ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کلمبیا

سرمایه گذاری در کلمبیا

برای مهاجرت به کلمبیا که یکی از کشورهای آمریکای لاتین می باشد راه های زیادی وجود دارد و یکی از آسان ترین راه ها سرمایه گذاری در کلمبیا می باشد. متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک در کلمبیا اقدام به اخذ ویزای اقامت این کشور کنند. اقتصاد این کشور در حال رشد است و این دولت پایدار که در جهت گسترش نظام اقتصادی برنامه های طولانی مدت دارد، از پروژه های سرمایه گذاری بیش از گذشته استقبال می کند. مردم به راحتی مهاجران را می پذیرند و بسیار آرام و مهربان و مهمان نواز به نظر می رسند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمای تخصصی علاقه مندان مهاجرت نگارش شده است.

  • شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟
  • آیا می توان با سرمایه گذاری در کلمبیا به اقامت این کشور دست پیدا کرد؟
  • آیا امنیت اقتصادی کشور کلمبیا مناسب است؟
  • مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا چیست؟

الزامات و شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا

زبان اصلی مردم کشور کلمبیا زبان اسپانیایی است و با توجه به این مهم که تقریباً هیچ لهجه ای در لحن بیان آن ها مشاهده نمی شود به راحتی می توانید با جامعه ارتباط بگیرید. این کشور برای مهاجران خارجی محدودیت خاصی در زمینه سرمایه گذاری قائل نشده است و تنها امکان سرمایه گذاری در بخش امنیت و دفاع ملی و کار با زباله های سمی وجود ندارد.

ظرفیت مناطق آزاد تجاری این کشور به اندازه ای است که سرمایه گذاری خارجی پس از ثبت در اداره نظارت و اتاق بازرگانی قطعاً سودآور خواهد بود. در آخرین آمار این کشور در واقع جزء 30 کشور دارای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان بوده است. امنیت سرمایه گذاری با توجه به ثبات سیاسی حکومت این کشور که دارای قدمت طولانی است، بسیار بالا می باشد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید 18 سال تمام داشته باشید و از نظر تمکن مالی در شرایط قابل قبول قرار بگیرید و بتوانید مبلغ مشخص شده توسط دولت کلمبیا را تهیه کنید.

الزامات و شرایط سرمایه گذاری در کلمبیا

مزایای سرمایه گذاری کلمبیا

سرمایه گذاری در هر یک از کشورهای آمریکای لاتین یا اروپا مزایا و معایب خاص خود را دارد که سرمایه گذاران باید با چشم باز از آن ها اطلاع داشته باشند. سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایا و معایب مشخصی به شرح زیر می باشد و مزایای سرمایه گذاری در این کشور به معایب آن کاملاً برتری دارند:

  • ثبات اقتصادی و عدم تغییر شرایط اقتصادی در زمان بحران جهانی
  • دموکراسی کلمبیا ثبات سیاسی خوبی به این کشور بخشیده است.
  • حضور 700 شرکت بین المللی در برنامه ریزی های سرمایه گذاری بلند مدت
  • منابع انسانی شایسته در مقایسه با کشورهای آمریکای لاتین
  • سطح سواد و تحصیلات بیشتر از 95% در این کشور متمدن
  • موقعیت جغرافیایی استراتژیک میان بازارهای مختلف جهانی

از سال 2008 میلادی که بحران جهانی اقتصاد پایان یافت کشور کلمبیا رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است و از لحاظ سیاسی در آمریکای لاتین قدرت بزرگی محسوب می شود. دولت کلمبیا برنامه های آگاهی عمومی زیادی برای جذب سرمایه گذاران خارجی راه اندازی کرده است که با ایده های نوین و حمایت های دولتی بتواند سرمایه های زیادی به این کشور وارد کند. کلمبیا همچنین اقتصاد باثباتی دارد به نحوی که نرخ تورم آن همان طور که نمودار ذیل نشان می دهد همواره پایین است:

نرخ تورم در کلمبیا

روش های سرمایه گذاری در کلمبیا در 2022

برای مهاجرت به کلمبیا راه های زیادی وجود دارد که با توجه به شرایط، افراد می توانند بهترین را برای خود برگزینند. لیست زیر شامل راه های سرمایه گذاری در کلمبیا طی سال 2022 و نگاهی به شرایط و الزامات این روش هاست:

روش سرمایه گذاری در کلمبیاشرایط
سرمایه گذاری از طریق صندوق قابل معامله در بورس کلمبیاافرادی که قصد ندارند به وسیله خرید سهام به کلمبیا مهاجرت کنند و اقامت دریافت کنند می توانند از ETF که آمریکای لاتین را در بازار نو ظهور قرار می دهد استفاده کنند.
سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکت کلمبیاییسرمایه گذاری در شرکت های دولتی یا خصوصی از طریق خرید سهام با درصد مشخص یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. خرید و فروش سهام شرکت ها در بازار مبادلات محلی انجام می پذیرد از این رو برای سرمایه گذاران خارجی امکان خرید قبض های سپرده آمریکایی وجود دارد.
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در خاک کلمبیاسرمایه گذاران می توانند از طریق خرید ملک و انتقال حقوق املاک توسط فروشنده و ثبت در اداره ثبت، اقامت کلمبیا را دریافت کنند.
سرمایه گذاری از طریق تاسیس شرکت در کلمبیادر مناطق آزاد تجاری این کشور سازمان هایی وجود دارند که بصورت تشویقی راهنمای سرمایه گذاری به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. هرچند در مجموع پیشنهاد می شود بیشتر به دنبال مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله مجارستان، آلمان، هلند و غیره باشید. چرا که کلمبیا و سایر کشورهای آمریکای لاتین علاوه بر این که کشورهای در حال توسعه به شمار می آیند، امنیت اجتماعی پایینی دارند و نرخ ارتکاب جرایم خشنی مثل قتل در آن ها فوق العاده بالا است.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *