مهاجرت

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان در سال 2024 با توجه به موقعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی این کشور میان افراد زیادی در سرتاسر دنیا طرفدارانی دارد. انگلستان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در دنیاست که سالانه هزاران نفر با هدف کار، تحصیل، گردش و زندگی یه این کشور مهاجرت می کنند. بسته به شرایط و هدف فرد روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد.

 • راه های اخذ اقامت انگلستان چیست؟
 • شرایط کاریابی در انگلستان چگونه است؟
 • در سال 2024 چه رشته مشاغلی شانس بالایی برای کاریابی در انگلستان دارند؟
 • بیشترین راهی که منجر موفقیت در بریتانیا میشود کدام است؟
 • مهاجرت به این کشور چه هزینه هایی دارد؟

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، به سوالات بالا در خصوص مهاجرت به انگلستان پاسخ داده شده است.

در این مطلب میخوانید نمایش

آیا مهاجرت به انگلستان خوب است؟

همگان در این فکر بودند که بعد از خروج انگلستان از اتحادیه اروپایی ارزش واحد پولی این کشور (پوند استرلینگ) به شدت کاهش می یابد. نرخ بیکاری در این کشور به صورت تصاعدی بالا رفته و سطح دستمزد کارگری در انگلستان به شدت نزول خواهد کرد و تبعات خروج از این اتحادیه برای انگلستان بسیار گسترده خواهد شد. اما نه تنها هیچ کدامیک از این فرضیات درست از آب درآمد، بلکه برعکس آنها در انگلستان روی داد. ارزش پول این کشور به شدت بالا رفت تا جائیکه هم اکنون بالاتر از یورو و دلار آمریکا قرار دارد.


از طرف دیگر، نرخ بیکاری انگلستان در اوایل سال 2024 میلادی 4.2% بوده است که این بالاتر از پیش بینی های کارشناسان بوده است. چراکه آنها نرخ بیکاری 3.9% را برای انگلستان پیش بینی کرده بودند. نمودار زیر، نشان دهنده نرخ بیکاری در کشور انگلستان در طی سال های گذشته است.

 

بررسی نرخ بیکاری و تحولات آن در انگلستاناز آنسو نیز دستمزدها در انگلستان آنهم در بحبوحه شیوع کرونا و اثرات منفی آن روند صعودی به خود گرفته است. مطابق آمار، متوسط دستمزد در انگلستان در ابتدای سال 2024 به 11300£ (پوند) در ماه رسیده است. درآمد برخی از رشته های تحصیلی در کشور انگلستان به شرح نمودار زیر است.

مقایسه متوسط درآمد برخی از مشاغل در کشور انگلستان به پوند

انگلستان مقصدی اصلی برای مهاجرت

عوامل اقتصادی و بازار کار محرک اصلی مهاجرت بین المللی به انگلستان محسوب می شود. نظر کارشناسی این است که بازار کار انگلستان مهاجران را هم از کشورهای EU و هم از کشورهای غیر EU به طرف خود جذب می کند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که رشد اقتصادی انگلستان و تقاضا برای متخصصان در مشاغل خاص، تقاضا هم برای نیروی کار با مهارت بالا و نیروی کار با مهارت متوسط را افزایش می دهد.

همچنین نتایج حاکی از آن است که نابرابری درآمدی در انگلستان طی دهه های گذشته نقش موثری در جذب مهاجران با مهارت بالا داشته است، چرا که این افراد اغلب می توانند درآمدهای بالا در انگلستان داشته باشند. سیاست مهاجرتی انگلستان این است که به کارفرمایان اجازه ورود کارگران غیر–EU را به کشور برای مشاغل مهارت پایین نمی دهد. در حال حاضر “کار” دلیل اصلی مهاجرت به انگلیس می باشد.

دلیل بسیار متداول شهروندان غیر بریتانیایی جهت مهاجرت به انگلستان در سال 2024 کسب درآمد و اشتغال بوده است. در حدود 226000 نفر (50%) جهت کار به انگلستان مهاجرت کرده اند، پس از آن مهاجرت تحصیلی به انگلستان (124000 نفر یا 27%) در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس گزارشات میدانی، شهروندان EU معمولا جهت کار به انگلستان مهاجرت می کنند در حالیکه شهروندان غیر-EU اغلب برای تحصیل به انگلستان مهاجرت می کنند. زبان آموزی، فرصت های تحصیلی، و شبکه های تاسیس شده کلیه عواملی است که افراد را به مهاجرت به انگلیس ترغیب می کند.

اینفوگرافیک مهاجرت به انگلستان

فرآیند مهاجرت به انگلستان در سال 2024

مهاجرت به انگلستان شامل 3 مرحله اصلی می باشد که فرد بایستی آنها را مدنظر قرار دهد:

 • اخذ ویزا
 • افتتاح حساب بانکی
 • دریافت شماره بیمه ملی (NI)

افراد اهداف و دلایل مختلفی (همانند تحصیل، کار، تجارت، گردش، دیدار خانواده و غیره) برای سفر به انگلیس دارند. به همین دلیل، گزینه های مختلف مهاجرت به انگلیس در سال 2024 بر اساس اهداف و شرایط متقاضیان وجود دارد که عبارتند از:

 • برای کار
 • مهاجرت برای تجارت
 • مهاجرت برای دیدار خانواده
 • برای بازدید/ گردشگری
 • مهاجرت برای تحصیل
 • مهاجرت جهت اسکان

در همین راستا، انواع ویزاهای مختلف برای متقاضیان صادر می شود:

 • ویزاهای کار
 • ویزاهای تجارت
 • روادید تحصیلی
 • ویزای توریستی و ویزاهای اقامت کوتاه
 • ویزای خانواده
 • ترانزیت
 • ویزای اقامت انگلستان
 • ویزای پناهندگی

نحوه گرفتن ویزای انگلستان 2024

ویزاهای کار و تجارت انگلستان

هدف دولت انگلستان از صدور ویزاهای کار، جذب تخصصی کارگران با مهارت بالا از دیگر کشورهایی است که خواستار کار و زندگی در انگلستان می باشند. ویزاهای کار و تجارت، خود به انواع مختلف ویزاهای زیر تقسیم می شود:

شهروندان خارجی مهارت بالاکارگران خارجی ماهر با پیشنهاد کار در پست مشاغلی دارای کمبودطرح تحرک جوانان و کارگران خارجی موقت
Tier 1 (استعداد استثنایی)ویزای Tier 2 (عمومی) ویزای Tier 5 (کارگر موقتی)
Tier 1 (سرمایه گذار)Tier 2 (نقل و انتقال درون شرکتی)ویزای Tier 5 (طرح تحرک جوانان)
ویزای Tier 1 (کارآفرین)Tier 2 (ورزشکاری)
Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل)ویزای Tier 2 (کشیشان)

ناگفته نماند که اخیرا ویزای کارگر ماهر Skilled Worker Visa جایگزین ویزای کار Tier 2 (عمومی) شده و به کارگران خارجی امکان اقامت 5 ساله در انگلستان برای انجام یک کار واجد شرایط با یک کارفرمای معتبر را می دهد. اما طبق قانون، افرادی صلاحیت اخذ ویزای کارگر ماهر انگلستان را دارند که:

 • برای کارفرمای انگلیسی مورد تایید وزارت کشور کار کنند.
 • گواهی اسپانسری از آن کارفرما را داشته باشند.
 • در مشاغل مورد اشاره در لیست مشاغل واجد شرایط کار بکنند.
 • حداقل دستمزد را در انگلستان دریافت کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان از طریق کار انجام می شود. افرادی که این ویزا را به دست می آورند، بالاترین شانس را برای دریافت اقامت خواهند داشت. در ادامه همچنین فرد با تجربه کار در انگلستان می تواند به بسیاری از کشورهای دیگر جهان مهاجرت کند. برای پیدا کردن کار در انگلستان، سایت ها و موسسات کاریابی بسیاری وجود دارد. این ها می توانند دریچه های ورود به انگلستان را بگشایند.

متاسفانه در حال حاضر، یک شهروند ایرانی تنها در صورتی می تواند برای مهاجرت کاری به انگلستان آماده شود که پیشنهادی رسمی از این کشور داشته باشد. این پیشنهاد می تواند از خارج از کشور به دست آید یا شاید پس از دریافت مدرک تحصیلی از این کشور فراهم شود. کم هزینه ترین و بهترین روش مهاجرت به انگلستان از طریق کار فراهم می شود.

ویزای تحصیلی انگلستان

این نوع از ویزاها برای دانشجویان و یا دانش آموزان بین المللی صادر می شود که خواستار تحصیل در انگلستان می باشند و انواع آن عبارت است از:

 • ویزای دانش آموزی Tier 4 (کودک)
 • ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی)

ویزای تحصیلی انگلستان با توجه به امتیازهایی که به تازگی به آن اضافه شده است، یکی از جذاب ترین ها است. می توان آن را به بسیاری از افراد توصیه کرد. با این حال یک پیش شرط نیز وجود دارد و آن هم در اختیار داشتن تمکن مالی بالا است. افرادی که در این زمینه گام بر می دارند، باید از نظر مالی تامین باشند. همچنین آماده کردن پرونده مطابق استانداردهای این کشور نیز از اهمیت بالا برخوردار است.

دانشگاه های انگلستان

به منظور اخذ ویزای تحصیلی انگلستان علاقه مندان باید ابتدائا از یکی از مدارس، کالج ها یا دانشگاه های این کشور پذیرش قطعی بگیرند. لازم به ذکر است که اگرچه نرخ بیکاری در انگلیس پایین است و این کشور یکی از بیشترین فرصت های شغلی را به همراه درآمد بالا برای انگلیسی ها و خارجی های مقیم انگلیس فراهم نموده است، فارغ التحصیل شدن از موسسات آموزشی برتر مزیت بزرگی برای افراد به حساب می آید. این مسئله علی الخصوص برای خارجی ها اهمیت پیدا می کند چرا که باید پس از فارغ التحصیلی و پیش از انقضای ویزای تحصیلی خود شغلی در انگلیس پیدا کنند تا بتوانند اجازه اقامت خود را تمدید کنند. بهترین دانشگاه های انگلستان در سال 2024 عبارت هستند از:

برترین دانشگاه های انگلستانTimes Higher Education RankingU.S. News & World Report Ranking
University of Oxford15
University of Cambridge58
Imperial College London813
University College London2212
King’s College London3833
The University of Manchester5163

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای توریستی و ویزاهای اقامت کوتاه انگلستان

انگلستان مقصد بسیار مشهوری در صنعت توریسم می باشد. ویزاهای بازدید کننده انگلستان برای اقامت های کوتاه، اهداف گردشگری و غیره صادر می شود. دسته بندی این گونه ویزاهای انگلستان عبارت است از:

 • ویزای ازدواج و نامزدی
 • ویزای اولیای دانش آموز Tier 4 (کودک)
 • روادید نامزدی
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت
 • روادید توریستی انگلستان
آیتمشرح
ویزای ویزیتوری استاندارداین ویزا برای گردش و بازدید به افراد اعطا می گردد.
ویزای ویزیتوری ازدواجاگر قصد داربد در انگلیس ازدواج کنید یا می خواهید ازدواجتان را در انگلستان ثبت کنید می توانید از این ویزا استفاده نمایید.
پرداخت مجازافرادی که در زمینه های خاصی مهارت و تخصص دارند می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

ویزای بازدید از خانواده انگلستان

این ویزا که به ویزای خانواده انگلستان شناخته می شود، برای دیدار اعضای خانواده در انگلستان صادر می شود. این نوع ویزا مخصوص افرادی است که اعضای خانواده آنها در انگلستان کار و زندگی می کنند. و افراد خواهان دیدار خانواده برای مدت بیش از 6 ماه هستند. دسته های ویزای خانواده انگلستان عبارتند از:

 • همسر در انگلستان
 • والدین
 • کودک

ویزاهای ترانزیت انگلستان: ویزای ترانزیت انگلستان مخصوص شهروندانی است که جزء شهروندان EEA یا اتحادیه اروپا نمی باشند، و از انگلستان به عنوان کشور ترانزیت برای عبور به کشور مقصد دیگر استفاده می کنند. این روش می تواند به عنوان راه مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت نامه اشاره کرد. در این روش، فرد نیاز به یک دعوت نامه رسمی دارد تا از طریق آن بتواند خود را به سفارت انگلستان معرفی کرده و پس از آن به این کشور وارد شود. کیفیت دعوتنامه ارسالی، شرایط مهاجرت فرد به انگلستان را تغییر می دهد.

ویزای اقامت انگلستان

روادیدهای اقامت انگلستان برای اخذ اقامت موقتی در انگلستان صادر می شود و دسته های آن عبارت است از:

 • ویزای مقیم برگشتی
 • ویزای اقامت دایم
 • روادید اقامت بیومتریک (BRP ها)
 • روادید اقامت برای شهروندان مشترک المنافع

اخذ ویزای اسکان با مهاجرت به انگلستان

شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان

باید اشاره کرد که ایرانیان نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر، برای ورود به این کشور نیاز به پاسپورت معتبر کشور خود و ویزای انگلستان خواهند داشت. زمانی که فرد ویزای خود را به دست آورد، بدون توجه به ملیت خود، می تواند در انگلستان اقامت داشته باشد. در حقیقت و به زبان ساده، شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان، تفاوتی با سایر کشورهای جهان ندارد. البته باید توجه داشت که به دلیل تحریم های سیاسی، برخی ممنوعیت ها در این رابطه وجود دارد. برای مثال، افتتاح حساب بانکی در برخی از بانک های انگلستان ممنوع است.

از طرفی ایرانی ها در برخی از رشته های خاص تحصیلی نیز نمی توانند نام نویسی کنند. این ها محدودیت هایی است که برای ایرانیان وجود دارد. با این حال می توان اقامت بلند مدت این کشور را به دست آورد و پس از دریافت پاسپورت این کشور، تمام محدودیت هایی که برای اقامت انگلیس برای ایرانیان وجود دارد را از بین برد.

اخذ ویزای اسکان با مهاجرت به انگلستان 2024

این نوع ویزا، موسوم به اقامت دائمی معین، برای افرادی است که به مدت دوره زمان طولانی با ویزای موقتی در انگلستان زندگی کرده اند و حالا خواستار دریافت ویزای دائمی هستند. خارجیانی که در انگلستان با وضعیت پناهندگی در انگلستان یا بشردوستانه زندگی می کنند و خواهان اسکان دائمی هستند مشمول این ویزا هستند و مدت زمان این ویزا حداقل برای 5 سال می باشد. ویزای پناهندگان برای افرادی است که به علت تهدید جانی جدی در کشورشان، درحال ورود به انگلستان و در مرزها هستند. درخواست برای این نوع ویزا از داخل انگلستان امکانپذیر می باشد. ویزای پناهندگان موقتی است و تا زمانی معتبر است که دارنده ویزا دیگر تهدید نشود و بتواند به کشورش بازگردد. البته پناهندگی روشی غیر قانونی است و استفاده از این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

ویزای استارت آپ انگلستان

یک دسته ویزای جدید وجود دارد که جایگزین ویزای Tier1 شده است. شرایط احراز این ویزا ممکن است مشکل باشد. در صورت وجود شرایط ذیل فرد واجدالشرایط خواهد بود:

 • شهروند اتحادیه اروپا یا سوئیس نباشد.
 • قصد راه اندازی یک تجارت در انگلستان را داشته باشد. برای راه اندازی یک بیزینس در انگلستان باید توسط یک نهاد مجاز مانند موسسه آموزش عالی یا یک سازمان تجاری باسابقه از آن فرد به عنوان یک کارآفرین حمایت کند.
 • تصمیم در مورد این ویزا 3 هفته به طول می انجامد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای استارت آپ انگلستان

مدارک ذیل در خصوص استارت آپ انگلستان مورد نیاز است. در صورت تهیه این مدارک میتوان به اخذ این ویزا امیدوار بود. مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل است:

 • داشتن حداقل 18 سال تمام
 • ایده تجاری یا کسب و کار شما باید توسط یک نهاد تایید شده ارزیابی شود
 • باید الزامات زبان انگلیسی را برآورده نمود
 • باید مدارکی در خصوص تمکن مالی خود ارائه نمود

روند مهاجرت به انگلستان

روند مهاجرت به انگلستان با هر کشوری متفاوت است. انگلستان به عنوان کشوری خارج از حوزه شنگن شرایط متفاوتی دارد.

 • از سال 2010 تا 2024، میانگین سالانه تخمینی 495000 شهروند غیربریتانیایی با قصد تحصیل به انگلستان مهاجرت کرده اند. در دور مشابه، میانگین سالانه 190000 نفر انگلستان را برای اقامت دایمی انتخاب کرده اند.
 • قوانین مهاجرتی تنها موضوعی نیستند که بر جریانات مهاجرتی تاثیر می گذارند. سایر عوامل نیز شامل قوانین در زمینه کار و تجارت هم تاثیر گذارند.

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

تعداد مهاجرین در انگلستان بین سالهای 2012 تا 2013 به 28000 نفر افزایش یافت. این عدد در سالهای بعد به 7000 نفر کاهش پیدا کرد. در سالهای بعد این رقم به 7000 نفر کاهش پیدا کرد. از آپریل 2013 تا 2014 مجموعا 560000 نفر به انگلستان مهاجرت کردند. اگر فردی به همراه بستگانش برای پناهندگی انگستان پذیرفته شود ممکن است اجازه اقامت به مدت 5 سال بدست آورد. در پایان سال 2017 طبق آمار رسمی 121000 پناهنده در انگلستان حضور داشتند. تعداد 40000 پرونده در حال تعلیق و 97 فرد بدون تابعیت نیز در این بین بودند. به طور کلی پناهندگی امری مضموم و ناپسند است. زیرا ریسک و خطرات جانی فراوانی دارد. در حال حاضر نیز اکثر کشورهای دنیا دیگر پناهنده نمی پذیرند. از سال 2020 انگلستان در غالب مواقع پرونده های پناهندگی را رد می کند. در مجموع پناهندگی به هیچ عنوان روش پیشنهاد شده و خوبی نیست.

بیشترین اقوام مهاجر به انگلستان

غالب افراد ابتدائا برای تحصیل به انگلستان می روند و در نهایت با پیدا کردن کار، نوع ویزای خود را به ویزای کار انگلستان تغییر می دهند. از آنجایی که انگلستان صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است و کشوری انگلیسی زبان می باشد همواره علی رغم این که هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست، طرفداران زیادی داشته است. بیشترین اقوام مهاجر انگلستان به ترتیب شامل موارد ذیل است:

 • لهستان
 • رومانی
 • ایرلند
 • ایتالیا
 • پرتغال
 • لتونی
 • اسپانیا
 • فرانسه
 • آلمان
 • لیتوانی

مزایای مهاجرت به انگلستان

آیا مهاجرت به انگلستان خوب است؟ این سوالی است که همواره مورد توجه علاقمندان به مهاجرت قرار می گیرد. انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است و به همین دلیل، متقاضیان زیادی تمایل به زندگی در این کشور دارند. در چنین شرایطی می توان گفت که انگلستان را می توان به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت دانست که متقاضیان بسیاری نیز دارد. برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت به انگلستان عبارتند از:

 • کیفیت بالای آموزش
 • زندگی با کیفیت
 • شرایط مناسب آب و هوایی و پاکیزگی محیط
 • شاخص بالای بهداشت محیطی
 • درآمد بالا
 • امکان دریافت اقامت پس از تحصیل
 • فرصت دریافت ویزای همراه
 • شرایط اقتصادی مناسب و شانس بالای کاریابی

مشکلات مهاجرت به انگلستان

به دلیل پر هزینه بودن روش سرمایه گذاری غالب افراد تحصیل در انگلستان را رمز ورود خود قرار می دهند. البته نظام تحصیلی انگلستان رایگان نیست و سالیانه حدود 10000£ تا 30000£ (پوند) با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، شهریه افراد در سال 2024 خواهد بود. علاوه بر این ماهیانه در حدود 900£ تا 1500£ (پوند) هزینه زندگی در این کشور است. در واقع تنها نکته منفی در خصوص انگلستان هزینه های بالا در این کشور است.

مقایسه مهاجرت به انگلستان و کانادا 2024

لازم به ذکر است پس از دو سال اقامت در کانادا می توان برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمود در صورتی که در انگلستان این امکان فراهم نیست و پس از اتمام تحصیلات فرد باید از این کشور خارج شود و در صورت پیدا کردن کار بازگردد. به علاوه هزینه زندگی در کانادا از انگلستان بسیار پایین تر است. کانادا همچنین به والدین دانشجو ویزای توریستی 5 ساله می دهد و برای همسر و فرزندان دانشجو ویزای همراه صادر می کند. این در حالی است که انگلستان در سال 2024 ویزایی تحت عنوان ویزای همراه برای دانشجویان ندارد.

میزان هزینه زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به انگلستان

باید به این نکته اشاره داشت که انواع روش های مهاجرتی به انگلستان می تواند هزینه های مخصوص به خود را داشته باشد و این مسیری است که نیاز به پرداخت هزینه های نسبتا زیادی خواهد داشت. افراد بسیته به شرایطی که دارند باید هزینه های متفاوتی را نیز برای مهاجرت به انگلستان پرداخت کنند. در چنین شرایطی است که به متقاضیان مهاجرت به انگلستان توصیه می شود تا بهترین گزینه های ممکن برای مهاجرت خود را انتخاب کنند تا هزینه مهاجرت به انگلستان برای آن ها به حداقل برسد. برخی از مهم ترین هزینه هایی که هر فرد برای مهاجرت به انگلستان با آن ها روبرو می شود، عبارتند از:

هزینه مهاجرت به انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

باید قبول کرد که در جایی مثل انگلستان با کیفیت زندگی برتر، قدرت خرید بالای مردم، درآمد نسبتا بالای کارگری و ارزش پولی بالا موضوع هزینه زندگی بالا امر عجیب و غریبی نیست. بر اساس آمار سال 2024، هزینه زندگی انگلستان به صورت ماهانه، برای هر نفر (غیر دانشجویی) بین 1500£ الی 2500£ (پوند) می باشد. در مورد توزیع هزینه های زندگی مهاجران در انگلستان نیز باید بگوئیم که بیشترین سطح هزینه ها مربوط به هزینه اجاره خانه درحدود 29.1% به صورت نمودار ذیل است:

توزیع میانگین هزینه زندگی ماهیانه در انگلستان

اما انتخاب شهر محل اقامت در انگلستان نیز فاکتور مهم و اثرگذار دیگری بر روی شاخص هزینه های زندگی مهاجران خارجی در این کشور می باشد. بر اساس شاخص هزینه زندگی در شهرهای انگلستان سه شهر لندن (80.22)، برایتون (77.75) و کمبریج (72.23%گرانترین شهرهای این کشور برای زندگی مهاجران خارجی است. اما شهرهای بلفاست (61.35)، لیدز (60.04) و کینگستون (59.19) ارزانترین شهرهای این کشور می باشد.

هزینه های ویزا در مهاجرت به انگلستان

به هنگام بررسی مهاجرتتان به انگلستان، یکی از هزینه های بزرگ می تواند هزینه ویزای شما باشد. ویزاها و درخواست های صورت گرفته خارج از انگلستان به شرح ذیل است:

نوع ویزاهزینه به پوندتوضیحات
ویزای بازدید 6 ماهه£93
ویزای بازدید 2 ساله£350
ویزای بازدید 5 ساله£636
ویزای بازدید 10 ساله£350
بازدید آکادمیکی£186بیش از 6 ماه و کمتر از 12 ماه
ویزای معالجه پزشکی شخصی£186بیش از 6 ماه و کمتر از 11 ماه
ویزای دانشجویی کوتاه مدت£97تا 6 ماه
ویزای دانشجویی کوتاه مدت جهت تحصیل زبان انگلیسی£186بیش از 6 ماه و کمتر از 11 ماه
اسکان£1523
اسکان – فامیل وابسته دیگر£3250
اسکان – فامیل وابسته پناهنده£388
مرخصی نامحدود برای ورود به انگلستان به عنوان وابسته یک عضوی از نیروهای مسلح تحت ضمیمه نیروهای مسلح در قوانین مهاجرتی£2389
گواهی حقوق (حق مسکن)£388
ویزای دیگر/ المثنی£516
ویزای عبور یا ترانزیت£35
ویزای برای اهداف الحاق به یک کشتی یا هواپیما به عنوان عضوی از خدمه آن کشتی یا هواپیما£64
انتقال شرایط£154
نماینده یک شرکت خارجی£610
ویزای تک – ورود جهت جایگزینی با روادید اقامت بیومتریک (BRP)£154
دریافت، آماده سازی و ارسال مدارک£141
Electronic Visa Waiver£15

سایر هزینه های ویزا در مهاجرت به انگلستان

سیستم نقطه – مبنا در درخواست های صورت گرفته خارج از انگلستان عبارتند از:

نوع ویزاهزینه به پوندتوضیحات
Tier 1 (کارآفرین)£1021
Tier 1 (سرمایه گذار)£1623
Tier 1 (استعداد استثنایی) – درخواست اولیه£152
تاییدیه از یک نهاد معتبر در رابطه با درخواست اولیه برای Tier 1£456(استعداد استثنایی)
Tier 1 (استعداد استثنایی) – درخواست متعاقب£608
Tier 1 (استعداد استثنایی) – وابسته£608
Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل)£363
Tier2 (عمومی)£186انتقال درون شرکتی، کارمند بلند مدت، ورزشکار و کارکنان وزارت اوقاف
Tier2 (انتقال درون شرکتی) – کارآموز فارغ التحصیل£482
Tier2 (انتقال درون شرکتی) کارمند کوتاه مدت (تنها وابستگان)£482
Tier2 (عمومی)£1220انتقال درون شرکتی-کارکنان بلند مدت که تاییدیه اسپانسری برای مدت بیش از 3 سال صادر شده باشد
Tier2 (عمومی)£928کمبود شغل که که تاییدیه اسپانسری برای مدت بیش از 3 سال صادر شده باشد
Tier4£348
Tier5£244

تجربه مهاجرت به انگلستان

باید در نظر داشت که مهاجرت پروسه ای خاص است و افرادی که این پروسه را تجربه می کنند، دستاوردهای متفاوتی را به دست خواهند آورد. باید در نظر داشت که در حال حاضر اتفاقی مشابه در رابطه با تجربه مهاجرت به انگلستان وجود دارد. با این وجود می توان در همین رابطه تجارب مختلفی را که یکسان بوده به زبان آورد که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • کیفیت عالی تحصیل در مدارس و دانشگاه ها
 • در دسترس بودن امکانات و تجهیزات آموزشی برای تحصیل در انگلستان
 • فرایند مناسب کاریابی پس از تحصیل بر اساس قوانین جدید
 • بالا بودن هزینه های اجاره مسکن و زندگی برای دانشجویان
 • نرخ بیکاری کم و بالا بودن سطح درآمدها
 • سخت بودن برقراری ارتباط با شهروندان انگلستان در ابتدای ورود به این کشور
 • غیر قابل پیش بینی بودن شرایط آب و هوایی انگلستان

وکیل مهاجرت به انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طرق قانونی را دارند، باید در نظر داشته باشند که پروسه مهاجرتی آن ها یک پروسه کاملا قانونی است و باید مطابق با درخواست های انگلستان انجام شود. در صورتی که فردی روند مهاجرت خود را ساده انگاری کند، بدون تردید با ریجکتی ویزا روبرو می شود. به کلیه افرادی که توان پیگیری های مستمر اخبار روز مهاجرتی را ندارند، توصیه می شود که از وکیل مهاجرت به انگلستان استفاده کنند تا در این مسیر آن ها را راهنمایی کنند.

متقاضیان مهاجرت باید توجه داشته باشند که استفاده از وکیل مهاجرت هیچ گونه تضمینی برای آن ها نخواهد بود که بتوانند به انگلستان برسند. وکیل مهاجرت تنها می تواند شانس دریافت ویزا را برای افراد افزایش دهد. در چنین شرایطی است که گفته می شود افراد در پروسه مهاجرتی خود دقت داشته باشند تا وکیلی را برای خود انتخاب کنند که از اعتبار بالایی برخوردار باشد.

مزایای استفاده وکیل در مسیر مهاجرت به انگلستان

علاقه مندان به تحصیل و زندگی در انگلستان که تمکن مالی لازم برای زندگی در انگلستان را دارند، می توانند برای مشاوره رایگان مهاجرت به انگلستان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان مطابق قوانین 2024 موارد زیر را مورد مطالعه قرار می دهند:

 • برای مهاجرت به انگلستان باید چه ویزایی درخواست نمود؟ برنامه های متفاوت برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که بایستی متقاضیان برای اقامت و ویزای بلند مدت درخواست نمایند.
 • برای مهاجرت به انگلستان می توان از طریق ازدواج اقدام نمود؟ بله، اگر شما با یک مرد یا زن انگلیسی ازدواج نمائید می توانید از این طریق به اقامت و تابعیت انگلستان دست یابید.
 • آیا می توان با اخذ ویزای توریستی به انگلستان مهاجرت نمود؟ این ویزا اجازه حضور کوتاه مدت را به شما می دهد و متقاضی امکان حضور طولانی مدت را ندارد.
 • برای کار در انگلستان نیاز به چه شرایطی است؟ مهاجرت از طریق کار و مهارت بهترین نوع مهاجرت بوده که نیاز به پیشنهاد کاری از این کشور دارد.
 • میزان بودجه مورد نیاز برای مهاجرت کارآفرینی در انگلستان چه مقدار است؟ ایجاد کارآفرینی در انگلستان از حداقل 50000£ (پوند) تا مبالغ میلیون پوندی امکان پذیر است و اخذ این ویزا همانند سایر ویزاها نیازمند اخذ امتیاز از سوی متقاضی است.
4.8/5 - (28 امتیاز)

39 دیدگاه برای “مهاجرت به انگلستان

 1. مازیار گفت:

  با درود
  من 41 سال سن با مدرک مهندسی برق قدرت. 13 سال هم در یک شرکت خصوصی EPC نفتی کار میکنم. میخواستم ببینم آیا امکان مهاجرت به انگلیس برای من وجود داره؟ و بهترین روش کدوم هست ؟
  ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای کار در انگلستان به عنوان شهروند خارجی، شما باید یک پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشید.

 2. venus گفت:

  سلام وقتتون بخیر، خواهر من دارن با ویزای ازدواج به انگلیس مهاجرت میکنن و برادرم با جاب آفر. میخواستم بپرسم میتونن بعد از اینکه اونجا مستقر شدن برای من دعوتنامه بفرستن؟ درصورتی که جواب مثبته ممکنه بفرمائین بعد از چندوقت این اجازه رو دارن و این پروسه درحالت کلی چه هزینه هائی دربرداره؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما باید به عنوان یک کیس مستقل اقدام به مهاجرت کنید

 3. معصومه غلامی گفت:

  سلام وقت بخیر لیسانس دانشگاه علمی کاربردی رو دارم با معدل 14 و دوسال نیم سابقه کارحسابداری و 5 ماه هم سابقه کار مادریاری را دارم چطور میتونم اقامت بگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر شرایط سنی شما مناسب باشه میشه تحصیلی اقدام کرد و یا از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد

 4. محمد گفت:

  درود و وقت بخیر
  لیسانس عمران و خانومم لیسانس زبان انگلیسی و مدیر داخلی هتل هستن از چه راهی میتونم اقدام به مهاجرت کنیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 5. طاها گفت:

  سلام عرض شد خانواده من یعنی خاله و دایم انگلیس زندگی میکنند و خودمم همراه مادرم مدتی در انگلیس بودیم و برگشتیم آیا این ها امتیاز حساب میشود؟ و آِیا مدارک فنی حرفه ای قبول دارند؟ و 22 سالمه دانشجو رشته حسابداری هستم به نظر شما بهترین نوع مهاجرت به انگلستان چه نوعیش است؟ ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. vafaee گفت:

  سلام من بازنشسته هستم و 49سالمه.یک همسر و دو فرزند یکی کوچک و یک بزرگ دارم. همسرم لیسانس داره.با دارایی حدود 4میلیارد میتونم به انگلیس مهاجرت کنم؟از چه روشی بهتره برای مهاجرت اقدام کنم؟خیلی تشکر میکنم از کمک و یاری شما.

  1. داوری گفت:

   سلام
   مهاجرت روش های متنوعی داره که کم هزینه ترین اون برای شما میتونه تحصیلی یا کاری باشه اما برای اطلاعات دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. مهتاب گفت:

  سلام و عرض ادب…من ۲۶ سالمه و مدرک لیسانس حقوق دارم و توی ۵رشته آرایشگری هم مدرک فنی حرفه ای بین المللی دارم اما سابعه کار ندارم و زبانم به شدت ضعیفه..‌.از چه طریقی میتونم برای مهاجرت به انگلیس اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر بخواین به این کشور مهاجرت کنید به نظر بهترین روش برای شما مهاجرت از طریق تحصیلی خواهد بود

 8. نیلوفر سرهنگی گفت:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل در دانشگاه دولتی هستم بیست سالمه . برای دوره فوق لیسانس آیا میتوانم بورس تحصیلی انگلستان دریافت کنم؟
  باید چه اقداماتی انجام بدهم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید بررای پذیرش اقدام کنید اما در این مقطع به بورس خیلی فکر نکنید

 9. خدیجه گفت:

  سلام ،همسرمن ارایشگرهستن،۱۷سال سابقه کاردارن،دیپلم انسانی،۴۰ساله،بادارایی حدود۶۰۰میلیون تومن،درحال یادکیری زبان انگلیسی،دوفرزند داریم ۱۰و۴ساله،خودمم کارشناس ارشد الهیاتم،قصدمهاجرت به کانادا یایکی ازکشورهای اروپایی خصوصا انگلیس روداریم،لطفا راهنمایی کنید ازچه راهی میتونیم اقدام کنیم که راحتتر وارزانتر اقامت بگیریم ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت به کانادا ابتدا مقاله مهاجرت به کانادا رو مطالعه کنید و سپس در صورت ابهام با ما تماس بگیرید

 10. همایون شیخی گفت:

  سلام من ۱۵ سالنه ومی خوام به انگلستان مهاجرت کنم بخاطر ورزش(فوتبال)میشه راهنمایبم کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میتونید با ثبت نام در کالج ها و مدارس بین المللی در اون کشور و آکادمی های فوتبال هم ثبت نام کنید

   1. همایون شیخی گفت:

    من خودم تنها قصد رفتن به انگلستان رو دارم حالا چی

    1. داوری گفت:

     تفاوتی نمیکنه میتونید از طریق تحصیلی اقدام کنید

 11. محمد خضری گفت:

  باسلام
  من بتازگی شنیدم که در انگلستان کارت هویتی (کارت ملی) در حال حاضر ندارند! اگه اینطور هست پس کارت هویتی هر شخص چیست؟
  پیشاپیش ممنونم از جوابتون

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   تا 30 سپتامبر 2021 میتوان از کارت هویتی (شناسنامه) استفاده کرد. پس از آن به گذرنامه معتبر نیاز خواهید داشت.

   1. روژ گفت:

    سلام همسر من بعنوان دانشجو به انگلیس سفر کرده از چه طریقی میتونه منو سریع ببره لطفا مراحل کاری ومیفرمایید.

    1. داوری گفت:

     سلام
     باید از طریق ویزای همراه اقدام کنید
     برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 12. تقی مهدی عباسی گفت:

  سلام
  من ۴۹ سالمه مدرک کارشناسی ناوبری (کشتی) از دانشگاه دولتی رو دارم و ۴ماه دیگه بازنشسته خواهم شد. همسر و دو فرزند هم دارم. میتونم ویزای کار در انگلستان برای خودم بگیرم؟ و میتونم خانواده ام رو همراه خودم ببرم؟ در ضمن، مدرک کارشناسی ارشد علوم تربیتی از دانشگاه آزاد رو هم دارم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   شما بایستی از روش های سرمایه گذاری یا روش های اقامت از طریق تمکن مالی اقدام به مهاجرت کنید
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 13. Zhino گفت:

  همسرم۳۹سالشونه و خودم۲۴ مدرک خاصی ندارم انصراف دادم از دانشگاه

  1. داوری گفت:

   برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیلی میتونید اقدام کنید

 14. Zhino گفت:

  سلام وقت بخیر همسر من دکتری حقوق خصوصی دارن و ۱۳سال سابقه کار وکالت،یه فرزند ۴ساله داریم و قصد مهاجرت به انگلیس داریم میشه لطفا راهنمایی کنید کدوم روش برای ما مناسب و امکانپذیره

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   همسرتون چند سالشونه؟ سن و مدرک تحصیلی خودتون رو هم بفرمائید تا بتونم دقیق راهنماییتون کنم

 15. حمید گفت:

  سلام
  آیا این امکان وجود دارد درصورتی که یکی از اقوام در انگستان بمدت زیادی زندگی کرده باشد، بتواند بعنوان پشتیبان جهت مهاجرت به انگلستان کمک کند؟

  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   منظورتون از پشتیبان دقیقا چی هست؟ لطفا بیشتر توضیح دهید

 16. H گفت:

  سلام روز بخیر یک سوال داشتم از خدمتتون
  از نظر قانون ایران و خیلی کشورهای اسلامی مرد دو همسر قانونی و شناسنامه ای داشته باشه مشکلی نیست،
  در صورتی که از نظر انگلستان مرد فقط باید یک زن قانونی داشته باشه و اون رو میتونه بیاره به صورت ویزای ازدواج انگلستان.
  حالا اگر مردی دوتا زن داشته باشه که در ایران باشن و خودش در انگلستان باشه و اقامت دائم داشته باشه و بخواد یکی از همسرهاشو قانونی ببره انگلیس باید چیکار کنه؟ ایا قانونی برای اینکار وجود داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ابن سوال رو بایستی از فردی بپرسید که به عنوان وکیل در انگلستان حضور دارند و به قوانین داخلی این کشور اشراف دارند تا اگر امکانپذیر باشه راهکاری در اختیارتون قرار بدن

 17. hassan گفت:

  سلام
  من برای تابستان یه ویزای توریستی برای خودم وخانواده ام(کلا 4 نفریم) می خواستم ..هزینه آن چقدر است؟
  با تشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با آژانس های هواپیمایی تماس بگیرید

 18. داوری گفت:

  سلام. متشکر از این همه اطلاعات عالی در خصوص مهاجرت به انگلستان میخواستم بدونم کشوری وجود داره که شرایط مهاجرت به اون راحت تر از انگلستان باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *