مهاجرت

مهاجرت به مونته نگرو

مهاجرت به مونته نگرو

فرایند مهاجرت به مونته نگرو می تواند تغییرات گسترده ای در زندگی افراد ایجاد کند و می توان آن را مسیری برای ورود به اروپا دانست. مونته نگرو یکی از تازه ترین کشورهای استقلال یافته اروپایی است که زندگی در آن جنبه های متفاوتی دارد. شمال این کشور توسعه چندانی پیدا نکرده است اما شرایط زندگی در جنوب این کشور بسیار مناسب است و می توان آن را برای بسیاری از افراد مناسب دانست چراکه شباهت های زیادی به زندگی در سایر کشورهای اروپایی دارد و افراد می توانند کیفیت زندگی خوب را در این کشور تجربه کنند.

باید به این نکته اشاره کرد که به مانند بسیاری از کشورهای دیگر، مونته نگرو نیز راه های زیادی برای مهاجرت در نظر گرفته است و به همین دلیل افراد می توانند با توجه به نیاز خود این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. محدودیت های زندگی در مونته نگرو بسیار کم است و به دلیل عدم عضویت این کشور در حوزه شنگن، می توان به این نکته اشاره داشت که روند دریافت ویزا در این کشور بسیار ساده تر از سایر کشورهای شناخته شده اروپایی است. در راستای توجه به این موضوع، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی این موضوع خواهند پرداخت.

 • مسیرهای مهاجرتی به مونته نگرو کدامند؟
 • بهترین راه های مهاجرت به مونته نگرو کدامند؟
 • مهاجرت به مونته نگرو از طریق پناهندگی چگونه است؟
 • آیا می توان در مونته نگرو سرمایه گذاری کرد؟
 • مسیر تحصیل در مونته نگرو چگونه است؟
 • آیا می توان به کار در مونته نگرو مشغول شد؟

انواع روش های مهاجرت به مونته نگرو

یکی از کشورهای حوزه بالکان در جنوب شرقی قاره اروپا، مونته نگرو Montenegro می باشد. این کشور که یکی از جماهیر استقلال یافته از یوگسلاوی سابق است با کشورهایی نظیر بوسنی، صربستان، آلبانی، کوزوو و کرواسی هم مرز است. جالب است بدانید که پایتخت مونته نگرو شهر پودگوریکا نام دارد که بزرگترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. زبان اصلی مردمانش مونته نگرویی و دین رایج نیز مسیحیت است. کشوری که بخش عمده درآمدش حاصل از گردشگری و بخش خدمات است. حالا شاید این سوال برایتان مطرح شود که آیا مونته نگرو عضو اتحادیه اروپایی (EU) است؟ طبق اعلام (EU)، مونته نگرو کشور نامزد عضویت در این اتحادیه است و تاریخ درخواست نامزدیش نیز به سال 2021 برمی گردد.

مونته نگرو

دولت مونته نگرو نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی برای اتباع خارجی متقاضی سفر به این کشور بسته به مدت اقامتشان انواع مختلف ویزا شامل ویزای ترانزیتی (نوع A و B)، ویزای کوتاه مدت (ویزای نوع C) و ویزای بلند مدت (نوع D) صادر می کند. مطابق گزارش visahq.com اما برای مهاجرت به مونته نگرو 2024 روش های مختلف وجود دارد که شامل:

شرایط مهاجرت به مونته نگرو از طریق کار

یکی از مهم ترین روش هایی که ایرانی ها برای مهاجرت به خارج از کشور به دنبال آن هستند، کار در کشوری است که شرایط مناسبی داشته باشد. مونته نگرو یکی از کشورهای اروپایی است که در حال حاضر با نرخ بیکاری بسیار زیادی روبرو شده است و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که به راحتی بتوان در آن شغل مناسبی پیدا کرد. در جنوب این کشور شرایط بهتری وجود دارد و کیفیت زندگی در این کشور نیز مناسب است.

مطابق گزارش salaryexplorer. افرادی که قصد دارند در مونته نگرو به کار مشغول شوند، این فرصت را خواهند داشت که با استفاده از دعوتنامه یک کارفرما یا فرد حقوقی، به این کشور مهاجرت کرده و با استفاده از ویزای کار مونته نگرو، مجوز حضور در این کشور را به دست آورند. به طور تقریبی می توان گفت که نیروی کار در مونته نگرو درآمدی در حدود 2680€ (یورو) در ماه را به دست می آورد و این مسئله می تواند روند مهاجرت به این کشور را برای بسیاری جذاب سازد.

اما فرآیند اخذ ویزای کاری مونته نگرو نیز به این صورت است که ابتداء شما بایستی پیشنهاد کاری از کارفرمای مونته نگرویی پیدا کنید. تا از این طریق کارفرما برایتان مجوز کاری دریافت کند. پس از دریافت این مجوز است که برایتان ویزای ورود از سفارت مونته نگرو و پس از ورود به این کشور نیز مجوز اقامتی صادر خواهد شد. مجوز اقامتی مونته نگرو یک مجوز اقامت موقتی بوده و با اعتبار یکساله صادر می شود اما این مجوز ممکن است برای مدت 2 سال نیز تمدید شود.

منبع: gov.me

فرایند مهاجرت تحصیلی به مونته نگرو

مونته نگرو یکی از کشورهایی است که تحصیل در آن کیفیت لازم را ندارد ولی با توجه به پیوست این کشور سیستم آموزشی بولونیا (فرآیند بولونیا چیست؟) شرایط ورود به این کشور به صورت کامل تغییر پیدا کرده است. دانشگاه های مونته نگرو در رتبه بندی های جهانی جایگاهی به دست نیاورده اند و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که افراد زیادی آن ها را برای تحصیل انتخاب کنند. از بهترین و معروفترین دانشگاه های مونته نگرو 2024 می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

به طور کلی باید به این نکته اشاره کرد که افراد زیادی این کشور را به این دلیل برای تحصیل خود استفاده می کنند که هزینه های تحصیل در این کشور بسیار اندک است. به طور تقریبی هزینه تحصیل در این کشور در تنها دانشگاه دولتی آن یعنی دانشگاه مونته نگرو سالانه بین 500 تا EUR 1000 (یورو) است. اما شهریه در دانشگاه های خصوصی این کشور در حدود 2000€ تا 3000€ (یورو) است و دانشجویان برتر می توانند در این کشور بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند. در باب هزینه زندگی در مونته نگرو لینک فوق را مطالعه کنید.

فرایند مهاجرت تحصیلی به مونته نگرو

سرمایه گذاری در مونته نگرو

یکی دیگر از راه های مهاجرت به مونته نگرو، سرمایه گذاری در مونته نگرو است و افراد زیادی می توانند از این طریق خود را به این کشور برسانند. باید به این نکته توجه داشت که اکثر افرادی که سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب می کنند، به دنبال خرید ملک در این کشور هستند. باید به این نکته اشاره کرد که افراد می توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 450000€ (یورو) می توانند در بخش املاک سرمایه گذاری کرده و تابعیت این کشور را به دست آورند. پس افراد از این طریق می توانند براحتی به شهروندی مونته نگرو دست یافته و از مزایای بالقوه زیر بهره مند شوند:

 • سفر معاف از ویزا به منطقه شنگن، کل کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) و سنگاپور
 • مهاجرت خانوادگی به مونته نگرو
 • پرداخت مالیات پایین
 • امکان اخذ ویزای بیزینس E-2 از آمریکا
 • امکان کار در مونته نگرو بدون اخذ ویزا
 • زندگی در هر جای مونته نگرو و غیره

منبع: immigrantinvest.com

در صورتی که فردی بخواهد شرایط بهتری برای زندگی داشته باشد، بهتر است در سرزمین های جنوبی این کشور سرمایه گذاری کنند. در این قسمت حداقل 250000€ (یورو) برای خرید ملک در این کشور نیاز خواهد بود تا فرد بتواند تابعیت این کشور را به دست آورد.و €200000 (یورو) نیز به صورت بی بازگشت در اختیار دولت قرار داده میشود. علاوه بر این مبلغ، هزینه ای 15000€ (یورویی) نیز باید به دولت پرداخت کنند و بتوانند از این طریق خود را به مونته نگرو برسانند.

سرمایه گذاری در مونته نگرو

پناهندگی در مونته نگرو

به مانند بسیاری از کشورهای جهان، مونته نگرو نیز این امکان را به افراد می دهد که بتوانند در این کشور اعلام پناهندگی کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر افراد در صورتی که قصد پناهندگی در این کشور را داشته باشند، باید به صورت زبانی یا کتبی درخواست خود را به این کشور ارائه کنند. در بازه زمانی 15 روزه فرد فرصت دارد که درخواست رسمی خود را به دولت این کشور تسلیم کند. دولت مونته نگرو وظیفه دارد تا در یک بازه زمانی مشخص این درخواست را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند تصمیم نهایی را در این رابطه اتخاذ کنند.

به طور کلی راه های دیگری به جز پناهندگی در مونته نگرو وجود دارد که می توان آن ها را ارزشمندتر دانست.

روش های مهاجرت به مونته نگرو

در صورتی که تمایل دارید در مسیر مهاجرت به بهترین کشورهای جهان قرار بگیرید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا با توجه به شرایط شما، بهترین مسیرهای مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *