ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در وانوآتو

سرمایه گذاری در وانوآتو

سرمایه گذاری در وانوآتو یکی از سریع ترین گزینه های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی برای دریافت پاسپورت این کشور می باشد. اما سرمایه گذاری در این کشور دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشد و همچنین با مزایای مختلفی همراه است که در ادامه این راهنما متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آنها را مورد بررسی قرار خواهند داد. قبل از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در وانوآتو، توصیه می شود سرمایه گذاران و مهاجران با این کشور به طور کامل آشنا شوند و اطلاعات کافی درباره اقتصاد و وضعیت سرمایه گذاری در وانوآتو کسب کنند. علاوه بر این، مطلع بودن از میزان سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در وانوآتو امری بسیار ضروری می باشد که متقاضیان باید حتما آن را در نظر داشته باشند و اطلاعات کافی درباره آن کسب کنند.

جمهوری وانوآتو کشوری زیبا است که در سراسر اقیانوس آرام جنوبی امتداد دارد و در غرب فیجی و چهار ساعت با هواپیما از ساحل شرقی استرالیا فاصله دارد. وانوآتو کشوری در اقیانوس آرام جنوبی است که از حدود 80 جزیره تشکیل شده است که 1300 کیلومتر امتداد دارند. این جزایر غواصی در صخره‌ های مرجانی، غارهای زیر آب و غارهایی مانند کشتی نظامی دوران جنگ جهانی دوم SS President Coolidge را ارائه می‌ دهند. بندر پورت ویلا، پایتخت و مرکز اقتصادی کشور، در جزیره افات قرار دارد. این شهر خانه موزه ملی وانوآتو است که به عنوان مرکز بررسی فرهنگ ملانزی شناخته می شود. وانوآتو عضو گروه کشورهای آفریقایی، کارائیب و اقیانوس آرام، جامعه اقیانوس آرام، مجمع جزایر اقیانوس آرام، سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی است.

آشنایی با وانوآتو

وانوآتو در جنوب اقیانوس آرام واقع شده است و از 83 جزیره تشکیل شده است که از این تعداد 68 جزیره پرجمعیت و در 1300 کیلومتر پراکنده شده اند. نزدیکی این کشور به استرالیا و نیوزلند ارتباط نزدیک با این کشورها را تضمین می کند و شرایط زندگی در این کشور موجب جذب مهاجران خارجی از کشورهای مختلف می شود. زیبایی طبیعی، فراوانی آب شیرین، ماهی، جنگل ‌های استوایی و مناظر خیره‌ کننده و همچنین فرودگاه ‌های کوچک، اسکله ‌های تفریحی، باشگاه‌ های قایق‌ رانی و هتل‌ های وانوآتو، همگی آن را به یک مقصد گردشگری برجسته و رو به رشد تبدیل کرده ‌اند.

اطلاعات بیشتر در باب خرید ملک در وانوآتو

در نمودار زیر به بررسی اشتغال بر حسب بخش (بر حسب درصد از کل اشتغال) در وانوآتو پرداخته شده است:

اشتغال بر حسب بخش در وانواتو

کشاورزی، گردشگری، خدمات مالی فراساحلی و صنعت گاوداری پایه های اصلی اقتصاد وانوآتو می باشند. در وانوآتو سه زبان اصلی انگلیسی، فرانسوی و بیسلاما هستند و جمعیت بومی محلی به عنوان Ni-Vanuatu شناخته می شوند و عمدتاً در بخش کشاورزی کار می کنند. سفر، برقراری ارتباط و انجام تجارت در وانوآتو با زیرساخت های حمل و نقل و اینترنت و ارتباطات به خوبی توسعه یافته ما آسان تر و سریع تر است. وانوآتو به دلیل رهبری و ابتکارات برجسته خود در توسعه ارتباطات از راه دور و ICT شناخته شده است و توسط ITU با جایزه معتبر ICT in Sustainable Development Award در سال 2015 اعطا شد.

شرایط سرمایه گذاری در وانوآتو

سازمان تشویق سرمایه گذاری وانواتو (VIPA) مسئول هماهنگی و تسهیل سرمایه گذاری خارجی در وانوآتو است. ماموریت آنها تسهیل، ترویج و تقویت سرمایه گذاری خارجی در وانوآتو و ایجاد رونق اقتصادی بیشتر برای مردم وانوآتو با همکاری نزدیک با آژانس ها و موسسات دولتی و خصوصی است. قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد سرمایه گذاری در وانوآتو، متقاضبان باید اطمینان حاصل کنند که واجد شرایط درخواست هستند. اگرچه سرمایه گذاری برای وانوآتویکی از ساده ترین برنامه ها برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می باشد، اما الزامات خاصی وجود دارد که متقاضیان باید از آن ها پیروی کنند، مانند اطمینان از اینکه متقاضی دارای شخصیت خوب و وضعیت مالی معتبر می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در کشور وانواتو

به طور کلی متقاضیان باید تمام شرایط زیر را داشته باشند:

  • متقاضیان باید مدرکی مبنی بر دارایی های بیش از 250000$ (دلار) ارائه دهند.
  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در وانوآتو 130000$ (دلار) است.
  • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
  • متقاضیان باید سابقه کیفری نداشته باشد.

شایان ذکر است که سرمایه گذاری در وانوآتو می تواند موجب دریافت پاسپورت این کشور شود و سرمایه گذار می تواند همسر، فرزندان و والدین خود را نیز در درخواست شهروندی لحاظ کند.

فرایند ثبت شرکت در وانواتو

مزایای سرمایه گذاری در وانوآتو

بخش مالی وانوآتو و شرایط بی نظیر مالیات در آن وضعیت مناسبی را برای سرمایه گذاران در وانوآتو ایجاد می کند که موجب جذب سرمایه گذاران می شود. با توجه به اینکه هیچ مالیاتی بر افراد غیر از عوارض واردات (با نرخ های متفاوت) تأثیر نمی گذارد، عملاً هیچ مالیات بر درآمد شرکتی و شخصی در وانوآتو وجود ندارد. سرمایه گذاران آزاد هستند که هر مقدار پول را به کشور خود بازگردانند.

مشاغل و افراد در وانواتو فقط مالیات های غیرمستقیم می پردازند که عبارتند از:

  • مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 15%
  • عوارض واردات (با نرخ های متفاوت)
  • مالیات بر درآمد بیش از $1650 (دلار) در یک دوره 6 ماهه 15٪
  • حق تمبر در برخی معاملات ملکی
  • نقل و انتقالات سهام و برخی تراکنش های دیگر را با نرخ تا 1%

وانوآتودارای یکی از قوی ترین صنعت مالی در منطقه است که میزبان بیش از 10 بانک دارای مجوز برای انجام عملیات در این کشور است. سیستم مالی وانوآتو به خوبی توسط بانک ها ارائه می شود و 11 بانک دارای مجوز فعالیت در کشور هستند.

آشنایی با شرایط استارت آپ فنلاند

در جدول زیر به اطلاعات جزئی بخش مالی وانوآتو اشاره شده است:

موارداطلاعات
بانک های تجاری5
بانک های بین المللی7
تعداد شرکت های بیمه و واسطه34
تعداد صندوق بازنشستگی1
تعداد سایر موسسات مالی2

توسعه مالی در وانوآتونسبت به سایر اقتصادهای جزایر اقیانوس آرام نسبتاً بالا است و از سال 2004 تا 2023 از میانگین شاخص توسعه مالی منطقه ای پیشی گرفت. برای مثال، دسترسی خانوارها به خدمات مالی، از نظر در دسترس بودن دستگاه خودپرداز و تعداد حساب های وام بانکی تجاری، از بسیاری از کشورهای جزیره اقیانوس آرام پیشی می گیرد. هموطنان محترم می توانند با تماس با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به وانوآتو به طور کامل آگاه شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *