هزینه زندگی

هزینه زندگی در چین

هزینه زندگی در چین

افرادی که قصد مهاجرت به چین یا یک زندگی کوتاه مدت در چین را داشته باشند نیاز دارند تا نسبت به هزینه زندگی در چین آشنایی داشته باشند. اصلی ترین هزینه های چین به هزینه سفر و هواپیما و هزینه اسکان و یا همان هزینه مسکن و همچنین هزینه خورد و خوراک و هزینه های جانبی از قبیل حمل و نقل و پوشاک و تحصیل و درمان و سایر می باشد. با توجه به رشد روز افزون متقاضیان رفتن به چین و آن هم به دلیل رشته پزشکی که بدون آزمون ورودی است سوال در مورد جزییات چین بیشتر میشود که در زیر این سرفصل ها را با هم بررسی کرده و به نکات مهم پاسخ میدهیم. کشور چین هم اکنون پرجمعیت ترین کشور جهان شناخته شده است. با توجه به موقعیت این کشور در تمامی فصول سال در این کشور بارندگی مشاهده می شود. پکن از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور و پایتخت این کشور است.

کشور چین از سمت شمال با مغولستان و روسیه و قزاقستان هم مرز است و از سمت غرب نیز با کشورهایی همچون تاجیکستان و افغانستان و پاکستان و هند هم مرز است. همسایه های این کشور از جنوب ویتنام و بوتان و میانمار خواهد بود. در مورد هزینه زندگی در چین می توان گفت هزینه زندگی در این کشور کاملا به صرفه می باشد و از کشورهایی است که درحوزه هزینه های متوسط قرار دارد. از سال 2019 به بعد مهاجرت به چین از سوی ایرانیان با اقبال بیشتری همراه بود. مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا افرادی که خواهان مهاجرت هستند را با دانش و تجربه خویش همراهی نمایند.

هزینه تحصیل در چین در 2024 چقدر است؟

اکثر دانشگاه های چین به صورت رایگان بوده و یا عموما با هزینه ای بسیار پائین همراه بوده است مگر دانشگاه هایی که برای رشته های پزشکی هستند و آن دانشگاه نیز مورد تائید وزارت بهداشت ایران بوده است. تحصیل در چین با درخواست بیشتری همراه بود. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف چین در 2024 را با هم بررسی میکنم:

مقطع تحصیلیحداقل هزینه تحصیل (دلار آمریکا)
مقطع تحصیلی لیسانس در چین$500
مقطع تحصیلی فوق لیسانس در چین$740
مقطع تحصیلی دکترا در چین$800
رشته های پزشکی در چین و دندانپزشکی در چین$3000

هزینه خورد و خوراک و زندگی در چین

با توجه به رژیم غذایی این کشور و مصرف سبزیجات و میوه ها و استفاده از غذاهای داریایی هزینه خوراک در این کشور نسبتا پایین است. می توان گفت طبخ غذا در منزل و صرف غذا در رستوران تفاوتی ندارد در ادامه به بررسی هزینه های خوراک در این کشور می پردازیم.

اقلامقیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران معمولی$3.11
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد$5.42
آب معدنی$0.33

هزینه خورد و خوراک و زندگی در چین

هزینه زندگی در چین در شهرهای مختلف

هزینه زندگی در چین به سبک زندگی و محلی زندگی افراد در این کشور ارتباط مستقیمی دارد. به طور کلی افرادی که به دنبال زندگی در چین هستند، قبل از ورود به این کشور باید هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور را مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر این هزینه زندگی در شهرهای چین بسیار بالاتر از مناطق روستایی این کشور می باشد. هزینه زندگی در چین نیز، همانند اغلب کشورهای مدرن اروپایی در پایتخت این کشور بیشتر از شهرهای دیگر است. در نهایت اینکه، هنگام تصمیم گیری در مورد محل زندگی، صرفه جویی در هزینه ها را با دسترسی به امکانات رفاهی و جامعه بین المللی متعادل کنید.

در نمودار زیر می توانید محبوب ترین شهر چین جهت زندگی را از دیدگاه مهاجران مشاهده فرمایید:

محبوب ترین شهر چین جهت زندگی را از دیدگاه مهاجران

هزینه زندگی در چین در بخش مسکن

یکی از مهمترین مواردی که تمامی متقاضیان زندگی در چین، باید قبل از مهاجرت به این کشور مطالعه کنند، هزینه زندگی در چین به ویژه در بخش مسکن می باشد. زیرا یکی از مهمترین موضوعاتی که بخش عموده ای بودجه ماهانه افراد را در این کشور تشکیل می دهد، هزینه اقامتگاه در این کشور می باشد. اتباع کشورهای خارجی که بدون برنامه ریزی در خصوص هزینه اقامتگاه وارد این کشور می شوند، با چالش های متعددی در حوزه های مختلف مواجه خواهند شد. اما به هیچ عنوان نگران نباشید، زیرا هزینه زندگی در چین، به ویژه در بخش مسکن به نسبت اغلب کشورهای مدرن آسیای شرقی پایین تر است. علاوه بر این مهاجران می توانند به راحتی اقامتگاه مورد نظر خود را در این کشور انتخاب کنند.

به طور کلی هزینه اجاره اقامتگاه در چین، برای یک فرد مجرد حدود 1100CNY (یوان چین) می باشد. البته لازم به ذکر است که بدانید، هزینه زندگی در چین به ویژه در بخش مسکن، بسته به منطقه ای که برای زندگی انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر، هزینه اقامتگاه ها در چین به شدت به سبک زندگی مهاجران در این کشور بستگی دارد. به طور کثال شانگهای به عنوان یکی از گرانترین شهرهای چین برای اجاره یا خرید اقامتگاه شناخته می شود. به این نکته مهم نیز توجه فرمایید که، هزینه های خدمات مانند آب، برق، گاز و تلف جزو هزینه های اقامتگاه ها در جین می باشد.

قیمت حمل و نقل در چین

از دیگر هزینه های زندگی در هر کشوری هزینه حمل ونقل می باشد. کشور چین با توجه به جمعیت بالایی که دارد در حوزه حمل و نقل از امکانات رفاهی مطلوبی برخوردار است و همین امر سبب می شود تا حد بسیار زیادی در هزینه های شما در حوزه رفت و آمد صرفه جویی شود.

پارامترقیمت (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)$0.31
شروع تاکسی$1.55
تاکسی یک کیلومتر$0.37
تاکسی یک ساعت انتظار (تعرفه عادی)$5.83

هزینه اجاره مسکن در چین عمده ترین هزینه ای است که افراد با آن مواجه اند. برای تهیه منزل در چین با توجه به امکانات آن هزینه های متفاوتی از افراد اخذ می شود. مثلا متوسط اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در چین در سال 2021 ماهی 495$ (دلار آمریکا) می باشد. همچنین میانگین اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه در این کشور 1090$ (دلار آمریکا) است.

وجود آلودگی هوا از مشکلات زندگی در چین

کلان شهرهای کشور چین دارای آلودگی های زیاد و گرد و غبار سمی هستند و این می تواند یک معضل جدی برای ساکنین این کشور از جمله مهاجران باشد. این معضل به طور مستقیم بر سلامتی افراد تاثیر گذاشته و عارضه سرفه به عنوان کوچکترین علائم و عوارض این آلودگی به شمار می رود. دلایل مختلفی برای سطح بالای آلودگی هوا در چین وجود دارد که از جمله آن می تواند به وجود شمار زیادی از اتومبیل ها و فعالیت کارخانه های همراه با سوخت فسیلی اشاره نمود. بنابراین بهتر است شهرهای کوچک را برای زندگی انتخاب کنید تا از مشکلات زندگی در چین کمی دور باشید. اگرچه مردمان چین نیز سعی دارند در شهرهای کوچکی مانند ووهان چین که از آلودگی کمتری برخوردار است، نقل مکان نموده و سکنی گزینند. متاسفانه جهت مقابله با این معضل بزرگ در چین، سیاست های جدی طرح ریزی نگردیده است.

در مقاله فوق تلاش نمودیم تا حدی شما را با هزینه زندگی در چین آشنا کنیم اگر قصد مهاجرت به چین را دارید و خواهان تحصیل در چین می باشید و در نتیجه می خواهید از هزینه تحصیل و زندگی در چین با خبر شوید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

سوالات اساسی در خصوص هزینه زندگی در چین

چین یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است اما باید به این نکته توجه داشت که چگونه می توان هزینه های زندگی در این کشور را پوشش داد.

  • آیا هزینه زندگی در چین بالاست؟ هزینه زندگی در چین به طول کلی بسیار مقرون به صرفه است و با حقوق اندک نیز می توان در این کشور زندگی کرد.
  • گران ترین شهرهای چین کدامند؟ به طور کلی هزینه زندگی در چین بالا نیست اما هزینه زندگی در شانگهای و پکن شاید بیش از دو برابر هزینه زندگی در شهرهایی مثل جینان، دالیان یا جینگداو باشد.
  • هزینه اجاره مسکن در چین چگونه است؟ هزینه اجاره یک ملک مسکونی در شهرهای متوسط چین با یک اتاق خواب حدود 495$ (دلار آمریکا) در ماه است.
4.5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *