مهاجرت کاری فرانسه

موسسات کاریابی در فرانسه

موسسات کاریابی در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه با یافتن موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2021 آسان تر می شود؛ زیرا کمک گرفتن از موسسات یکی از رایج ترین راه هاست. استفاده از موسسات کاریابی هر کشور راهی بسیار عالی برای یافتن شغل در هر آن می باشد. همه نسبت به این موضوع آگاهند که میزان تقاضا برای مهاجرت به فرانسه بسیار بالاست. بنابراین بر خود واجب می دانیم تا موسسات کاریابی در فرانسه را به شما معرفی نماییم. در ادامه با مقالات ما در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا شما را از مهمترین نکات در رابطه با کار در فرانسه آگاه ساخته و پاسخ سوالات شما را ارائه نمایم:

 • شرایط بازار کار فرانسه برای مهاجران خارجی به چه صورتی است؟
 • مهمترین موسسات کاریابی در فرانسه و نحوه کار آنها چگونه می باشد؟
 • نحوه اخذ ویزای کار فرانسه چگونه است؟

بازار کار در فرانسه در سال 2021

در پایان سال 2018 میلادی نرخ بیکاری در کشور فرانسه 9.5% بوده است. زمانی که به نمودار آمار بیکاری در این کشور نگاه می کنیم با یک خط صاف روبرو می شویم. چراکه در آغاز سال 2010 نیر نرخ بیکاری در حدود 9.7% بوده است. بالاترین سطح بیکاری در کشور فرانسه مربوط به افراد زیر 25 سال است. نرخ بیکاری برای این گروه از جامعه در حدود 23% است که در میان کشورهای اروپایی نیز بسیار زیاد است. البته در سال 2021 شرایط کار در فرانسه بهتر شده است. در نمودار ذیل نرخ بیکاری فرانسه از گذشته تا به حال نشان داده شده است:

نرخ بیکاری فرانسه از گذشته تا به حال

متوسط درآمد ماهانه در فرانسه

اگرچه نرخ بیکاری در فرانسه کم شده است، افراد برای بالا بردن شانس پیدا کردن کار ابتدائا یک سال پذیرش تحصیلی کالج های آموزش زبان فرانسوی را می گیرند. سطح درآمد در فرانسه طی سال 2021 در جدول ذیل بررسی شده است:

درآمد ماهیانه در فرانسه به یورو طی سال 2021 توضیحات
€1040 کم ترین میزان درآمد ماهیانه در فرانسه
€4130 متوسط درآمد ماهیانه در فرانسه
€18400 بیشترین میزان درآمد ماهیانه در فرانسه

در فرانسه همچنین متاسفانه همانند سایر کشورهای دنیا تبعیض جنسیتی وجود دارد؛ به عبارت دقیق تر زنان در فرانسه در مقایسه با همکاران مرد خود با سابقه کار و مهارت های شغلی مشابه ماهیانه حدود 6% کم تر حقوق دریافت می کنند. در جدول ذیل تفاوت متوسط درآمد زنان و مردان در فرانسه مقایسه شده است:

جنسیت متوسط درآمد ماهیانه در فرانسه به یورو طی سال 2021
زنان €4010
مردان €4230

مشاغل مورد نیاز در فرانسه

به تازگی آماری در ارتباط با مشاغل مختلف در کشور فرانسه منتشر شده است. بر اساس این گزارش، مهندسی، تحقیق و توسعه، مهندسی IT و بانک داری مهم ترین مشاغلی هستند که نسبت به استخدام نیرو اقدام کرده اند. بیش از 75% مردم فرانسه در بخش های خدماتی مشغول به کار هستند. توانایی مدیریت در کشور فرانسه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مدیریت فروش، ساخت و ساز، علوم تجربی و مهندسی (بخصوص در شهرهای کوچک) همچنین در بخش بازاریابی و کسب و کار از تقاضای بسیار بالایی برخوردار است.

پیش از انجام مهاجرت کاری به فرانسه، باید با مشاغل مورد نیاز در این کشور آشنا شوید. به طور کلی می توان مهم ترین صنایع در کشور فرانسه را به شرح زیر تقسیم بندی کرد.

 • صنعت هوا فضا
 • صنایع موتوری
 • داروسازی
 • ماشین آلات صنعتی
 • متالوژی
 • الکترونیک
 • پارچه
 • غذا و نوشیدنی
 • صنعت گردشگری

موسسات کاریابی در فرانسه در 2021 و ماقبل

همه ساله لیستی از سوی دولت فرانسه مبنی بر کمبودهای بازار کار منتشر می شود. بر این اساس افراد می توانند با مهاجرت به فرانسه از طریق کار و پیدا کردن یک شغل مناسب برای خود در این کشور به اقامت فرانسه دست پیدا کنند. برخی صنایع مانند برق، متالوژی، صنعت کشاورزی و مکانیک بالاترین میزان تقاضای کار در فرانسه را در سال 2021 دارند. همچنین توزیع خدمات، حوزه بهداشت و درمان، بانکداری و صنایع IT نیز از دیگر مشاغل پر اهمیت در کشور فرانسه هستند.

از سوی دیگر مشاغلی در صنعت توریسم مانند کار در هتل ها و رستوران ها نیز امکان پذیر است. انجام امور پرستاری و مراقبت از کودکان و افراد ناتوان نیز برای نیروی کار خارجی فراهم شده است. خرده فروش، امور کشاورزی و دامداری و همچنین تدریس زبان انگلیسی برای انگلیسی زبان ها و مدرسان حرفه ای از دیگر گزینه های کار در کشور فرانسه است، در صورتی که افراد ویزای تحصیلی فرانسه را داشته باشند و از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند نیز می توانند در شرکت های بزرگ ملی و چند ملیتی مشغول کار شوند.

بررسی موسسات کاریابی در فرانسه

محیط کاری در فرانسه

بر اساس قوانین اداره کار در کشور فرانسه، کلیه کارگران و کارمندان که به صورت تمام وقت مشغول کار هستند باید 35 ساعت در هفته کار کنند. در هر روز برای صرف ناهار، بسته به سیاست های هر شرکت، 1 تا 2 ساعت وقت ناهار و استراحت وجود دارد. همچنین افراد می توانند به مدت 5 هفته مرخصی قانونی در سال داشته باشند. در صورتی که برای یک شرکت با بیش از 50 نیرو کار کنید، شما از حمایت اتحادیه شاغلین برخوردار خواهید بود. برای این کار حتی نیازی به پیوستن به این اتحادیه ها نخواهید داشت و این اتفاق به صورت خودکار رخ می دهد.

اجازه کار و ویزای کاری فرانسه

همه شهروندان کشورهای اروپایی برای کار در فرانسه آزادی عمل خواهند داشت. با این وجود غیر اروپایی ها برای کار در این کشور باید حتما اجازه کار قانونی داشته باشند. برای این کار کافی است، متقاضی شغل مورد نظر را بیابد. سپس از طریق مذاکره با کارفرمای در آن شغل استخدام شود. پس از آن کارفرما بر اساس دستورات اداره کار از او مدارکی را در خواست کند. این مدارک شامل رزومه کاری و تحصیلی و همچنین اطلاعات شخصی او خواهد بود. سپس کارفرما از طریق اداره کار مراحل دریافت اجازه کار قانونی را برای فرد پیگیری خواهد کرد.

افراد بدون اجازه کار در فرانسه نمی توانند در خاک این کشور کار کنند. در صورت تخلف و سرپیچی از این قانون با فرد برخورد قانونی خواهد شد. متقاضی باید علاوه بر پرداخت جریمه نقدی، از مرزهای این کشور نیز خارج شود. گاهی محدودیت های ورود به سایر کشورهای اروپایی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

بررسی موسسات کاریابی در فرانسه

در کشور فرانسه، موسسات کاریابی بسیار زیادی وجود دارد. افراد می توانند با مراجعه به این موسسات شغل مناسب و مورد نظر خود را بیابند. اگر شهروند یکی از کشورهای اروپایی هستید بهتر است طبق اطلاعات در موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2019، 2020 و 2021 استفاده کنید. Pole Emploi نیز یک سایت فرانسوی بسیار خوب برای یافتن شغل برای همه است. در صورتی که تخصص ویژه ای دارید حتما از سایت موسسه APEC دیدن کنید. علاوه بر موسساتی که گفته شد، سایت های بسیار زیادی در کشور فرانسه وجود دارد که فرصت های شغلی را ارئه می کنند. از جمله این سایت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایت مشاغل مربوط
ABG L’intelli’agence مربوط به مشاغل علمی و پزشکی
ANEFA مربوط به مشاغل کشاورزی
Craigslist بیشتر مشاغل موجود در این سایت در شهر پاریس قرار دارد.
Emploi Annonces
Emplois Verts
(IAPA (International Au Pair Organisation لیست موسسات مربوط به انجام امور خانه داری و پرستاری
Indeed France
Keljob
Les Jeudis
L’Etudiant کارهای دانشجویی و مربوط به کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند.
L’Hôtellerie Restauration مشاغل رستورانی و هتل
Monster
Recrut
Stratégies Emploi بازاریابی و تجارت
The Local
Option Carriere
Jobbydo
Trovit

مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه

Jobs in Paris موسسه ای است که می تواند در همه شهرهای فرانسه شغل مورد نظر را بیابید. Speaking Agency شغلی در باب تدریس و امور مراقبتی است که به زبان انگلیسی است. نکته حائز اهمیت برای پیدا کردن راحت شغل در فرانسه و همچنین برتری در استخدام نسبت به دیگر افراد بین المللی در کشور فرانسه، دانش زبان این کشور می باشد که در این میان باید به فراگیری زبان فرانسوی در استراسبورگ اشاره کرد که با آموزش زبان در این شهر برای افراد شرایط کار ضمن تحصیل در فرانسه نیز فراهم خواهد شد.

موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2019، 2020 و 2021 را در این مقاله بررسی نمودیم. می توان گفت که گزینه های بهتری برای اخذ ویزای کار در اروپا پیش رو است. برای مثال افراد می توانند از ویزای کاری آلمان برای مهاجرت کاری بدون نیازبه کارفرما استفاده کنند. مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات شما در خصوص مهاجرت به فرانسه، آلمان، دانمارک، سوئد، هلند، کانادا و غیره از راه های قانونی می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  66  =  69