ویزای توریستی

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه در سال 2023 از جمله راه های ورود به این کشور پهناور محسوب می گردد که سالانه مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. روسیه سرزمین رمز و رازهای پیچیده با فرهنگ و تاریخی غنی همواره مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری بوده است. دولت این کشور برای ورود مهاجرین شرایط پیچیده و محدودی را تعریف کرده است. برای ورود به این کشور از طریق هرنوع ویزایی که اقدام کنید نیاز به دعوت نامه دارید. با وجود پیچیده بودن شرایط ورود به این کشور غیر ممکن نیست. اما می توانید با مشورت با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین راه را برای ورود به این کشور سراسر زیبایی اقدام نمایید.

 • ویزای توریستی روسیه چه نوع ویزایی است؟
 • شرایط و مدارک برای اخذ این ویزای روسیه چیست؟
 • این ویزای روسیه تا کی اعتبار دارد؟
 • هزینه درخواست این ویزا برای هر گردشگر چقدر است؟
 • فرآیند درخواست ویزای توریستی روسیه چیست؟
 • جاذبه های توریستی معروف روسیه چیست؟

معرفی کشور روسیه

کشور روسیه همواره در راس ده کشوری است که مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری بوده است. شهر مسکو پایتخت این کشور شهری زیبا و پرجاذبه می باشد که این شهر در ردیف شهرهای سرزنده و پرهیجان دنیا قراردارد. اشخاصی که به قصد سفر و گردش وارد این کشور می شوند از بازدید دریاچه بایکال در جنوب روسیه غافل نشوند، دریاچه بایکال قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهان می باشد که در یونسکو به نام این کشور ثبت شده است. همه ساله بازدید کنندگان بسیاری را به خود جلب می کند. از سایر نقاط دیدنی این کشور می توان به دریاچه آب فشان ها مجسمه یاد بود مادر کاخ پترگوف نیز اشاره کرد.

این کاخ به دستور پتر بزرگ در سن پترزبورگ ساخته شده است و از مکان های بسیار محبوب توریست ها و گردشگران می باشد. کلیسای سنت باسیل از قدیمی ترین و مورد توجه ترین بناها در روسیه می باشد. این کلیسا در میدان اصلی مسکو واقع شده است و به عنوان نمادی برای این کشوربه شمار می رود .از دیگر عجایب دیدنی این کشور می توان ستون های سنگی را نام برد. اشخاص برای ورود به این کشور سراسر شگفتی و زیبایی نیاز به اخذ ویزا دارند. برای ورود به روسیه راه های متفاوتی جهت اخذ ویزا وجود دارد. انواع ویزا برای ورود به روسیه شامل ویزای گردشگری ویزای تجاری ویزای ترانزیت کار و ویزای تحصیلی و ویزای خانواده می شود.

شرحپارامتر
روسیهکشور
اروپا و آسیاقاره
143.4 میلیون نفر تا سال 2023جمعیت
روبل RUBارز رایج
مسکوپایتخت
مسیحیت ارتدوکسدین

معرفی انوع ویزای کشور روسیه

بر طبق قوانین مهاجرتی کشور روسیه، ورود کلیه اتباع خارجی به این کشور منوط به اخذ ویزا از سفارت روسیه است. حالا درخواست ویزای مربوطه از سفارت روسیه به هدف هر متقاضی بستگی دارد. کلا ویزاهای روسیه نیز در سه قالب سینگل اینترای، دوبل اینترای و مولتیپل اینترای برای متقاضیان صادر می شود. بر این اساس انواع ویزای روسیه 2023 از این قرار است:

دسته بندی مربوطهانواع ویزا
ویزای دیپلماتیک روسیه
ویزای خدمات روسیه
ویزای خصوصی روسیه، ویزای بیزینس روسیه، ویزای توریستی روسیه، ویزای تحصیلی روسیه، ویزای کاری روسیه، ویزای بشردوستانه روسیهویزای معمولی روسیه
ویزی خروج روسیه
ویزای الکترونیک و یا eVisa روسیه

فرآیند درخواست ویزای توریستی روسیه

همان طوری که گفته شد، صدور ویزای گردشگری روسیه Russia tourist visa مستلزم دریافت دعوت نامه رسمی از یک آژانس مسافرتی این کشور می باشد. درست بمانند هر ویزای کشور روسیه متقاضیان برای اخذ این ویزا نیز بایستی چند مرحله را طی کنند. مراحلی که 0 تا 100 آن از قرار زیر است:

مراحل درخواست ویزای توریستی روسیه
اطلاع از نیاز یا عدم نیاز به ویزامرحله 1
اطلاع از اعتبار پاسپورتمرحله 2
اخذ دعوتنامه (ساپورت ویزا)مرحله 3
تکمیل فرم درخواست ویزای گردشگری اسلواکیمرحله 4
آماده سازی مدارک مورد نیازمرحله 5
تحویل درخواست به سفارت روسیهمرحله 6
پرداخت هزینه درخواست ویزای توریستی روسیهمرحله 7

اما پس از دریافت این ویزا و سفر به روسیه نیز یکسری اقداماتی است که هر گردشگر بایستی آنها را انجام دهد. اولین کار به محض ورود به خاک روسیه اخذ کارت مهاجرتی از اداره پلیس و دومین کار نیز ثبت ویزا می باشد. ثبت ویزا برای کسانی اجباری است که قصد اقامت بیش از 7 روز در کشور روسیه را دارند.

مدت زمان و هزینه درخواست ویزای توریستی روسیه

اینها دو موضوع بسیار مهمی هستند که گردشگران قبل از شروع سفر به روسیه بایستی مدنظر قرار دهند. درباره مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا بایستی به این نکته توجه داشت که تایم رسیدگی به درخواست ویزای توریستی روسیه بیش از هر چیزی به ملیت متقاضیان بستگی دارد. معمولا مدت رسیدگی به درخواست ایرانیان 7 تا 20 روزی کاری طول می کشد.

از طرف دیگر هزینه این ویزای روسیه با به نوع ویزا از قرار ذیل می باشد:

مدت زمان و هزینه درخواست ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه و مدارک مورد نیاز 2023

ویزای توریستی همانند آنچه که در ویزای توریستی کانادا مطالعه فرمودید به نوعی از ویزا گفته می شود که با هدف گردشگری و سفر در مدت زمان مشخصی صادر می گردد. ویزاهای توریستی از جمله ویزاهای کوتاه مدت است. در 2023 فرد دارنده ویزا با توجه به زمان مشخص شده در ویزا حق اقامت در کشور را دارد. افراد با اخذ ویزای توریستی امکان کار یا تحصیل را در کشور مقصد نخواهند داشت. با توجه به این امر که اخذ ویزای روسیه بدون دعوت نامه امکان پذیر نیست برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیز نیاز است از یک آژانس توریستی کشور روسیه دعوت نامه داشت. از این رو می بایست یک آژانس توریستی که با سفارت خانه روسیه همکاری می کند و مراجعه نمایید و نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

برای دریافت ویزای توریستی روسیه به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 2 صفحه خالی
 • 2 سری فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی روسیه با تاریخ و امضا
 • 2 قطعه عکس در قطع پاسپورت که پشت آن امضا شده باشد
 • نامه رسمی از طرف تور برای افرادی که به صورت گروهی سفر می کنند.
 • گواهی رزرو هتل یا محل اقامت برای افرادی که شخصا قرار است به روسیه سفر کنند.

ویزای توریستی روسیه و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه به دو صورت ویزای 14 روزه و ویزای یک ماهه می باشد. در نوع ویزای 14 روزه افراد می بایست برای 14 روز سفر در این کشور اقامت هتل را نیز پیش از ورود داشته باشند. در صورتی که ویزای یک ماهه اخذ گردید حداقل به میزان دو سوم مدت زمان اقامت خود در این کشور باید رزرو هتل را داشته باشند. مدت زمان صدور ویزای افراد بسته به نوع فوری و عادی بین 2 روز تا 1 هفته زمان می برد. به طور مثال ویزای عادی یک بار ورود به روسیه یک هفته زمان می برد. ویزای عادی دوبار ورود به این کشور نیز به مدت 1 هفته اخذ آن زمان بر است. اما به نسبت ویزای یک بار ورود هزینه بالاتری دارد. ویزاهای یک بار ورود و دوبار ورود فوری سریع تر و به مدت 24 ساعت صادر می گردد.

شرایط جدید ویزای توریستی روسیه

با رشد بیماری کرونا در جهان، همچنان امکان سفر توریستی به کشور روسیه وجود دارد. ایرانیان نیز می توانند از این موضوع نهایت استفاده را داشته باشند. از فوریه 2023، امکان دریافت ویزای توریستی روسیه به صورت آنلاین نیز فراهم شده است. شهروندان ایرانی می توانند به صورت آنلاین درخواست خود برای دریافت ویزا را ارائه دهند. معمولا برای صدور ویزای توریستی در کشور روسیه سخت گیری وجود ندارد. در صورتی که دولت روسیه متوجه شود که فرد از نظر امنیتی خطری برای این کشور ایجاد نمی کند، اجازه ورود به این کشور را صادر می کند. در حقیقت می توان گفت که صدور ویزای توریستی در صورت تکمیل بودن پرونده تقریبا قطعی است.

بهترین شهرهای مسکو برای سفر

زمانی که قصد دارید به صورت توریستی به کشور روسیه سفر کنید، بهتر است از قبل برنامه ریزی های دقیقی را انجام داده باشید تا بتوانید از سفر خود به بهترین شکل ممکن لذت ببرید. دقت داشته باشید که یکی از مهم ترین فعالیت هایی که قبل از سفر باید انجام گیرد، مشخص کردن مکان هایی است که قصد بازدید از آن ها را دارید. شاید بتوان گفت که 5 شهر مهم روسیه که بازدید از آن ها می تواند سفر شما را بسیار جذاب سازد عبارتند از:

 • مسکو
 • سنت پترزبورگ
 • ولادیوستوک
 • ایرکوتسک
 • کازان

آثار دیدنی روسیه

روسیه یکی از کشورهای با تاریخ غنی در جهان است و برای سالیان طولانی به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان بوده است. 29 اثر ثبت شده در یونسکو در کشور روسیه وجود دارد و این موضوع روسیه را نیز به یکی از کشورهای برتر جهان تبدیل کرده است. جدول زیر به خوبی نشان دهنده این موضوع است.

نام کشورتعداد آثار ثبت شده در یونسکو
ایتالیا55
چین55
اسپانیا48
آلمان46
فرانسه45
هند38
مکزیک35
بریتانیا32
روسیه29
ایران24

برخی از مهم ترین آثار دیدنی در کشور روسیه عبارتند از:

 • کلیسای جامع سنت باسیل
 • کلیسای کاتولیک مریم مقدس
 • موزه هنر پوشکین
 • موزه صندوق الماس
 • میدان سرخ
 • خیابان نیکولاس کایا
 • میدان مانژ
 • آسمان خراش هفت خواهر
 • مجسمه یادبود مادر میهن
 • آب‌نمای دروژیانارودو
 • دره آب‌فشان‌ها
 • کاخ کرملین
 • متروی مسکو
 • تالار تئاتر بلشوی

با توجه به این امر که کشور روسیه دارای مکان های دیدنی بسیاری می باشد و ویزای توریستی نیز از محبوب ترین انواع ویزا بین گردشگران است. اشخاص متقاضی نیز می توانند در خصوص شرایط مهاجرت به روسیه از طرق قانونی با وکلا مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از شرایط اخذ ویزای روسیه نیز مطلع شوند. هزینه زندگی در روسیه در سال 2023 از جمله موارد حائز اهمیت در خصوص اخذ ویزای توریستی می باشد که واجدین شرایط اخذ ویزای توریستی می بایست آگاهی خود را نسبت به هزینه ها در روسیه تکمیل نمایید.

سوالاتی پیرامون ویزای توریستی روسیه

برخی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در رابطه با ویزای توریستی روسیه پیش آید عبارتند از:

 • جدیدترین تغییرات ویزای توریستی روسیه چیست؟ شهروندان ایرانی امکان استفاده از درخواست آنلاین را نیز پیدا کرده اند.
 • آیا برای دریافت ویزای توریستی روسیه حتما باید از طریق تورهای گردشگری اقدام کرد؟ خیر امکان ثبت درخواست به صورت انفرادی نیز وجود دارد.
 • اعتبار ویزای توریستی روسیه چگونه است؟ این ویزا برای 60 روز و به منظور اقامت 16 روزه اعتبار دارد.
 • آیا امکان کار یا تحصیل با استفاده از ویزای توریستی در روسیه وجود دارد؟ خیر، روی آوردن به چنین فعالیت هایی می تواند منجر به ممنوعیت سفر مجدد به روسیه شود.
 • شرط اصلی جهت درخواست ویزای توریستی روسیه چیست؟ اینکه متقاضی یا گردشگر خارجی از یکی از آژانس های گردشگری روسیه دعوتنامه ای دریافت بکند.
5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *