مهاجرت

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش یکی از برترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت ایرانیان است و مهاجرت به اتریش در 2024 به روش های مختلف، مورد نظر افراد بسیاری بوده است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که همان شش راه معروف و شناخته شده در حقوق بین الملل مطرح است و عبارتند از:

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش از طریق تولد
 • از طریق پناهندگی در اتریش

اینفوگرافیک مهاجرت به اتریش

بعضا می شنویم که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به اتریش وجود دارد؛ راه هایی مانند مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی و یا راه های دیگری مانند مهاجرت به اتریش از طریق تخصص و یا موسیقی، اما واقعیت آن است که راه های اصلی مهاجرت منحصر به همان شش مورد هستند و راه های دیگری که نام برده می شوند، در واقع از اقسام مختلف یکی از همان 6 راه اصلی است. وکیل مهاجرت به اتریش در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما می باشد.

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به اتریش در سال 2024 ارائه گردیده است.

اتریش؛ کشوری جذاب برای تحصیل و کار

اتریش جزء آندسته از مقاصد مهاجرتی در اروپاست که مهاجرت به آن از هر طرقی ممکن بوده و مختص یک گروه خاص از مهاجرین نمی باشد. در این مسیر علاوه بر داشتن صلاحیت های عمومی فقط کافی است که سطح زبان آلمانی شما هم بالا باشد. چراکه اتریشی ها به این زبان تعصب خاصی دارند. بازار کار اتریش بعد از بحران شیوع کرونا و تاثیرات منفی آن دوباره جان گرفته و در طی ماه های آخر سال 2020 مجددا نرخ بیکاری در این کشور روند نزولی به خود گرفته است و تا شروع سال 2023، 7.3% از آن کاسته شده و به 5.7% رسیده است. نرخ بیکاری این کشور در سال 2024 در حدود 6.9% است.

مقایسه نرخ بیکاری در اتریش پس از دوره کرونا

شرایط دستمزد در اتریش نیز در طی این مدت افزایش خوبی داشته است. بطوریکه میانگین درآمدی یک کارگر اتریشی در سال 2024 به حدود 3790€ (یورو) رسیده است. این در حالی است که این رقم در سال 2020 در حدود 3219€ (یورو) بود. این خود نشانگر جذابیت مهاجرتی اتریش برای کارگران خارجی است.


از سوی دیگر اتریش دارای دانشگاه های نه رایگان بلکه ارزانی است. تا جایی که می توان تحصیل در اتریش را هم ردیف تحصیل در آلمان دانست. علاوه بر وجود دانشگاه های معتبر در سطح اروپا و جهان همانند دانشگاه وین و گراتز، هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 2024 نیز کاملا سازگار با شرایط دانشجویان خارجی است. شما در جدول زیر می توانید هزینه های مختلف تحصیل در اتریش 2024 را رصد کنید:

آیتمهزینه به یورو
هزینه هر ترم726.72€
هزینه هر ترم ممبری در انجمن دانشجویان (ÖH-Beitrag)20.20€
مخارج ماهیانه زندگی در کشور اتریش850€

زندگی در اتریش برای ایرانیان

چرا مهاجرت به اتریش مفید است؟

برای مهاجرت به کشور زیبای اتریش دلایل و انگیزه های زیادی را می توان در نظر گرفت. اولا اتریش عضو رسمی اتحادیه اروپا و ناحیه شنگن بوده و اقامت اتریش 2024 در واقع اخذ اقامت اروپایی می باشد. ثانیا کشور اتریش دارنده یکی از برترین سیستم های آموزش عالی مخصوصا در زمینه آموزش علوم پزشکی می باشد. در این زمینه، 2 دانشگاه علوم پزشکی گراز و دانشگاه علوم پزشکی وین جزء برترین های اروپا و جهان محسوب می شود. ثالثا اتریش کشوری ابرصنعتی و پیشرفته همراه با بازار کار مطلوبی برای مهاجران خارجی است. همه این موارد بعلاوه کیفیت زندگی مطلوب در اتریش باعث فراهم شدن زمینه برای مهاجرت سرمایه گذاران خارجی نیز می شود.

بر اساس مطالعات ما که در نمودار آماری زیر نیز به خوبی نشان داده شده مشخص می شود که اتریش به لحاظ شاخص کیفیت زندگی در رده ششم دنیا قرار می گیرد:

برترین کشورهای جهان از نظر شاخص کیفیت زندگی

وکیل مهاجرت به اتریش

در ابتدای امر بهتر است هر فرد آگاه باشد که آیا برای مهاجرت به اتریش به وکیل نیاز خواهد داشت یا خیر و این که یک وکیل چگونه می تواند به فرد کمک کند تا ویزای خود را در این کشور به دست آورد. وظیفه اصلی یک وکیل مهاجرت آن است که شرایط موکل خود را بسنجد و با توجه به توانمندی های او، بهترین روش مهاجرتی را پیش روی وی قرار دهد. در چنین شرایطی می توان گفت که وکیل مهاجرت اولین وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

در مرحله دوم، وکیل مهاجرت به اتریش وظیفه دارد تا قوانین مهاجرت به این کشور را به خوبی بشناسد و با استفاده از تجربیات خود، پرونده موکل را به گونه تنظیم کند که ریسک ریجکت شدن ویزای اتریش به حداقل برسد. وکیل مهاجرت به اتریش همچنین باید صادقانه در رابطه با شرایط سختی انواع ویزای این کشور با موکل خود صحبت کند چراکه پروسه مهاجرت به اتریش در سال های اخیر برای ایرانیان به شدت دشوار شده است و دائما در حال تغییر است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

با توجه به این که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نبوده و این که هزینه تحصیل در اتریش رایگان یا به عبارت دقیق تر باید گفت بسیار ارزان است. حدودا ترمی 750€ (یورو) که در دانشگاه های مختلف متفاوت است. خواسته بسیاری جهت مهاجرت تحصیلی کشور اتریش است. البته ذکر این نکته لازم است که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش برخلاف ظاهر خوب و ساده اش، فرآیندی سخت و پیچیده و پر هزینه دارد. طول پروسه ویزای تحصیلی اتریش از پذیرش تا جواب ویزا حدود 1.5 سال به طول می انجامد و ریزه کاری های خاصی را دارد که اگر متقاضی آگاه نباشد، در مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و یا در مرحله اخذ ویزای تحصیلی با جواب ردی مواجه می شود.

بطور نمونه، چنانچه فردی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد، با جواب منفی پذیرش مواجه می شود (زیرا کشور اتریش فقط به دانشجویان، دانشگاه سراسری روزانه پذیرش می دهد) و مقداری هزینه جانبی از قبیل ترجمه و تاییدات اداره دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت به مبلغ یورو رو متحمل می شود. اما به هر ترتیب، این یکی از راه های قانونی مهاجرت به اتریش می باشد و در کشورهای هم سطح اروپایی مانند آلمان و سوئد و دانمارک و نروژ و غیره همچنان با تقاضای زیادی مواجه است.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

کشور اتریش جزء معدود کشورهای اروپایی است که بدون نیاز به پیشنهاد کاری (همان job offer) امکان اخذ ویزا بمنظور اشتغال در این کشور را دارد و اجازه می دهد فرد متقاضی به جستجوی کار در این کشور بپردازد. این نوع ویزای اتریش یک نوع ویزای امتیاز بندی است که در آن فرد متقاضی باید دارای مهارت هایی باشد و در یک مدل (ویزای کار اتریش) امتیاز بندی به حداقل امتیاز 70 برسد و در مدلی دیگر (ویزای جستجوی کار اتریش) به حداقل امتیاز 50.

پارامترهایی که در این جدول مورد نظر قرار می گیرند پارامترهای سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان (آلمانی و یا انگلیسی) و نیز یک سری توانایی های فردی دیگر است که متقاضی باید بتواند به مقدار حداقل از این امتیازات برسد. بدیهی است که هر دو مدل منجر به اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش با مدت اعتبار 4 ساله می گردد:

نمودار روش های مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به اتریش از طریق تخصص

درهای اتریش همواره بر روی افراد ماهر و متخصص باز است و بازار کار این کشور پذیرای آنها خواهد بود. جذب این افراد اصولا از 3 طریق کلی ممکن و میسر خواهد بود. ابتدا اولویت با افرادی است که تخصص و مهارت خود را در این کشور به دست آورده اند. دانشجویان خارجی که در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و از آنجا فارغ التحصیل شده باشند، فرصت ویژه ای را خواهند داشت که با یافتن کار متناسب در این کشور، به عنوان یک نیروی دارای مهارت می توانند کارتی موسوم به کارت قرمز-سفید-قرمز را به دست آورند که در حکم مجوز کار و اقامت آنها است.

همچنین برای سایر افراد دارای تخصص نیز فرصتی پیش بینی شده که با ورود به یک سیستم امتیاز بندی و کسب حداقل امتیاز مورد نظر بتوانند وارد خاک کشور اتریش شده و طی زمان معینی (6 ماه) به جستجوی کار در این کشور بپردازند. چنانچه در این امر موفق شوند، صلاحیت دریافت ویزای کار اتریش را خواهند داشت. به جهت اگاهی بیشتر در این مورد، مقاله مربوط به ویزای در جستجوی کار اتریش را ملاحظه بفرمایید و نهایتا اینکه این دسته از افراد می توانند با دریافت مستقیم دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرمای معتبر در اتریش، ویزای کار دریافت کرده و وارد این کشور شوند و مشغول کار و زندگی گردند. البته تحقق این امر نیز پیش نیازها و الزامات قانونی خود را دارد.

مهاجرت به اتریش از طریق موسیقی

با توجه به اینکه اتریش را مهد موسیقی کلاسیک دانسته اند و این کشور یکی از بهترین بسترهای موجود برای فعالیت های موسیقایی در جهان است، برخی از هنرآموزان و هنرمندان خواستار آنند که از این طریق به کشور اتریش مهاجرت نمایند. گرچه تمامی این تعاریف درباره اتریش و امکانات و زیرساخت هایی که به منظور رشد و بالندگی موسیقی در این کشور فراهم گردیده است صحت دارد ولی در عین حال باید به این امر دقت داشت که اصولا روش مستقلی برای مهاجرت به اتریش بر این اساس وجود ندارد.

چنانچه اهالی موسیقی خواستار مهاجرت به اتریش و پیگیری این علاقه و مهارت خود در آن کشور هستند، لازم است ذیل یکی از روش های اصلی مهاجرت اقدام نمایند. حال، بین هنرمندان و هنرآموزان تفاوت پیش خواهد آمد. بدین صورت که چنانچه فردی به عنوان هنرآموز خواستار مهاجرت به اتریش باشد تا در این کشور به سطح بالایی در این زمینه برسد، لازم است که از طریق تحصیلی اقدام نماید و با اخذ پذیرش از یکی از مراکز آموزشی معتبر در اتریش و سپس اخذ ویزای تحصیلی وارد اتریش شود و به مقصود خویش برسد. و اگر متقاضی، فردی هنرمند باشد می تواند به عنوان یک متخصص و فردی که دارای تخصص و مهارت است همانند سایر متخصصین اقدام نماید.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

موسسان شرکتهای استارت آپ Start-up Founders در اتریش صلاحیت اخذ مجوز اقامتی بنام کارت قرمز- سفید- قرمز را دارند. کارت اقامتی که مخصوص موسسانی است که به دنبال توسعه و راه اندازی شرکتی در کشور اتریش برای ساخت و تولید محصولات، خدمات و یا تکنولوژی های نوآورانه هستند. و خودشان در راس هیئت مدیره شرکت تازه تاسیس قرار دارند. بشرط اینکه اولا ثابت بکنند که فاند حداقل EUR 30000 (یورویی) به همراه 50% سهام شرکت متغلق به آنهاست. و دوما آنها با توجه به معیارهای زیر بتوانند حداقل 50 امتیاز کسب کنند:

معیارهای امتیازبندی برای موسسان استارت آپ
مدرک تحصیلیماکسیمم امتیاز لازم 30
مدرک مهارتی معتبر در رشته مربوطه20
مدرک تحصیلی حداقل به مدت 3 سال ازمدرسه متوسطه20
مدرک لیسانس به بالا و یا مدرک حرفه ای در اتریش30
سابقه کاری مطابق با مدرکماکسیمم امتیاز لازم 10
سابقه کاری (به ازای هر نصف سال)1
مهارت های زبانماکسیمم امتیاز لازم 15
زبان آلمانی در سطح A25
زبان آلمانی در سطح B1 یا B210
زبان انگلیسی در سطح B210
زبان آلمانی در سطح C1- C215
امتیازات اضافیماکسیمم امتیاز لازم 30
اثبات داشتن حداقل سرمایه EUR 50000 (یورو)10
پذیرش در یک انکوباتور شرکت و یا تامین فاند از یک آژانس تامین مالی استارت آپ در اتریش10
سن تا 35 سال10
کل ماکسیمم امتیازات مجاز85 امتیار
حداقل امتیاز لازم50 امتیاز

و اما مدارک لازم برای اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش توسط موسسان شرکت عبارت است از:

 • گذرنامه ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه سلامت
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدرک تحصیلی یا حرفه ای مربوطه
 • سوابق کاری
 • مدرک نشانگر سرمایه لازم
 • گواهی اثبات تمکن مالی کافی برای متقاضی اصلی ماهیانه EUR 1110.26 (یورو)

مهاجرت به اتریش از طرق خرید ملک؛ ممکن یا غیرممکن؟

سرمایه گذاری در اتریش 2024 روشی برای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود. اما هر روش سرمایه گذاری نیز منجر به اقامت اتریش نمی گردد. واقعیت این است که دولت اتریش مثل کشورهای اروپایی دیگر همانند یونان، پرتغال و اسپانیا هیچ مجوز اقامتی به خاطر خرید ملک به اتباع خارجی اعطاء نمی کند. و در مقابل شما برای خرید ملک در کشور اتریش  ابتداء بایستی مجوز اقامتی داشته باشید. و یا به تعبیر دیگر فقط شهروندان و افراد مقیم اتریش مجاز به خرید ملک در این کشور هستند.

دریافت اقامت اتریش از طریق خرید ملک

فلذا به سرمایه گذاران محترمی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در اروپا و نهایتا دسترسی به اقامت اروپایی را دارند، خرید ملک از کشورهای زیر توصیه می شود:

بهترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک و دریافت اقامت

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

همانطور گفته شد، اصولا راه های مهاجرت، منحصر به همان 6 مورد کلی است و اگر از روش های دیگری به عنوان راه های مهاجرت نام برده می شود، در واقع بازگشت آنها به یکی از این شش عنوان کلی است. تمکن مالی نیز که به عنوان یکی از راه های مهاجرت به اتریش مطرح است در واقع نوعی سرمایه گذاری است. تمکن مالی همچنین با نام خودحمایتی نیز شناخته می شود.

در این روش همانطور که از نام آن پیداست، افرادی که شرایط مالی بسیار مطلوبی دارند اگر خواهان کسب اقامت اتریش باشند و در عین حال، احتیاج به هیچ نوع کسب و کاری در این کشور نداشته باشند و صرفا بخواهند دارایی خود را به اتریش بیاورند و طی زندگی در این کشور هزینه نمایند، می توانند از این طریق اقدام نمایند. به عبارتی دیگر، این افراد می باید درآمد خود را از محلی بیرون از اتریش به دست بیاورند و خرج زندگی شان در این کشور نمایند. برای اطلاع از جزئیات برنامه تمکن مالی اتریش 2024 ضمن مشاهده تصویر زیر همچنین می توانید مشاوره های تخصصی را از وکلای مهاجرت ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت کنید:

شروط برنامه تمکن مالی اتریش

تمکن مالی اتریش در سال 2024 کمترین میزان پرونده موفق ایرانی را داشت و عملا همگی با شکست مواجه شد. اساسا افراد موفق در این راه بسیار بسیار انگشت شمار هستند و شاید تا الان از ایران فقط چند نفر در این پروسه موفق شده اند و آن هم از میان آنهایی که داخل خاک اروپا زندگی می کنند. علت این امر چندان واضح نیست ولی بطور قطع، نظر مقامات مسئول در دولت اتریش، نقش بسزایی دارد.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در این روش حتما حتما باید یک فردی که تبعه اتریشی محسوب می شود و به صورت قانونی در این کشور زندگی می کند، یک طرف ازدواج باشد. این ازدواج باید هم قانونی باشد و هم واقعی؛ یعنی باید اولا مطابق قوانین اتریش انجام شود مثل آنکه هر یک از زوجین، به سن قانونی رسیده باشند و مجرد باشند و ثانیا این ازدواج باید واقعی باشد و نه صوری که بدینم نظور لازم است زوجین، مدارکی دال بر رابطه قبلی خود در دو سال گذشته به ازدواج را ارائه دهند.

قوانین جدید مهاجرتی در این زمینه الزام می دارد که فرد حاضر در اتریش به غیر از مدارک لازم و هویتی جهت روادید ازدواج، نشان دهد به اندازه کافی و تعیین شده در قانون، در کشور اتریش درآمد دارد و درآمد او کفاف این را می دهد که از پس هزینه های همسر خود برآید. نکته بسیار مهم اینکه دارایی در این ردیف محسوب نمی شود و فرد اتریشی حتما باید به صورت خالص درآمد در اتریش را نشان دهد. همچنین لازم است وی محل سکونتی متناسب با زندگی مشترک دو نفر را در اختیار داشته باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

چنانچه فردی نسبت به مسیرهای قانونی و شدنی و همچنین کم هزینه اشراف داشته باشد و آگاه باشد، هرگز سمت ویزای پناهندگی نخواهد رفت. به طور کلی پناهندگی اقدامی است که محدودیت های بسیاری را در پی دارد و همراه با شکسته شدن عزت نفس آدمی و کم شدن اعتماد به نفس است. کما اینکه فرد پناهنده تا 5 سال حق بازگشت به کشور خود را ندارد که اگر این موضوع رقم خورد قطعا اقامت فرد در کشور اتریش باطل خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان مسیر پناهندگی به عنوان مهاجرت توصیه نمیشود. البته نه فقط برای کشور اتریش بلکه برای تمامی کشورها. این روش به اشتباه جزء سریع ترین راه مهاجرت در نظر گرفته شده است.

در حقیقت باید به این نکته اشاره داشت که هر گروه از مهاجران بسته به نوع روند ورود خود به این کشور باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنند. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های مربوط به انجام پروسه مهاجرت به اتریش تقریبا با بسیاری از کشورهای هم سطح اروپایی آن یکسان است.

 

هزینه زندگی در مهاجرت به اتریش

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش

باید در نظر داشت که اتریش یکی از کشورهای گرانقیمت اروپایی برای زندگی است و این مسئله می تواند بر میزان بودجه مورد نیاز برای زندگی در این کشور اثرگذار باشد. در چنین شرایطی می توان گفت که هر فرد باید بسته به روشی که قصد مهاجرت به اتریش از آن طریق را دارد، به بودجه ای متفاوت نیاز خواهد داشت و به همین دلیل است که نمی توان مقدار مشخصی را برای مهاجرت به اتریش در نظر گرفت. با این وجود، در نمودار زیر، اطلاعاتی در خصوصی حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش ارائه شده است که می تواند راهنمای نسبتا دقیقی برای انواع مهاجرت ها به اتریش باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش

البته در حال حاضر، ویزای جستجوی کار اتریش بسیار پرطرفدارتر از سایر ویزاهای این کشور است. متقاضی کافی است زیر 40 سال داشته باشد، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی اخذ کرده باشد و با داشتن حداقل مدرک لیسانس 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز ارائه دهد. علاقه مندان به تحصیل و کار در اتریش می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به اتریش

متقاضیان مهاجرت برای ورود به این کشور در سال 2024 با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • مهاجرت به اتریش از چه روش هایی امکان پذیر است؟ کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و نامزدی، پناهندگی.
 • متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش کدام است؟ روش کاری و تحصیلی پرطرفدارترین آنهاست.
 • کم هزینه ترین روش مهاجرت به اتریش کدام است؟ مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.
 • در حال حاضر بیشتر مردم از چه طریقی به اتریش مهاجرت می کنند؟ از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.
4.8/5 - (41 امتیاز)

37 دیدگاه برای “مهاجرت به اتریش

 1. farnouuush گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم بعد از کرونا بازهم دانشگاه های اتریش مدرک زبان دولینگو رو میپذیرن یا نه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اکثر دانشگاه های اتریش دیگه این مدرک رو مورد قبول قرار نمی دن و انتظار می ره در سال پیش رو کاملا حذف بشه

 2. ندا گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت به اتریش بگه بخوایم با ویزای تحصیل بریم حتما باید دانشگاه غیر انتفاعی باشیم؟ و اینکه مهاجرت به اتریش ویزای همراه هم داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر شما می تونید در دانشگاه های دولتی این کشور هم ثبت نام کنید و ویزای تحصیلی می تونه ویزای همراه هم داشته باشه ولی قطعی نیست

 3. ط گفت:

  سلام
  من 41 سال سن دارم .. تا دو سال دیگه که ارشدم رو بگیرم در رشته نرم افزار میتونم برم اتریش؟ متاهل هستم دو فرزند یکی 10 ساله یکی سه ساله و خانم
  12 سال سابقه کار دولتی دارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی که دارید یک مقدار این پروسه برای شما دشوار خواهد بود. توصیه می کنم با مشاورین ما در تماس باشید تا رزومه شما رو بیشتر بررسی کنند. شاید این امکان وجود داشته باشد که در آلمان برای شما کار پیدا کنند

 4. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من20 ساله هستم دیپلم تجربی رو دارم و A2المانی
  در هیچدانشگاهی ثبت نام نکردم
  میخوام بدونم میتونم مهندسی عمران رو در دانشگاه اتریش بخونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک سال در ایران عمران بخونید بعد اقدام کنید.
   مدرک زبان حداقل B1 نیاز دارید ولی اکثر دانشگاه های اتریش B2 می خوان

 5. Eli گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم ادبیات دارم و به طور آزاد و خصوصی با اساتید دانشگاه های تهران و اصفهان طراحی لباس خواندم و چون خصوصی بوده مدرکی ندارم چطور می توانم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید در ایران در همین رشته پذیرش از دانشگاه دولتی دریافت کنید، یک سال ادامه تحصیل بدید و بعد اقدام کنید برای اتریش

 6. ماریا گفت:

  سلام من ۲۰ساله هستم و دانشجوی رشته بازیگری
  میشه که از طریق رزومه کاری بازیگری به اتریش مهاجرت کرد؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید پیشنهاد کاری دریافت کنید بله اما توصیه می کنم مقاله اقامت هنرمندان در اتریش رو مطالعه کنید.

 7. وحید گفت:

  سلام.بنده و همسرم هر دو پرستار هستیم با حدود ده سال سابقه کار،بنده زبان انگلیسیم خوبه ولی متاسفانه مدرک نگرفتم ولی خودم همسرم و دخترم در حال شروع دوره ی زبان آلمانی هستیم.سی و سه سال و سی و دو ساله و دخترم هفت ساله.بعد از اخذ مدرک زبان میتونیم راحت اقامت اتریش بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد مهاجرت مدرک زبان به عنوان ابزار مورد نیاز بسیار مهمه
   اما پارامترهای زیادی وجود داره که باید در ابتدا اونها رو برای مهاجرت به اتریش یا هر کشوری در نظر بگیرید

 8. پارسا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۱ ساله هستم دانشجوی رشته شهرسازی و مسلط به زبان انگلیسی و A1 آلمانی… بهترین راه اقدام برای من از نظر شما چی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در اتریش مدرک زبان المانی نیاز دارید و بهترین روش برای شما تحصیلی خواهد بود

 9. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر.ببخشید اگر کسی زبان آلمانی رو یاد بگیره (تا سطح b1یا بالاتر) و با داشتن دیپلم کامپیوتر میتونه برای ادامه تحصیل به اتریش بره؟؟ آیا این شرایط مناسبی هست برای مهاجرت به اتریش؟
  و اگر شرایط بالاتری میخواد میشه لطفا توضیح بدید؟باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر بهتره که به کشورهای دیگه ای فکر کنید به همین خاطر لطفا ابتدا تماس بگیرید رزومه تون بررسی شه تا بهترین روش رو به شما معرفی کنیم

 10. سخاوت گفت:

  سلام و عرض احترام
  بنده دكتراي برق (قدرت) و هييت علمي دانشگاه 43 ساله و همسرم پزشك متخصص داخلي و يك فرزند 9 ساله، فعلا زبان آلماني ياد نگرفته ايم. به نظر شما كدام روش جهت مهاجرت به اتريش برامون مناسبه؟ و آيا امكان كاريابي با توجه به عدم تمايل به ريسك پذيري با عنايت به سن اينجانب ميسر است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر در زمینه مدرک تحصیلیتون سابقه کار هم دارید به نظر من رزومه خوبی برای مهاجرت کاری به اتریش دارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 11. آریا گفت:

  سلام و عرض ادب
  من شنیدم که برنامه نویسی و توسعه دهنده نرم افزار جزو مشاغل مورد نیاز در اتریش است، من 29 سالمه و آیلتس 5.5 دارم ، 3 سال سابقه کار رسمی در زمینه برنامه نویسی دارم ولی مدرک تحصیلیم فوق لیسانس برق هست میخواستم بدونم از طریق ویزای کاری و یا جست جوی کاری چقدر شانس دارم ؟

  1. داوری گفت:

   سلا م
   شزایط خوبی برای کار در اتریش دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 12. امیر حسین نجار یزدی گفت:

  باسلام من مدرک فوق دیپلم برق صنعتی دارم و مدرک زبان b1
  اما شغل و حرفه کاری ام نجاری پیشرفته است و با چند مدرک مربوط به حرفه نجاری سنم 20 ساله چگونه و از چه راهی میتوانم
  از طریق کار به اتریش مهاجرت کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   روزمه شما برای مهاجرت به اتریش مناسب نیست اما میتونید برای آلمان از طریق دوره آسبیلدونگ اقدام کنید
   مقاله دوره های آسبیلدونگ در آلمان رو مطالعه کیند و اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 13. شکرانی گفت:

  سلام .می خواستم بدونم دانشکده های اتریش دانشجویان دانشگاه آزاد تهران را متقبل می شوند؟ وشرایط خوابگاه های دانشگاه ها به چه صورت هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیلی ارتباطی با دانشگاه شما نداره و باید رزومه علمی و معدل خوبی داشته باشید

 14. اعظم خسروی گفت:

  زبان آلمانی b1 دارم

 15. اعظم خسروی گفت:

  با سلام پرستار و۱۳سال سابقه و بیمه تامین اجتماعی ۲فرزند ۱۳و۸ساله ایا شرایط اخذ ویزای کار اتریش را دارم در مورد معادل سازی بیشتر توضیح بدهید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا مقاله معادل سازی مدرک پرستاری در اتریش را مطالعه بفرمایید سپس با موسسه تماس بگیرید.

 16. سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسرم مهندس برق قدرت با 5 سال سابقه کاری ( مرتبط با رشته اش) هست به چه صورت می توانیم به اتریش مهاجرت کنیم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر ۷۰ امتیاز از سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبانتون بیارید میتونید به راحتی ویزای کار بگیرید

 17. محسن گفت:

  با سلام و احترام

  بنده یک پیشنهاد کاری از شرکتی در اتریش دارم آیا می توانم به اتریش مهاجرت کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله با داشتن جاب آفر میتونید ویزای کار اتریش را بگیرید

 18. آرش بهراد گفت:

  سلام من خودم مهندس عمران با 18 سال سابقه هستم و پسرم کلاس ششم و زرنگ . میخواستم بدونم میشه هم ویزا کار بگیرم و هم پسرم برای مدرسه و ادامه تحصیل بیاد اتریش. متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای تحصیل فرزندتون در اتریش باید مدارس خصوصی ثبت نام کنید و همچنین قیم هم برای فرزندتون بگیرید و برای خودتون هم از طرق ویزای تحصیلی و کاری وارد شوید برای اطلاعات بیشتر با شماره ها موسسه تماس بگیرید

 19. داداش زاده گفت:

  سلام. بنظرتان برای کار کدوم ویزا کشورها مناسب برای ایرانیها، کانادا یا اتریش؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام ر عرض ادب هر دو کشور بسیار عالی هستند ولی اینکه کدام کشور به مشا ویزا هد بسته به شرایط سنس مدرک تحصیلی سابقه کار و دانش زبان شما داره، پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *