مهاجرت

شرایط مهاجرت به اسلوونی

آگاهی از شرایط مهاجرت به اسلوونی گام اول در مسیر مهاجرت به این کشور است. اسلوونی از کشورهای شرق اروپاست که کمتر مورد توجه قرار میگیرد. با این وجود اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته قاره اروپا می باشد و با سرعت روند پیشرفت را طی می کند. راه های فراوانی برای مهاجرت به کشور اسلوونی وجود دارد و تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به این مسئله می پردازند.

افرادی که تمایل به اقامت کشور اسلوونی دارند می بایست یک ویزای معتبر از این کشور اخذ کنند. پس از آنکه افراد موفق به دریافت ویزا شدند، باید حتما اجازه اقامت موقت در کشور اسلوونی را بدست آورند. اجازه اقامت را باید پس از دریافت ویزا، از سفارت کشور اسلوونی در کشوری که زندگی می کنند، دریافت کنند. دریافت اجازه اقامت برای غیر اروپایی ها الزامی است و در غیر این صورت افراد از اسلوونی اخراج خواهند شد. اجازه اقامت افراد در کشور اسلوونی موقتی است و اشخاص پیش از پایان مهلت اقامت باید درخواست تمدید ارسال کنند. همچنین اگر برای 5 سال در کشور اسلوونی اقامت قانونی داشته باشند، می توانند اقامت دائم اسلوونی را بدست آورند.

شرایط مهاجرت به اسلوونی در 2024

برای مهاجرت به کشور اسلوونی، افراد باید دلایل قانونی و منطقی کافی برای ارائه داشته باشند. این دلایل عبارتند از: کار در اسلوونی، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسلوونی و غیره. انواع راه های مهاجرت به اسلوونی در سال 2024 عبارت هستند از:

 1.  دریافت ویزای تحصیلی
 2.  ویزای پیوستن به اعضای خانواده
 3.  اقامت از طریق ازدواج در اسلوونی
 4.  دریافت ویزای تحقیقاتی اسلوونی
 5.  اقامت از طریق پناهندگی در اسلوونی
 6.  دریافت اجازه کار فصلی و موقت در اسلوونی

مراحل دریافت مجوز زندگی در اسلوونی

با توجه به روشی که فرد قصد اخذ اقامت اسلوونی را دارد، یعنی تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره، مراحل اخذ اقامت اسلوونی کمی متفاوت خواهد بود. اما کلیات آن به شرح ذیل است:

 1. مرحله اول: این فرآیند در اکثر موارد از سفارتخانه کشور اسلوونی در محل اقامت اشخاص متقاضی اخذ اقامت در اسلوونی آغاز می شود.
 2. مرحله دوم: اشخاص قادر می باشند که مجوز اقامت موقت این کشور را بر اساس مواردی مانند کار، تحصیل، روابط خانوادگی یا دلایل دیگر مانند ازدواج نمودن با یک شهروند اسلوونی به دست می آورند.

وظیفه واحد اداری این کشور بررسی نمودن و ارزیابی کردن مدارک تحصیلی اشخاص متقاضی اخذ اقامت در اسلوونی می باشد و هم چنین به این مسئله می پردازد که آیا این اسناد برای دریافت مجوز اقامت در این کشور مناسب می باشد یا خیر. در صورتی که این اشخاص موفق به تحویل دادن کلیه این مدارک به واحد اداری این کشور شوند و کارمندان این واحد اداری از این موضوع مطلع شوند، اقدام به تماس گرفتن با این اشخاص می کنند.

در حال حاضر بهترین روش برای اخذ موقت کشور اسلوونی، تحصیل در این کشور است چرا که پس از این مسیر مهاجرت از این طریق هموار است. ضمن اینکه افراد پس از پایان تحصیل خود می توانند به اقامت موقت در این کشور برسند تا به جستجوی کار بپردازند و اقامت دائم را از این طریق به دست آورند.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت خارجی، از طریق مهاجرت کاری امکان پذیر خواهد بود. افراد نیز می توانند به کمک موسسات کاریابی در کشور اسلوونی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. پس از آنکه شغل مورد نظر خود را پیدا کردند، می توانند با کمک کارفرمای خود اجازه اقامت دریافت نمایند. اجازه اقامت در اسلوونی یک ساله خواهد بود و پس از آن می توان آن را تمدید نمود. اشخاص می توانند در کارهای فصلی و موقت در کشور اسلوونی نیز استخدام شوند. این مشاغل بیش تر در فصل تابستان در دسترس هستند و شامل مشاغل مرتبط به ارائه خدمات به توریست ها است.

معلمان و مدرسان خارجی نیز می توانند به منظور تدریس در اسلوونی برای اجازه کار در این کشور اقدام کنند. رزومه تحصیلی، شغلی و مدارک علمی بین المللی که نشان می دهد، افراد توانایی تدریس دارند، برای ارائه لازم است. در نمودار ذیل سطح درآمد در اسلوونی به طور کلی بیان شده است:

سطح درآمد در اسلوونی

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

از دیگر شرایط مهاجرت به اسلوونی دریافت ویزای تحصیلی این کشور از طریق مراجع قانونی است. در این مرحله افراد باید تمامی مدارک تحصیلی خود را برای موسسات علمی معتبر در اسلوونی ارسال کنند. افراد پس از بررسی مدارک توسط دانشگاه یک پاسخ در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش دریافت خواهند کرد. در صورت دریافت پذیرش تحصیلی افراد باید مدارک خود به سفارت اسلوونی تحویل دهند. تحصیل در کشور اسلوونی به زبان های انگلیسی و اسلوونیایی برای دانشجویان فراهم شده است. دانشجویان می توانند علاوه بر این، به منظور گذراندن دوره های تحقیقاتی به کشور اسلوونی اقامت داشته باشند. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی کمتر از سایر نقاط اتحادیه اروپا می باشد.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق تولد

کشور اسلوونی از اصل خون تبعیت می کند؛ بنابراین تنها کودکان متولد شده از والدین اسلوونیایی، اسلوونیایی خواهند شد. در صورتی که فرزند از مادر اسلوونیایی متولد شود، تابعیت این کشور را بدست می آورد. اگر پدر کودک اسلوونیایی باشد و تولد از طریقی غیر از ازدواج باشد، رابطه باید از طریق علمی ثابت شود. در صورتی که والدین اسلوونیایی، فرزندی را به فرزندخواندگی بپذیرند، او نیز تبعه کشور اسلوونی خواهد بود. اما صرف تولد در خاک اسلوونی منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی شود.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

یکی از راه هایی که شرایط مهاجرت به اسلوونی را برای افراد فراهم می آورد، ازدواج در اسلوونی است. اگر افراد با یکی از شهروندان رسمی کشور اسلوونی ازدواج کنند، می توانند اقامت موقت اسلوونی را بدست آورند. الزامی برای ثبت ازدواج در کشور اسلوونی وجود نخواهد داشت. تنها نکته ای که در این راه وجود دارد، ازدواج رسمی و قانونی با شهروندان اسلوونی است. از طریق ازدواج با شهروندان اسلوونی افراد قادر خواهند بود تا اقامت دائم این کشور را نیز بدست آورند.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود. هزینه سرمایه گذاری در اسلوونی تنها 100000€ (یورو) است. افراد می توانند با این سرمایه محدود اقامت خود را بدست آورند. این هزینه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار اندک و ناچیز به نظر می رسد. اشخاص از این طریق پس از 5 سال می توانند اجازه اقامت دائم کشور اسلوونی را بدست آورند. همچنین پس از 10 سال اقامت قانونی در کشور اسلوونی، افراد اجازه دریافت تابعیت کشور اسلوونی را خواهند داشت.

 

شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی به اسلوونی

اشخاص می توانند از طریق پناهندگی در اسلوونی، به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را به دست آورند. مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی یک مسیر پرخطر است. ازهمین رو به افراد توصیه می کنیم که زمان خود را صرف دریافت پناهندگی در اسلوونی نکنند. می توان از طریق کلیه راه های قانونی تعیین شده در کشور اسلوونی، مهاجرت به این کشور را انتخاب کرد. شما برای مهاجرت به کشور اسلوونی باید شرایط مهاجرت به اسلوونی را بشناسید و به مراحل مورد نیاز آن عمل کنید.

مزایای اخذ اقامت در اسلوونی در 2024

از جمله مزایای زندگی کردن در این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سطح امنیت بالا در این کشور
 • شرایط اقتصادی بسیار خوب
 • معیار و استانداردهای بالای زندگی
 • شرایط مناسب و خوب شغلی

مثلا یکی از مواردی که از آن به عنوان مهم ترین مزایای زندگی در اسلوونی یاد می شود و پیش تر به آن اشاره شد، سطح بالای امنیت در این کشور می باشد. چرا که جرایم خشنی مثل قتل و تجاوز و همچنین جرایم جزیی تر مثل جیب بری کم تر در اسلوونی رخ می دهد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده، نرخ جرم و جنایت و امنیت در اسلوونی طی سال 2024 بررسی شده است:

نرخ جرم و جنایت و امنیت در اسلوونی

از دیگر مزایای اخذ اقامت اسلوونی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • امکان باز کردن حساب بانکی در بانک های اروپا
 • امکان دریافت وام با نرخ کم
 • امکان کسب و کار در کل قلمرو اتحادیه اروپا برای دارنده اقامت اسلوونی
 • فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات پزشکی رایگان با به همراه داشتن اقامت قاره اروپا
 • امکان سفر بدون نیاز به ویزا به دیگر کشورهای شنگن

ما در این مقاله مقدمات شرایط مهاجرت به اسلوونی را تشریح کرده ایم تا راهنمای مسیر مهاجرت شما باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند در مسیر مهاجرت به اسلوونی شما را راهنمایی کنند. اطلاعات بیشتر در باب کشورهای لغو روادید با پاسپورت اسلوونی را در لینک فوق بخوانید.

5/5 - (2 امتیاز)

14 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به اسلوونی

 1. AMIR گفت:

  سلام راحت ترین روش برای مهاجرت کاری چیه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر راحت ترین روش برای مهاجرت کاری این هست که فرد اول یک دوره تحصیلی رو در کشور مورد نظرش بگذرونه و بعد توی اون کشور بمونه برای کار کردن.
   سایت های کاریابی کشورهای مختلف هم می تونه کمک کنه که فرد پیشنهاد کاری دریافت کنه و وارد بشه

 2. محمد گفت:

  سلام من مربی یوگا هستم میتوانم در اسلونی مشغول کار بشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که به شما پیشنهاد کاری برسه، بله

 3. بهناز گفت:

  سلام. بنده زنبوردار هستم. و طی مطالعات پی برذم که این کشور پذیرای این شغل میباشد. چطور باید اقدام کنم؟ سپاس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما یا باید از طریق سرمایه گذاری وارد بشید یا اینکه برنامه استارت اپ اسلوونی رو پیگیری کنید

 4. محمد گفت:

  سلام من در خدمات فنی ساختمان استاد کار هستم در زمینه برق صنعتی و سیستم آسانسور اماکن اقامت کار دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در اسلوونی باید دعوتنامه کاری داشته باشید

 5. فرزاد گفت:

  سلام ببخشید نمیشه از طریق تحصیل در اونجا پناهندگی بگیریم ؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   من متوجه نمیشم وقتی شما از طریق تحصیلی میتونید برید و اونجا هم امکان کار و زندگی رو دارید چرا میخواین پناهنده بشید؟

 6. بهروز گفت:

  سلام و درود
  100000 یورو سرمایه گذاری به چه شکل می باید باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در ابتدا مقاله سرمایه گذاری در اسلوونی رو مطالعه کنید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

   1. شهاب گفت:

    سلام
    با افتتاح یک کافه در اسلوونی میشه اقامت رو گرفت؟؟؟؟
    یا حتما یه مبلغ مشخصی باید هزینه کنم؟؟؟؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     باید 50000 یورو حداقل سرمایه وارد کنید.
     شرط استخدام نیروی کار اسلوونی هم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *