ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین یکی از طرق رایج برای مهاجرت و اقامت در سال 2023 می باشد. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که از تمامی جهات قابل بحث می باشد، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در رابطه با سرمایه گذاری در چین در اختیار شما عزیزان قرار دهند. به دلیل وجود صنایع بسیار قدرتمند و رشد سریع اقتصاد کشور چین سرمایه گذاران خارجی و بین المللی زیادی تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور دارند. اگر قصد آغاز فعالیت تجاری در این کشور را دارید، مقاله پیش رو می تواند نکات مهمی را در اختیارتان قرار دهد.

 • آیا چین کشور مناسبی برای سرمایه گذاری شهروندان خارجی است؟
 • متوسط مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در چین چه مقدار است؟
 • آیا می توان از طریق سرمایه گذاری، اقامت این کشور را به دست آورد؟
 • مهم ترین امتیازاتی که برای سرمایه گذاری در این کشور می توان در نظر گرفت کدامند؟
 • متوسط سود مالی از طریق سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟
 • بهترین صنایع برای سرمایه گذاری در چین کدامند؟
 • آیا چین اجازه تجارت خارجی را به شهروندان غیر بومی می دهد؟

درباره کشور چین

این کشور با نام رسمی جمهوری خلق چین در شرق آسیا واقع شده است، مساحت کشور چین بالغ بر 9596000 کیلومتر مربع می باشد. کشور چین توسط حزب کمونیست و در قالب نظامی تک حزبی بر 22 استان، 4 شهر و 5 منطقه خود مختار حکومت می کند. پکن بزرگترین شهر این کشور بوده و به عنوان پایتخت چین محسوب می شود. شهروندان چین به زبان های ایالتی، زبان ماندارین و چندین زبان منطقه ای به مکالمه می پردازند. زبان چینی با حدودا یک میلیارد و 700 میلیون گوینده پرشمارترین زبان در دنیا می باشد.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در چین

چین علیرغم محدودیت‌های سیاستی خود طی سال‌های گذشته عملکرد اقتصادی خوبی داشته است، اما برخی کارشناسان معتقدند که سرمایه‌گذاران باید انتظار رشد آهسته‌تری در سال 2023 داشته باشند. در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به سرمایه‌گذاری در چین محتاط شده‌اند، خبر بازگشایی این کشور پس از کنترل پاندمی کرونا با استقبال مواجه شده است. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کشور چین را دارند باید بدانند سرمایه گذاری در این کشور از طریق راه های گوناگونی مثل ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. پیش از آن که به بررسی شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کشور چین بپردازیم سعی داریم اطلاعاتی در رابطه با اقتصاد چین در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. یکی از بزرگترین و برترین بازارهای در حال ظهور و رشد در دنیا، بازار کشور چین می باشد. در طول چند سال پیش رو انتظار می رود بازار این کشور از بازار کشور آمریکا پیشی بگیرد و به عنوان بزرگترین اقتصاد در جهان محسوب شود. اقتصاد کشور چین به واسطه بخش تولید شناخته شده می باشد.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در چین

افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک سرمایه گذاری در چین را تجربه کنند باید بدانند که قوانین و محدودیت هایی برای خرید ملک وجود دارد. با خرید ملک در شهر گوانژو و شهر شانگهای متقاضی بیشترین سود را به دست می آورد. تمامی ملک ها در این کشور تحت مالکیت دولت می باشند و فرد می تواند برای مدت 70 سال منافع ملک را خریداری نماید.

ثبت شرکت در کشور چین در 2023

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور چین در سال 2023، ثبت شرکت می باشد. در این کشور انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد و شما می توانید با توجه به شرایط خود یکی از شرکت های زیر را به ثبت برسانید:

 • ثبت شرکت با سرمایه گذاری مشترک
 • ثبت دفاتر در نمایندگی
 • ثبت شرکت های بازرگانی با مالکیت خارجی
 • ثبت شرکت با مالکیت محدود (با توجه به سهام سرمایه گذاری خارجی)
 • ثبت شرکت در منطقه آزاد شانگهای

برای ثبت شرکت در این کشور لازم است متقاضی مدارکی مانند ایجاد حساب کاربری رفاهی، ارائه مدارک دریافت گواهینامه، ارائه مدارک احداث کارخانه یا یافتن دفتر کار مناسب در یکی از شهرهای این کشور، استخدام کارمندان و کارکنان محلی و خارجی، ثبت قانونی شرکت در کشور چین و یا ثبت دفتر نمایندگی شرکت ایرانی در کشور چین، انجام خدمات حسابداری و حسابرسی و ارائه مدارک آن و انجام امور مربوط به مالیات شرکت را آماده کرده و ارائه نماید. دقت نمایید که تمامی مدرک ذکر شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و ارائه شوند. متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله ثبت شرکت در چین اطلاعات کامل تری در این رابطه به دست آورند.

با مطالعه این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با سرمایه گذاری در چین کسب کردید، اگر قصد مهاجرت به چین را دارید پیشنهاد می شود پیش از انجام اقدامات لازم با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید. کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دادند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *