ویزای توریستی

ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی نیوزلند

نیوزلند کشوری امن و انتخابی مناسب برای سفر و اخذ ویزای توریستی نیوزلند می باشد و در سال 2023 نیز در زمره کشورهای دارای رنکینگ بوده است. این کشور کوچک و کم جمعیت به خاطر شرایط مناسب زندگی مورد توجه می باشد. از نقاط دیدنی این کشور میتوان به برج آسمان، موزه جنگ، تپه وان تری، جزیره وایکهه، بندر ویاداکت، پارک آلبرت و غیره اشاره کرد. طبیعت بکر این کشور به گونه ای است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. نیوزلند در تمامی فصل های سال دیدنی های بسیاری برای علاقه مندان به گردشگری دارد.

نیوزلند همواره اولویت بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا بوده است. ابتدای امر باید به این موضوع بپردازیم که ویزای توریستی چیست و اخذ این ویزا چه شرایطی دارد و به چه میزان زمان میبرد؟ ویزای توریستی نوعی از ویزا است که به افراد این اجازه را می دهد که اجازه ورود و سفر و تفریح در کشور مورد نظر و بازدید اقوام و بستگان درجه یک را داشته باشند. این مقاله در باب ویزای توریستی کشور نیوزلند توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

 • آیا نیوزلند یک مقصد توریستی جذابی به شمار می رود؟
 • ویزای توریستی کشور نیوزلند چیست؟
 • این نوع ویزای نیوزلند چه شرایطی دارد؟
 • مدارک مورد نیاز به منظور درخواست ویزای مذکور چیست؟
 • اخذ آن چقدر هزینه می خواهد؟
 • چقدر طول می کشد تا به درخواست متقاضیان رسیدگی شود؟
 • مراحل درخواست ویزای گردشگری نیوزلند چیست؟
 • مدت زمان اعتبار ویزای گردشگری نیوزلند چقدر است؟
 • از معروفترین جاذبه های دیدنی کشور نیوزلند می توان به کدامها اشاره کرد؟
 • هزینه سفر توریستی به نیوزلند چقدر است؟

درباره نیوزلند و جاذبه های آن بیشتر بدانید!

کشور نیوزلند New Zealand یک کشور جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس پاسفیک (آرام) می باشد. کلا این کشور به دو پهنه سرزمینی اصلی یعنی جزیره شمال و جزیره جنوب تقسیم شده و شامل بیش از 700 جزیره کوچک است. مساحت کلی آن در حدود 268021 کیلومترمربع است و به همین دلیل نیز نیوزلند به عنوان ششمین کشور جزیره ای بزرگ در جهان شناخته می شود. و همین جزایر زیبا نیز معروفترین جاذبه توریستی نیوزلند به حساب می آید. از دیگر جاذبه های دیدنی نیوزلند می توان به اروتون، میلفورد سوند، اسکای تاور، پارک ملی ایبل تاسمانیخچال فرانز جوزف و … اشاره نمود.

اخذ ویزای توریستی نیوزلند در سال 2023

در اخذ ویزای توریستی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین باب می بایست گفت که مدت زمان اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند از 3 ماه آغاز می شود. افرادی که تمایل دارند بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند نیاز به ارائه دلایلی برای متقاعد کردن دولت نیوزلند دارند. اما عموما در سال 2023 زمان اقامت در این کشور به صورت ویزیتور 3 ماه می باشد.

برای اخذ این ویزای نیوزلند نیز متقاضیان بایستی مراحل مختلفی را طی کنند. مراحلی که در زیر بدانها اشاره شده است:

مراحل فرآیند درخواست ویزای توریستی نیوزلند 2023
مرحله 1تعیین وقت مصاحبه با سفارت نیوزلند
مرحله 2تکمیل فرم درخواست ویزای نیوزلند
مرحله 3تحویل مدارک لازم
مرحله 4واریز هزینه ویزای توریستی نیوزلند
مرحله 5حضور در مصاحبه با سفارت نیوزلند
مرحله 6انتظار برای دریافت پاسخ از سفارت

تمدید اقامت در نیوزلند

اشخاصی که داخل کشور نیوزلند می باشند و درخواست تمدید اقامت و اقامت بیشتر در این کشور دارند می بایست از مدت زمان پاسپورت آن ها 3 ماه باقی مانده باشد. از طرفی هزینه اقامت برای این مدت در حساب شخص متقاضی وجود داشته باشد. جالب است بدانید شهروندان انگلستان در گرفتن ویزای 6 ماهه کشور نیوزلند شانس بالایی دارند.

برای اثبات به دولت نیوزلند جهت اقامت بیشتر در این کشور نیاز به ادله محکم و کافی دارید. افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند می باشند باید به دولت نیوزلند اثابت نمایند که هدف از این سفر بازدید است و مهاجرت مقصود بازدید کنندگان نمی باشد. پس نیاز دارند وابستگی هایی در کشور خود نشان دهند که پس از اتمام زمان ویزا به کشور مبدا خود باز می گردند. به طور مثال اسناد ملکی و یا کار ثابت از جمله مواردی است که می تواند وابستگی افراد را ثابت کند.

ویزای توریستی نیوزلند برای ایرانیان 2022

برای شهروندان ایرانی اخذ ویزای توریستی کشورهای انگلیسی زبان همواره به عنوان سخت ترین انواع ویزای توریستی در میان کشورهای دنیاست. این که می گوییم سخت به این دلیل است که این کشورها به راحتی قانع نمی شوند به یک شهروند ایرانی ویزا دهند. شما می بایست قبل از اینکه برای ویزای توریستی این کشور اقدام نمایید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاه شوید. معمولا برای سفرهای کوتاه مدت برای ویزای توریستی نیوزلند درخواست می شود.

در 2023 این ویزا می تواند پیرو یکی از اهداف ذیل درخواست گردد:

دلایل سفر به نیوزلند

مثلا اگر شما برای تجارت به این سفر قصد سفر دارید باید دعوتنامه معتبری برای دلیل سفر خود اراده دهید. همچنین اگر برای بازدید از اقوام اقدام می نمایید بهتر است از نزدیکترین اقوام خود دعوتنامه داشته باشید. در کل شهروندان ایرانی بهتر است با داشتن اعتبار پاسپورت خوب (داشتن ویزاهای معتبر همچون شنگن و غیره)، مدارک مالی و دارایی خوب در ایران، مدارکی و سایر شرایط را دارا باشند تا در پروسه اخذ ویزای توریستی به مشکل برنخورند. در سال 2023 بسیاری از کشورها محدودیت هایی را به دلیل وجود ویروس کرونا دارند که باید قبل از درخواست ویزا از آن آگاه بود.

هزینه های اقامت توریستی در نیوزلند

زندگی دانشجویی در نیوزلند در مقایسه با استرالیا بسیار ارزان قیمت تر است. در واقع در حالی که زندگی دانشجویی 1 نفره در استرالیا ماهانه بین 1200$ تا 1900$ (دلار استرالیا) است، دانشجویان در نیوزلند ماهانه 1000$ تا 1300$ (دلار نیوزلند) به عنوان هزینه زندگی می پردازند. اما گردشگران چه در استرالیا چه در نیوزلند یا هر کشور دیگری، غالبا هزینه های بیشتری در مقایسه با مردم محلی یا دانشجویان خواهند داشت. یکی از این دلایل اقامت در هتل به جای آپارتمان و خوابگاه های دانشجویی است، که هزینه های زندگی در نیوزلند را برای گردشگران بالاتر می برد. از دیگر دلایل می توان به لزوم پرداخت ورودیه ها از سوی گردشگران یا صرف وعده های غذایی در رستوران ها دانست. در حالی که دانشجویان غالبا تنها در تعطیلات سفر می کنند و وعده های غذایی خود را غالبا خودشان در منزل یا خوابگاه تهیه می نمایند.

ولی هزینه گردشگران در نیوزلند به مراتب بالاتر از هزینه دانشجویان در این کشور است. در حال حاضر متوسط هزینه یک گردشگر خارجی در نیوزلند روزانه در حدود NZ$ 185 (دلار نیوزلند) معادل USD 120 (دلار آمریکا) است. سطح هزینه ای که به مراتب پایین تر از متوسط هزینه سفر به کشورهای اروپایی مطرح و حتی استرالیا می باشد. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود هزینه مذکور در نیوزلند به مراتب پایین تر از کشورهایی مطرحی مثل اسپانیا، ایتالیا، استرالیا و فرانسه است:

مقایسه متوسط هزینه روزانه سفر به نیوزلند با دیگر کشورها

به همین دلیل است اقامت 1 ماهه گردشگران در نیوزلند با توجه به هتل محل اقامت و سبک سفر هر فرد بین 1600$ تا 3000$ (دلار نیوزلند) هزینه خواهد داشت. برخی از هتل های نیوزلند که اقامت در آن ها موجب بالا رفتن هزینه های زندگی توریستی می شود. اما امکانات فوق العاده زیادی دارند عبارت هستند از:

 • Queenstown Park Boutique Hotel
 • The Rees Hotel
 • Hilton Queenstown Resort & Spa و غیره

انواع ویزای توریستی نیوزلند

هزینه ای که در نیوزلند به انواع آیتم های هزینه ای از هزینه حمل و نقل گرفته تا هزینه سرگرمی را شامل می شود. به منظور اطلاع از ریز جزییات این هزینه های مسافرتی در نیوزلند 2023 توصیه می شود به نمودار زیر توجه کنید:

هزینه برخی آیتم های روزانه سفر به نیوزلند

همان طوری که در نمودار فوق نیز مشاهده می شود، بیشترین هزینه در بین انواع هزینه های سفر به نیوزلند مربوط به هزینه حمل و نقل بین شهری در نیوزلند و پس از آن هم مربوط به هزینه اجاره خانه می باشد.

انواع ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی خود شامل مواردی می باشد که از آن جمله می توان به: ویزای توریستی جهت بازدید خانوادگی، ویزای توریستی جهت موارد پزشکی. ویزای توریستی خانوادگی به این صورت است که تعدادی از اقوام و خانواده شخص متقاضی باید در نیوزلند حضور داشته باشند. فرد متقاضی برای بازدید از اقوام خود می تواند به مدت 3 ماه درخواست ویزای این کشور را ابلاغ کند. توجه داشته باشید که اگر فرد نیازمند آن باشد که زمان بیشتری را نزد خانواده خود سپری کند باید از کشور خروج کرده و مجددا وارد کشور شود.

ویزای توریستی کشور نیوزلند از نوع کاری همانند ویزای توریستی کانادا می باشد که به این صورت است که شخص متقاضی با توجه به رشته تخصصی خود می تواند در همایش ها، نمایشگاه های این کشور به وسیله دعوت نامه حضور داشته باشد و یا در صورت فعالیت در حوزه تجارت نیز می تواند برای بررسی شرایط جهت سرمایه گذاری به این کشور وارد شود و تصمیمات نهایی را برای کسب و کارش اتخاذ نماید.

ویزای توریستی نیوزلند برای خدمات پزشکی

روادید توریستی کشور نیوزلند از نوع پزشکی به این صورت است که فرد متقاضی باید دعوت نامه ای از مرکز پزشکی در خاک نیوزلند ارائه کند و علاوه بر این نیاز به نظر کارشناسی پزشک در کشور مبدا هم دارد که بیماری وی را تایید کرده و شرایط ورود شخص متقاضی به کشور نیوزلند را توضیح دهد. پس از این اجازه ورود برای فرد متقاضی صادر می گردد. مدت زمان این ویزا 3 ماه است که با توجه به روند بیماری و طول درمان و شرایط بیمار تا 9 ماه هم قابل تمدید می باشد. در سال 2023 پس از 3 سال آپدیت از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی این کشور می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • اصل گذرنامه با اعتبار 6 ماهه و کپی گذرنامه از صفحه اول
 • ترجمه شناسنامه
 • 2 قطعه عکس رنگی
 • آدرس و تلفن اقوام و بستگان ساکن در نیوزلند (کپی تابعیت و دعوتنامه فرد)
 • ضمانت مالی
 • بلیت رفت و برگشت
 • در صورت امکان تاییدیه محل اسکان
 • مدارکی دال بر تمکن مالی فرد متقاضی برای پوشش هزینه های زندگی در نیوزلند
 • در صورت تاهل به سند ازدواج به صورت ترجمه شده و گواهی اشتغال در صورت شاغل بودن نیاز است

کارشناسان و مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در امر اخذ ویزای توریستی نیوزلند شما را راهنمایی نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری از سایر راه های اخذ اقامت نیوزلند می باشد که واجدین شرایط می بایست در نظر بگیرند و در این زمینه و مهاجرت به اقصی نقاط دنیا با موسسه ما تماس حاصل نمایند.

سوالات مختلف درباب شرایط درخواست ویزای توریستی نیوزلند

در رابطه با نیوزلند و شرایط مسافرت به این کشور در سال 2023 سوالاتی مطرح است که ما در این بخش به آنها پاسخ می دهیم:

 • مدت زمان اعتبار ویزای توریستی نیوزلند چقدر است؟ گردشگرانی که ویزای توریستی کشور نیوزلند را دریافت کرده اند اجازه دارند تا در طی مدت 18 ماهه حداکثر تا 9 ماه در این کشور بمانند و از جاذبه های دیدنی آن دیدن کنند.
 • هزینه درخولست ویزای توریستی نیوزلند چقدر است؟ هزینه درخواست این ویزای نیوزلند در حدود NZD 35 (دلار نیوزلند) می باشد.
 • آیا امکان تمدید ویزای گردشگری نیوزلند وجود دارد؟ بله، دارندگان این ویزا که داخل کشور نیوزلند می باشند و درخواست تمدید ویزا و اقامت بیشتر در این کشور دارند می بایست از مدت زمان پاسپورت آن ها 3 ماه باقی مانده باشد.
 • مرجع رسیدگی به درخواست متقاضیان این ویزای نیوزلند چیست؟ برای درخواست این ویزا نیز متقاضیان بایستی به سفارت کشور نیوزلند مراجعه کنند.
 • متوسط هزینه سفر روزانه به کشور نیوزلند چقدر است؟ در حال حاضر متوسط هزینه یک گردشگر خارجی در نیوزلند روزانه در حدود NZ$ 185 (دلار نیوزلند) معادل USD 120 (دلار آمریکا) است.
 • بیشترین هزینه گردشگران در نیوزلند مربوط به چه هزینه ای است؟ هزینه حمل و نقل بین شهری
 • معروفترین جاذبه های گردشگری کشور نیوزلند چیست؟ از جمله این جاذبه ها می توان به کوئینزتاون، پارک ملی ایبل تاسمان، اسکای تاور، پارک ملی فیوردلند، سواحل ویتاکر، پارک ملی تونگاریو و … اشاره کرد.
4.8/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *