مهاجرت

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

امارات متحده عربی یا امارات یک پادشاهی مطلق فدرال در جنوب غربی آسیا و در شرق عربستان است. برای مهاجرت به امارات 2024 باید در ابتدا ویزای این کشور را گرفت. امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ‌ نشین کوچک به نام‌ های ابوظبی (که پایتختی را بر عهده دارد)، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌ الخیمه و ام‌ القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در 2 دسامبر 1971 میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌ گیرند.

 • انواع روش های مهاجرت به کشور امارات چیست؟
 • بهترین روش مهاجرتی به امارات چیست؟
 • چگونه و با چه شرایطی می توان به اقامت بلند مدت امارات دست یافت؟
 • انواع اقامت بلند مدت امارات کدامند؟
 • شرایط اقامت اعضای خانواده در امارات چگونه است؟
 • شرایط اخذ ویزای اقامت سرمایه گذار در امارات چیست؟

هر یک از این 7 امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌ کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌ کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است. واژه «امارات» به معنی شیخ‌ نشین یا امیرنشین است. نام امارات متحده عربی نیز به معنی «شیخ‌ نشین‌ های متحد عربی» است.

کشور امارات و ریشه های مذهبی

امارات با ریشه‌ هایی که در فرهنگ اسلامی وجود دارد، روابط خوبی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده‌ است. دولت امارات عمدتاً از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکل‌ های سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشم‌ گیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته‌ است. نگرش به زنان تغییر کرده‌ است و ورزش‌ های جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم‌ کم رایج می‌ شوند. همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران‌ ترین مسابقهٔ اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی که هر سال در ماه مارس (اسفند-فروردین) برگزار می‌ شود.


در امارات، بر خلاف کشور همسایه‌ اش عربستان که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌ های دیگر دارد. کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاری از آسیایی‌ ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌ اند، رستوران‌ ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسهٔ اروپایی نیز وجود دارد.

مختصری از فرهنگ و رسوم مردم امارات

نوع حکومت این کشور مشروطه سلطنتی فدرال است. شهرهای مهم آن عبارتند از دبی، شارجه، عجمان، راس الخیمه، ام القوین، فجیره، العین است. زبان و خط رسمي این کشور زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد. جمعيت این کشور بيش از 8000000 نفر است. مساحت آن نیز 83600 کيلومتر مربع و واحد پول امارات درهم امارات (AED) است.

دين رسمي مردم امارات اسلام مي باشد كه حدود 90% مردم را شامل مي شود كه اكثرا مالكی مذهب مي باشند. توزيع دينی، مذهبی و قومی آن به این صورت است که مردم بومی امارات 20% ذکر شده و حدود 80% جمعيت این کشور را کارگران و مهاجرين خارجي از اهالی جنوب آسیا و اعراب ديگر كشورها تشکيل می دهند. بر اساس آخرين اطلاعات حدود 10% جمعيت مهاجر اين کشور را ايرانی هاﻯ مقيم امارات تشكيل می دهند.

ویزای ورود یا مجوز اقامت امارات، کدامیک؟!

شيعيان‌ اماميه شامل مليت‌ های ايرانی، لبنانی، عراقی، پاكستانی، هندی، بحرينی، افغانی و غيره می شوند که نسبت به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس از آزادی عمل مناسب تری جهت برگزاری مراسم های مذهبی برخوردار هستند. اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید و به آن فکر می کنید، قبل از هر اقدام مهم است که مجوز اقامت داشته باشید تا بتوانید مشغول به کار شوید. عرف هفته کاری در این کشور از روز یکشنبه شروع و تا روز پنج شنبه ادامه دارد همچنین ساعات کاری از 8:00 صبح شروع و تا 13:00 ادامه خواهد داشت. اقتصاد امروز کشور دبی بر پایه نفت می باشد که امروزه ساخت و ساز در این کشور هم به این مقوله اضافه شده است.

شهروندان خارجی که قصد مهاجرت به امارات 2024 را دارند بایستی ویزای اقامت داشته باشند. با این حال، قبل از آن، این افراد همچنین باید ویزای ورود هم بدست آورند. اما تفاوت این دو ویزای امارات چیست؟ تفاوت در این است که فرد قبل از ورود به کشور امارات ملزم به اخذ ویزای ورود می باشد که بسته به هدف از مسافرتش تنها چند روز معتبر است. در واقع، اسپانسر فرد این ویزا را قبل از مسافرت از اداره کل اقامت و امور خارجیان (GDRFA) دریافت می کند. تعداد روزهای اعتبار این ویزا با توجه به هدف سفر بدین صورت محاسبه می شود:

هدف از سفرتعداد روزهای اقامت
تراتزیت48 تا 96 ساعت
توریستتا 30 روز
کارتا 60 روز

اما ویزای اقامت امارات متحده پس از ورود به امارات متحده با ویزای ورود و در صورتی که فرد مایل به اقامت بیش از تعداد روزهای مجاز باشد، اخذ می گردد. در اینجا نیز اسپانسر برای اخذ ویزای اقامت از GDRFA وارد عمل می شود.

شرایط مهاجرت به امارات

شرایط مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات متحده عربی یک تحول بزرگ است و برای افرادی که آماده نیستند که فرهنگ کاملا متفاوتی را در نظر بگیرند، مناسب نیست. تفاوت های زیادی برای غلبه بر این موضوع وجود دارد؛ در این کشور آداب و رسوم، زبان، آب و هوا و دین فرق دارد. اما بازدیدکنندگان، کشور دبی را کشوری بسیار با استقبال و دوستانه خواهند برشمرد. اقتصاد امروزه دبی نه تنها بر پایه زمینه تجارت سنتی و یا منابع طبیعی است، بلکه در خدمات مالی، تدارکات، املاک، مهمان نوازی و گردشگری نیز می باشد. این تنوع، همراه با موقعیت استراتژیک در این کشور می باشد، زیر ساخت های برتر و فلسفه سهولت کسب و کار، دبی را یک مقصد اصلی برای بسیاری از شرکت های چند ملیتی و انتخابی مطلوب برای کارگران مایل به کار در این کشور می دانند. مدارک لازم برای اخذ ویزای امارات عبارتند از:

 • عکس رنگی متقاضی
 • کپی رنگی پاسپورت متقاضی
 • اصل فرم درخواست
 • کسب بلیط امارات

اما ادارات اماراتی که مسئول صدور ویزاها و روادیدها برای خارجیانی هستند که خواستار ورود به امارات می باشند عبارتند از: اداره تابعیت و مهاجرت؛ اداره فرودگاه بین المللی هر امیرنشین عضو و هر موسسه انتخاب شده برای این منظور توسط وزارت داخله امارات.

راه های مهاجرت به کشور امارات

اصولا، فرآیند مهاجرت به امارات از طریق اهدافی است که شخص متقاضی مهاجرت درصدد دستیابی به آن اهداف می باشد. با توجه به انواع اهداف مهاجرتی جهت تحصیل، سرمایه گذاری، کار و غیره، انواع روش های مهاجرت به امارات تعریف می شود. روش های مهاجرت قانونی به امارات عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق کار: افراد مایل به انجام کار در امارات نیازمند اخذ ویزای کار امارات از طریق کارفرمای اسپانسر هستند.
 • مهاجرت از طریق تحصیل: در صورتی که متقاضی تحصیل در یکی از دانشگاه های امارات هستید، نیازمند ویزای تحصیلی برای تحصیل و اقامت در این کشور می باشد که فرآیند اخذ ویزای تحصیلی پس از صدور نامه پذیرش از سوی دانشگاه میسر است.
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: اگر خواستار سرمایه گذاری و راه اندازی شرکتی در امارات هستید و درصدد اخذ روادید اقامتی می باشید، پس ممکن است ”ویزای اقامت سرمایه گذار” را درخواست دهید. شرط درخواست این نوع ویزا، توسط دعوت نامه از اسپانسر شرکت یا شخص می باشد.
 • مهاجرت از طریق ازدواج: بنا به قوانین مهاجرتی امارات، این نوع مهاجرت به اخذ روادید اقامت دائم امارات و نه تابعیت آن منجر می شود.

درباره ویزای امارات

به لحاظ قانونی، برای ورود به امارات و اقامت امارات نیازمند اخذ ویزای امارات هستید. ویزای امارات مجوزی است که ورود به امارات را برای دوره های کوتاه یا موقتی ممکن می سازد اگرچه برخی از این دوره ها قابل تمدید می باشد. در زیر انواع ویزاهایی که فرد قبل از ورود به امارات و بسته به هدف از ورودش می تواند اخذ کند، ارایه شده است. لازم به ذکر است که هدف از ورود به صورت مقرر در بند 8 قانون مهاجرت امارات در نظر گرفته می شود که بیان می کند که ”هر روادید یا ویزای ورود هدف ورود به کشور امارات را مشخص می کند“.

اکنون شرایط انواع ویزای امارات 2024 را همراه هم مرور می کنیم:

ویزاشرایط
ترانزیتبا مدت اعتبار 48 تا 96 ساعت و هزینه درخواست رایگان برای 48 ساعت و 50 AED (درهم امارات)
کاریویژه افراد دارای پیشنهاد کاری از کارفرمای اماراتی با هزینه درخواست 100 AED (درهم امارات)
تحصیلیویژه افراد پذیرفته شده از دانشگاه های امارات با هزینه درخواست 100 AED (درهم امارات)
خانوادگیمختص اعضای درجه یک خانواده با هزینه درخواست 100 AED (درهم امارات)
سرمایه گذاریویژه اشخاص سرمایه گذار در دبی با مدت اعتبار 10 ساله و هزینه درخواست 100 AED (درهم امارات)

در سال های اخیر کابینه دولت امارات ویزای بلند مدت جامعی را برای سرمایه گذاران، کارآفرینان، استعدادهای درخشان و دانشجویان نخبه به صورت زیر تصویب کرده است:

ویزاهای بلند مدت امارت

مهاجرت به امارات یا قطر

یکی از جدی ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن مخاطبان مهاجرت به کشورهای عربی پیش می آید آن است که کدام کشور می تواند بهترین شرایط را برای مهاجرت ایجاد کند و مقایسه امارات با قطر یکی از مهم ترین این قیاس ها است. هر فرد با توجه به شرایط خود است که در نهایت تصمیم می گیرد کدام کشور می تواند بهترین شرایط را برای زندگی او ایجاد کند.

در امارات مراحل سخت تری برای اقامت ایرانی ها وجود دارد و به همین دلیل است که در سال های اخیر، میزان مهاجرت به قطر به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که مسیر مهاجرت نیز بسیار اهمیت دارد. مقایسه زیر به طور کلی نشان می دهد که شرایط مهاجرت به کدام کشور می تواند بهتر باشد.

مقایسه شرایط مهاجرت به امارات و قطر

در شرایط کلی در حال حاضر مهاجرت به قطر شرایط بهتری برای ایرانی ها به نسبت امارات دارد و این می تواند یک نکته قابل تامل برای علاقمندان به مهاجرت باشد.

ویزای سرمایه گذار برای مهاجرت به امارات

بر طبق قوانین کشور امارات سرمایه گذاران و کارآفرینان در صورت تامین شرایط لازم براحتی می توانند به ویزای اقامت بلند مدت امارات دست یابند. ویزایی که از آن به عنوان ویزای سرمایه گذار امارات یاد شده و همچنان که گفته شد ذیل دسته ویزای اقامت بلند مدت این کشور قرار می گیرد. معمولا نیز ویزای مذکور به 2 نوع اقامت 10 ساله و اقامت 5 ساله امارات دسته بندی می شود و شرایط اخذ هر یک از این دو نوع ویزای اقامت امارات نیز از این قرار می باشد:

شرایط ویزای سرمایه گذار برای مهاجرت به امارات

پس با سه روش خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش عمومی می توان اقامت امارات را بدست آورد. شرایط اخذ این ویزای امارات از قرار زیر است:

 • سرمایه گذاری در بخش عمومی (ویزای اقامت 10 ساله) با سرمایه حداقل AED10 میلیون درهم
روش هاشرایط
پس انداز در صندوق سرمایه گذاری
ثبت یک شرکت جدیدبا حداقل سرمایه AED10 میلیون درهم
شراکت در یک شرکتبشرط اینکه سهم شما کمتر از AED10 میلیون درهم نباشد
– ضمنا سرمایه شما نبایستی قرضی باشد.

– شما بایستی سرمایه اتان را حداقل به مدت 3 سال حفظ کنید.

 • سرمایه گذاری برای خرید ملک (ویزای اقامت 5 ساله) با سرمایه حداقل AED5 میلیون درهم. در اینجا نیز سرمایه نبایستی قرضی باشد و حفظ 3 ساله سرمایه در بازار املاک امارات الزامی است.

خرید ملک در دبی

برای افرادی که قصد خرید ملک در دبی را دارند، 2 نوع ویزا صادر می گردد که شامل ویزای 6 ماهه و ویزای 2 ساله است. متقاضیانی که قصد گرفتن ویزای 6 ماهه را دارند، بایستی برای خرید ملک در دبی، مبلغ AED1000000 (درهم امارات) داشته باشند. همچنین اگر ملک مورد نظر دارای چندین مالک باشد، سهم هر یک از مالک ها مبلغ AED1000000 (درهم امارات) خواهد بود. صرفا ملک هایی که دارای پایان کار هستند، مورد خرید و فروش قرار می گیرند. اگر قصد اخذ ویزای 2 ساله دبی را داشته باشید نیز بایستی مبلغ AED1000000 (درهم امارات) را دارا باشید. همچنین ملک مورد نظر نباید در رهن یا وثیقه قرار داشته باشد. از جمله مدارکی برای امر خرید ملک در دبی مورد نیاز است، شامل موارد زیر می گردد:

 • گواهی نامه خرید و فروش ملک که توسط بنگاه املاک در شهر دبی صادر می گردد.
 • کپی پاسپورت
 • کپی سند ملک مورد نظر
 • تعداد 6 قطعه عکس

مهاجرت به دبی از طریق کار در 2024

صنایع و پروژه های عظیمی در دبی به عنوان شهری از امارات وجود دارد که فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیار خوبی را برای تجار، صنعت گران، سرمایه گذاری و افرادی که در جستجوی کار و پیشرفت هستند، ایجاد نموده است. از این رو، اجازه ورود انحصاری و موقت به دبی برای افراد و کارکنان خارجی وجود دارد. شرایط کار در امارات و در شهر دبی بسیار مطلوب است. به طوری که با کارگران خارجی که در دبی مشغول کار هستند، به صورت کاملا خوب و مناسب رفتار می گردد.

همچنین دستمزد و حقوق مکفی به آنان پرداخت شده و در پایان کار نیز به دلیل سعی و تلاشی که در انجام کار داشته اند، پاداش تعلق گرفته و مورد تقدیر و تشکر قرار می گیرند. وضعیت اقتصادی در دبی همواره در حال پیشرفت است. چنانچه قصد مهاجرت به دبی از طریق کار را دارید، بایستی از سوی کارفرما یا یک شرکت اماراتی پیشنهاد کار دریافت نمایید. تجربه و مهارت شغلی برای اشتغال در دبی بسیار حائز اهمیت است. سطح درآمد در امارات در 2024 به شرح نمودار ذیل می باشد:

سطح درآمد در امارات

ویزای بازدید امارات

برای اخذ ویزای بازدید، بایستی از طریق اسپانسر (میزبان) با ارسال کپی از پاسپورت خود به اسپانسر جهت رسیدگی به درخواست ویزا از طریق اداره مهاجرت محلی در امارات، پیگیری نمایید. این فرآیند ممکن است که درحدود 4 روز کاری طول بکشد. پس، مطمئن شوید که یک کپی از رونوشت ویزا را به صورت فکس، ایمیل از طرف اسپانسر خود قبل از مهاجرت، دریافت می کنید. ویزاهای اصل به هنگام ورود در فرودگاه امارات، تحویل داده خواهد شد. لازم به توضیح است که وجود اسپانسر برای اخذ انواع ویزای امارات لازم می باشد و اسپانسر شما می تواند شرکتی خصوصی، دوستان، خانواده و فامیل باشد. اهداف قانونی مجاز برای فردی که با ویزای بازدید به امارات مهاجرت می کند، عبارتند از:

 • ملاقات خانواده و دوستانی که مقیم امارات هستند.
 • همراهی یک شخص حقوقی
 • برای اهداف گردشگری

سفارت امارات ویزای توریستی صادر نمیکند. هتل ها در امارات می توانند مشتریان را اسپانسر شده و ویزایشان را برای ورود به امارات درخواست دهند. قبل از مسافرت به امارات مطمئن شوید که یک کپی از این ویزا را از هتل دریافت می کنید. ویزای ویزیتوری از نوع موقتی و به دارنده ویزا، اقامت امارات را تا حداکثر 3 ماه اعطا می کند.

ویزای ترانزیت جهت مهاجرت به امارات

این نوع از ویزای ترانزیت را هم سفارت صادر نمی کند. شما بایستی که با شرکت هواپیمایی تماس گرفته و درباره احتمال مسافرت بی ویزا به امارات استعلام نمایید. شرایط اخذ ویزای 96 ساعتی امارات عبارتند از فرد خارجی باید که پاسپورت یا روادید مسافرتی معتبر جهت ورود به کشور را داشته باشد. فرد خارجی باید برای ادامه سفرش بلیط داشته باشد. او باید پس از 96 ساعت از زمان اخذ ویزایش، کشور را ترک کند. همراهان مقیم های خارجی امارات می توانند ویزای بازدید بخش مختلف 90 روزه را برای نیمی از سال از تاریخ صدور به مدت اقامت 90 روز اخذ کنند. این ویزا ویژه 31 کشور اتحادیه اروپایی است.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات

در حال حاضر مزایای مهاجرت به امارات به صورت قابل توجهی برای ایرانی ها کم شده است  و به همین دیل نمی توان انتظار داشت که به مانند گذشته شهروندان زیادی بتوانند این کشور را برای کار و زندگی خود انتخاب کنند. برای مثال برای کار در این کشور پروسه نسبتا پیچیده ثبت شرکت در نظر گرفته شده است که می تواند برای بسیاری دور از دسترس باشد. باید در نظر داشت که در حال حاضر آسان ترین راه مهاجرت به امارات برای ایرانی ها استفاده از ویزای تحصیلی این کشور است ولی با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور، نمی توان آن را مقرون به صرفه دانست.

به هر ترتیب به دلیل امکان دسترسی به درآمد بالا، در حال حاضر کار در امارات بهترین روش مهاجرتی به این کشور است. برای اینکه این واقعیت برای شما ملموس تر باشد به اتفاق هم به مرور سطح درآمدی در 3 کشور امارات، فرانسه و آلمان در سال 2023 می پردازیم:

مقایسه میانگین درآمد ماهیانه امارات، فرانسه و آلمان به یورو

اقامت دائم دبی

قبل از نقل مکان به دبی، مهم است که یک شغل بگیرید، همچنین اولین گام برای زندگی داشتن اقامت دبی می باشد که پس از آن اجازه خواهید داشت تا در این کشور به کار مشغول شوید. به عنوان یک مهاجر، شما باید در هنگام باز کردن حساب بانکی، اجاره ملک، ثبت نام خودرو، مجوز اقامت امارات متحده عربی خود را ارائه دهید. به طور کلی، کارفرما مسئولیت ارائه تمامی اسناد مربوطه را که شامل فرم درخواست، اصل و کپی پاسپورت شخصی، عکس های گذرنامه، مجوز استخدامی وزارت کار و غیره می باشد، دارد. اقدامات ضروری برای دریافت اقامت امارات عبارتند از:

 • یک بررسی سلامتی انجام دهید
 • درخواست برای اجازه کار دهید دریافت ویزای اقامت
 • کسب مدرک تحصیلی که در امارات متحده عربی مورد نیاز است
 • یک گذرنامه معتبر داشته باشید که برای حداقل 6 ماه معتبر است
 • ساعات کاری در دبی

مهم است که توجه داشته باشید که هفته کاری ممکن است از کاری به کار دیگر متفاوت باشد. برخی از خرده فروشی ها و دیگر کسب و کارها 6 روز هفته باز می باشند و روز جمعه را تعطیل می کنند. ساعات کاری زمانی که درجه حرارت پایین است از ساعت 16:00 تا 19:00 می باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به امارات پیشنهاد میکنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به امارات

متقاضیان مهاجرت به امارات با سوالات زیر مواجه می شوند:

 1. بهترین روش برای مهاجرت به امارات کدام است؟ به دلیل امکان دسترسی به درآمد بالا، در حال حاضر کار در امارات بهترین روش مهاجرتی به این کشور است.
 2. آیا امکان مهاجرت تحصیلی به امارات وجود دارد؟ متقاضیان تحصیل در امارات باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند اما باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های تحصیل در امارات با جایگاه علمی دانشگاه های این کشور همخوانی چندانی ندارد.
 3. آیا امکان تحصیل زبان در امارات وجود دارد؟ متقاضیان می توانند با استفاده از ویزای توریستی نیز در برخی از موسسات آموزش زبان های خارجی در امارات مشغول تحصیل شوند.
 4. شرایط مهاجرت کاری به امارات چیست؟ مهم ترین اصل برای دسترسی به شغل در کشور امارات یافتن یک کفیل در این کشور است که ضامن حضور متقاضی در امارات باشد.
 5. درآمد ماهیانه در امارات چه میزان است؟ تفاوت های فراوانی میان درآمدها در امارات وجود دارد بطوری که بازه درآمد در امارات از AED 2300 تا 74300 AED (درهم امارات) متغیر است.
 6. شرایط اخذ ویزای سرمایه گذار امارات چیست؟ سرمایه گذاران هم از طریق سرمایه گذاری حداقل AED10 میلیون درهم در بخش عمومی و هم از طریق سرمایه گذاری AED 5 میلیون درهمی در املاک امارات می توانند به این ویزا دست یابند.
 7. در چه شرایطی دانش آموزان و یا دانشجویان می توانند به ویزای اقامت بلند مدت امارات (اقامت 5 ساله) دست یابند؟ حداقل گرید دانش آموز دبیرستانی حدور 95% باشد و حداقل GPA دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه خارجی حدود 3.75 باشد.
4/5 - (2 امتیاز)

3 دیدگاه برای “مهاجرت به امارات

 1. امیر جلالی گفت:

  شما برای این که بتونید توی این کشور تحصیل کنید، سالانه حداقل 30000$ (دلار) سرمایه نیاز دارید

 2. امیر جلالی گفت:

  شما باید تخصص کار با دستگاه رو داشته باشید چون در امارات کمتر صافکاری های سنتی مورد استفاده قرار می گیره

 3. امیر جلالی گفت:

  شغل شما چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *