ویزای توریستی

ویزای توریستی قطر

ویزای توریستی قطر

قطر کشوری در منطقه خاورمیانه و در همسایگی کشورهای بحرین، امارات، عربستان و ایران می­باشد. در سال های اخیر این کشور در بخش توریسم پیشرفت های قابل ملاحظه ای نموده است. اخذ ویزای توریستی قطر متقاضیان زیادی دارد. اگر چه این کشور آمیخته از تکنولوژی و معماری های قدیمی است، اما بخوبی سنت گرایی را حفظ نموده است. جمعیت این کشور برابر با 392428 نفر است که 90% جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می­دهد. قطر از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است که از میان آن ها می توان به آسمان خراش های دوحه پایتخت قطر، بازارهای تجاری مدرن، جزیره مصنوعی مروارید، پارک ها و منطقه­ی کورنیش همه و همه از مهمترین دلایل سفر گردشگران به این کشور محسوب می­شود. علاقمندان سفر به این کشور عربی می­توانند با مطالعه مقالات مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از دیگر راههای سفر و مهاجرت به این کشور آگاهی یابند.

ویزای توریستی قطر دارای اعتباری 30 روزه می­باشد و فرد پس از پایان اعتبار این ویزا باید خاک قطر را ترک نماید. زیرا این ویزا دارای قابلیت تمدید نیز نمی­باشد. صدور این ویزا به راحتی و بدون مراجعه­ی شخص به سفارت قطر صادر می­گردد. راه های دیگری نیز برای سفر و مهاجرت به قطر وجود دارد که از جمله روش های رایج مهاجرتی به این کشور تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره می­باشد. هر یک از ویزاهای قطر بصورت کوتاه مدت و بلند مدت است که با توجه به اهداف سفر متقاضیان صادر می­گردد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی قطر 2022

متقاضیانی که قصد سفر به کشور قطر و بازدید از جاذبه های گردشگری قطر را دارند، تنها با دریافت ویزای توریستی قطر می­توانند به این کشور سفر نمایند. شرایط دریافت ویزای توریستی قطر به آسانی امکان پذیر است. بطوریکه ابتدا فرد وقتی را بصورت آنلاین برای ارائه مدارک لازم به سفارت این کشور رزرو می­نماید. پس از آن در زمان مقرر با ارائه مدارک زیر نسبت به اخذ این ویزا درخواست می­نمایند. انجام این مرحله توسط وکیل و کارگزار فرد نیز امکان پذیر است. زیرا صدور ویزای توریستی قطر نیازی به مصاحبه با متقاضیان ندارد.

 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به قطر و رزرو هتلی در این کشور حداقل برای سه شب اقامت
 • ارائه حساب بانکی معتبر و رسید گردش حساب شخص در سه ماه اخیر
 • ارائه چک تضمن شده­ی بانکی معادل 10 میلیون تومان

پس از ارائه مدارک فوق این ویزا پس از مدت 7 روز کاری صادر می­گردد. البته در برخی از موارد ضروری بصورت فوری پس از 3 روز صادر خواهد شد. لازم بذکر است تا زمان صدور ویزا پاسپورت شخص متقاضی نزد سفارت این کشور نگه داشته می­شود. در سال 2022 ویزای توریستی قطر دارای اعتباری 3 ماهه می­باشد. متقاضیان با دریافت این ویزا اجازه انجام کار در قطر را ندارند. متقاضیان می­توانند از شنبه تا چهارشنبه به سفارت این کشور جهت اخذ ویزای قطر مراجعه نمایند.

انواع ویزای کشور قطر

افراد برای ورود به کشور قطر با توجه به هدف سفر خود باید ابتدا یکی از ویزاهای کشور قطر را دریافت نمایند. در جدول زیر انواع ویزاهای ورود به کشور قطر را نشان داده ایم:

انواع ویزای قطرتوضیحات
ویزای فرودگاهی قطراین ویزا برای افرادی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند و در فرودگاه های قطر توقف دارند، صادر می ­گردد.
ویزای توریستی قطراین ویزا برای افرادی که قصد بازدید و گردشگری از کشور قطر را دارند صادر می­ گردد.
ویزای کاری قطراین ویزا به افرادی که قصد انجام کار در قطر را دارند، تعلق می­ گیرد که خود با شرایطی همراه است.
ویزای ترانزیت قطراین ویزا برای افرادی صادر می­گردد که قصد آنان سفر به کشور دیگری است و بمدت یک روز و یا چند ساعت در این کشور توقف نموده اند.
ویزای تحصیلی قطراین ویزا به دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های قطر را دارند تعلق می ­گیرد.

انواع ویزاها بغیر از ویزای توریستی قطر

از آنجائیکه قطر دارای منایع و ذخایر نفت و گاز بسیاری می­باشد از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است. از طرفی سرمایه گذاری در این کشور از رویکرد مناسبی برخوردار است و شرایط سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه بسیاری از سرمایه گذران خارجی قرار گرفته است. دانشگاه های قطر از کیفیت آموزشی بسیاری مناسبی برخوردار هستند و این امر موجب ترغیب دانشجویان زیادی جهت دریافت ویزای تحصیلی قطر شده است. لازم است بدانید تمامی دانشگاه های این کشور مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی نیستند و تنها برخی از آنها از جمله ویل کرنل، ورجینا، کالجری و ورنجی امکان پذیرش دانشجویان بین المللی را دارند. بطور کلی می­توان روش های مهاجرت به قطر را به صورت زیر بیان نمود:

 • مهاجرت کاری به قطر
 • مهاجرت تحصیلی به قطر
 • از طریق سرمایه گذاری مهاجرت نمودن
 • مهاجرت از طریق خرید ملک
 • مهاجرت از طریق ازدواج

انواع ویزاها بغیر از ویزای توریستی قطر

مهاجرت کاری با ویزای توریستی قطر

شرایط انجام کار در کشور قطر بسیار مناسب است و از انجائیکه دوحه پایتخت این کشور در حال ساخت و ساز می­باشد، فرصت های شغلی زیادی در این شهر بچشم می­خورد. دوحه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و مردم این کشور از استانداردها و کیفیت بسیار مناسبی در زندگی برخوردار می­باشند. زبان تجاری در قطر انگلیسی است. از همین رو افرادی که قصد انجام کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارند، ­باید از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. متقاضیان انجام کار در قطر ابتدا باید با کارفرمایی در قطر قراردادکاری منعقد نمایند و پس از آن نسبت به دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نماید در نتیجه امکان مهاجرت کاری با ویزای توریستی قطر وجود ندارد. جهت اخذ ویزای کاری قطر ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوتنامه ای از سوی کارفرمایان در قطر
 • برخورداری از تمکن مالی لازم با ارائه حساب بانکی با حداقل 5000 ریال قطر موجودی
 • بلیط رفت و برگشت به قطر

مهاجرت کاری به قطر یکی از راه هایی است که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می­گردد و علاوه بر این متقاضی می­تواند از همان ابتدا بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نماید. لازم است بدانید همراهان متقاضی تا زمانی که فرد موفق به اخذ اقامت دائم قطر نشده است، اجازه تحصیل و یا کار در این کشور را نخواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به قطر

در سال های اخیر دانشگاه های کشور قطر مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار گرفته است و هر ساله دانشجویان زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی قطر درخواست می­نمایند. زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور انگلیسی است و دانشجویان امکان تحصیل در قطر در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را خواهند داشت. دانشجویانی که تحصیلاتشان را در این کشور به اتمام رسانیده اند، از شرایط مناسب تری برای انجام کار در قطر برخوردار می­باشند. همچنین دانشجویان می­توانند پس از پایان تحصیلات خود در قطر به انجام کار و اخذ اقامت دائم قطر اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قطر

سرمایه گذاری در قطر یکی دیگر از راه ها مهاجرت به این کشور است که در نهایت فرد می­تواند اقامت دائم قطر را برای خود و اعضای خانواده خویش دریافت نماید. ثبت شرکت های مشارکتی، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و خرید ملک در قطر از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور است. افرادی که متقاضی سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قطر را دارند، ­باید از سرمایه اولیه ای معادل 1000000 ریال قطر برخوردار باشند. خرید ملک در قطر با محدودیت هایی برای مهاجرین همراه است. بگونه ای که مهاجران ابتدا مالکیت نیمی از ملک را می­توانند دریافت نمایند.

البته در گذشته مهاجرین امکان سرمایه گذاری از خرید ملک در قطر را نداشتند و به تازگی دولت قطر در جهت حمایت از سرمایه گذاران خارجی سعی در هموار نمودن این مسیر دارد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مسیرهای مهاجرتی همواره همراه با دوستان و علاقمندان مهاجرت می­باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *