ویزای توریستی

ویزای توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند

سفر به تایلند به منظور گردش، تفریح و بازدید از دیدنی های این کشور، باعث ایجاد هیجان و شگفتی در توریست ها و گردشگران خارجی می گردد. ویزای توریستی تایلند بدین منظور معین شده است تا توریست ها با دریافت ویزای توریستی، بتوانند برای مدت زمان کوتاهی در این کشور به تفریح بپردازند و در نهایت با کوله باری از خاطرات خوش و لحظات به یاد ماندنی به کشور خود بازگردند. برای گرفتن ویزای توریستی این کشور شرایط خاصی وجود دارد و حتی انواع مختلفی از این ویزا قابل صدور می باشد که بستگی به هدف، شرایط و خواسته فرد متقاضی خواهد داشت. اگر به اطلاعات جامع تری در این خصوص نیاز دارید، پیشنهاد می گردد از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرید. این موسسه ارائه دهنده خدمات مشاوره ای و مهاجرتی تضمینی می باشد.

تایلند در زمره کشورهایی قرار دارد که دارای فضاها، اماکن و تفریح گاه های بسیار متنوع و بی نظیری است که در هر زمان و هر فصلی می تواند سفر خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم بزند. اکثر افراد خارجی به منظور گذراندن اوقات خود در تعطیلات تابستانی و نوروزی راهی این کشور می شوند تا از جذابیت ها و مکان هان گردشگری این کشور بهره برده و خاطرات خوشی را برای خود و خانواده بسازند. افراد خارجی اگر تمایل داشته باشند با هدف تفریح و گشت و گذار وارد این کشور شوند، می بایست نسبت به اخذ ویزای توریستی تایلند اقدام نمایند. این ویزا با شرایط خاصی صادر می گردد که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی تایلند و انواع آن

همان طور که گفته شد تنها راه مسافرت به این کشور، اخذ ویزای توریستی تایلند می باشد که طی شرایط خاصی برای متقاضیان صادر می گردد. این ویزا در دو نوع، یک بار ورود (سینگل) و چند بار ورود (مولتی) وجود دارد که افراد متقاضی با توجه به شرایط و هدفی که دارند می توانند نسبت به اخذ یکی از آنها اقدامات لازم را به عمل آورند. ویزای یک بار ورود برای مدت زمان 3 ماه اعتبار خواهد داشت. متقاضیانی که از این ویزا استفاده می کنند، حق دارند تنها یک بار وارد خاک تایلند شوند. نوع دیگری از این ویزا وجود دارد که به صورت چند بار ورود است. در واقع متقاضیان چندین بار می توانند به این کشور سفر کنند. اعتبار این ویزا به مدت 6 ماه خواهد بود.

گفتنی است ویزای توریستی تایلند جزء ویزاهای کوتاه مدت این کشور شناخته می شود. برای دریافت این ویزا اسناد و مدارکی لازم است که در بخش بعدی درباره آن توضیحاتی داده می شود. در ویزای توریستی تایلند به صورت یک بار ورود، مدت زمانی که یک توریست حق دارد در کشور تایلند اقامت داشته باشد، از 1 الی 58 روز می باشد. اما در ویزای توریستی مولتی، توریست مجاز است در هر بار ورود خود به خاک این کشور، برای مدت 1 الی 58 روز اقامت نماید.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی تایلند

سفارت تایلند اسناد و مدارک ویژه ای را جهت اعطای ویزای توریستی تایلند مقرر نموده است که کلیه متقاضیان و مسافران می بایست نسبت به تهیه آنها اقدام نموده و به صورت کامل و بدون نقص در اختیار سفارت تایلند قرار دهند. به شرح مدارکی که در این خصوص بایستی ارائه گردد توجه نمایید:

  • اصل گذرنامه مسافر که حداقل دارای 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی باشد
  • تعداد 2 قطعه عکس در سایز 4*6 (عکس ها بایستی به صورت رنگی و زمینه سفید گرفته شوند)
  • بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت
  • مدارکی دال بر اثبات رزرو هتل در تایلند
  • تصویر تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
  • اثبات تمکن مالی و تامین هزینه های سفر و اقامت در تایلند (این گواهی بایستی برای 3 ماه اخیر و ممهور به مهر بانک صادر کننده باشد. ضمنا گواهی مذکور باید به صورت انگلیسی ترجمه گردد)

مدارک لازم جهت ویزای توریستی تایلند

مدت زمان صدور ویزای توریستی تایلند

پس از این که متقاضی مدارک آماده شده را تحویل سفارت نمود، درخواست وی مورد بررسی قرار می گیرد. سپس با بررسی مدارکی که ارائه نموده است، اعلام می گردد که با تقاضای وی موافقت شده است یا خیر. برای بررسی و صدور ویزای توریستی تایلند، مدت زمان های مختلفی وجود دارد که بستگی به نوع ویزا و یک ورودی بودن (سینگل) یا چند ورودی بودن (مولتی) آن دارد. اگر متقاضی درخواست ویزای سیگل داده باشد، بایستی بین 7 الی 10 روز صبر کند. اگر درخواست وی جهت اخذ ویزای توریستی به صورت مولتی است، می بایست برای مدت 3 روز کاری منتظر بماند. ویزای توریستی فوری تایلند نیز وجود دارد که زمان تخصیص یافته به آن جهت صدور، 3 روز کاری محاسبه شده است.

شرایط صدور ویزای توریستی تایلند 2022

دولت تایلند جهت جذب گردشگران خارجی به این کشور، شرایط ایده آلی را فراهم نموده است. یکی از شرایط آسانی که در مورد اخذ ویزای توریستی تایلند در 2022 وجود دارد، عدم مصاحبه حضوری متقاضی در سفارت است. به عبارت دیگر فردی که قصد دریافت ویزای توریستی را دارد، از انجام مصاحبه در سفارت این کشور معاف بوده و ویزای او بدون انجام مصاحبه حضوری صادر می گردد. مشروط بر این که سایر مدارک ارائه شده توسط او مورد تایید سفارت قرار گیرد. کشورهای دیگری وجود دارند که از جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی برخوردار هستند. برای مثال اخذ ویزای توریستی اتریش جذابیت خاصی برای خارجیان دارد.

نکات مهم اخذ ویزای مسافرتی تایلند

در صدور ویزای توریستی تایلند نکات مهمی وجود دارد که به صورت زیر می باشند:

  • شهروند ایرانی در زمان تقاضای ویزای توریستی بایستی در کشور خود (ایران) حضور داشته باشد.
  • مبلغی که بابت صدور ویزا از متقاضی دریافت می گردد، تحت هر شرایطی قابل عودت نخواهد بود.
  • فرم درخواست ویزای توریستی تایلند بایستی تکمیل گردیده و به صورت تایبی انجام گیرد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی انجام پرونده های مهاجرتی مانند مهاجرت به اتریش، کار در اتریش و غیره را دارد.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *