ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کره جنوبی

سرمایه گذاری در کره جنوبی

شرایط اقتصادی در کره جنوبی به گونه ای است که سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در کره جنوبی اقدام و در زمینه های مختلف اقتصادی فعالیت می نمایند. این کشور شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی دارد و همواره آن را در هر شرایط حفظ می نماید. به همین دلیل هر ساله شمار سرمایه گذاران خارجی در این کشور رو به افزایش است. به طور کلی سرمایه گذاری در هر کشوری، شرایط و قوانین خاص خود را دارد. چرا که امری ریسک پذیر می باشد. بنابراین شایسته است سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور یا سایر کشورها را دارند، با وکلا و کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر، مشاوره های تخصصی ارائه می دهد.

 • سرمایه گذاری در کره جنوبی چه شرایطی دارد؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به کره جنوبی چقدر است؟
 • روند حمایت از سرمایه گذاران در کره جنوبی چگونه است؟
 • محدودیت های سرمایه گذاری در کره جنوبی چیست؟

شرایط سرمایه گذاری در کره جنوبی در 2022

در 4 دهه اخیر، افراد زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وارد این کشور آسیایی شدند. طبق آمارهای به دست آمده در سال گذشته، میزان تولید ناخالص کره جنوبی بیش از 4% نشان داده شده است. این رشد اقتصادی در حالی صورت گرفت که سایر کشورهای صنعتی در بحران اقتصادی به سر می بردند. چه بسا برخی کشورها وجود دارند که همچنان دچار بحران اقتصادی هستند و در حال غرق شدن می باشند. این نشان می دهد کره جنوبی در زمینه اقتصادی و صنعت بسیار قوی عمل می نماید.

یکی از دلایلی که در 2021 برای شرایط مطلوب اقتصادی کره جنوبی وجود دارد، افزایش جمعیت متخصص و جوان این کشور است. از سویی دیگر بازار این کشور بسیار انعطاف پذیر می باشد. حتی از سال 2012 تا به امروز، مشاهده گردیده که سرمایه گذاران آمریکایی برای سرمایه گذاری وارد این کشور شده و فعالیت های زیادی در بازار اقتصادی کره جنوبی دارند.

توسعه صنعتی در کره جنوبی

سیاست اقتصادی این کشور به این صورت است که وزارت استراتژی امور مالی این کشور برای سرمایه گذاران خارجی، انگیزه و مشوق هایی را در نظر گرفته است که زمینه ساز تحریک آنان برای سرمایه گذاری می گردد. این انگیزه ها می تواند شامل سرمایه گذاری در این کشور همراه با معافیت مالیاتی، انتقال فناوری و تکنولوژی و غیره باشد. از سویی دیگر، سرمایه گذاران خارجی را از طرق مختلف مانند تعیین نمودن مناطق ویژه سرمایه گذاری، در نظر گرفتن تعرفه پایین برای این مناطق و غیره مورد حمایت قرار می دهد. در واقع امنیت اقتصادی بالایی را برای آنان ایجاد می نماید. از این رو توسعه صنعتی در کره جنوبی اتفاق می افتد.

محدودیت مشاغل جهت سرمایه گذاری در کره جنوبی

بالغ بر 27 بخش صنعتی وجود دارد که سرمایه گذاری در این کشور را برای سرمایه گذاران خارجی محدود می نماید. به عبارت دیگر سرمایه گذاران بین المللی این اجازه را ندارند که به صورت مستقیم در مشاغلی که در زیر آورده شده است، سرمایه گذاری نموده و مالکیت پیدا کنند. این مشاغل شامل موارد زیر می گردد:

 • تولید برق هسته ای
 • رادیو و تلویزیون
 • تولید برق و آب
 • انتشار روزنامه
 • بخش تولید دام
 • حمل و نقل های آبی

در واقع مشاغل و تجارت هایی که از حساسیت خاصی برخوردار بوده و با امنیت داخلی کشور کره جنوبی مرتبط است، برای سرمایه گذاران خارجی دارای محدودیت هستند.

محدودیت مشاغل جهت سرمایه گذاری در کره جنوبی

روند سرمایه گذاری در کره جنوبی

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، در سال های اخیر، روند سرمایه گذاری در این کشور در نقطه عطف قرار دارد. به طوری که طبق گزارش های حاصله، این رکورد به 11.5 میلیارد دلار $ رسیده است. سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور می بایست ابتدا شرکت مورد نظر را در کره تاسیس نموده و پس از آن سرمایه گذاری در همان زمینه را انجام دهند. در واقع این دو باید با یکدیگر مرتبط باشند. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری نبایستی در فهرست مشاغل ممنوعه و محدود در کره جنوبی باشد. سرمایه اولیه برای این منظور، حداقل 265000$ (دلار آمریکا) می باشد و شخص سرمایه گذار باید حداقل دو نفر از اتباع کره ای را به کار گیرد. در واقع باید در این کشور اشتغالزایی نماید. دارا بودن مدرک دانشگاهی برای شخص سرمایه گذار الزامی است.

انواع سرمایه گذاری در کره جنوبی

بطور کلی 2 برنامه جهت سرمایه گذاری در کره جنوبی برای شهروندان خارجی معرفی گردیده است که عبارتند از:

 • سرمایه گذاری اصلی تضمین شده و بدون بهره

سرمایه گذاران خارجی حداقل پول مورد نیاز را در صندوق دولتی که بانک توسعه کره به سفارش وزارت دادگستری اداره می کند واریز می کنند و اصل سرمایه گذاری (فقط) پس از 5 سال برگردانده می شود. شرایط عدم صلاحیت: مجرمان، متخلفان مالیاتی و کسانی که بیش از 4 بار قانون مهاجرت را نقض کرده اند. البته کسانی که مالیات معوقه را تسویه کرده اند واجد شرایط درخواست هستند.

 • سرمایه گذاری مبتنی بر ریسک

سرمایه گذاران خارجی حداقل پول مورد نیاز را در پروژه های عمرانی انجام شده در مناطق کمتر توسعه یافته که توسط وزیر دادگستری از طریق مشورت با وزارتخانه ذیربط (وزارت زمین، زیربنا و حمل و نقل) تعیین و ابلاغ می شود، سرمایه گذاری می کنند و از این طریق سود می برند یا از دست می دهند. مناطق ترویج توسعه (یئونگجو، آندونگ، یچئون) در مناطق توسعه نیافته تحت «قانون ویژه ترویج سرمایه گذاری های توسعه در مناطق توسعه نیافته»، و شهرهای سازمانی به سبک گردشگری-تفریحی (تائان، یئونگام، هانام) تحت «قانون ویژه توسعه شهرهای سازمانی هستند.

ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی

درخواست برای برنامه باید از طریق فرم های تعیین شده انجام شود و باید با هزینه های مناسب و مدارک پشتیبان همراه باشد. اجازه اقامت معمولا پس از یک دوره بررسی 20 روزه کاری صادر می شود. مدت اعتبار اولیه آنها یک تا سه سال است و پس از آن برای مدت مشابه اعتبار اولیه قابل تمدید هستند، مشروط بر اینکه حداقل سرمایه گذاری در کره جنوبی توسط متقاضی حفظ شود. متقاضیان موفق باید حداقل یک بار در سال در طول دوره پنج ساله داشتن وضعیت اقامت F-2 وارد کشور شوند. متقاضی برای درخواست تحت برنامه مراحل زیر را دنبال می کند:

طرح سرمایه گذار مهاجر برای تجارت عمومی در کره جنوبی

این برنامه برای متقاضیان بالای 55 سال سن مجاز و قابل درخواست می باشد. برای دریافت اقامت فوری اقامت دائم F-5، متقاضیان می بایست مبلغ 1.5 میلیارد وون کره جنوبی یعنی تقریباً 1.5$ میلیون دلار) سرمایه گذاری نمایند. همه ساکنان دائمی واجد شرایط درخواست شهروندی هستند، مشروط بر اینکه تمام شرایط لازم برآورده شوند. البته این نکته را یادآور می شویم که کره جنوبی تابعیت مضاعف را مجاز نمی داند.

ورشکستگی و عواقب آن در کره‌ جنوبی

در ابتدای مقاله گفته شد که وضعیت کار در کره جنوبی مطلوب است اما سرمایه گذاری در این کشور همانند سایر کشورها، ریسک پذیر است. بنابراین یک سرمایه گذار بایستی قبل از انجام هر گونه اقدامی، کلیه جوانب امر را بسنجد. اگر وی در این امر موفق عمل نکند، دچار ورشکستگی می شود. قدم اولی که در ورشکستگی انجام می شود، انحلال شرکت تاسیس شده است که می تواند در خاک کره یا خارج از خاک کره انجام پذیرد.

در مرحله بعد، فهرستی از طلبکاران و بدهکاران تنظیم می گردد و سپس شخصی به عنوان نماینده دادگاه جهت رسیدگی به پرونده ورشکستگی سرمایه گذار وارد عمل شده و حساب ها را مورد بررسی قرار می دهد. بازداشت فرد سرمایه گذار در این میان، دور از ذهن نیست. چرا که بایستی در مقابل مقامات قضایی پاسخگو باشد. در نظام حقوقی کره جنوبی، قوانینی برای سرمایه گذاران وضع شده است. کره جنوبی در سازمان داوری بین المللی عضویت دارد. از این رو داور بین المللی نیز در امور دخالت دارد.

کلیات سرمایه گذاری در کره جنوبی

اگرچه سرمایه گذاری در این کشور ریسک بالایی دارد، اما شرایط اقتصادی کره جنوبی به صورتی است کمتر سرمایه گذارانی در این مسیر دچار شکست می شوند. البته ناگفته نماند که در روشی از مهاجرت به کره جنوبی یا سایر کشورها، بایستی بررسی های لازم انجام گیرد. همچنین در بازار کره رقابت تنگاتنگ و فشرده ای بین کشورهای تایوان، ژاپن و چین وجود دارد. برای انتخاب نوع و روش انجام سرمایه گذاری، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و مشاوره های حرفه ای و تخصصی از سوی کارشناسان و وکلای این موسسه دریافت نمایید.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *