هزینه زندگی

هزینه زندگی در هند

هزینه زندگی در هند

هزینه زندگی در هند و شرایط آن از جمله سوالاتی است که همواره متقاضیان مهاجرت به این کشور پیش از اقدام از کارشناسان ما جویا می شوند. همواره یکی از مشکلات مهاجران به کشور هندوستان نداشتن اطلاعات کافی مانند سوالات زیر در زمینه قیمت ها و هزینه زندگی در هند است. هزینه احتیاجات اولیه برای زندگی دانشجویی چقدر می باشد؟ دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این کشور دارند، با داشتن اطلاعات کافی در حوزه هزینه ها و قیمت های شهریه دانشگاه می توانند با دست باز نسبت به انتخاب دانشگاه اقدام کنند. هند دومین کشور پرجمعیت جهان است که با وجود جمعیت بالایی که دارد برای زندگی، تحصیل و اشتغال نیز شرایط ایده ال و مناسبی دارد.

 • هزینه زندگی در هند به تومان چقدر است؟
 • شرایط زندگی در هند برای ایرانیان چگونه است؟
 • قیمت خانه در هند به روپیه چقدر است؟
 • آیا زندگی در بمبئی ارزان است؟

فرصت های مناسب شغلی و دانشگاه های باسطح علمی بالا می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان و متقاضیان کار باشد. پیش از ورود به هند نیاز به بررسی هزینه های اولیه ورود به این کشور را دارید که این شامل مواردی همچون هزینه حمل ونقل و آپارتمان و اجاره هتل و غیره می باشد. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در مورد جزئیات زندگی در هند راهنمایی می کنند.

زندگی در هند برای ایرانیان

زندگی در هند شبیه هیچ جای دیگری نیست. در حالی که شهرهای بسیار شلوغ می‌ توانند کشور را برای بازدیدکنندگانی که برای اولین‌ بار بازدید می‌ کنند کمی دلهره ‌آور کند، شلوغی و سر و صدا جنبه‌ های عادی زندگی روزمره هستند، چیزی که مهاجران به زودی به آن عادت می ‌کنند. هند به دلایل بی شماری برای مهاجران در سراسر جهان جذاب است، به ویژه اقتصاد سریع در حال رشد، هزینه های پایین زندگی، و تاریخ فرهنگی غنی. پیدا کردن ملک می تواند یکی از بزرگترین چالش های زندگی در هند باشد. همچنین آب و هوا سالم و پاک نیست و خیابان ها نیز مداوم مورد نظافت قرار نمی گیرند. خوراک و غذاها نیز به خاطر تندی زیاد و ادویه ممکن است.


هزینه زندگی در حیدرآباد هند

حیدرآباد پایتخت تلانگانا است و چندین سال است که به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در هند رتبه بندی شده است. اگر قصد مهاجرت به حیدرآباد را دارید، دانستن اینکه چقدر پول برای زندگی راحت نیاز دارید مهم است. هزینه زندگی به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، عادات و مشخصات شغلی شما بستگی دارد. هزینه زندگی ماهانه در حیدرآباد که به “شهر نواب” معروف است، بر اساس هزینه های مختلف مانند اقامت، سفر، غذا و بسیاری موارد دیگر متفاوت است.

هزینه غذا و مواد غذایی شما به عادات غذایی و تعداد خانواده شما بستگی دارد. هزینه ممکن است بر اساس ترجیحات و سبک زندگی شما بین 1000₨ تا 5000₨ (روپیه) باشد. استخدام خدمتکار در حیدرآباد حدود 1000₨ تا 2000₨ (روپیه) برای شما هزینه دارد. و اگر نمی خواهید در خرید مواد غذایی و آشپزی در خانه دچار دردسر شوید، ممکن است خدمات تیفین را انتخاب کنید. هزینه دو وعده غذایی روزانه تقریباً 800₨ (روپیه) است، به این معنی که شما حدود 24000₨ (روپیه) در ماه بدون صبحانه هزینه خواهید کرد.

میزان هزینه زندگی در هند در 2024

در فرهنگ این کشور تنوع غذایی فراوانی وجود دارد، به علت کثرت رستوران ها در سطح های مختلف در این کشور می توانید با صرف غذای مناسب در رستوران های مقرون به صرفه این کشور تا حد بسیار زیادی در وقت و هزینه خود برای تهیه غذا صرفه جویی نمایید. از دیگر روش های صرفه جویی در هزینه های خوراک در این کشور می توان به طبخ غذا در منزل اشاره کرد. اگر در این کشور دانشجو هستید در سال 2024 اکثر دانشگاه های این کشور مجهز به سلف سرویس هستند و با تهیه غذا با کارت دانشجویی خود نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای خوراک خود نخواهید داشت و در ادامه به بررسی هزینه ها به صورت ریزتر می پردازیم.

در سال های اخیر مهاجرت به هند از آن نظر اهمیت بسیاری پیدا کرده است که اعتبار ویزای این کشور بالاتر رفته است و می توان از این مسیر برای مهاجرت به کانادا و کشورهایی نظیر آن استفاده کرد. بسیاری از شهروندان هندی به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند و بسیاری از محدودیت های موجود در مسیر مهاجرت ایرانیان برای آن ها وجود ندارد.

بررسی هزینه زندگی در هند

قیمت های بازار در هند بر اساس عوامل متعددی می تواند بسیار متفاوت باشد. موقعیت جغرافیایی، عرضه و تقاضا و ثبات اقتصادی همگی در تعیین قیمت کالاها و خدمات مختلف در بازار نقش دارند. جمعیت و اقتصاد بزرگ و متنوع هند می تواند به قیمت های نوسانی منجر شود که پیش بینی آن دشوار است. هزینه کل زندگی در هند برای دو نفر با مصرف متوسط ​​یک ماهه $359.92 (دلار) آمریکا بدون هزینه اجاره خواهد بود.

تغذیه بخشی از هزینه زندگی در هند

RS واحد پول هند می باشد که به روپیه معروف است. هزینه تهیه خوراک در هند می تواند در رستوران های مختلف بسیار متفاوت باشد. با توجه به پرجمعیت بودن این کشور مراکز مختلفی برای تهیه غذا وجود دارد. در ادامه چند مورد از این مراکز تهیه غذا و اقلام ضروری زندگی در هند را مشاهده می کنید:

اقلامقیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذا در رستوان معمولی$3
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی$14.45
مک دونالد$4.21
کاپوچینو$0.44
کوکا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)$0.46
آب (0.33 لیتر بطری)$0.21
شیر (1 لیتر)$0.70
یک قرص نان 500 گرمی$0.50
یک کیلوگرم برنج سفید$0.7
تخم مرغ 12 عدد$0.94
یک کیلوگرم پنیر محلی$5.33
یک کیلوگرم سینه مرغ$3.19
یک کیلوگرم گوشت گاو$5.86

تغذیه بخشی از هزینه زندگی در هند

حمل و نقل بخش کلیدی هزینه زندگی در هند

همواره اغلب مهاجران، هزینه زندگی در هند را به ویژه در بخش حمل و نقل نادیده می گیرند. زیرا به دلیل بالا بودن جمعیت هند، روزانه تعداد زیادی از شهروندان این کشور از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. به عبارت دیگر، یکی از چالش های اساسی اتباع کشورهای خارجی در طول اقامت در این کشور، وسایل حمل و نقل در این کشور می باشد. البته لازم به ذکر است که بدانید که اغلب مهاجران در هند رانندگی نمی کنند، و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. از سوی دیگر، کرایه ماشین در هند بسیار بالا است، همچنین اگر به آنها عادت نداشته باشند، جاده ها نیز در این کشور بسیار ترسناک است.

در جدول زیر می توانید بخش های مختلف حمل و نقل در هند را به طور دقیق بررسی کنید:

انواع مختلف وسایل حمل و نقل در هندهزینه ماهانه به (روپیه هند)توضیحات
اتوبوس790INRاتوبوس ارزان ترین وسیله حمل و نقل عمومی در هند می باشد، که البته همواره با شلوغی بسیاری در این ناوگان مواجه خواهید شد.
تاکسی خطی870INRاستفاده ار تاکسی های خطی سکی از محبوب ترین گزینه ها بریا اتباع کشورهای خارجی در هند می باشد، زیرا از شلوغی های شدید در تاکسی ها بر خلاف اتوبوس های این کشور خبری نخواهد بود.
اجازه اسکوتر1190INRاجازه اسکوتر در هند، یک روش بسیار مفید برای کنرل ترفیک شدی در این کشور می باشد. البته هزینه بالایی را برای متقاضیان به همراه دارد.

هزینه های مسکن در هند در 2024

از سنگین ترین هزینه ها در این کشور می توان به هزینه های تهیه مسکن اشاره کرد. با توجه به این که تمایل به تهیه اسکان در کدام منطقه در این کشور دارید و یا این که محل اقامت شما چه میزان به مرکز شهر نزدیک خواهد بود نیاز به پرداخت هزینه های متفاوتی دارید. در ادامه چند مورد از هزینه های مسکن را در این کشور طی سال 2024 برای شما مثال می زنیم:

نوع آپارتمانمتوسط اجاره بهای ماهانه (دلار آمریکا)
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر$220
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز$138
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر$516
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز$315

در مقاله فوق تلاش بر آن شد تا حد زیادی هزینه های زندگی در این کشور به صورت جزیی بررسی شود. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی درباره هند و در زمینه مهاجرت به هند و زندگی در این کشور و یا نحوه کسب اقامت هند و تابعیت این کشور و همین طور دانشگاه های کشور هند و یا راه های اخذ بورسیه در این کشور می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات متداول در باب هزینه زندگی در هند

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب هزینه زندگی در هندوستان در سال 2024 می باشیم:

 • آیا زندگی در بمبئی ارزان است؟ پایتخت مالی هند، بمبئی، شهری گران قیمت است . یکی از پرهزینه ترین کلان شهرهای کشور است. هزینه زندگی در اینجا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ مانند بنگلور، پونا و دهلی بالاتر است.
 • متوسط اجاره بها آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر در هندوستان چقدر است؟ $160
5/5 - (4 امتیاز)

32 دیدگاه برای “هزینه زندگی در هند

 1. فرزانه گفت:

  سلام مبلغ ۹۸/۶۵۴/۵۶روپیه یعنی چقدر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حدود 120 هزار دلار

 2. داود نمادی گفت:

  دمتون گرم انشاءالله اطلاعات صحیح است

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله صحیح هست

 3. بانو گفت:

  باز کردن شیرینی فروشی و البته خرید مغازه سرمایه‌گذاری محسوب میشه و ۲ یا ۳ خانواده میتونن با هم این کار رو انجام بدن و اقامت بگیرن؟ و اگه میشه چقدر طول میکشه؟
  و اینکه آیا میدونید این کار برای اونجا خوبه یا نه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در رابطه با پروسه سرمایه گذاری خودتون باید با مشاورین ما تماس بگیرید

 4. مستانه شیرازی گفت:

  سلام
  آیا امکان مشاوره حضوری با شما وجود دارد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا مشاورین ما شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

 5. حسن گفت:

  سلام
  من میخوام به هند مهاجرت کنم
  از چه طریقی میشه این کارو کرد؟
  مدرک برق صنعتی دارم و کاملا فنی هستم میتونم اونجا کار کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل می تونید وارد این کشور بشید ولی باید آگاه باشید که کار در این کشور به خاطر شرایط جمعیتی این کشور بسیار سخت هست

 6. محمد گفت:

  سلام دوست عزیز آیا الان میشه با دو میلیون روپیه در هند برای ۴یا۵ سال یه زندگی راحت وعادی داشت ..

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   هزینه زندگی یک نفر در دهلی در حدود 28000 روپیه در ماه هست واجاره خونه در مناطق سطح بالای این شهر هم در حدود 20 تا 30هزار روپیه.
   یعنی شما برای یک زندگی با کیفیت بالا به حدود 50هزار روپیه در ماه نیاز دارید که حدودا 3.5 سال هزینه زندگی شما با مبلغی که فرمودید تامین هست.

 7. زراعتکار گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق هستم میخواستم بدونم برای مهاجرت کاری آیا فقط داشتن مدرک کارشناسی حقوق کفایت میکنه و اینکه برای مهاجرت به هند حدودا چقدر به ریال سرمایه نیازه و سوم اینکه برای مهاجرت باید کارت پایان خدمت داشته باشیم یا نه؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما با مدرک کارشناسی حقوق ایران در هند که نمیتونید کار کنید

 8. زهره گفت:

  سلام من میخواستم بگم که من به خیلی از مشکلات بر میخورم میشه راهنمایی کنین من رو مشکلات من این هست که خیابان های هند را بلد نیستم بعد زبان هند بلد نیستم و استفاده از پولشون یعنی روپیه بلد نیستم و هتل هند رو مثلا چقدر باید پول بدم یا مرکز خرید میرم چقدر پول بدم مشکل دارم میشه راهنماییم کنین و اینکه ما میخواهیم به هند مهاجرت کنیم باید چقدر پول همراه خودمون ببریم و برای همیشه در آنجا زندگی کنیم چقدر هزینه میشه و قیمت هتل در آنجا چقدره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لفطفا این مقاله و مقاله انواع راه های مهاجرت به هند و مهاجرت به هندرو مطالعه کنید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 9. نیایش گفت:

  سلام وقت بخیر یک سوال داشتم اینکه واحد پول هند روپیه هستش که خیلی ارزونه‌ ولی چرا به دلار زدید

  1. داوری گفت:

   سلام
   به خاطر اینکه راحتتر متوجه میزان هزینه های لازم بشید

 10. M گفت:

  سلام من میخواستم بدونم کلا هزیته ۱ سال در هند چقدر هستش کم کمش و به پول ایران چقدر میشه من میخوام ۲ سال دیگه هند برم برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی میخواستم بدونم ایا ۹۰۰ میلیون سرمایه کافیه برای ۴ سال زندگی در انجا ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تا دو سال دیگه معلوم نیست ارزش پول ما چقدره پس لطفا همون زمان در مورد اون تحقیق بفرمائید

 11. زهرا گفت:

  سلام
  من اگه تو دانشگاه بین الملل ایران درس بخونم میتونم تو هند مطب بزنم با تو بیمارستان یا کلینیک های استخدام شم !؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در کشورهای دیگه دعوتنامه کاری نیاز دارید ضمن اینکه اگر مدرک پزشکی دارید در اکثر کشورها نیاز به معادلسازی مدرک خواهید داشت

 12. محمود گفت:

  درود .. روپیه هند از خیلی ارزهای دیگه در ایران ارزانتره .. آیا این دلیل بر اینه که زندگی در هند گران نیست ؟
  تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   در کل هزینه زندگی در کشور هند از بسیاری از کشورهای دنیا ارزون تره

 13. Sardar گفت:

  با سلام نوشتین برای هر متر مربع زمین ۹۸هزار روپیه باید پرداخت کرد یعنی با پول الان متری حدود ۶ میلیون تومان؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر تبدیل کردید و به این مبلغ رسیدید حتما درسته

 14. خاطره سادات گفت:

  سلام برادر ما میخواهم به هند سفر کنم البته بخاطر پناهندگی به کشور سوم آیا امکان دارد چقدر وخت را در بر خواهد گرفت
  و کریه ماه نه خانه چند است اگر لطف کرده معلومات بدهد

  1. داوری گفت:

   سلام سرکار خانم
   متوجه منظورتون نمیشم متاسفانه

 15. سعید گفت:

  ای سلام خوبه ولی چرا به روپیه نوشتید من تاحالا نمی دونم یک روپیه چند میشه به تومان یا به ریال بنویسید

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز به علت تغییرات ارزی تمامی مقالات با واحد پولی همان کشور نگارش میشود تا بتوانید زمان اقدام معادل آنرا با قیمت روز محاسبه نمایید.

 16. محمدرضا پناهی گفت:

  سلام برای رشته پزشکی در هند به نمره آیلتس چند نیاز داریم؟
  و اینکه به جای امتحان NEET میتوانیم از نمره IMAT ایتالیا استفاده کنیم؟
  و آخرین مهلت برای اقدام و نام نویسی دانشگاه ها کی هست؟
  آیا دانشگاه های هند بدون شرایط سنی دانشجو می‌پذیرند؟
  بسیار ممنون و متشکرم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید به سایت دانشکاه مدنظرتون مراجعه کنید تا مدارک مورد نیاز رو مطلع بشید
   و اینکه IMAT مخصوص ایتالیا است و ارتباطی با هند نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *