هزینه زندگی

هزینه زندگی در سنت لوسیا

هزینه زندگی در سنت لوسیا

هزینه زندگی در سنت لوسیا برای افرادی که به دنبال نقل مکان به جزیره هستند، بسیار مهم است. این راهنما که توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، اطلاعات دقیقی در مورد هزینه زندگی در سنت لوسیا ارائه می دهد. هزینه زندگی در سنت لوسیا نسبتا از سایر کشورهای دنیا پایین است و برای مثال در مقایسه با ایالات متحده و بریتانیا، غذا خوردن در بیرون از خانه، مواد غذایی و املاک ارزان تر هستند.

برخی از بهترین مکان ها برای زندگی در سنت لوسیا عبارتند از:

  • Castries
  • Rodney Bay
  • Marigot Bay
  • Soufriere

سنت لوسیا با توجه به شرایط مناسب زندگی که دارد، یک گزینه مناسب برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به شمار می رود و علاوه بر این، دولت سنت لوسیا به سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور خارجی را دارند، این فرصت را ارائه می دهد تا با گزینه های سرمایه گذاری مختلف، پاسپورت این کشور را دریافت کنند و بدون محدودیت در سنت لوسیا زندگی کنند. اما قبل از انجام هر کاری، تمامی متقاضیان باید با هزینه زندگی در سنت لوسیا که شامل موارد مختلف می شود، آشنایی کامل داشته باشند.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در سنت لوسیا

بررسی هزینه زندگی در سنت لوسیا

همانطور که گفته شد، هزینه زندگی در سنت لوسیا در مقایسه با بریتانیا و ایالات متحده نسبتاً پایین است و ساکنان از یک رژیم مالیاتی مطلوب بهره می برند زیرا هیچ سود سرمایه، مالیات بر ارث، مالیات بر ثروت بر درآمد یا دارایی در سنت لوسیا وجود ندارد. از آنجایی که سنت لوسیا کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد، این جزیره شاهد افزایش مهاجران خارجی است که به این بهشت ​​گرمسیری نقل مکان می کنند  که عمدتاً از ایالات متحده و کانادا وارد خاک این کشور می شوند. جامعه مهاجر سنت لوسیا یکی از دوستانه ترین جامعه در جهان در نظر گرفته می شود زیرا شامل فرهنگ های مختلفی می باشد که به راحتی در کنار خود زندگی می کنند.

در جدول زیر به جمعیت سنت لوسیا در سال های مختلف اشاره شده است:

سالجمعیت
2022179857
2015175623
2005165386
1995152348

سنت لوسیا به خاطر غذاهای لذیذ که از سرتاسر جهان تهیه می شود در سطح بین المللی شناخته شده است. در شهرهای بین ‌المللی و شلوغ Castries و Rodney Bay، افراد می توانند رستوران‌ های زیادی با غذاهای فرانسه، ژاپن، چین و هند پیدا کنند. همچنین می توانند غذاهای محلی و آبدار را در هر جای جزیره امتحان کنند. به افرادی که به سنت لوسیا سفر می کنند توصیه می شود حتماً غذای ملی سنت لوسیا معروف به انجیر سبز و ماهی نمک را امتحان کنند زیرا این غذا از رتبه بالایی برخوردار است. برای بررسی تخمینی قیمت خوراک در رستوران های سنت لوسیا، می توان گفت یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در سنت لوسیا 5$ دلار است، در حالی که 3 وعده غذایی برای 2 نفر در یک رستوران متوسط ​​29$ (دلار) است. در ادامه به طور دقیقتر هزینه زندگی در سنت لوسیا بررسی شده است.


بررسی هزینه زندگی در سنت لوسیا از جنبه های مختلف

در این هزینه زندگی در سنت لوسیا از جنبه های مختلف بررسی شده اند. سنت لوسیا دو فرودگاه دارد که شامل فرودگاه بین المللی Hewanorra و فرودگاه جورج چارلز  و بندر اصلی آن Castries است. سنت لوسیا که به خوبی به سایر نقاط جهان متصل است، پروازهای مستقیم به ایالات متحده، کانادا و اروپا دارد. اصلی ترین وسیله حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد مینی بوس است، اما تاکسی های خصوصی به طور گسترده در سنت لوسیا در دسترس هستند. هزینه تاکسی های شخصی گران تر از ایالات متحده است، با این حال، مسافت در جزیره نسبتا کوتاه است.

در نمودار زیر به هزینه رفت و آمد در سنت لوسیا اشاره شده است:

هزینه رفت و آمد در سنت لوسیا

علاوه بر حمل و نقل، هزینه مراقبت های بهداشتی در سنت لوسیا نیز بسیار مهم می باشد. به طور کلی، سیستم مراقبت های بهداشتی سنت لوسیا بسیار کارآمد است و در تمام شهرها و روستاها می توان مراکز سلامتی پیدا کرد. در کل 36 مرکز سلامت و تندرستی، 3 بیمارستان دولتی، 1 بیمارستان خصوصی و 1 بیمارستان روانپزشکی در سنت لوسیا وجود دارد.

در جدول زیر به مقایسه هزینه های مختلف پزشکی سنت لوسیا و سایر کشورهای منقطه پرداخته شده است:

موارد اورژانسیموارد بستری در بیمارستان
نام کشورموارد مستقیم پزشکیموارد غیر مستقیم پزشکیموارد مستقیم غیر پزشکیمجموعموارد مستقیم پزشکیموارد غیر مستقیم پزشکیموارد مستقیم غیر پزشکیمجموع
آنتیگوآ و باربودا$274$18$390$682$762$199$1051$2012
گرنادا$251$13$170$434$408$151$459$1018
سنت لوسیا$237$13$170$412$361$148$437$947
دومینیکا$213$12$145$370$325$134$390$849

همه شهروندان و ساکنان سنت لوسیا از درمان رایگان پزشکی در مراکز بهداشتی بهره مند می شوند. با این حال، مراقبت های بهداشتی به صورت خصوصی تامین می شود.

بررسی دستمزد برای پوشش هزینه زندگی در سنت لوسیا

یکی از اصلی ترین مواردی که اغلب متقاضیان مهاجرت به سنت لوسیا نادیده می گیرند، میزان دستمزد افراد برای پوشش هزینه زندگی در سنت لوسیا می باشد. به عبارت دیگر، تمامی افرادی که به دنبال بررسی هزینه زندگی در سنت لوسیا هستند، در قدم اول باید دستمزد را در این کشور کاوش کنند. به طور کلی، میزان حقوق و دستمزد اتباع کشورهای خارجی در سنت لوسیا، به نسبت اغلب کشورهای مدرن آمریکایی بسیار مطلوب تر است. میانگین دستمزد ماهیانه یک تبعه خارجی در سنت لوسیا به طور متوسط حدود 4500XCD (دلار کارائیب شرقی) می باشد. که این میزان دستمزد بسته به موارد مختلف دستخوش تغییر خواهد بود.

در نمودار زیر می توانید میانگین دستمزد ماهانه در سنت لوسیا را با کشورهای دیگر مقایسه فرمایید:

میانگین دستمزد ماهانه در سنت لوسیا را با کشورهای دیگر

هزینه تحصیل، مواد غذایی در سنت لوسیا

بسته به اینکه افراد محصولات محلی یا وارداتی مصرف می کنند، هزینه خواربار می تواند در سنت لوسیا نسبتاً ارزان باشد. در سنت لوسیا، غذاهای محلی مانند برنج، نان سفید تازه، میوه ‌ها و سبزیجات تازه و پرتقال، پیاز، گوجه ‌فرنگی و سیب ‌زمینی، کم ‌هزینه و ارزان‌تر از ایالات متحده هستند. علاوه بر این، در این کشور محصولات وارداتی مانند شیر، گوشت و بنزین گرانتر از ایالات متحده هستند. همچنین تمامی نوشیدنی های داخلی و وارداتی نیز کم هزینه و ارزان تر از ایالات متحده هستند. در سنت لوسیا آموزش رایگان و اجباری را برای کودکان تا سن 15 سال فراهم می کند و شایان ذکر است که این جزیره دارای یک دانشگاه، مرکز آموزش از راه دور دانشگاه هند غربی و چندین دانشکده پزشکی است.

دانشجویانی که به فکر مهاجرت تحصیلی به سنت لوسیا هستند حتما باید با هزینه های تحصیل در این کشور که با توجه به دانشگاه مربوطه متفاوت است، آشنا باشند. به طور متوسط، دانشجویان باید برای هر ترم حدود 4000$ (دلار) تا 10000$ (دلار) هزینه کنند و مسکن و بیمه باید به عنوان هزینه های اضافی در نظر گرفته شود.

هزینه های تحصیل در سنت لوسیا

هزینه اجاره و خرید ملک در سنت لوسیا

گزینه های زیادی برای اجاره ملک در سنت لوسیا وجود دارد و بسته به نوع ملک و موقعیت آن، قیمت ها متفاوت است. هزینه زندگی در مرکز شهر 2 برابر بیشتر از زندگی در خارج از مرکز شهر است. برای مثال می توان یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر Castries را با 480$ (دلار) در ماه و 1 آپارتمان سه خوابه را با 1000$ (دلار) در ماه اجاره کرد. اگر افراد 1 آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر اجاره کنید، حدود 250$ (دلار) و تقریباً 480$ (دلار) برای 1 آپارتمان 3 خوابه پرداخت خواهند کرد. با هجوم مهاجرانی که به این جزیره نقل مکان می کنند، بازار املاک و مستغلات سنت لوسیا در حال رونق است. املاکی مانند ویلاها، استراحتگاه ها، آپارتمان ها، آپارتمان ها، خانه های تاریخی استعماری با طیف وسیعی از قیمت ها در دسترس هستند.

در زیر برخی از قیمت های ملکی که می توانن در بازار پیدا کرد آورده شده است:

موردهزینه خرید
خانه محلیشروع از 200000$ (دلار)
کاندوها و خانه های ییلاقی مدرنحدود 300000$ (دلار)
ویلاهای ساحلی1000000$ (دلار)

خارجیانی که مایل به خرید ملک در سنت لوسیا هستند، باید برای مجوز مالکیت مهاجران خارجی درخواست دهند. یکی دیگر از گزینه های محبوب برای خرید ملک سنت لوسیا، درخواست برای شهروندی سنت لوسیا توسط برنامه سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران می توانند حداقل 300000$ (دلار) در هتل ‌ها و استراحتگاه ‌های با مارک ‌های پیشرفته از پیش تأیید شده سرمایه‌گذاری کنند و پاسپورت سنت لوسیا دریافت کنند. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده هستند تا بهترین خدمات و اطلاعات را برای مهاجرت به سنت لوسیا و سایر کشورهای برتر دنیا در اختیار هموطنان محترم بگذارند.

سوالات متداول در باب هزینه روزمره زندگی 2023 در سنت لوسیا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول شما می باشیم:

  • شرح هزینه زندگی در سنت لوسیا به چه صورت است؟ همانطور که گفته شد، هزینه زندگی در سنت لوسیا در مقایسه با بریتانیا و ایالات متحده نسبتاً پایین است و ساکنان از یک رژیم مالیاتی مطلوب بهره می برند زیرا هیچ سود سرمایه، مالیات بر ارث، مالیات بر ثروت بر درآمد یا دارایی در سنت لوسیا وجود ندارد. از آنجایی که سنت لوسیا کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد، این جزیره شاهد افزایش مهاجران خارجی است که به این بهشت ​​گرمسیری نقل مکان می کنند  که عمدتاً از ایالات متحده و کانادا وارد خاک این کشور می شوند. جامعه مهاجر سنت لوسیا یکی از دوستانه ترین جامعه در جهان در نظر گرفته می شود زیرا شامل فرهنگ های مختلفی می باشد که به راحتی در کنار خود زندگی می کنند.
  • هزینه اجاره و خرید ملک در سنت لوسیا به چه صورت است؟ گزینه های زیادی برای اجاره ملک در سنت لوسیا وجود دارد و بسته به نوع ملک و موقعیت آن، قیمت ها متفاوت است. هزینه زندگی در مرکز شهر 2 برابر بیشتر از زندگی در خارج از مرکز شهر است. برای مثال می توان یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر Castries را با 480$ (دلار) در ماه و 1 آپارتمان سه خوابه را با 1000$ (دلار) در ماه اجاره کرد. اگر افراد 1 آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر اجاره کنید، حدود 250$ (دلار) و تقریباً 480$ (دلار) برای 1 آپارتمان 3 خوابه پرداخت خواهند کرد. با هجوم مهاجرانی که به این جزیره نقل مکان می کنند، بازار املاک و مستغلات سنت لوسیا در حال رونق است. املاکی مانند ویلاها، استراحتگاه ها، آپارتمان ها، آپارتمان ها، خانه های تاریخی استعماری با طیف وسیعی از قیمت ها در دسترس هستند.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *