مهاجرت

شرایط مهاجرت به برزیل

شرایط مهاجرت به برزیل

شرایط مهاجرت به برزیل در سال 2024 نسبت به سایر کشورهای پیشرفته مثل آمریکا نسبتا آسانتر است و متقاضی بسیاری برای ورود به آن وجود دارد. همزمان با روی کار آمدن حزب سختگیر در آمریکا کشور برزیل بهترین پایگاه برای ورود و مهاجرت به آمریکا به حساب می آید. عمدتا شرایط مهاجرت به کشوری مانند شرایط مهاجرت به برزیل به این صورت می باشد که باید از راه های آسان و موجود مهاجرت به آن کشور اطلاع یافت به عنوان مثال:

 • برزیل برای مهاجرت چگونه کشوری است؟
 • شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل به چه صورت است؟
 • اخذ اقامت کاری برزیل نیازمند چه شرایطی هست؟
 • آیا سرمایه گذاری در برزیل برای اتباع خارجی امکان پذیر هست؟
 • انواع ویزای مهاجرتی برزیل چیست؟
 • هزینه اخذ انواع ویزای برزیل چقدر می باشد؟
 • دریافت ویزای برزیل چقدر زمان می برد؟

برزیل به عنوان یکی از کشورهای صنعتی آمریکای لاتین و دارای اقتصادی رو به پیشرفت در جهان است. اگر شما نیز مایل به آشنایی با روش های مهاجرت به برزیل هستید با مطالعه مقاله فوق که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز نگارش شده است، می توانید به اطلاعات جامعی در این باره دست یابید.

درباره کشور برزیل

برزیل شرقی ترین کشور آمریکای جنوبی و در عین حال بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد. پایتخت کشور برزیل شهر زیبای برازیلیا است و سائوپائولو و ریودوژانیرو از جمله شهرهای بزرگ و مهم این کشور هستند. جمعیت این کشور بالغ بر 203 میلیون نفر است. زبان رسمی کشور برزیل زبان پرتغالی است و واحد پول این کشور رئال برزیل است. دین رسمی مردم کشور برزیل مسیحی کاتولیک است. این کشور پوشیده از جنگل های استوایی و زمین های کشاورزی وسیع است.

آیتمشرح
نام کاملجمهوری فدرال برزیل
پایتختبرازیلیا
بزرگترین شهرسائو پائلو
زبان رسمیپرتغالی
مذهبمسیحیت کاتولیک

اطلاعات بیشتر: جمعیت برزیل

20% از کل آبهای شیرین جهان در کشور برزیل وجود دارد و این موجب می شود در میان بحران آب جهانی برزیل کشوری تعیین کننده باشد. حکومت این کشور به صورت به صورت فدرالی ارائه می شود و ایالات مختلف که به صورت تقریبا مستقل و توسط فرمانداران ارائه می شوند. یک کشور با توجه به تعامل خوب با کشورهای مختلف ارزش پاسپورت خوبی دارد.


مهاجرت به برزیل در سال 2024

در این قسمت از مقاله به بررسی روش های مهاجرت به برزیل پرداخته می گردد. اشخاص متقاضی مهاجرت به برزیل باید پس از ورود از یکی از راه ها مثل مهاجرت تحصیلی یا کاری و یا سرمایه گذاری در برزیل نسبت به اخذ اقامت برزیل و در نهایت تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل یکی از برترین راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که گزینه شناخته شده هم می باشد. راه های مهاجرت به برزیل عبارتند از:

 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل
 • اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در برزیل
 • اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار
 • مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • پناهندگی در برزیل

شرایط دریافت اقامت برزیل

برای دریافت اقامت دائم برزیل اشخاص به مجموعه ای از مدارک نیاز دارند. مدارک مورد نیاز، به نوع درخواست بستگی دارد. با این وجود برخی از مدارک به صورت عمومی از افراد دریافت می گردد. مدارک ارسالی توسط مراجع مختلف بررسی خواهد شد. این مراجع قانونی عبارتند از: پلیس فدرال، وزارت دادگستری و وزارت کار. باید این نکته را خاطر نشان کرد که دریافت اقامت دائم برزیل روندی زمان بر و پیچیده می باشد که در بسیاری از موارد خانواده فرد امکان مهاجرت همزمان با فرد درخواست کننده را خواهند یافت.

اقامت دائم برزیل تنها به افرادی اعطا خواهد شد که مدارک کافی در اختیار داشته باشند. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که 6 گروه قادر به دریافت اقامت دائم برزیل خواهند بود:

 1. کلیه افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری در بخش تولیدی را دارند
 2. مدیران، مشاوران و صاحبان شرکت های حرفه ای یا تجاری
 3. محققان و یا متخصصان سطح بالا
 4. یک شخص بازنشسته خارجی
 5. همسران شهروندان برزیلی
 6. والدین فرزندان برزیلی

مهاجرت به برزیل جهت اخذ تابعیت

اغلب اتباع کشورهای خارجی که به دنبال مهاجرت به برزیل هستند، با هدف اخذ تابعیت برزیل به این کشور زیبا نقل مکان میکنند. به عبارت دیگر، تبدیل اقامت به تابعیت در برزیل بهترین گزینه برای تجربه زندگی ایده آل در قاره آمریکای جنوبی می باشد. یکی از شرایط اصلی برای دریافت تابعیت برزیل، برزیلی شدن در این کشور است. به این ترتیب داشتن کلیه حقوق و وظایف یک برزیلی مانند اخذ شناسنامه برزیلی، عنوان رای دهنده و پاسپورت برزیلی حق متقاضثیان اخذ تابعیت این کشور می باشد.

در جدولی که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه و ارائه کرده ایم، می توانید با انواع تابعیت در کشور برزیل به طور دقیق آشنا شوید:

انواع تابعیت در برزیلتوضیحات
تابعیت معمولیبرای اخذ تابعیت معمولی در برزیل، متقاضی باید حداقل 4 سال با طبقه بندی دائمی در برزیل اقامت داشته باشد. این روند ابتدا توسط پلیس فدرال و با تایید اسناد تجزیه و تحلیل می شود.
تابعیت فوق العادهتابعیت فوق العاده برای آن دسته از خارجیانی است که برای مدت طولانی در برزیل اقامت دارند، و متقاضیان باید حداقل 15 سال با طبقه بندی دائمی در برزیل اقامت داشته باشند. روند اخذ تابعیت فوق العاده نیز توسط پلیس فدرال صورت می گیرد.
تابعیت موقتتابعیت موقت برزیل برای آن دسته از کودکان خارجی در برزیل است که قبل از 10 سالگی تابعیت با طبقه بندی دائمی دریافت کرده اند. همچنین حداقل مدت اقامت برای درخواست تابعیت موقت در این کشور وجود ندارد.

در نمودار ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با نرخ مهاجرت به برزیل طی سال های اخیر به طور دقیق آشنا شوید:

نرخ مهاجرت به برزیل

اخذ ویزای طلایی برای مهاجرت به برزیل

طی سال های اخیر متقاضیان بی شماری از سراسر جهان برای دریافت ویزای طلایی جهت مهاجرت به برزیل اقدام کرده اند. به عبارت دیگر، افرادی که به دنبال خرید ملک در برزیل برای سکونت یا سرمایه گذاری هستند، ویزای طلایی برزیل ممکن است بلیط طلایی مورد نظر آنها باشد. برنامه ویزای طلایی برزیل که برای جذب سرمایه گذاران با هوش بین المللی طراحی شده است، یک مسیر منحصر به فرد برای اقامت در یکی از پویاترین کشور های جهان می باشد. به طور کلی، برنامه ویزای طلایی برزیل طرحی از سوی دولت برزیل برای جذب سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک یا سرمایه گذاری در برزیل است. اتباع کشورهای خارجی می توانند با سرمایه گذاری قابل توجه به ویژه در املاک، اقامت برزیل را دریافت کنند. این برنامه یک مسیر استراتژیک برای غوطه ور شدن در چشم اندار اقتصادی برزیل ارائه می دهد.

دلایل بی شماری وجود دارد که چرا اتباع کشورهای خارجی باید برای دریافت ویزای طلایی برزیل اقدام کنند. به عبارت دیگر، اخذ ویزای طلایی برزیل مزیت های متعددی را در اختیار تمامی متقاضیان دریافت این نوع از ویزا قرار می دهد. یکی از اصلی ترین مزیت های دریافت ویزای طلایی برزیل، فعالیت در کشوری توسعه یافته است. زیرا برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی است، و در سال های اخیر انعطاف پذیری و سازگاری را به خوبی به نمایش گذاشته است. بر اساس داده های جهانی پیش بینی می شود که این کشور در سال 2025 رشد 3.2% را تجربه کند. علاوه بر این، برزیل با منابع گسترده، نوآوری های تکنولوژیک فزاینده و بخش های رو به رشدی مانند تجارت کشاوری، آماده رشد مداوم در عرصه جهانی است.

اعتبار اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری

اعتبار چنین ویزایی 3 ساله است. بررسی شرایط اعطای ویزا نیز به عهده وزارت کار خواهد بود. متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که اشخاصی که به عنوان مدیر یک شرکت اقامت دائم دریافت می کنند، باید حداقل به مدت 5 سال برای آن شرکت کار کنند. این قانون تنها در صورتی زیر پا گذاشته خواهد شد که فرد به صورت هم زمان موظف به انجام کاری در شرکت مشابه دیگر شده باشد. اشخاص متقاضی برای آن که بتوانند دو یا چند مسئولیت را بپذیرید، باید قبل از اجازه اقامت وزارت کار را از چگونگی کار خود مطلع کنند که در صورت تخلف از این امر ویزای اشخاص نیز لغو خواهد ش

فرآیند مهاجرت به برزیل برای بازنشستگان

یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت بازنشستگان از سراسر جهان، مهاجرت به برزیل می باشد. طی سالهای اخیر بازنشستگان بی شماری از نقاط مختلف جهان برای مهاجرت به برزیل اقدام کرده اند. زیرا سبک زندگی آرام برزیلی برای بسیاری از مردم جهان به ویژه افراد سالخورده بسیار جذاب است و این کشور خانه جمعیت قابل توجه بازنشستگان از سراسر جهان بوده است. یکی از بهترین راه ها برای برای مهاجرت به این کشور دریافت ویزای بازنشستگی برزیل می باشد. خوشبختانه برای بازنشستگان خارجی اخذ اقامت برزیل با ویزای بازنشستگی بسیار آسان است. به این ترتیب، اگر در سن بازنشستگی هستید و حداقل 12000BRL (رئال برزیل) درآمد ماهانه از منابع رسمی کسب می کنید، ویزای بازنشستگی یک گزینه عالی برای مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت این کشور می باشد.

در جدول ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با برخی از نکات کلیدی در خصوص فرآیند درخواست ویزای بازنشستگی برزیل جهت مهاجرت به این کشور آشنا شوید:

نکات کلیدی در خصوص فرآیند درخواست ویزای بازنشستگی برزیلتوضیحات
رعایت شرایط اصلی درخواستاولین شرط صلاحیت برای درخواست ویزای بازنشستگی برزیل اثبات رسمی بازنشستگی متقاضیان است. اگر یک تبعه ایرانی هستید، یک نامه تایید بازنشستگی یا بیانیه مزایا تامین اجتماعی کافی است.
شرایط سنیهیچ محدودیت سنی وجود ندارد، اما باید اثبات کنید که طبق قوانین کشور خود بازنشسته شده اید. به طور مثال شما می توانید یک فرد 40 ساله باشید که به تازگی از ارتش بازنشسته شده است.
اثبات درآمدمتقاضیان باید نشان دهند که درآمد ماهانه 12000BRL (رئال برزیل) دارند، و می توانند این پول را در برزیل دریافت کنند.
انتقال پولمبلغ مورد نظر باید به برزیل منتقل شود، به عنوان مثال مستمری دریافتی خود را باید به صورت ماهانه به حساب بانکی برزیل خود منتقل کنید.

پروسه دقیق مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل طی سالهای اخیر، به یکی از محبوب ترین روش ها برای خروج از کشور و تجربه زندگی بهتر در قاره آمریکا تبدیل شده است. همانطور که به آن اشاره کردیم، راه های زیادی برای مهاجرت به برزیل وجود دارد که افراد با توجه به شرایط خاص خود می توانند امتحان کنند. به طور کلی در مرحله اول برای مهاجرت به برزیل، باید دردخواست دهید و ویزای مناسب برزیل را دریافت کنید. البته لازم به ذکر است که، ویزای برزیل باید قبل از ورود متقاضیان به این کشور به طور دقیق درخواست شود. این بدان معنا است که، متقاضیان باید برای ویزای برزیل در حالی که هنوز در خارج از کشور هستند و در کشور مبدا خود درخواست دهند. پس فقط در این شرایط می توانید بدون مشکل وارد این کشور زیبا در آمریکای جنوبی شوید.

با این حال اگر شما از کشوری هستید که با توجه به روابط خود با برزیل، معافیت ویزا برزیل را به شهروندان خود اعطا می کند، ممکن است فقط با شناسه خود وارد شوید. به این ترتیب، تمامی افرادی که به راحتی به برزیل مهاجرت کرده اند، باید به مدت زمانی که اجازه اقامت در برزیل را دارند توجه کنند. پس بنابراین مهم است که تاریخ انقضای ویزا را بدانید، تا به طور نامنظم در این کشور حضور داشته باشید، در غیر این صورت جریمه ای دریافت خواهید کرد. به طور کلی، نکات ضروری برای مهاجرت به برزیل شامل بینش ویزا، نکات مهم فرهنگی و نکات عملی برای مهاجرت موفق به این کشور پیشرفته می شود.

واجدین شرایط مهاجرت به برزیل

دولت برزیل چند دسته از متقاضیان مهاجرت به این کشور را واجد شرایط این امر دانسته و برای آن ها ویزای مهاجرتی صادر می نماید که این افراد عبارتند از:

 • سرمایه گذار
 • فرد حرفه ای
 • استاد
 • محقق و یا سایر نیروهای با مهارت بالا
 • بازنشسته ای که درآمد یا مستمری ماهیانه دارد و می تواند آن را به برزیل منتقل نماید.

همچنین برای اعضای خانواده شهروندان برزیلی:

 • اصل و نسب فرد مانند پدربزرگ و مادربزرگ یا پدر و مادر وی اقامت برزیل را داشته اند یا شهروند برزیل بوده اند.
 • برادر یا خواهر وی شهروند برزیل باشند.
 • همسر یا شریک زندگی (پارتنر) وی شهروند برزیل باشد و یا در برزیل زندگی کند. (پارتنر همجنس قابل قبول نمی باشد.)

انواع ویزا جهت مهاجرت به برزیل

برای ورود به کشور برزیل مطابق قوانین متعارف در سطح جهان، دو نوع ویزا وجود دارد: ویزای موقت و ویزای دائم. ویزای موقت به منظور انجام هدفی مشخص و قانونی و برای مدت محدودی صادر می گردد. با سررسید مدت اعتبار ویزا و با انجام هدف مورد نظر، آن ویزا تمام شده و دیگر ارزش قانونی برای اقامت در آن کشور را ندارد. مثلا فردی که به منظور تحصیل در برزیل ویزای تحصیلی گرفته است، با اتمام دوران تحصیلی، ویزای وی نیز تمام می شود و دیگر تمدید نخواهد شد.

اما ویزای مهاجرتی، در حکم اجازه اقامت دائم فرد در آن کشور می باشد و محدود به بازه زمانی معینی نمی باشد. فردی که موفق به دریافت این مجوز شود، می تواند به طور نامحدود در آن کشور اقامت داشته باشد و به کار و تحصیل در آن بپردازد. برای مهاجرت به برزیل و در صورت واجد شرایط بودن می توان از ابتدا ویزای اقامت دائم گرفت و به آن کشور رفت و همچنین در مواردی نیز می توان ابتدا ویزای موقت گرفت و بعد از ورود به آن کشور، درخواست ویزای دائم کرد.

هزینه و مدت زمان دستیابی به ویزای برزیل

کلا مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کشور برزیل به سفارتی که شما درخواستتان را ارائه کرده اید بستگی دارد. با این حال معمولا 10 تا 15 روز کاری از زمان تحویل درخواست طول می کشد تا سفارت پاسخ دهد. و اما از نظر هزینه ویزای برزیل نیز بایستی بدانید که هزینه ویزای برزیل به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد و در سال 2024 از قرار ذیل می باشد:

نوع ویزای درخواستیهزینه به دلار آمریکا
ویزای ویزیت/ توریستی8000$
ویزای موقتی (مثل کار، تحصیل و سرمایه گذاری)10000$
ویزای دیپلماتیک، رسمی و اداریرایگان

مزایا و معایب مهاجرت به برزیل

برزیل یکی از زیباترین کشورهای جهان برای زندگی است ولی افراد کمی به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که معایبی برای زندگی در این کشور وجود دارد که نمی توان به راحتی از آن ها چشم پوشی کرد. برخی از مهم ترین معایب زندگی در این کشور عبارتند از:

معایب زندگی در برزیل

البته نمی توان از خوبی های زندگی در این کشور نیز چشم پوشی کرد چراکه این کشور مزایای بسیاری برای زندگی دارد و می توان آن ها را در جمع بهترین خصوصیت های لازم برای زندگی با کیفیت دانست. برخی از مهم ترین مزیت های زندگی در برزیل عبارتند از:

مزایای زندگی در برزیل

تبدیل ویزا دربرزیل

به طور کلی، انواع ویزا را نمی توان به یکدیگر تغییر داد. به عنوان مثال در حالی که افراد ویزایی داشته باشند که هنوز اعتبار داشته باشد، نمی توانند برای ویزای نوع دیگری درخواست دهند. بنابراین به ناچار می بایست صبر کنند تا اعتبار آن ویزای اول تمام شود و سپس برای ویزای نوع دیگر درخواست دهند. با این وجود، در برخی موارد ممکن است شخصی بخواهد ویزای موقت خود را به یک ویزای دائمی انتقال دهد که این امر، ممکن خواهد بود. این امر در موارد ذیل امکان خواهد داشت:

 • فردی که عضو یک موسسه مذهبی است.
 • فردی که به موجب قرارداد و تحت عنوان معلم، دانشمند و یا نوع دیگری از افراد حرفه ای، برای دولت برزیل کار می کند.
 • زمانی که فردی به منظور بازدید از اعضای خانواده در برزیل ویزای موقت می گیرد و سپس با توجه به قانون که او را واجد شرایط اقامت دائم می داند، تصمیم به ماندن در برزیل می گیرد.

فردی که مصداق یکی از موارد فوق می باشد، برای تغییر ویزای موقت به دائم در کشور برزیل لازم است در خاک آن کشور به پلیس فدرال مراجعه نموده و از آن طریق، روند درخواست خود را شروع نماید. ویزای تحصیلی برزیل از جمله راه های اخذ اقامت برتر محسوب می گردد که نسبت به سایر طرق نیز مورد توجه قرار گرفته است.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل

تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل مزایای بسیاری برای فرد دارد. از جمله این که بدین وسیله اشخاص نیز می توانند علاوه بر تحصیل در دانشگاه با رتبه جهانی بالا، شرایط اقامت و اخذ پاسپورت کشور برزیل را فراهم نمود. کشور برزیل دارای دانشگاه هایی شناخته شده در جهان و آمریکای لاتین هستند. مثلا دانشگاه سائوپائولو در سائوپائولو مشهورترین دانشگاه آمریکای لاتین و دارای رنکینگ یا رتبه بندی 143 در جهان و دانشگاه The University of Campinas دارای رنک 195 جهانی می باشد.

با هم به بررسی برترین دانشگاه های برزیل در سال گذشته یعنی سال 2024 می پردازیم:

رتبه جهانی در سال 2024رتبه ملی 2024City/Stateدانشگاه
201-2501São Pauloدانشگاه سائوپولو
401-5002São Pauloدانشگاه کامپیناس
601-8003Minas Geraisدانشگاه فدرال میناس گرایس
601-8003Rio Grande do Sulدانشگاه فدرال دو ریو گرانده دو سول

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تولد فرزند

سیستم اعطای تابعیت در کشور برزیل خاک می باشد. این سیستم تابعیت مزیت زیادی برای والدین فرزند نیز دارد. کشور برزیل از جمله معدود کشورهایی است که از سیستم خاک تبعیت می نماید. این بدان معنی است که اگر فرزند در خاک کشور برزیل متولد شود، به واسطه همین تولد، تابعیت و پاسپورت برزیل به او اعطا می شود. کشورهای آمریکا و کانادا نیز از سیستم خاک پیروی می کنند. نکته حائز اهمیت دیگر آن است که هزینه های درمانی، هزینه زایمان و هزینه های مربوط به تولد فرزند در برزیل تقریبا رایگان است که کلیه اتباع و افراد مقیم و غیر مقیم و حتی توریست ها نیز از این مزیت برخوردارند.

اما آیا با ارزش پاسپورت برزیل در سال 2024 آشنا هستید؟ در این رابطه باید بدانید که طبق رنکینگ جهانی پاسپورت های کشورهای مختلف، پاسپورت برزیل دهمین پاسپورت معتبر جهان و اولین پاسپورت قدرتمند قاره آمریکای جنوبی محسوب می شود. شهروندان برزیلی با استفاده از این پاسپورت می توانند آزادانه به 112 کشور جهان از جمله کانادا، آمریکا و اغلب کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) مسافرت کنند.

آیتمشرح
رتبه جهانی و قاره ای پاسپورت10 جهانی و 1 قاره ای
دسترسی آزاد112 کشور جهان
اخذ ویزا بهنگام ورود48 کشور
ویزای اجباری38 کشور

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

اگر افراد با یک شخص تبعه کشور برزیل ازدواج نمایید به این واسطه می تواند اقامت دائم کشور برزیل را کسب نمایید. از این نظر نیز برزیل مانند بقیه کشورهای جهان این اصل را پذیرفته است که اگر شخص خارجی با یکی از اتباع کشور اعم از زن یا مرد ازدواج نماید به واسطه این ازدواج می تواند اقامت و تابعیت کشور برزیل را اخذ نماید.

خوب است بدانید که سفارت برزیل در این زمینه تحقیقات جامع انجام می‌ دهد و ازدواج تبعه خارجی با شهروند برزیلی باید حداقل 3 سال به طول بی انجامد تا تبعه خارجی بتواند پاسپورت برزیل را دریافت بکند. علاوه‌ بر مدت‌ دوام ازدواج باید طولانی بودن رابطه دو نفر و شناخت و علاقه آنها به یکدیگر برای آفیسر سفارت زمان صدور ویزا به شخص خارجی محرز باشد تا شک به پناهندگی یا ازدواج صوری در ذهن آفیسر به وجود نیاید.

مهاجرت به برزیل از طریق پناهندگی

در نهایت باید به این نکته نیز اشاره داشت که پناهندگی در برزیل یکی از راه های مهاجرت به این کشور است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در حال حاضر این روشی است که می تواند آخرین گزینه مهاجرت به این کشور باشد. دولت برزیل بسیاری از درخواست ها برای دریافت پناهندگی در این کشور را رد می کند و این مسئله ای است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

ثبت شرکت در برزیل

اشخاص به واسطه این ثبت شرکت می تواند در کشور برزیل اقدام به خرید ملک تجاری و یا مسکونی نماید اما این خرید ملک ضامن کسب اقامت وی نمی باشد و به واسطه همان ثبت شرکت و فعالیت تجاری خود اقامت و پس از آن تابعیت را اخذ می نماید. برای کسب تابعیت برزیل مانند کشورهای دیگر فرد باید در آزمون زبان و تاریخ این کشور شرکت نماید و سپس پاسپورت کشور برزیل را اخذ می نماید. نکته ای که باید مدنظر داشت این است که طبق قوانین فعلی برزیل، خرید ملک در برزیل موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود و حتی خرید خانه و غیره یک روشی مهاجرت به برزیل محسوب نمی گردد.

اما در کل مهاجرت برای اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت آخرین گزینه‌ای می‌ باشد که یک وکیل مجرب مهاجرت به افرادی که صرفاً به‌ دنبال اخذ اقامت دائم هستند و کسب و کاری ندارند پیشنهاد می‌ دهد؛ دردسرهای روش ثبت شرکت که از جمله آن‌ ها می‌ توان به استخدام شهروندان آن کشور به تعداد مشخص، پرداخت مالیات منظم، ارائه طرح تجاری، الزام به فعال بودن شرکت و از همه مهم‌ تر نیاز به سرمایه اولیه و آورده مالی اشاره کرد بسیار بیشتر از فواید آن برای متقاضیان است.

در واقع ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که می‌ خواهند فعالیت تجاری خود را از ایران به یک کشور خارجی با دسترسی بهتر به‌ جهت انجام صادرات و واردات یا انجام خدمات گسترده منتقل کنند و یا شعبه یک برند مطرح در زمینه‌ هایی مانند پوشاک یا مواد غذایی را اخذ کنند.

مهاجرت به برزیل از طریق کار

برای دریافت ویزای کار در کشور برزیل، شرط اول آن است که فرد دارای یک دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی معتبر از این کشور باشد. این بدان معنی است که باید کارفرمایی در کشور برزیل که به صورت قانونی اجازه استخدام بین المللی را داشته باشد. اشخاص براساس رزومه تحصیلی و کاری مناسب تشخیص داده می شوند. پس کلیه امور قانونی برای دریافت ویزای کار باید طی گردد که شرط مهم آن داشتن پیشنهاد شغلی مناسب است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور برزیل در سال 2024 عبارتند از:

 • ارائه قرارداد کار از سوی کارفرمای برزیلی
 • گذرنامه معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از شناسنامه
 • گواهی اثبات تجربه ها و مهارت های کاری فرد
 • رزومه شخصی و انگیزه نامه از هدف کار در کشور مورد نظر
 • دو قطعه عکس 6*4
 • فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت
 • ضمانت نامه کارفرما مبنی بر ساپورت تمامی هزینه ها همراه با کپی از اسناد هویتی
 • اثبات پوشش بیمه درمانی
 • کپی مدارک تحصیلی

نرخ بیکاری در برزیل

از طرف دیگر دانش زبان، نقش تعیین کننده ای برای احراز صلاحیت فرد متقاضی دارد و دانستن زبان پرتغالی در این بین بسیار موثرتر از زبان انگلیسی است. کار در برزیل بعد از 3 الی 4 سال اقامت موقت فرد را به اقامت دائم برزیل می رساند و پس از آن افراد نیز می توانند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

اهمیت تابعیت برزیل

تابعیت برزیل برای مهاجران خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که افراد از این طریق علاوه بر دریافت پاسپورت قوی برزیل و مسافرت آزادانه به 161 کشور جهان از مزایا و امتیازات فراوانی نیز برخوردار می شوند. مطابق قوانین کشور برزیل، اتباع برزیلی در واقع شهروندان این کشور محسوب شده و از حقوق شهروندی کاملی برخوردار هستند. امتیازات تابعیت برزیلی شامل برخورداری از خدمات و امکانات رایگان دولتی، امکان افتتاح حساب و درخواست وام، امکان کار در هر نقطه از کشور برزیل، داشتن حق رای و غیره می باشد. اما در این بین 2 امتیاز کلیدی تابعیت برزیلی عبارتند از:

 • حق داشتن شغل دولتی: از زمان دولت لولا داسیوا، برخی از بهترین مشاغل برزیلی جزء مشاغل دولتی محسوب می شوند. شما به عنوان شهروند خارجی برای تصدی این مشاغل حتما بایستی از آزمون رقابتی موسوم به Concurso قبول شوید. اما شهروندان برزیلی برای استخدام در این مشاغل نیازی به گذراندن آزمون ندارند.
 • حق اقامت و کار در سایر کشورهای مرکوسول: بر اساس قرارداد مرکوسول، کلیه شهروندان و اتباع برزیلی از حق اقامت قانونی در کلیه کشورهای عضو مرکوسول شامل آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، پرو و اروگوئه برخوردار هستند.

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب شرایط مهاجرت به برزیل در اختیار شما قرار دهیم. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

سوالات کلیدی درباره مهاجرت به برزیل

برزیل یکی از کشورهایی است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به آن از ایران را نشان نمی دهند. با این وجود باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر، شرایط مناسبی برای زندگی در این کشور وجود دارد. روند مهاجرت به کشورهای خارجی به گونه ای است که فرد باید پیش از هر گونه اقدام، بررسی کند که آیا آن کشور برای او مناسب خواهد بود یا خیر. مسیرهای مهاجرتی زیادی برای ورود به برزیل وجود دارد. هر فرد باید بررسی کند که کدام گزینه می تواند برای او بهترین گزینه باشد. برزیل کشوری است که پاسپورت خود را در اختیار شهروندان خارجی نیز قرار می دهد. برخی از مهم ترین پرسش های کلیدی درباره مهاجرت به برزیل عبارتند از:

 • بهترین مسیر مهاجرت به کشور برزیل چیست؟ باید در نظر داشت که در حال حاضر، مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل، مناسب ترین گزینه برای مهاجرت است. افرادی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، دانشگاه سائوپائولو به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن را پیش روی خود خواهند داشت.
 • چرا مهاجرت به برزیل می تواند ارزشمند باشد؟ در حال حاضر هزینه های زندگی دربرزیل مناسب است. افراد می توانند با انتخاب این کشور گزینه های مختلفی برای مهاجرت در این کشور داشته باشند؛ تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پیوست به خانواده از بهترین مسیرهای مهاجرت به این کشور هستند.
 • آیا می توان در برزیل به اقامت دائم رسید؟ بله این امکان برای شهروندان خارجی وجود خواهد داشت. شهروندان خارجی می توانند با انتخاب برزیل، بهترین گزینه در آمریکای لاتین را داشته باشند.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *