایه گذاری در دومینیکا آشنا شدید شاید این سوال برایتان مطرح شود که از بین این دو روش بهترین روش کدام است؟ واقعیت این است که هر دو روش سرمایه گذاری در کشور دومینیکا شرایط خاص خود را دارند. اما با مروری اجمالی می توان چنین استدلال کرد که با وجود ارزان بودن روش سرمایه گذاری موسوم به روش اهداء سرمایه اما روش خرید ملک در دومینیکا به مراتب بهتر است. چرا که در این روش نیاز به تشریفات اداری و رسمی به حداقل رسیده و همچنین سرمایه گذاران پس از 3 سال می توانند به معامله ملک خودشان بپردازند.

اطلاعات بیشتر در باب ثبت شرکت در دومنیکن را در لینک فوق بخوانید.

به این ترتیب آنها پس از گذشت این بازه زمانی می توانند به اصل سرمایه خود دسته یافته و در ضمن بدون هیچ مشکلی پاسپورت دومینیکا را هم داشته باشند. در زیر تصویری از یک ملک ویلایی زیبا در دومینیکا را مشاهده می کنید:

یک ملک ویلایی زیبا در دومینیکا

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دومینیکا

تنها تامین سرمایه لازم برای شروع پروسه سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت دومینیکا کافی نیست و برای این کار بایستی مدارک لازم دیگر نیز از قبل تهیه شوند. پس قبل از شروع پروسه درخواست سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ سریع و آسان پاسپورت این کشور بایستی چک لیست مدارک مورد نیاز را تهیه کرد. از همین رو مدارک لازم برای این کار عبارتند از:

 • کپی تمامی صفحات پاسپورت ملی
 • کپی کارت شناسایی یا ID کارت
 • کپی شناسنامه
 • گواهی ازدواج
 • چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی کلیه مدارک تحصیلی
 • گواهی اسکان معتبر
 • گزارش پزشکی معتبر
 • مدرک تمکن مالی کافی (به صورت ارائه صورتحساب بانکی)

مراکز تماس یکی از فرصت های سرمایه گذاری در دومینیکا

دومینیکا با توجه به انگیزه های ارائه شده در FTZ های کشور و تقویت شده توسط این واقعیت که این کشور یکی از بالاترین سطوح مهارت انگلیسی در منطقه را دارد، یک مکان ایده آل برای ایجاد فعالیت در بخش مرکز تماس در حال رشد است. با وجود هزینه ‌های رقابتی نیروی کار و مشوق ‌های مالیاتی موجود، هزینه ‌های مربوط به راه ‌اندازی یک مرکز تماس در کشور کارائیب می‌تواند تا 65% کمتر از مکان ‌های ایالات متحده یا اروپا باشد و انتظار می ‌رود صنعت شاهد افزایش 5 برابری در تعداد باشد. از افرادی که در 5 سال آینده استخدام می کند، مراکز تماس را به یکی از قابل توجه ترین فرصت های تجاری در جمهوری دومنیکن در حال حاضر تبدیل می کند.

توریسم یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری در دومینیکا

دومینیکا به دلیل صنعت گردشگری خود که در حال حاضر بسیار توسعه یافته است مشهور است و این بخش اخیراً شاهد تجدید قوا بوده است، به طوری که اعداد و ارقام به 80% از سطوح قبل از همه گیری بازگشته است و ترمینال مهم کروز Amber Cove برای اولین بار پس از همه گیری ویروس کرونا بازگشایی شده است. در طی اعلامیه اخیر دولت دومنیکن مبنی بر حضور آتی این کشور در اکسپو 2020 دبی، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری به عنوان انگیزه اصلی برای مشارکت برجسته شد و نشان داد که چگونه گردشگری یکی دیگر از بزرگترین فرصت های تجاری در دومینیکا در حال حاضر را نشان می دهد. در باب استارت آپ دومینیکا لینک فوق را بخوانید.

رتبه بندی بیشترین بازدیدکنندگان دومینیکا براساس کشور مبدا به صورت زیر است:

نام کشوررتبه
ایالات متحده آمریکا1
کانادا2
فرانسه3
روسیه4
آرژانتین5
آلمان6
انگلستان7
اسپانیا8
برزیل9
شیلی10

سرمایه گذاری در بخش معدن در دومینیکا

در حالی که گردشگری مسلماً مشهورترین صنعت دومینیکا است، معدن‌کاری عنصر اصلی اقتصاد و بزرگترین منبع درآمد صادراتی است. از جمله محصولات عمده استخراج شده در جمهوری دومینیکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طلا
 • نقره
 • نیکل
 • بوکسیت

شایان ذکر است که نقره جزء اصلی آلومینیوم و اخیرا، دومینیکا افزایش نزدیک به 80% صادرات طلا را در 3 ماهه اول سال 2024 گزارش کرده است (در میان رشد کلی 16.2% کل بخش معدن). با توجه به اینکه رئیس جمهور دومینیکا، لوئیس ابیندر، رشد صنعت معدن را به عنوان یک هدف کلیدی برای دولت خود معرفی کرده است، این یکی دیگر از بهترین فرصت های تجاری در حال حاضر در دومینیکا است. به طور خلاصه، دومینیکا فرصت های متعددی را برای سرمایه گذاران خارجی و کسب و کارهای بین المللی به دنبال فرصت های جدید ارائه می دهد و محیط کسب و کار داخلی این کشور پویا و همیشه در حال تکامل برای بهتر است.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

کل مدارک شخص اصلی پس از وارد شدن به دومینیکا وارد روند جدیدی می شود. افراد این امکان را دارند که مانند یک توریست به این کشورها وارد شوند و برای اخذ اقامت تقاضا دهد. پس از فرستادن تقاضا شخص اصلی، یک شماره ثبت نام به او تعلق می گیرد. این شماره یک عدد به اشخاص داده می شود که 4 رقم است و از این طریق می توان به صورت رسمی در این کشور دومینیکن کار کنند و کسب و کار تجاری خود را آغاز نمایند. از سال 2011 قانون کشور دومینیکن فرق کرد و روش انتخابی شهروند آنی امکان پذیر متاسفانه نمی باشد. قانون جدید تابعیت احتمالا شهروندان کشورهای خارجی این امکان را دارند که با مجوز اقامت موقت به مدت 5 سال بتوانند در کشور زندگی و بعد از گذشت 2 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

در قالب جدول زیر می توان با اهمیت و جایگاه پاسپورت دومینیکا آشنا شد:

پاسپورت دومینیکا 2024
امتیاز تحرک132 امتیاز
معافیت ویزایی88 کشور
ویزا در بدو ورود39 کشور
ویزای الکترونیک5 کشور
ویزای لازم66 کشور
رتبه پاسپورت34
دسترسی جهانی66%

منبع: Passportindex

ضمن اینکه بد نیست بدانید که طبق ژورنال شهروندی از طریق سرمایه گذاری که به رنکینگ و معرفی بهترین برنامه های شهروندی CBI جهان می پردازد، برنامه CBI دومینیکا با 234 امتیاز در رده پنجم جهانی قرار دارد:

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاریهمکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همچنین آمادگی دارند تا شما عزیزان را با شرایط ثبت شرکت در دومینیکا و اخذ اقامت این کشور از این طریق نیز آشنا کنند.

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در دومینیکا

در بخش پایانی مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات کلیدی شما عزیزان در خصوص سرمایه گذاری در دومینیکا پاسخ دهیم. این سوالات به شرح زیر می باشند:

 • روش های سرمایه گذاری در دومینیکا برای اخذ تابعیت این کشور چیست؟ اعطای کمک به صندوق توسعه ملی دومینیکا به میزان $ 100000 (دلار) و خرید ملک در دومینیکا به ارزش حداقل $ 200000 (دلار) از جمله این روش هاست.
 • آیا سرمایه گذاری در دومینیکا در بخش مسکن ایده مناسب است؟ یکی از متداول ترین روش ها برای سرمایه گذاری در دومینیکا، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات این کشور می باشد. زیرا سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در این حوزه می توانند از سود قابل توجهی بهره مند شوند.
 • آیا روند سرمایه گذاری در دومینیکا دشوار است؟ به طور کلی سرمایه گذاری در دومینیکا دارای پیچیدگی و بورکراسی های اداری گسترده ای می باشد. البته روند سرمایه گذاری در دومینیکا بسته به هدف سرمایه گذاران متفاوت خواهد بود.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *