مهاجرت

مهاجرت به گرنادا

مهاجرت به گرنادا

متقاضیان زیادی برای زندگی اقدام به مهاجرت به گرنادا می کنند و این کشور با وجود دلایل بی شماره به مکان مورد علاقه مهاجران تبدیل شده است. آب و هوا، فرهنگ و زیبایی هر ساله به تعداد متقاضیان مهاجرت به گرنادا می افزاید. نقل مکان به کشوری دیگر مستلزم آمادگی کامل است زیرا سبک زندگی افراد را تغییر خواهد داد و در محیطی متفاوت زندگی خواهند کرد. افرادی که گرنادا را برای نقل مکان و زندگی در منطقه کارائیب در نظر می گیرند، گزینه مناسبی را انتخاب می کنند. گرنادا به دلیل سواحل زیبا، مناظر خیره کننده و آرامش به عنوان اسپایس ادویه کارائیب شناخته می شود. در این مقاله، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخی از رایج ترین نکات و توصیه های مربوط به نحوه نقل مکان و مهاجرت به گرنادا را به اشتراک می گذارند تا هموطنان عزیز در این زمینه به طور کامل مطلع شوند.

مهاجرت به کارائیب رویای بسیاری از مردم است، اما برای تحقق این رویا باید به سوالات اساسی پاسخ داده شود. گرنادا در جنوب کارائیب، 12 درجه شمالی از خط استوا و زیر کمربند طوفان قرار دارد. این یک جزیره آتشفشانی است که کوهستانی است و دارای یک جنگل بارانی سرسبز با ده آبشار چشمگیر است. سواحل متعدد و در گرنادا زیبایی وجود دارد و خط ساحلی و صخره ‌های جزیره، بخش زیادی از اقیانوس اطلس را از امواج عظیم محافظت می ‌کند و سمت کارائیب آرام است. بیش از 50% از جزیره را جنگل های بکر تشکیل می دهند و بقیه مناطق جنگلی فقط کم جمعیت است. به دلیل کوهستانی بودن، مناظر خیره کننده از همه جای گرنادا وجود دارد. اما به طور کلی، مهاجرت به کارائیب رویای بسیاری از مردم است، اما برای تحقق این رویا باید به سوالات اساسی پاسخ داده شود.

دلایل مهاجرت به گرنادا

دلایل زیادی برای مهاجرت به گرنادا وجود دارد که بیشتر به دلیل سبک زندگی، بهینه سازی مالیات، شرایط زندگی بهتر، شرایط آب و هوایی گرمسیری است و این فهرست می تواند ادامه یابد. گرنادا با کوه های باشکوه، آبشارهای زیبا، دره های سبز و مکان های بی نظیر خیره کننده یکی از زیباترین کشورهای منطقه کارائیب است. گرنادا مکانی امن و مطمئن برای زندگی است، بنابراین می توان با سرمایه گذاری ویزا یا شهروندی گرنادا را دریافت کرد و در این کشور اقامت داشت. برنامه شهروندی گرنادا از طریق سرمایه گذاری به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا مبلغ خاصی را در املاک یا صندوق های دولتی سرمایه گذاری کنند و تابعیت دوگانه دریافت کنند. گرنادا بخشی از کشورهای مشترک المنافع است و از مزایای بریتانیا برخوردار است. برای بررسی اجمالی و بررسی سبک زندگی در گرنادا، می توان به عنوان توریست به این کشور سفر کرد. در باب سرمایه گذاری در گرنادا لینک فوق را بخوانید.

در نمودار زیر به درصد مهاجران در جمعیت گرنادا اشاره شده است:

درصد مهاجران در جمعیت گرنادا

دلایل زیادی برای مهاجرت به گرنادا و اخذ اقامت به عنوان یک مهاجر وجود دارد. رژیم مالیاتی در کشور مزایای زیادی را برای صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران ارائه می دهد، به این معنی که هیچ مالیاتی بر عایدی سرمایه، ثروت، هدایا، ارث یا درآمد خارجی وجود ندارد. آموزش در گرنادا بیشتر بر اساس سیستم مدارس بریتانیا است، بنابراین فرزندان مهاجران آموزش با کیفیتی دریافت خواهند کرد. افراد می توانند به فکر انتقال فرزندان خود به سیستم آموزشی گرنادا و کسب تخصص های مختلف باشند. از ذکر هزینه های زندگی غافل نشویم. گرنادا در مقایسه با ایالات متحده و بریتانیا کشوری بسیار ارزان برای زندگی است، اما به دلیل هزینه های واردات، هزینه برق گاهی اوقات می تواند بالاتر از حد معمول باشد.

هزینه مهاجرت به گرنادا 2024

از جمله اطلاعات مهم در خصوص مهاجرت به گرنادا اطلاع از هزینه زندگی در این کشور است. آمارها گویای این واقعیت است که هزینه مهاجرت و زندگی در گرنادا بیشتر از انتظار مهاجران است. مطابق گزارش معتبر numbeo، بطور متوسط هزینه زندگی در گرنادا حدود 118.1% بالاتر از ایران است و اجاره خانه در این کشور حدود 60.5% بالاتر از کشورمان است. در کل هزینه زندگی یک نفر در گرنادا با محاسبه اجاره خانه اش در حدود EC$4208 (دلار کارائیب شرقی) است.

شرایط و روش های مهاجرت به گرنادا

مهاجرت به گرنادا طبق قوانین خاص تعیین شده، از روش های مختلف امکان پذیر می باشد.

رایج ترین روش های مهاجرت به گرنادا عبارتند از:

  • سرمایه گذاری
  • اشتغال
  • تحصیل

یکی از رایج ترین گزینه ها برای مهاجرت به گرنادا و دریافت پاسپورت این کشور، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که به عنوان شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBI) نیز شناخته می شود. متقاضیان می توانند با درخواست برای شهروندی گرنادی از طریق سرمایه گذاری یا اخذ اقامت دائم، شهروند گرنادا شوند.

شرایط و روش های مهاجرت به گرنادا

اطلاعات جزئی مهاجرت به گرنادا از طریق سرمایه گذاری اشاره عبارتند از:

موارداطلاعات
زمان پردازش3 تا 4 ماه
سفر بدون ویزاسفر فوری بدون ویزا به 144 کشور از جمله کشورهای شینگن، چین، بریتانیا، سنگاپور و هنگ کنگ
نوع سرمایه گذاریکمک مالی به دولت گرنادا یا سرمایه گذاری در پروژه های مورد تایید دولت گرنادا
هزینه سرمایه گذاری$150000 الی 200000$ (دلار)
افراد وابسته به خانوادههمسر، فرزندان زیر 30 سال، والدین مسن بالای 55 سال و خواهر و برادر 18 سال و بالاتر
اعتبار پاسپورتپنج (5) سال

منبع: henleyglobal

اشتغال روش دوم برای مهاجرت به گرنادا می باشد که نیاز به داشتن پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری گرنادا است. با توجه به کم بودن فرصت های کاری برای مهاجران در گرنادا، مهاجرت کاری به این کشور روش آسان به شما نمی رود. روش بعدی مهاجرت به گرنادا تحصیل در دانشگاه های این کشور است که نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی، تمکن مالی کافی و دانستن زبان انگلیسی می باشد. علاوه بر این، افراد با ازدواج با یک شهروند گرنادا واجد شرایط شهروندی گرنادا هستند و این روش یکی دیگر از روش های مهاجرت به گراندا است که دارای شرایط خاص خود می باشد.

حداقل سرمایه لازم جهت مهاجرت و اخذ تابعیت گرنادا 2024

بهترین و سریعترین راه ممکن برای اخذ تابعیت (شهروندی) کشور گرنادا از طریق سرمایه گذاری است. اما حداقل سرمایه لازم برای اخذ شهروندی گرنادا چقدر می باشد؟ برنامه شهروندی گرنادا GCP مستلزم سرمایه گذاری حداقل $150000 (دلار) با روش اهدای پول به دولت گرنادا و یا خرید ملک به ارزش حداقل $220000 (دلار) است. همچنین هزینه های اداری نیز بخشی از فرآیند درخواست می باشد.

منبع: riftrust

اهم مزایای این روش مهاجرت به گرنادا 2024 نیز از قرار زیر می باشد:

  • هزینه رسیدگی خیلی پایین
  • عدم انجام مصاحبه یا آزمون
  • عدم نیاز به تحصیلات
  • عدم نیاز به سابقه مدیریتی
  • عدم نیاز به اقامت در گرنادا چه قبل و چه بعد از اعطای شهروندی

منبع: cbi.gov.gd

در تصویر زیر نیز می توان با شرایط و امتیازات برنامه اخذ شهروندی گرنادا از طریق سرمایه گذاری آشنا شد:

شرایط و امتیازات برنامه اخذ شهروندی گرنادا از طریق سرمایه گذاریبرای کسب اطلاعات تکمیلی از شرایط مهاجرت به گرنادا متقاضیان می توانند مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *