ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

در صورتیکه قصد اقامت در مجارستان را دارید اما نمیدانید از چه طریقی اقدام کنید به شما سرمایه گذاری در مجارستان را پیشنهاد می کنیم. امروزه سرمایه گذاری در این کشور در کنار کار، تحصیل و غیره یکی از روش های اخذ اقامت است. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد این موضوع توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد بررسی قرار گرفته است که امید است مطالعه آن برای همراهان همیشگی موسسه مفید باشد. ابتدای امر توضیحاتی راجع به کشور مجارستان ارائه می شود که دانستن آن برای همه کسانی که قصد دارند مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند لازم است:

 • مجارستان مرز اروپای شرقی و غربی به حساب می آید.
 • پایتخت مجارستان شهر بوداپست است.
 • مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده است.
 • مجارستان مرز کشورهایی از جمله اتریش است.
 • بر اساس رتبه بندی CN Travel، بوداپست رتبه دوم شهرهای توریستی جهان را داراست.
 • بوداپست یکی از شهرهای فوق العاده زیبا و شگفت انگیز جهان می باشد و جزو 10 پایخت برتر جهان است.

انتخاب مجارستان برای سرمایه گذاری

یکی از علت های پرطرفدار بودن سرمایه گذاری این است که این کشور دارای بهترین قوانین مالیاتی است و در عین حال هزینه زندگی در آن نیز پایین است. در واقع مقدار درصد مالیاتی بسیار کم است درحالی که سود شرکت ها بسیار زیاد است بنابراین صاحبان شرکت ار مقدار زیاذی از سود شرکتشان بهره می برند. همچنین به علت شرایط آرام و دوستانه ای که بین سرمایه گذاران است ثبت شرکت در این کشور بسیار طرفداران خاص خود را دارد. فردی که در کشور مجارستان اقدام به سرمایه گذاری میکند چنانچه اقامت کاری در مجارستان دریافت کند می تواند در کشورهای شنگن به راحتی تردد کند و هیچ گونه محدودیتی در خرید ملک در مجارستان و همچنین انجام هر گونه فعالیت اقتصادی ندارد.


از دیگر مزایای اقامت مجارستان پایین بودن هزینه های زندگی اجاره مسکن است. این موضوع در نمودار ذیل نشان داده شده است:

میانگین اجاره بهای ماهیانه در مجارستان

امکان اخذ پاسپورت مجارستان با سرمایه گذاری

پس از این که مدت زمان 5 سال از فعالیت فرد گذشت شرایط اقامت دائم برای وی فراهم می گردد و پس از گذشت 7 سال این امکان برای فرد فراهم است که جهت دریافت پاسپورت اقدام کند. نکته بسیار مهم این است که امکان دریافت پاسپورت و همچنین اقامت دائم شامل حال تمامی اعضا خانواده می شود. البته در صورتی سرمایه گذاری در مجارستان می تواند منجر به اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت شود که با ثبت شرکت و کارآفرینی برای مجاری ها همراه باشد؛ چرا که در حال حاضر روش های دیگر سرمایه گذاری از جمله خرید اوراق قرضه و غیره در مجارستان نمی تواند منجر به اخذ اقامت مجارستان شود.

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت جهت مهاجرت به مجارستان یکسری مزایا دارد، که باعث می شود بعضی افراد ترغیب به انجام آن شوند:

مزایاتوضیحات
1اشخاص متقاضی سرمایه گذاری با موفقیت در این کار می توانند به اقامت دائم این کشور دست یابند.
2این کشور سال 2007 توانست به عضویت اتحادیه شنگن درآید در نتیجه اشخاص متقاضی سرمایه گذاری با دریافت ویزا قادر می باشند به همه کشورهای این حوزه به راحتی سفر نمایند.
3اشخاص متقاضی سرمایه گذاری قادر هستند که به صورت آزادانه با سایر کشورها به امر تجارت مشغول شوند.
4این اشخاص قادر هستند که اقدام به افتتاح یک حساب بانکی در اتحادیه اروپا کنند.
5میزان مالیات در مجارستان نیز نسبت به بعضی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا از جمله نروژ پایین تر است.

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه

مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که جمعیتی 10 میلیون نفری دارد. بوداپست پایتخت کشور مجارستان است و از نظر جغرافیایی در شمال این کشور واقع شده است، آب و هوای کشور مجارستان مانند شرایط آب و هوایی در کشور انگلستان غیر قابل پیش بینی است. مردم کشور مجارستان به زبان مجاری صحبت می کنند و زبان آلمانی در شمال غربی این کشور رایج است. البته مردم این کشور به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می‌ کنند و بیشتر انگلیسی زبانان این کشور در پایتخت حضور دارند.

با توجه به این که مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده مزایای زیادی برای کسانی که به طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری اقامت این کشور را به دست می آورند وجود دارد که از آن جمله می توان به رفت و آمد بدون نیاز به اخذ ویزای سایر کشورهای عضو شنگن اشاره نمود. همین مزایت سبب شده تا سرمایه گذاری در این کشور در مقایسه با سال 2010 حدود 7% افزایش داشته باشد. البته در مجارستان امکان اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه وجود ندارد و افراد با این کار تنها می توانند به جنبه درآمدزایی فکر کنند. اما با ثبت شرکت با حداقل سرمایه 10000€ (یورو) و استخدام حداقل یک مجاری به عنوان حسابدار تحت شرایطی امکان اخذ اقامت مجارستان وجود خواهد داشت.

قوانین سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان

دولت کشور مجارستان راه های مختفی را برای علاقمندان به سرمایه گذاری در این کشور در نظر گرفته است. مهم ترین راه های در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در کشور مجارستان عبارتند از:

 1. ثبت شرکت در مجارستان
 2. سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان
 3. خرید سهام شرکت های مجارستانی
 4. خرید ملک در مجارستان
 5. مشارکت در طرح های اقتصادی موجود در کشور مجارستان

اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در مجارستان

یکسری شرایط وجود دارد که فرد در نهایت بتواند با داشتن آنها برای اخذ اقامت دائم اقدام کند به عنوان مثال حداقل سن جهت سرمایه گذاری باید 18 سال باشد و فرد متقاضی می بایست گواهی عدم سوء پیشینه ای از خود ارائه دهد. البته در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری شرایطی مربوط به دانش زبان، میزان دارایی و تجربه مدیریتی وجود ندارد. اما مامورین دولت این اجازه را دارند که یک مصاحبه با فرد سرمایه گذار داشته باشند و متقاضی می بایست اسناد و مدارک استانداردی را که نشان دهنده منبع درآمد وی است، ارائه کند.

در حال حاضر پروژه های نیمه کاره زیادی در کشور مجارستان وجود دارد که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از این طریق سرمایه خود را به کشوری همچون مجارستان وارد کنید و بتوانید اقامت این کشور را به همراه اعضای خانواده خود به دست آورید. در صورتی که برای آینده فرزندان خود برنامه ای مشخص دارید می توانید از طریق یک برنامه ریزی مدون خود را به کشور مجارستان فراهم کرده و شرایط تحصیل بهتری را برای ایشان ایجاد کنید.

مدت زمان سرمایه گذاری در مجارستان

فرایند سرمایه گذاری در مجارستان توسط اشخاص متقاضی نیازی به گذشت مدت زمان طولانی ندارد و این اشخاص می توانند با شروع مراحل کاری در ظرف مدت زمان کوتاهی شرکت ثبت کنند. هم چنین این اشخاص ملزم می باشند که 50% از مبلغ مورد نظر در راستای سرمایه گذاری را در یک حساب بانکی سپرده گذاری نمایند. این اشخاص همچنین قادر می باشند که از روش ثبت یک شعبه از شرکتی که مکانش در این کشور نیست اقدام به شروع سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر است که شعبه شرکت مورد نظر ملزم است که به صورت مجاز به وسیله یک دادگاه صالح به ثبت برسد تا بتواند مجوز فعالیت خود را دریافت نماید.

طبق اخرین آپدیت درآمد حاصل از موارد زیر مشمول پرداخت مالیات می شود:

 • درآمد از منبع داخلی
 • درآمد خارجی، مشروط بر اینکه فرد مقیم مجارستان باشد.
 • ورود سرمایه حاصل از فعالیت های شغلی انجام شده در مجارستان می تواند به عنوان درآمد منبع داخلی واجد شرایط باشد، حتی اگر از خارج پرداخت شود. در مورد درآمدی که از خارج پرداخت می شود، مالیات بر درآمد می تواند پرداخت شود، خواه درآمد منتقل شده باشد یا نه (مثلاً به صورت الکترونیکی، از طریق انتقال بانک به بانک) یا به صورت نقدی وارد کشور شده باشد.

مراحل ورود پول به مجارستان

خرید اوراق ویژه دولت مجارستان به مبلغ 300000€ (یورو) به مدت 5 سال است. هر چند بعد از گذشت 5 سال سرمایه اولیه فرد سرمایه گذار به وی باز می گردد. همچنین سرمایه گذاری باید توسط یک نماینده، که توسط مقامات مجارستان معین شده است، صادر گردد. نماینده نیز می بایست مبلغ را در اوراق دولتی کشور مجارستان سرمایه گذاری کند. متذکر می شویم که با توجه به قوانین اوراق دولتی ذکر شده فقط و فقط مخصوص اقامت وی می باشد و نمی تواند در بازار خرید و فروش شود.

در اغلب موارد 6 راه مهاجرت وجود دارد که عبارت است از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

منتهی هر کدام از این روش ها در هر کشوری شرایط خاص خود را دارند، البته در این مقاله صرفا به ارائه اطلاعاتی در خصوص سرمایه گذاری در مجارستان پرداخته شد. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شد در خصوص سرمایه گذاری در مجارستان توضیحاتی ارائه گردید.

سوالات کلیدی درباره سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از روش های مختلفی در دسترس قرار می گیرد. کشورهای جهان می توانند به راحتی این مسیر را فعال کنند اما بودجه بسیار زیادی برای ورود به آن ها وجود دارد. مجارستان کشوری است که سهولت سرمایه گذاری در آن بالا است. به همین دلیل می توان آن را برای ورود به حوزه شنگن مورد توجه قرار داد. در چنین شرایطی است که می توان روند مهاجرت به این کشور را به صورت جدی تری در نظر گرفت.

 • راه های سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟ ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و خرید سهام و اوراق قرضه در مجارستان.
 • آیا سرمایه گذاری در مجارستان منطقی است؟ با توجه به گزینه های مناسب تر سرمایه گذاری در اروپا، نمی توان مجارستان را اولویت اول دانست.
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری در مجارستان چقدر است؟ 250000€ (یورو) است. این مبلغ به نسبت اکثر کشورهای اروپایی ناچیز به نظر می رسد.
5/5 - (8 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در مجارستان

 1. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  با توجه به قیمت ارز سرمایه گذاری کدوک کشور مقرون به صرفه تر ه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سوال شما خیلی کلیه و باید شرایط شما کامل بررسی
   شه
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *